بلفاروپلاستی پلک پایین یا جراحی پلک پایین برای افرادی که دارای برآمدگی و تجمع مایعات در ناحیه زیر پلک هستند انجام می‌شود. پزشکان برای برطرف کردن پف زیر چشم و کیست‎های چربی که زیر چشم است، از جراحی بلفاروپلاستی بدون بخیه استفاده می‌کنند. زیرا این روش مطمئن است و جای بخیه بعد از عمل  زیر چشم فرد باقی نخواهد ماند. در نتیجه کسانی که پوستشان روشن است و افرادی که از بابت باقی ماندن رد بخیه در زیر پلک‌هایشان احساس نگرانی دارند می‌توانند از این روش برای تغییر چهره خودشان کمک بگیرند.

در ادامه درباره شرایط آن و مزایایی که دارد صحبت کردیم و مطالبی که باید بدانید را ارائه کردیم. در صورتی که نیاز به انجام این عمل زیبایی دارید، از طریق واتساپ، فرم تماس و شماره‌های درج شده در سایت کلینیک وی آی پی تهران با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک پایین بدون بخیه چیست؟

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه یک روش نوین و جدید است که پزشکان برای تغییر فرم پلک‌ها از آن استفاده می‌کنند. در این روش چربی پلک پایین بدون هیچ‌گونه جای زخم برداشته می‌شوند. در نتیجه افرادی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند می‌توانند در زمان سریع‌تر در زمان کمتری بهبود پیدا کنند و شاهد جوان شدن چهره خودشان باشند.

 پزشک در این حالت از روش‌های نوآورانه برداشت کیست و چربی پایین با کمک ابزارهای تخصصی استفاده می‌کنند. این ابزار برای حذف دائمی کیسه‌های چربی اضافی در ناحیه اطراف چشم طراحی شده‌اند و تفاوت آن‌ها با روش‌ جراحی خارجی پلک در  این است که برش در امتداد غشای مخاطی پوشاننده داخلی ایجاد می‌شود. در نتیجه، جای زخم جای زخم داخلی ایجاد شده به خودی خود و بدون بخیه بهبود پیدا می‌کند. 

در نتیجه استفاده از این عمل موجب کاهش زمان متقاضیان نسبت به روش‌های سنتی می‌شود و فرد کمتر شاهد تغییر چهره خودش و مدت‌زمان انتظار جهت مشاهده نتیجه عمل خواهد.

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین

نحوه انجام بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

در این روش برآمدگی زیر چشم که توسط کیسه‌های چربی ایجاد شده از طریق ایجاد یک برش در قسمت داخلی پلک پایین برطرف کرد. یعنی کسانی که دچار مشکل  پف زیر چشم هستند جهت کاهش علائم پیری و بهبود ظاهری چشم شان می‌توانند از این روش جهت برداشتن و تخلیه کیسه چربی زیر چشم استفاده کنند. 

بلفاروپلاستی پایین جراحی پلک بدون ایجاد بخیه یا برداشتن کیسه پلک پایین بدون جای زخم و بخیه بدون جای زخم حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد؛ بنابراین اگر به فکر این هستید که کیسه‌های چربی و پف زیر پلک خود را از بین ببرید. استفاده از جراحی پلک پایین بدون اسکار یکی از بهترین روش‌های پیش رویتان خواهد بود.

عوارض جانبی مانند کبودی تورم این عمل حدود 10 روز طول می‌کشد. پس از آن به مرور شاهد برطرف شدن این مشکل خواهید بود. کسانی که می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع افتادگی پلک پایین را انجام دهند می‌توانند از پزشکان متخصص این حوزه برای انجام این عمل زیبایی مشاوره بگیرند.

مقایسه روش سنتی جراحی پلک پایین با روش بدون بخیه

جراحی پلک پایین یکی از روش‌های حرفه‌ای و رویکردهای نوین در زمینه عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و نسبت به روش‌های سنتی طرفداران بیشتری دارد. در ادامه برخی از مواردی که این روش را نسبت به روش‌های قدیمی متمایز کرده در قالب یک جدول جهت شناخته بیشتر ارائه کرده‌ایم.

جراحی پلک پایین به روش بدون بخیه جراحی پلک پایین به روش سنتی
برش از داخل پلک پایین  برش از بیرون پلک پایین 
بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام با بی‌حسی موضعی
بدون نیاز به بخیه نیاز به بخیه
دوره نقاهت کوتاه دوره نقاهت بیشتر
ورم و کبودی کمتر ورم و کبودی بیشتر

مزایای جراحی پلک پایین بدون اسکار

جراحی پلک پایین بدون باقی ماندن رد زخم و بخیه دارای مزایای متعددی است. از جمله این مزایا می‌توان به ایمن و کاربردی بودن این عمل زیبایی اشاره کرد. با توجه به اینکه این عمل زیبایی از درون پلک انجام می‌شود، زمان بهبودی پس از عمل بسیار کوتاه‌تر خواهد بود.

به طور معمول فردی که این عمل را انجام می‌دهد در همان روزهای پس از عمل نیز شاهد جای زخم و بخیه زیر چشم‌هایشان نخواهد بود. پس از دو هفته سایر عوارض عمل نیز برطرف می‌شود و فرد می‌تواند با ظاهری زیبا و جوان و جدید به زندگی برگردد.

عوارض جراحی پلک پایین از داخل

عمل‌های زیبایی گاهی مواقع ممکن است عوارض خفیف و شدیدی را به همراه داشته باشد جراحی پلک پایین یا تحتانی بدون بخیه نیز معمولاً با عوارض خاصی همراه خواهد بود که از جمله این عوارض می‌توان به کبودی و ورم در قسمت پلک اشاره کرد.

همچنین گاهی مواقع ممکن است این عمل منجر به جمع شدن پلک تحتانی یا دور شدن پلک از چشم شود. برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از این عمل زیبایی بگیرید و مشکلی پس از انجام عمل نداشته باشید، لازم است که حتماً آن را تحت نظر پزشکان متخصص و حرفه‌ای انجام دهید.

نتیجه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

نتیجه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

دوران نقاهت جراحی پلک بدون بخیه

برای نقاهت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بدون بخیه از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور معمول کبودی تورم ناشی از این عمل تا دو هفته پس از انجام آن برطرف می‌شود؛ اما در روش جراحی خارجی پلک مدت بیشتری طول می‌کشد تا این مشکل از بین برود.

در نتیجه کسانی که می‌خواهند عمل زیبایی را انجام دهند می‌توانند دوران نقاهت را مانند سایر مواقع سپری کنند و بدون مشکل به فعالیت‌های بیرون و درون منزل ادامه دهند. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مراقبت‌هایی که پزشک برای دوران بعد از این عمل در نظر می‌گیرد را به طور کامل رعایت کنید.

مراقبت قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

از جمله توصیه‌های پزشکان برای دوران قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انجام آزمایش‌های مانند بینایی‌سنجی و عکس‌برداری‌های تجویز شده
 • اجتناب از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل قبل از عمل
 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل از عمل
 • عدم انجام آرایش چشم قبل از جراحی

مراقبت بعد از بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

از جمله توصیه‌های پزشکان برای دوران بعد از بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش اثرات داروی بی‌حسی
 • مصرف زیاد مایعات بعد از عمل
 • قرار دادن زاویه سر مناسب در زمان استراحت یا خواب
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین یا مالش و فشار پلک و چشم بعد جراحی

کاندید نامناسب بلفاروپلاستی

همه افراد واجد شرایط انجام بلفاروپلاستی بدون بخیه نیستند. از جمله افرادی که نمی‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند می‌توان به گروه‌های زیر اشاره کرد.

 • کسانی که به بیماری‌های چشمی مانند گلوکوم، خشکی چشم، یا جدا شدن شبکیه چشم مبتلا هستند
 • افراد دارای اختلالات تیروئید، مثل بیماری گریوز و کم کاری یا پرکاری تیروئید
 • افراد باردار و کسانی که بیماری‌های قلبی عروقی دارند
 • افراد مبتلا به فشار خون بالا
 • افراد دارای بیماری دیابت

آیا جایگزینی برای بلفاروپلاستی غیر جراحی وجود دارد؟

در صورت خفیف بودن این عوارض ممکن است پزشک از روش‌هایی مانند تزریق چربی،  تزریق ژل، تزریق بوتاکس  یا لیفت شقیقه برای درمان افتادگی پلک کمک بگیرد. اما با توجه به اینکه نتیجه این عمل‌های زیبایی معمولاً موقتی است، بنابراین تنها کسانی که می‌خواهند عمل جراحی انجام ندهند و نسبت به عمل های زیبایی موقتی حساسیت خاصی ندارند می‌توانند از این موارد استفاده کنند. 

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در ایران

به طور معمول پس از انجام این روش‌ها حدود یک هفته نیاز است که فرد بتواند نتیجه واقعی آن را ببیند؛ اما به مرور پس از حدود یک تا دو سال مجدداً پلک به حالت قبل برمی‌گردد و مجدداً نیاز است که فرد جهت تزریق یا لیفت اقدام کند.

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین چشم‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

بلفاروپلاستی پلک بالا زیادی روی درشت‌تر شدن چشم‌ها دارد.؛ اما بلفاروپلاستی پلک پایین تاثیر زیادی روی درشت نشان دادن چشم‌ها ندارد و هدف اصلی انجام آن برداشتن پف‌های زیر چشم است. بنابراین پس از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه شاهد درشت و بزرگ‌تر شدن چشم‌هایتان نخواهید بود.

آیا بلفاروپلاستی تحتانی با بیهوشی انجام می‌شود؟

با توجه به شرایط متقاضیان، پزشک متخصص معمولاً عمل جراحی پلک را تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌دهد؛ اما گاهی مواقع ممکن است متقاضی با دلیل استرس و … نیاز به بیهوشی داشته باشد. در این شرایط پزشک عمل را تحت بیهوشی انجام می‌دهد، تا متقاضی بدون ایجاد ترس و ناراحتی بتواند حالت چشم‌هایش را تغییر دهد.

نتیجه عمل جراحی پلک در کلینیک vip

نتیجه عمل جراحی پلک در کلینیک vip

بهترین سن برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین

برای انجام پلک پایین بدون بخیه بالای ۴۰ سالگی مناسب است. البته محدوده سنی زیادی برای این عمل وجود ندارد و کسانی که به صورت مادرزادی با این مشکل مواجه هستند نیز می‌توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند؛ اما در حالت کلی، افرادی که جراحی پلک پایین را انجام می‌دهند بهتر است این عمل را برای دورانی در نظر بگیرند که افتادگی پوست پلک پایین تقریباً کامل شده، تا بتوانند نتیجه مناسبی از آن دریافت کند.

اینستاگرام جراحی پلک

هزینه بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

هزینه انجام جراحی پلک بدون بخیه به عوامل مختلفی مانند تجربه و مهارت جراح، هزینه کلینیک بیمارستان و شدت عارضه بستگی دارد. همچنین در صورتی که فرد نیاز به بیهوشی داشته باشد، هزینه بیمارستان، هزینه بیهوشی، هزینه نسخه‌های دارویی و آزمایش‌های لازم نیز باید در  محاسبات مبلغ نهایی این عمل زیبایی شود. بنابراین نمی‌توان رقم یکسانی را برای بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه در نظر گرفت.

سخن پایانی

داشتن تورم و التهاب در پلک‌ها ممکن است به دلیل ژنتیک یا بیماری خاص رخ دهد؛ اما به طور معمول این عوارض از حدود ۴۰ سالگی به بالا و با افزایش سن و کاهش حالت کشسانی پوست شدت پیدا می‌کند. برای انجام عمل جراحی پلک می‌توانید از پلک پایین بدون بخیه استفاده کنید و برآمدگی و التهاب این ناحیه را از بین ببرید.

بعد از انجام این عمل حدود شش ماه طول می‌کشد تا پلک‌ها حالت کاملاً طبیعی پیدا کنند؛ اما در حالت عادی نیز  فرد شاهد جای باقی ماندن جای زخم و جراحی در قسمت پلک‌ها نخواهد بود. زیرا این عمل زیبایی از درون پلک انجام می‌شود و بیرون آن تحت تاثیر نخواهد بود.

 

 

سوالات متداول+ جواب

1) ماندگاری جراحی پلک پایین بدون بخیه چقدر است؟
بلفاروپلاستی پلک پایین نی نی سایت یا جراحی پلک بالا بدون بخیه ماندگاری طولانی بیش از 10 ساله دارد و برای برخی از افراد حتی مادام‌العمر نتیجه می‌دهد.
2) از بین بردن جای بخیه عمل پلک چطور ممکن است؟
برای آنکه جای بخیه روی پلک خود را به خوبی درمان کنید می‌توانید از ویتامین E و کره کاکائو استفاده کنید.
3)دکتر خوب برای افتادگی پلک نی نی سایت کدام است؟
بهترین دکتر برای افتادگی پلک فردی است که سابقه طولانی در این زمینه دارد و عمل های موفقیت‌آمیز زیادی را انجام داده است.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل درباره جراحی پلک پایین ،دوران نقاهت و عوارض آن صحبت کردیم امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد .در صورتی که تجربه‌ای درباره انجام جراحی پلک پایین بدون بخیه دارید، از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید تا متقاضیان این عمل زیبایی، درباره نحوه کاهش درد عمل، داروهای لازم برای مصرف و راهکارهایی که برای این عمل زیبایی مناسب هستند اطلاعات کافی به دست بیاورند.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ