جراحی پلک یکی از روش های نوین و شناخته شده برای به دست آوردن زیبایی به صورت مجدد می باشد که امروزه اکثر خانم‌ ها و آقایان آن را انجام می دهند.آن دسته از افرادی که قصد انجام جراحی پلک را دارند ممکن است با سوالات متفاوت و گوناگونی از قبیل جراحی پلک مناسب چه افرادی است؟

این جراحی به چه صورت انجام می شود؟ چه مراحلی برای برداشتن چربی پشت پلک در نظر گرفته خواهد شد؟ آیا انجام این جراحی درد دارد؟ آیا “جراحی پلک” با بیهوشی صورت می گیرد یا خیر؟ و سوالات گوناگون دیگری روبرو شوند و قصد داشته باشند در وهله اول برای هر یک از این سوال ها جواب قانع کننده ‌ای را به دست آورند.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

در حالت کلی می ‌توان به توضیح این موضوع پرداخت که عمل پلک یا عمل بلفاروپلاستی در تهران به عنوان یک نوع عمل جراحی جهت بهبود بخشیدن به ظاهر پلک در نظر گرفته شده که این امکان فراهم است تا روی هر دو پلک بالایی و پایینی و یا حتی روی یکی از آن ها این عمل زیبایی را انجام دهند.

در مطالب فوق نیز این نکته را بیان کردیم که ممکن است تصمیم گیری در این باره که آیا عمل بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک را انجام دهند یا خیر کمی سخت باشد و در رابطه با آن احتیاج به اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید، اما بیش از هر چیزی این نکته را در نظر بگیرید که اولین قدم برای انجام این جراحی در نظر گرفتن کلینیک و پزشک ماهر و برجسته و شناخته شده است که می توانید کلینیک vip را انتخاب نمایید.

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

 

در ادامه قصد داریم برای شما مطالب کاملی در رابطه با “جراحی پلک” بیان کنیم، پس دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

منظور از جراحی پلک چیست؟

آن دسته از افرادی که قصد انجام جراحی پلک را دارند پیش از هر چیزی باید از این موضوع اطلاع داشته باشند که معمولاً عمل پلک چشم زمانی برای آن ها انجام خواهد شد که یک سری مشکلات مانند پف‌ کردگی و چسبندگی پوست به پلک ها برای آن ها پیش آمده باشد که البته موارد نام برده شده به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل برای جراحی پلک به شمار آمده و نقش بسیار موثری نیز در حذف رفع چسبندگی پوست پلک به دنبال دارد.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

پس از انجام این عمل و پشت سر گذاشتن دوره نقاهت به خوبی متوجه این موضوع خواهید شد که ظاهر جوان تر و زیباتری به خود خواهید گرفت و به همین دلیل روش جراحی پلک می تواند یک راهکار فوق العاده مناسب برای جوانسازی اطراف چشم و رفع تمامی مشکلات در این ناحیه باشد. اگر برای انجام این جراحی دچار شک و تردید شده اید پیشنهاد ما این است که در وهله اول با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید، چرا که می ‌تواند تمامی اطلاعات لازم در رابطه با درمان افتادگی پلک را در اختیار شما قرار دهد.

 

تغییراتی که پس از جراحی پلک برای افراد به وجود می آید چیست؟

بیش از هر چیزی باید این نکته را بیان کنیم که در برخی مواقع ممکن است مشکل افتادگی و پف چشم مربوط به افزایش سن باشد و همانطور که می دانید با بالا رفتن سن افراد به مرور چین و چروک های روی صورت ظاهر می ‌شود، اما در صورتی که سن بالایی ندارید و قصد شما از انجام “جراحی پلک” صرفا به دست آوردن زیبایی اولیه خود است، پزشک توصیه های لازم را در این رابطه بیان خواهد کرد.

همانطور که می ‌دانید انجام عمل های مربوط به زیبایی می تواند ظاهر افراد را به صورت چشمگیری تغییر دهد، اما بهتر است از این موضوع نیز اطلاع داشته باشید که تغییرات به وجود آمده ۱۰۰ درصد مثبت نخواهد بود مگر اینکه شما به یک از کلینیک کاملا معتبر و شناخته شده مراجعه فرمایید که در این زمینه ما کلینیک vip را به شما پیشنهاد می کنیم.

در حالت کلی با بالا رفتن سن یکسری تغییرات در ساختمان پلک ها به وجود می‌ آید که در نهایت باعث خواهد شد فرد یک ظاهر سالخورده و خسته پیدا کند. این امکان فراهم است تا “جراحی پلک” را روی پلک های فوقانی و یا پایینی انجام دهند.

تغییراتی که پس از انجام عمل پلک برای شما ایجاد می شود عبارتند از:

• از بین رفتن چروک های ظریف در اطراف پلک ها

• در صورت کش آمدن و شل شدن پوست پلک ها و در برخی موارد که منجر به آویزان شدن پوست نیز می‌ شود رفع خواهد شد.

• تجمع چربی اضافه در زیر پوست پلک ها از بین می رود.

• چنانچه عضلات پلک های شما شل شده باشد برای همیشه رفع خواهد شد.

تمامی مواردی که نام بردیم در نهایت می تواند باعث شود چهره فرد سالخورده و خسته به نظر برسد. علاوه بر این موارد کاهش اعتماد به نفس را نیز به دنبال خواهد داشت پس برای مانع شدن از چنین مواردی جراحی پلک می تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

بالا رفتن سن و پلک ها

بالا رفتن سن و پلک ها

 

انواع روش هایی برای جراحی پلک به کار گرفته می شود

قبل از اینکه به سراغ توضیح روش “جراحی پلک” برویم بهتر است این نکته را توضیح دهیم که این امکان فراهم است تا عمل زیبایی را به صورت تکی و حتی در کنار جراحی های دیگر نیز انجام دهند. به طور مثال پزشک می ‌تواند عمل پلک را در کنار لیفت صورت یا حتی بالا بردن ابرو با نخ و سایر جراحی های دیگر نیز انجام دهد، اما در حالت کلی سه نوع جراحی پلک وجود دارد که در ادامه هر یک از آن ها را به طور کامل برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید تصمیم گیری راحتی در این باره داشته باشید. البته این موضوع که کدام یک از روش ها برای شما مناسب تر است توسط پزشک مشخص خواهد شد.

 

جراحی پلک فوقانی

برای انجام این نوع “جراحی پلک” سعی می کنند پوست اضافه موجود روی پلک فوقانی و کیسه های چربی مربوط به آن را که معمولاً به صورت پف‌ کردگی ظاهر میشود بردارند.البته این امکان نیز فراهم است تا در صورت دچار بودن به افتادگی پلک آن را در حین این عمل جراحی اصلاح نمایید‌.

توجه داشته باشید که عمل پلک فوقانی می تواند تاثیر بسیار فوق العاده ای برای به دست آوردن شکل و موقعیت بهتر پلک بالا داشته باشد. علاوه بر این مورد چنانچه وجود پوست اضافه یا حتی افتادگی پلک مواردی همچون محدودیت دید جانبی را به دنبال داشته باشد با انجام جراحی این مشکل به صورت کلی برطرف شده و در مجموع ظاهری جوان‌ تر و هوشیار تر خواهید داشت. در برخی مواقع نیز ممکن است عمل جراحی بالا کشیدن ابرو همراه عمل جراحی پلک فوقانی برای شما صورت بگیرد.

 

جراحی از طریق ملتحمه

بهتر است پیش از هر چیزی بیان کنیم، معمولا از این روش برای افراد جوان استفاده خواهد شد چرا که این دسته از افراد دارای پوستی با حالت ارتجاعی می باشند و قوام نسبتاً سفتی نیز به همراه دارد. در طی این روش برای “جراحی پلک”، پوست به هیچ عنوان دست کاری نمی ‌شود و تنها یک برش در پلک تحتانی ایجاد شده و از طریق آن تمامی کیسه ‌های چربی زیر پلک را بر می دارند. مزیت این روش نسبت به سایر روش ها این است که به هیچ عنوان احتیاجی به ایجاد برش روی پوست ندارد.

 

جراحی پلک پایین

هدف از انجام این عمل جراحی زیبایی برای پلک پایین بیشتر به منظور تخلیه و برداشت کامل کیسه‌ های چربی که زیر پلک تحتانی قرار گرفته و حالت پف کردگی برای چشم ایجاد می‌ کند صورت می گیرد که معمولاً در طی انجام این عمل بخش کوچکی از پوست در ناحیه پایین را بر می دارند. انجام این جراحی و تغییراتی که پس از آن برای چهره ایجاد می شود نیز می ‌تواند ظاهری جوان ‌تر در فرد را به وجود آورد‌.

 

اقداماتی که باید قبل و بعد از جراحی پلک صورت بگیرد

یک سری اقدامات مهم قبل و بعد از جراحی پلک و درمان افتادگی پلک باید صورت بگیرد که برخی از آن ها عبارتند از:

• به مدت دو هفته پیش از عمل “جراحی پلک” باید مصرف داروهایی مثل آسپرین، بروفون، پیروکسیکام و مفنامیک اسید قطع شود و در صورتی که حتماً به مسکن احتیاج داشتید فقط امکان استفاده از استامینوفن ساده برای شما وجود دارد.

• پیش از مراجعه به اتاق عمل حتماً آرایش چهره خود را به طور کامل پاک نمایید.

• پس از پایان جراحی پلک روی چشمان شما پانسمانی قرار نمی گیرد و چشم باز خواهد بود.

• معمولا پزشک پماد آنتی بیوتیک چشمی را جهت استعمال روی بخیه ها تجویز خواهد کرد.

• پس از پشت سر گذاشتن عمل پلک به مدت سه روز باید از قطره اشک مصنوعی استفاده نمایید.

• به مدت ۴۸ ساعت پس از “جراحی پلک” باید از کمپرس سرد استفاده نمایید. برای این کار نیز می ‌توانید چند تکه یخ را داخل کیسه فریزر بریزید و در آن را ببندید و کیسه را به آرامی روی صورت قرار دهید. همچنین این امکان نیز فراهم است تا کمپرس های سرد که حاوی ژل هستند را از داروخانه خریداری کنید در فریزر قرار دهید تا حالت منجمد خود بگیرد و سپس روی صورت بگذارید.

اقدامات پیش از عمل جراحی پلک

اقدامات پیش از عمل جراحی پلک

 

هزینه جراحی پلک به چه صورت است؟

معمولاً افرادی که برای انجام عمل زیبایی و درمان افتادگی پلک اقدام می کنند به دنبال این موضوع هستند که هزینه نهایی انجام عمل چقدر است و در این رابطه باید بیان کنیم که نمی توان هزینه دقیقی را در اختیار شما قرار داد چرا که لازم است در وهله اول پزشک شما را معاینه کند روش مورد نظر را ارائه دهد و با توجه به این موضوع که هر کدام از روش ها پیچیدگی های مخصوص به خود را دارند ممکن است هزینه نیز برای آن ها متفاوت باشد.

البته باید این موضوع را نیز بدانید که هزینه های مربوط به جراحی تنها شامل دستمزد پزشک نمی شود و در این میان آزمایش هایی که توسط پزشک متخصص تجویز شده و داروهایی که پس از انجام عمل باید تهیه نمایید نیز جزئی از هزینه به حساب می آید.

 

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید تمامی موارد لازم در رابطه با جراحی پلک را در اختیار شما قرار دادیم و لازم است در پایان نیز به توضیح این موضوع بپردازیم که “جراحی پلک” می تواند باعث به دست آوردن اعتماد به نفس و زیبایی و جذابیت دوچندان شما شود، اما نکته مهمی که می‌ تواند در این عمل جراحی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار باشد، انتخاب کلینیک و پزشک معتبر و شناخته شده است.

 

چنانچه برای پرداخت هزینه کمتر به یک مرکز نامعتبر مراجعه فرمایید ممکن است پس از جراحی و پشت سر گذاشتن دوره نقاهت نتیجه مطلوب را به دست نیاورید و علاوه بر این مورد دچار عارضه های جانبی نیز شوید. با در نظر گرفتن این موارد و همچنین این موضوع که انجام عمل جراحی روی چهره شما می باشد دارای ریسک فوق‌العاده بالایی است.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

 

پس به همین دلیل پیش از هر کاری باید تحقیقات لازم در رابطه با مرکز تخصصی مورد نظر را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در اینجا لازم است بیان کنیم برای یک بار هم که شده به کلینیک vip مراجعه نمایید تا در آنجا با پزشک مشورت های لازم را انجام داده و افرادی را که در این مرکز جراحی پلک انجام دادند را ببینید و با آن ها صحبت های لازم را به عمل آورید تا از این طریق اطمینان لازم برای شما حاصل شود.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

سوالات متداول

جراحی پلک چه مزیتی به همراه دارد؟
با انجام این عمل زیبایی می توانید به طور مجدد زیبایی چهره خود را بازگردانید.
آیا همه افراد می توانند از جراحی پلک انجام دهند؟
برای اینکه مطلع شوید آیا کاندید مناسبی برای انجام جراحی پلک هستید یا خیر بهتر است به کلینیک مراجعه کنید تا پزشک پس از معاینه این موضوع را مشخص کند.
آیا دوره نقاهت جراحی بسیار سخت است؟
شما با پشت سر گذاشتن چندین مورد که توسط پزشک توصیه می شود می توانید دوره نقاهت را به راحتی پشت سر بگذارید.
چگونه می توان نتیجه مطلوب از جراحی پلک دریافت کرد؟
این مورد زمانی امکان ‌پذیر می ‌شود که جراحی پلک توسط یک پزشک مجرب و با مهارت برای شما صورت بگیرد.
آیا جراحی پلک دارای عوارض جانبی است؟
به طور کلی انجام هر جراحی می تواند یک سری عوارض به دنبال داشته باشد، اما شما برای به حداقل رساندن این مورد باید به یک مرکز تخصصی شناخته شده مراجعه فرمایید.