احساس زیبایی و رضایت از ظاهر یکی از نیازهای روانی همه انسان‌ها هست. افراد به‌دلایل مختلفی که غالباً ژنتیکی هستن موهای خودشون رو از دست میان، یه سری از افراد هم از ابتدا موهای پرپشتی ندارن و با شروع روند میان‌سالی دچار طاسی میشن اما با کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران میتوانند این مشکل را حل کنند.

خوشبختانه با پیشرفت فوق‌العاده علم پزشکی همه افراد می‌تونن با عمل کاشت مو، موهای پرپشتی داشته باشن. اما یکی از دغدغه‌های افراد در رابطه با کاشت مو مربوط به تراشیدن موهاشون قبل از این جراحی هست که خوشبختانه با روش‌های نوینی که اختراع‌ شده هر کسی می‌تونه کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران رو تجربه کنه.

 

 

اگه شما هم کنجکاو هستین که بدونین کاشت مو بدون تراشیدن سر چطوری انجام میشه با ما همراه با شین تا اطلاعات جالبی در این زمینه در اختیارتون قرار بدین.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

آیا امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران وجود داره؟

اکثر افراد تصور می‌کنن که برای کاشت مو حتماً ملزم به تراشیدن موهای سر هستن و همه تبلیغاتی که در مورد کاشت مو بدون تراشیدن سر میشه صرفاً جنبه تبلیغاتی داره و شعاری بیش نیست. همین تصور اشتباه باعث میشه افرادی که خیلی به ظاهرشون اهمیت میدن از جمله خانم‌ها یا آقایونی که در مشاغل خاص مشغول به کار هستن یا حتی افراد مشهور از کاشت مو صرف‌نظر کنن.

اما واقعیت اینه که شما می‌تونین بدون تراشیدن موهاتون و صرفاً با کوتاه ‌کردن اونا اگه موهای بلندی دارین عمل کاشت مو رو انجام بدین و از زیبایی خودتون لذت ببرید. در بعضی موارد منطقه اهداکننده ممکنه تراشیده شه و منطقه دریافت‌کننده بدون تراشیدن باقی بمونه و در بعضی از شرایط هم امکان تراشیده نشدن هر دو منطقه وجود داره.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

باید این نکته رو در نظر بگیرید که کاشت مو بدون تراشیدن سر نیاز به‌دقت و صرف زمان بیشتری داره و جراحی شما رو طولانی‌تر می‌کنه. معمولاً اطراف قسمت دریافت‌کننده گرافت‌های مو رو می‌تراشن تا پزشک تمرکز بیشتری روی کاشت مو داشته باشه و پراکندگی موها از نظر تراکم و یکدستی در همه سر یکسان بشه. اما بعضی از افراد از جمله خانم‌ها ترجیح میدن بدون تراشیدن سر این جراحی رو انجام بدن.

 

چگونگی کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران

شاید برای شما هم سؤال باشه که جراحان متخصص کاشت مو تهران چطوری بدون تراشیدن سر بیمار این عمل رو انجام میدن. روش‌های مختلفی برای انجام کاشت مو وجود داره، اما در بین اونا بهترین روش‌ برای کاشت مو بدون تراشیدن سر، روش FIT و روش DHI هستن. در ادامه به برسی نحوه انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر با استفاده از روش FIT می‌پردازیم.

کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن مو سر

کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن مو سر

 

کاشت مو به روش FIT

در کاشت مو به‌ روش FIT پزشک بعد از بی‌حسی موضعی سر شما با همکاری تیم جراحی از قسمت بانک موها به‌صورت تک‌تک و به‌وسیله پانچ مخصوص فولیکول‌های مو رو بیرون میاره. در ادامه تیم پزشکی فولیکول‌های مو رو برای انتقال به ناحیه دچار طاسی آماده می‌کنن. باکیفیت‌ترین فولیکول‌ها برای پیوند انتخاب میشن و فولیکول‌های آسیب‌دیده در روند برداشت از رده خارج میشن.

در مرحله بعد پزشک با در نظر گرفتن جهت و خط رویش مو، زاویه کاشت موهای جدید رو تعیین می‌کنه و کاشت موها شروع میشه. بعد از اتمام جراحی هم قسمتی از سر پانسمان میشه و فرد بدون هیچ مشکلی به زندگی عادی برمی‌گرده.

این روش برای کسانی‌که بانک موهای ضعیفی دارن خیلی مناسب و کاملاً نتیجه‌بخش هست. کاشت مو به‌روش FIT نسبت به سایر روش‌ها خیلی طولانی و زمان‌بر تره، اما در نهایت نتیجه موفقیت‌آمیز خیلی خوبی به‌همراه داره.

کاشت مو روش FIT هیچ زخم و اسکاری به‌جا نمی‌ذاره و در طبیعی‌ترین حالت ممکن انجام میشه. در صورتی که متقاضی کاشت مو بدون تراشیدن سر با روش FIT باشین، زمان عمل شما خیلی طولانی‌تر میشه و نیازی نیست که قبل از جراحی تغییری در موهاتون بدین.

حتماً قبل از انجام یه کار مهم مثل عمل کاشت مو مزایا و معایب اونو برسی می‌کنین و با خودتون دو دوتا چهارتا می‌کنین که انجام این کار مناسب شماست یا نه. به همین علت به مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر به‌روش FIT می‌پردازیم.

  • ظاهر فرد بدون تغییر باقی می‌مونه و متقاضی به‌خصوص اگه خانم باشه، مجبور به پنهان‌کردن خودش نیست.
  • بعد از جراحی دلمه و آثار به‌جا مانده کاشت مو قابل مشخص نیست؛ چون زیر موهای فرد پنهان ‌شدن.
  • نتیجه منفی به‌همراه نداره و کاملاً شبیه کاشت مو با تراشیدن سر انجام میشه و همونقدر نتیجه خوبی به‌همراه داره.
  • بقیه افراد متوجه انجام این جراحی نمی‌شن و شما می‌تونین این عمل رو از همه پنهان کنید.

معایب کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران

همونجوری که مزایای کاشت مو بدون تراشیدن موی سر رو برسی کردیم باید بگوییم که این روش مثل سایر مسائل دیگه معایب خودشو هم داره. در ادامه معایب کاشت مو روش FIT بدون تراشیدن سر رو نام می‌بریم.

  • متخصص کاشت مو ممکنه در انتخاب فولیکول‌ها و کاشت اونا دچار اشتباه بشن و شما به نتیجه دلخواه نرسین. در واقع به‌واسطه شلوغ بودن بیش از حد منطقه‌ای که از اون برداشت میشه و همچنین ناحیه کاشت، ممکنه پزشک تمرکز رو از دست بده و دچار اشتباه بشه.
  • سرعت کاشت مو به‌دلیل نیاز به‌دقت بالای پزشک خیلی پایین میاد و ممکنه در یه جلسه تمام موهای مورد نیاز شما کاشته نشه و مجبور شین برای تکمیل کاشت موهاتون جلسه دومی رو در نظر بگیرین.
  • با توجه به نیاز به تمرکز بالای پزشک و زمان طولانی جراحی قطعاً کاشت مو بدون تراشیدن سر برای شما هزینه بیشتری نسبت به کاشت مو عادی به‌همراه داره.
  • تراکم موهای کاشته شده در این روش خیلی پایین‌تر از شرایط عادیه.
  • احتمال انتقال عفونت از سمت موهای بلند فرد وجود داره و مراقبت‌های بهداشتی زیادی رو می‌طلبه.
  • هر پزشکی توانایی انجام این عمل رو نداره به همین علت هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر باز هم بالاتر میره.
 معایب کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران


معایب کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران

آیا هر دکتری می‌تونه کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران رو انجام بده؟

قطعاً جواب سؤال شما در این زمینه منفیه! کاشت مو در تهران توسط افراد زیادی انجام میشه ولی فقط تعداد محدودی هستن که توانایی انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر رو دارن. این شرایط نیازمند تجربه خیلی زیاد جراح و تمرکز و دقت بالای این فرده. در صورتی که شما شخص نامناسبی رو برای انجام این جراحی در نظر بگیرین، قطعاً نتیجه مطلوب‌تون رو کسب نمی‌کنین.

اضافه بر این نکات باید اشاره کنیم که کاشت مو بدون تراشیدن سر یه جراحی خیلی طولانی طاقت‌فرسا هست؛ به همین علت لازمه تا پزشک شما خیلی صبور باشه و در طولانی مدت تمرکز خودش رو بابت انتخاب فولیکول‌های مناسب و جای‌گذاری صحیح اونا از دست نده.

در صورتی که پزشک شما در این زمینه مهارت و تجربه کافی نداشته باشه و در انتخاب فولیکول‌های مو به‌دلیل شلوغی اطراف ناحیه دچار خطا شه، شما با وجود پرداخت هزینه زیاد تراکم کمی رو از کاشت مو دریافت می‌کنین و مجبور به پرداخت هزینه‌های مجدد می‌شین.

کلینیک VIP افتخار این رو داره که به‌وسیله همکاری با بهترین متخصصین کاشت مو تهران، آماده مشاوره به شما برای کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران به‌خصوص برای بانوان عزیز هست.

آیا کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران مثل روش‌های قبل کارآمد هست؟

به‌صورت کلی کاشت مو بدون تراشیدن یا با تراشیدن مو نتایج یکسانی داره اما در یکسری از جزئیات تفاوت‌هایی رو باهم دارن. به‌دلیل زمان‌بر بودن کاشت مو بدون تراشیدن سر تعداد گرافت‌های منتقل‌شده در یک جلسه خیلی کم هستن. افرادی که نیاز به حجم زیادی از مو دارن و همچنان متقاضی کاشت مو بدون تراشیدن سر هستن باید در چندین جلسه به حجم دلخواه خودشون برسن.

به‌دلیل امکان خطا و اشتباه از سمت جراح درصد بیشتری از فولیکول های کاشته شده در مقایسه با کاشت مو همراه تراشیدن سر از بین میرن. این نکته هم یکی از علل تراکم کم کاشت مو در این روش هست.

کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران مناسب چه کسانی هست؟

افرادی هستن که به‌خاطر ماهیت شغل یا موقعیت اجتماعی که دارن تمایلی به تراشیدن موهای سرشان ندارن و به‌صورت همزمان از کم پشتی و طاسی قسمتی از سرشون رنج می‌برن؛ به‌همین‌خاطر کاشت مو بدون تراشیدن سر رو انتخاب می‌کنن. همچنین اکثر بانوان معمولاً علاقه‌ای به کچل دیده شدن ندارن و دوست دارن با حفظ موهاشون به زیبایی سابقشون برگردن.

اما به‌صورت کلی کاشت مو بدون تراشیدن سر مناسب کسانی‌که هست در ناحیه کم و محدودی دچار طاسی هستن یا نیاز به کاشت تعداد کمی گرافت مو دارن. این افراد می‌تونن با یکی دو جلسه کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران به نتیجه دلخواهشان برسن و به‌طور همزمان موهای خودشون رو حفظ کن. همچنین ممکنه پزشک به شما پیشنهاد کنه که فقط قسمت کوچکی از سر شما رو بتراشه و به‌وسیله موهای بلند این قسمت بعد از عمل پوشیده شه.

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران

اگه شما خودتون رو کاندید مناسب کاشت مو بدون تراشیدن سر می‌دونین حتماً در ادامه به فکر هزینه این عمل می‌افتین. باید توجه داشته با شین که هزینه این عمل مثل هزینه عمل کاشت مو عادی به عوامل زیادی مثل ناحیه طاسی، وضعیت بانک مو، دستمزد پزشک متخصص، هزینه کلینیک و تکنیک کاشت بستگی داره.

اما باید این نکته رو در نظر بگیرید که فقط تعداد محدودی از پزشکان متخصص کاشت مو در تهران این عمل رو بدون تراشیدن سر انجام میان. چون همه پزشکان تجربه و مهارت کافی برای انجام چنین عملی رو ندارن و این یکی از دلایل افزایش هزینه در این جراحی هست.

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران

دلیل بعدی افزایش هزینه این نوع از کاشت مو نسبت به‌روش عادی زمان و انرژی زیادی هست که پزشک و تیم جراحی باید برای به عمل صرف کن. همچنین معمولاً کاشت مو با این شرایط در چندین جلسه طول می‌کشد که این موارد در مجموع باعث بالا رفتن هزینه قسمت کلینیک میشه. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کلینیک VIP با مناسب‌ترین هزینه کاشت مو در تهران حرفه‌ای‌ترین تیم کاشت مو به روش‌های مختلف از جمله کاشت مو روش FIT رو در اختیار شما قرار می‌ده.

در نهایت کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران نیاز به تمرکز و دقت بالا بابت اشتباه نکردن در تشخیص فولیکول مناسب کاشت توسط پزشک داره. این مورد هم یکی از علل افزایش هزینه این روش نسبت به شرایط عادی هست.

 

کلام آخر

اگه کاندید مناسبی برای کاشت مو هستین و بنا به هر دلیلی دوست ندارید موهاتون رو قبل از عمل بتراشین با در نظر گرفتن مزایا و معایب این نوع از کاشت مو، وقت این رسیده که پزشک و کلینیک حرفه‌ای خودتان رو پیدا کنین. با پزشک در مورد شرایط خاصتون مشورت کنید و رویای به‌دست‌آوردن موهای پرپشت رو تحقق ببخشین.

کلینیک VIP به‌وسیله همکاری با متخصصان در زمینه کاشت مو تهران، حرفه‌ای تمرین کاشت مو روش FIT بدون تراشیدن سر رو برای شما فراهم می‌کنه. اگه هر سؤالی در مورد کاشت مو بدون تراشیدن سر در تهران ذهن شما رو درگیر کرده ما پاسخگوی شما در قسمت کامنت‌ها هستیم.

قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو