درمان ژنیکوماستی بدون عمل ممکن است؟ آقایانی که دوران بلوغ و جوانی را پشت سر گذاشته‌اند به دنبال پیدا کردن جواب این سوال هستند. چون بزرگی سینه‌ها در مردان اندام آن‌ها را زنانه می‌کند و نمی‌توانند لباس‌های مناسبشان را بپوشند و اعتماد به نفسشان را موقع حضور در جامعه حفظ کنند.

ژنیکوماستی به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی رایج به آقایان کمک می‌کند تا سینه‌های خودشان را کوچک کرده و به تناسب اندام برسند؛ اما انجام این عمل زیبایی به عنوان آخرین گزینه برای درمان مشکل بزرگی سینه در نظر گرفته می‌شود. در واقع پزشکان سعی می‌کنند با کمک روش‌های مانند درمان‌های خانگی، ورزش، ماساژ و تجویز دارو مشکل بزرگی سینه‌ها را در آقایان برطرف کنند. سپس در صورت بی‌نتیجه ماندن این درمان‌ها به سراغ عمل ژنیکوماستی و جراحی سینه می‌روند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران روش‌های درمان ژنیکوماستی سینه بدون انجام عمل را ارائه کرده‌ایم. اگر با مشکل بزرگی سینه‌هایتان مواجه هستید می‌توانید این روش‌ها را برای درمان این مشکل امتحان کنید.

 

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

 

درمان ژنیکوماستی با ورزش

ژنیکوماستی در بلوغ بیشتر رخ می‌دهد؛ اما گاهی مواقع ممکن است ورزش کردن و مصرف داروهای خاص نیز موجب ژنیکوماستی در آقایان شده باشد. یکی از ورزش‌هایی که آقایان ممکن است با مصرف مکمل‌های خاص آن دچار برگی سینه‌ها شوند بدنسازی است. در این حالت باید فرد به دنبال درمان ژنیکوماستی با بدنسازی باشد.

ژنیکوماستی در مردان واقعی است یا کاذب؟

ساده‌ترین راه درمان بزرگی سینه‌های بدنسازان قطع مصرف مکمل‌های هورمونی و استروئیدی است. پس از آن با اصلاح حرکات ورزشی و انجام ورزش‌های خاص می‌توانید چربی‌هایی که در ناحیه سینه انباشته شده‌اند را از بین ببرید.

 

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

درمان ژنیکوماستی با ماساژ، انجام تمرینات اینتروال (Interval Training)، انجام ورزش با حرکت شنا (Push-Up)، پرس سینه با دستگاه باترفلای (پروانه)(Pec deck machine)، پرس سینه نشسته (Seated chest press) و انجام فلای بالا سینه با دمبل (Incline Flyes) از جمله ورزش‌های موثر در کاهش چربی‌های انباشته شده در سینه و درمان ژنیکوماستی بدون عمل هستند.

 

درمان ژنیکوماستی با دارو

درمان ژنیکوماستی با تاموکسیفن یا قرص چربي سوز سينه نیز یکی از روش‌هایی است که مردان معمولاً درباره آن پرس‌وجو می‌کنند. اگر قصد دارید که چربی‌های سینه‌هایتان را بدون عمل از بین ببرید، لازم است که ابتدا به پزشک مراجعه کرده و معاینه شوید. پس از تکمیل فرایند معاینه، پزشک داروهای مخصوص درمان ژنیکوماستی بدون عمل را برایتان توصیه می‌کند.

با توجه به میزان چربی که در سینه فرد انباشته شده و سن و شرایط جسمانی او، درمان دارویی می‌تواند به طور کامل یا حدود 50 درصد از چربی‌هایی که در قسمت سینه تجمع کرده‌اند را از بین ببرد؛ اما معمولاً درمان‌های دارویی روی همه افراد موثر نیستند؛ و آقایان نمی‌توانند از این روش به عنوان درمان قطعی ژنیکوماستی کمک بگیرند.

درمان ژنیکوماستی با تاموکسیفن

درمان ژنیکوماستی با تاموکسیفن

 

درمان ژنیکوماستی با طب سنتی

درمان ژنیکوماستی با روش‌ها سنتی نیز یکی از مواردی است که اغلب افراد به محض مواجه شدن با بزرگی سینه‌ها به سراغ آن می‌روند. درمان خانگی ژنیکوماستی نسبت به سایر روش‌ها ساده‌تر است؛ و کسانی که قصد دارند درمان ژنیکوماستی بدون عمل را انجام دهند می‌توانند از این روش استفاده کنند. البته درمان‌های خانگی همیشه هم موثر واقع نمی‌شوند؛ و گاهی مواقع راهی جز جراحی و برداشتن چربی سینه برای فرد باقی نمی‌ماند.

روش‌های درمانی زیادی برای بهبود ژنیکوماستی در منزل وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به ماساژ دادن سینه‌ها با روغن‌های گیاهی مانند روغن مرزه، روغن آویشن و روغن نعنا اشاره کرد. روغن ماهی نیز می‌تواند به عنوان یکی از روغن‌های طبیعی برای بهبود حجم سینه‌ها استفاده شود.

با تغییر برنامه غذایی‌تان و مصرف غذاهای دریایی و میوه و سبزیجات نیز می‌توانید ژنیکوماستی را بهبود دهید. چون با کاهش حجم چربی‌های بدن، چربی‌هایی که در ناحیه سینه تجمع کرده‌اند نیز آب می‌شوند و می‌توانید اندامی زیباتر داشته باشید.

 

درمان ژنیکوماستی با لیزر

دستگاه لیپولیز و دستگاه لیزر اولترازد از جمله به‌روز‌ترین دستگاه‌هایی هستند که برای درمان ژنیکوماستی بدون عمل در نظر گرفته می‌شوند. با وجود اینکه لیزر درمانی همیشه به عنوان یک عمل زیبای کم‌خطر معرفی می‌شود؛ اما انجام عمل ژنیکوماستی با لیزر گاهی مواقع می‌تواند برای فرد با مشکلاتی همراه باشند. در درمان ژنیکوماستی با لیزر نیز این موضوع صادق است.

در این روش درمانی لیزر بافت‌های چربی را به حالت مایع تبدیل می‌کند، اما در نهایت لازم است که پزشک متخصص برشی در قسمت سینه ایجاد کرده و چربی‌های مایع شده انباشته در ناحیه سینه را بردارد. البته نمی‌توان تخصص اپراتور انجام دهنده لیزر را نیز نادیده گرفت. در صورتی که فردی که لیزر سینه را انجام می‌دهد تخصص و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد، احتمال آسیب وارد شدن به بافت سینه و انجام ناقص درمان نیز وجود خواهد داشت.

درمان ژنیکوماستی بدون عمل

درمان ژنیکوماستی بدون عمل

 

مزایای درمان ژنیکوماستی بدون عمل

درمان ژنیکوماستی بدون عمل مزایای زیادی برای متقاضیان دارد. به همین دلیل است که پزشکان ابتدا سعی می‌کنند مشکل بزرگی سینه را با کمک این روش‌ها درمان کنند. در ادامه برخی از این مزیت‌ها را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • عدم بروز واکنش‌های آلرژیک به مواد و وسایل استفاده شده در حین جراحی
 • نداشتن درد و خونریزی
 • عدم بروز هماتوم و لخته شدن خون
 • نبود خطرات بیهوشی
 • عدم بروز عفونت به خاطر باز بودن زخم محل عمل
 • عدم تغییر موقتی یا دائمی حس نوک سینه
 • از بین رفتن بافت چربی سینه‌ها به صورت مساوی
 • عدم نیاز به صرف هزینه سنگین برای درمان
 • نداشتن محدودیت برای درمان ژنیکوماستی

 

معایب درمان ژنیکوماستی بدون عمل

با وجود اینکه درمان‌های سنتی و خانگی همیشه به عنوان اولین روش برای جبران مشکلاتی مانند ژنیکوماستی هستند؛ اما استفاده از این روش‌ها همیشه مفید نیست! در این بخش معایبی که این روش‌ها به همراه دارند را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • موقتی بودن نتیجه درمان ژنیکوماستی
 • نیاز به تکرار مداوم ماساژ یا روغن درمانی یا سایر روش‌های درمان خانگی
 • امکان نامتقارن شدن سینه‌ها بعد از درمان
 • عدم درمان ژنیکوماستی به صورت کامل
انواع روش‌های درمان ژنیکوماستی
درمان ژنیکوماستی با ورزش درمان ژنیکوماستی با لیزر
درمان ژنیکوماستی با ماساژ درمان ژنیکوماستی با دارو
درمان ژنیکوماستی با روغن درمانی درمان ژنیکوماستی با طب سنتی
درمان ژنیکوماستی با اصلاح تغذیه درمان ژنیکوماستی با عمل

 

بهترین روش درمان ژنیکوماستی

بهترین درمان ژنیکوماستی در آقایان استفاده از عمل جراحی است. در این روش پزشک متخصص با ایجاد برش ظریف در ناحیه سینه کلیه چربی‌ها و پوست‌های اضافی موجود در این ناحیه برمی‌دارد. پس از آن محل عمل بخیه زده می‌شود و متقاضی پس از سپری کردن دوران نقاهت شاهد تغییر اندازه سینه‌هایش خواهد بود.

 

مزایا درمان ژنیکوماستی بدون عمل

مزایا درمان ژنیکوماستی بدون عمل

 

با توجه به اینکه چربی‌های ناحیه سینه در این روش به طور کامل برداشته می‌شود؛ احتمال بازگشت ژنیکوماستی بسیار کم خواهد بود؛ بنابراین عمل ژنیکوماستی را می‌توان به عنوان یکی از درمان‌های قطعی بزرگی سینه‌های آقایان در نظر گرفت.

 

هزینه عمل ژنیکوماستی

هزینه درمان ژنیکوماستی با توجه به وضعیت متقاضی، دستمزد پزشک متخصص، شرایط دوران نقاهت و داروهای تجویز شده، عفونت محل زخم یا عدم بروز مشکل پس از جراحی و هزینه‌های بیمارستان و… مشخص می‌شود. در کل، رقم ثابتی را نمی‌توان برای درمان ژنیکوماستی بدون عمل یا با عمل در نظر گرفت؛ و حتماً برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه باید با پزشک متخصص درمان ژنیکوماستی مشورت کنید.

چرا کلینیک وی‌ای پی یا بهترین کلینیک عمل ژنیکوماستی؟

وجود مجوز وزارت بهداشت و انجام عمل‌های زیبایی در شرایط استریل کامل، استفاده از پزشکان متخصص حرفه‌ای و مطرح ژنیکوماستی، دارا بودن کادر مجرب و حرفه‌ای و انجام عمل ژنیکوماستی تنها در یک جلسه برخی از مواردی هستند که کلینیک vip تهران را به بهترین کلینیک عمل ژنیکوماستی تبدیل کرده‌اند.

برای انجام عمل‌های زیبایی خودتان با بهترین نتیجه و رضایت آدرس سعادت آباد چهاراه قیصر امین پور ،بلوار جوریکی ،کوچه ی داوود حسینی ، بن بست یکم ، برج تشریفات شمالی ،طبقه هفتم ، واحد 28، تلفن 09120408890 را به خاطر داشته باشید. تجربه متقاضیان ما، نشان‌دهنده کیفیت بالای عمل‌های زیبایی انجام شده در کلینیک زیبایی VIP تهران است.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

نتیجه‌گیری

درمان ژنیکوماستی بدون عمل یکی از مواردی است که اغلب آقایانی که با مشکل بزرگی سینه‌هایشان مواجه هستند می‌خواهند پاسخ آن را بدانند. در این مطلب برخی از روش‌هایی که می‌تواند برای کاهش حجم چربی سینه‌های متقاضیان کمک کننده باشد را ارائه کرده‌ایم. در صورتی که می‌خواهید بدون عمل بزرگی سینه‌هایتان را برطرف کنید می‌توانید از این روش‌ها کمک بگیرید. اگر با وجود انجام ماساژ، تغذیه مناسب و… ژنیکوماستی همچنان وجود داشت، می‌توانید برای انجام عمل ژنیکوماستی اقدام کنید.

در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل ژنیکوماستی سینه دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

آیا شما کاندید مناسب “ژنیکوماستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) ژنیکوماستی در بدنسازی چیست؟
ژنیکوماستی در بدنسازی به بزرگ شدن سینه مردان به خاطر انجام برخی از تمرینات خاص یا مصرف داروهای هورمونی گفته می‌شود. در واقع در صورتی که بدنسازی و مواد مصرفی برای آن موجب این مشکل شده باشد، ژنیکوماستی در بدنسازی رخ داده.
2) آیا درمان ژنیکوماستی با دارو یا گیاهان دارویی امکان‌پذیر است؟
دم کرده نعنا و آویشن و استفاده از روغن‌های گیاهی مانند روغن نعنا می‌تواند شدت ژنیکوماستی را کاهش دهد.
3) آیا ژنیکوماستی بدون عمل 100% درمان می‌شود؟
در بهترین حالت میزان اثربخشی داروها و سایر روش‌ها برای درمان ژنیکوماستی حدود 60 درصد است.
4) از بین بردن ژنیکوماستی با ورزش امکان‌پذیر است؟
برای کوچک کردن سینه‌هایتان می‌توانید از ورزش نیز کمک بگیرید، اما با توجه به کم تحرک بودن این عضو میزان چربی که از دست می‌دهید محدود خواهد بود.