لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی یکی از عمل‌های زیبایی رایج در حال حاضر است. در این عمل زیبایی حالت چشم‌های فرد تغییر می‌کند و ظاهر او جذاب‌تر و جوان‌تر خواهد شد. روش‌های زیادی برای انجام لیفت چشم‌گربه‌ای وجود دارند. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند از تزریق بوتاکس، فیلر، نخ یا غیره برای تغییر حالت چشم‌های خودشان استفاده کنند.

اما بهترین گزینه‌ای که برای تغییر حالت چشم‌هایتان وجود دارد استفاده از جراحی چشم‌گربه‌ای است. چون پس از جراحی، چهره فرد برای همیشه تغییر می‌کند و نگرانی از بابت از بین رفتن بوتاکس و غیره و تغییر مجدد حالت چهره خودش نخواهد داشت.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطالب کلینیک زیبایی VIP تهران، نکاتی که درباره لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی باید بدانید را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در صورتی که درباره این عمل زیبایی نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید با تیم متخصص ما در ارتباط باشید.

قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

 

جراحی چشم‌گربه‌ای یا کانتوپلاستی چیست؟

کانتوپلاستی یا جراحی چشم‌گربه‌ای که به‌عنوان عمل چشم‌گربه‌ای نیز شناخته می‌شود. یکی از عمل‌های زیبایی است که با هدف تغییر حالت چهره افراد انجام می‌شود. در این حالت پزشک از قسمت کناری چشم، پوست را می‌کشد و چشم‌ها حالت کشیده‌تر نسبت به حالت طبیعی خواهند داشت.

بهترین جراح چشم گربه ای در تهران

همچنین قسمت بیرونی چشم‌ها لیفت می‌شود تا ظاهری زیباتر و جذاب‌تر برای فرد به همراه داشته باشند. عمل زیبایی کانتوپلاستی به‌عنوان یکی از عمل‌های تهاجمی در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین کسانی که قصد دارند با کمک این روش چهره خودشان را تغییر دهند حتماً باید شرایط انجام عمل چشم‌گربه‌ای با جراحی را بررسی کنند و از پزشکان متخصص این حوزه برای انجام کانتوپلاستی کمک بگیرند.

 

به طور معمول عمل‌های جراحی پلک برای زیبایی انجام نمی‌شود و عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است که برای درمان افتادگی پلک‌های فوقانی یا تحتانی در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که عمل چشم‌گربه‌ای با آن‌ها متفاوت است و بیشتر با هدف زیبایی انجام می‌شود.

بنابراین در صورتی که قصد دارید برای تغییر حالت چشم‌هایتان یا درمان پف و افتادگی آن‌ها به پزشک مراجعه کنید، لازم است که عمل بلفاروپلاستی را در نظر داشته باشید؛ اما در صورتی که می‌خواهید برای کشیدن چشم‌هایتان، بلند کردن قسمت خارجی چشم و داشتن چشم‌های روباهی یا چشم‌های بادامی زیبا، عمل زیبایی را انجام دهید، جراحی چشم‌گربه‌ای می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برایتان باشد.

 

جراحی چشم‌گربه‌ای چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام جراحی چشم‌گربه‌ای ابتدا پزشک ناحیه عمل را با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند. سپس از قسمت بیرونی چشم‌ها یا محل تلاقی پلک پایین و بالا که به‌عنوان کانتوس شناخته می‌شود برای تغییر حالت چشم‌ها استفاده می‌کند.

در این روش یک برش کوچک در گوشه بیرونی چشم ایجاد می‌شود تا جراح بتواند با کمک آزادی عملی که در این ناحیه به وجود آمده به ساختارهای زیرین پلک و چشم از جمله تاندون کانتال دسترسی داشته باشد و بتواند آن را برش داده و آن را تغییر حالت دهد. 

قبل و بعد عمل چشم گربه ای

قبل و بعد عمل چشم گربه ای

 

چون در روش جراحی چشم‌گربه‌ای ابتدا پزشک با دقت تاندون را برش می‌دهد و آن را به حالت بالا می‌کشد، سپس محل زخم را بخیه زده و ناحیه‌ای که جراحی روی آن انجام‌ شده است را محکم می‌کند. پس از سپری کردن دوره نقاهت می‌توانید شاهد تغییر حالت چشم‌هایتان و بیشتر شدن جذابیتشان باشید.

 

چه افرادی کاندید مناسب برای جراحی چشم‌گربه‌ای هستند؟

تمام کسانی که از حالت چشم‌های خودشان راضی نیستند نمی‌توانند برای انجام جراحی چشم‌گربه‌ای اقدام کنند. در جلسه مشاوره و ویزیت حضوری پزشک ابتدا شرایط متقاضیان را بررسی می‌کند تا متوجه شود آیا فرد کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل زیبایی است یا خیر. به‌ طور کلی، افرادی که می‌توانند عمل جراحی چشم‌گربه‌ای را انجام دهند دارای شرایط زیر هستند.

 • کسانی که به دلیل افزایش سن، عوامل ارثی یا سبک زندگی دچار افتادگی و شلی پلک هستند.
 • وضعیت سلامت جسمانی و روانی فرد مساعد است.
 • افرادی که بیماری که باعث اختلال در روند بهبودی‌شان ندارند.
 • کسانی که با روند این درمان و نتایجی آن آشنایی داشته و انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارند.
 • افرادی که داروهای خاص، مانند داروهای رقیق‌کننده‌ی خون، دخانیات و الکل مصرف نمی‌کنند.

 

انواع روش‌های عمل چشم‌گربه‌ای

برای انجام عمل چشم‌گربه‌ای روش‌های متنوعی وجود دارد. با توجه به شرایط بدنی فرد و انتظاری که او از تغییر چهره خودش دارد و تشخیص پزشک یکی از این موارد جهت انجام جراحی چشم و تغییر حالت آن انتخاب خواهد شد.

 

1) عمل كانتوپلاستى

کانتوپلاستی با ایجاد برش و اتصال در عضله حلقوی چشم‌ها و تاندون کانتال خارجی انجام‌شده و حالت خستگی چشم‌ها رو از بین می‌برد. درنتیجه چشم‌ها بعد از عمل حالت جذاب‌تری خواهند داشت.

 

2) كانتوپلاستى جانبى (لترال کانتوپلاستی)

عمل زیبایی کانتوپلاستی جانبی یا لترال کانتوپلاستی برای رفع افتادگی پلک بالا و کشیدن گوشه خارجی چشم در نظر گرفته می‌شود. گاهی مواقع این عمل زیبایی برای رفع افتادگی پلک پایین نیز کاربرد دارد. در عمل کانتوپلاستی جانبی افتادگی گوشه خارجی چشم‌ها برطرف می‌شود، چشم‌ها به سمت بالاتر کشیده می‌شود و چشم‌ها به‌اصطلاح حالت گربه‌ای پیدا می‌کنند.به طور معمول کره‌ای‌ها برای رفع افتادگی پلک بالای خودشان و درشت‌تر کردن چشم‌هایشان از این روش استفاده می‌کنند ‌. 

لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی

لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی

 

3) اپیکانتوپلاستی

برای داشتن چشم‌های کشیده و درشت از عمل اپیکانتوپلاستی نیز استفاده می‌شود. در این حالت معمولاً عمل کانتوپلاستی با عمل کانتوپلاستی خارجی ترکیب می‌شود و فردی که تنها تمایل به کشیده شدن گوشه خارجی چشم‌هایش را داشته باشد؛ این عمل زیبایی برایش گزینه مناسبی خواهد بود.

 

4) کانتوپکسی

در عمل زیبایی کانتوپکسی برخلاف کانتوپلاستی هیچ برشی در عضلات حلقوی چشم‌ها ایجاد نمی‌شود و تنها به‌وسیله بخیه عضلات حلقوی و تاندون کانتال خارجی مشکل صاف بودن چشم‌ها برطرف شده و حالت آن‌ها اصلاح می‌شود. در این روش در قسمت پایین پلک کمی پوست اضافه ایجاد می‌شود که پزشک آن را برمی‌دارد تا پلک‌ها حالت شل و افتادگی نداشته باشند.

به طور معمول این عمل زیبایی برای برطرف کردن افتادگی پلک پایین نیز گزینه مناسبی خواهد بود. کسانی که تابه‌حال عمل جراحی چشم‌گربه‌ای را نداشته‌اند می‌توانند از عمل کانتوپکسی که نسبت به سایر روش‌ها عوارض کمتری دارد برای تغییر چهره خودشان استفاده کنند.

 

مراحل عمل کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه‌ای

هرکدام از عمل‌های زیبایی در زمان‌بندی مشخصی و توسط پزشک متخصص انجام می‌شوند. به طور معمول برای کانتوپلاستی حدود ۲ تا ۴ ساعت زمان در نظر گرفته می‌شود. مراحل و زمان‌بندی که برای این عمل اعلام شده با توجه به انتخاب پزشک متخصص و کلینیکی که عمل جراحی چشم گربه‌ای در آن انجام می‌شود متفاوت خواهد بود.

گاهی مواقع ممکن است این مراحل بیشتر یا کمتر شده و زمان‌بندی نیز تغییر کند. با این وجود در ادامه مراحلی که به طور ثابت کلینیک‌های زیبایی برای انجام کانتوپلاستی در نظر می‌گیرند را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • استفاده از بی‌حسی موضعی جهت انجام عمل جراحی یا بیهوشی فرد در صورت نیاز
 • ایجاد برش کوچکی در عضله حلقوی چشم
 • جدا کردن تاندون کانتال خارجی را در کناره کاسه چشم قرار گرفته از استخوان
 • اصلاح ساختار داخلی پلک پایینی و رساندن آن به محل برش تاندون
 • بالا کشیدن پلک پایین و رساندن آن به استخوان کاسه چشم
 • اتصال این دو بخش و بریدن پوست‌های اضافه و بخیه زدن محل عمل
عمل اپیکانتوپلاستی

عمل اپیکانتوپلاستی

 

مراقبت‌های بعد از عمل چشم‌گربه‌ای

برای اینکه جراحی چشم‌گربه‌ای نتیجه مناسبی برایتان داشته باشد لازم است که نکاتی که پزشکان برای دوران قبل و بعد از انجام عمل در نظر می‌گیرند را رعایت کنید. مواردی که برای بعد از عمل چشم‌گربه‌ای ارائه می‌شوند را در ادامه برایتان آورده‌ایم، تا بهتر بتوانید دوران نقاهت پس‌ازاین عمل را پشت سر گذاشته و نتیجه مطلوبی از انجام جراحی چشم‌گربه‌ای بگیرید.

 • دوره نقاهت پس از عمل کانتوپلاستی بین 2-4 هفته است و احساس درد، تورم و کبودی اطراف چشم‌ها طی این دوره طبیعی است. 
 •  مصرف منظم داروهای تجویزشده توسط پزشک ضروری خواهد بود.
 • موقع خوابیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید تا به چشم‌هایتان فشار وارد نشود.
 • چند روز بعد از عمل از نگاه کردن به صفحه موبایل، کامپیوتر خودداری نمایید.
 • بعد از عمل از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزید.
 • تا حد امکان از منزل خارج نشوید و در صورت ضرورت خروج از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • استفاده از انواع لنزهای پزشکی و زیبایی تا چند هفته ممنوع بعد عمل ممنوع خواهد بود.
 • استحمام 8 ساعت ابتدایی پس از جراحی چشم گربه ای ممنوع است.
 • استخر و دوش پرفشار تا زمان بهبودی کامل برای فرد ممنوع خواهد بود.
 • در صورت خونریزی، تورم و کبودی بیش‌ازحد، تورم زیاد و عفونت حتماً با پزشک متخصصتان مشورت کنید.
 • پس از جراحی اختلال در دید طبیعی بوده و معمولاً بعد از چند روز رفع می‌شود.

 

عوارض عمل چشم‌گربه‌ای

هر عمل زیبایی با عوارض و مزایایی همراه است. بعضی از عوارضی که عمل‌های زیبایی مانند کانتوپلاستی عمل چشم‌گربه‌ای دارند ممکن است تا ابد فرد را با خودش درگیر کند و او دیگر نتواند زندگی طبیعی خودش را ادامه دهد. در نتیجه شناخت عوارض عمل جراحی چشم‌گربه‌ای برای تمام کسانی که می‌خواهند این عمل زیبایی را انجام دهند ضروری خواهد بود.

 • احتمال صدمه به اعصاب صورت
 • باقی ماندن اسکار یا جای زخم در اطراف پلک
 • ایجاد مشکلات در پلک
 • عدم تقارن
 • عفونت
 • خونریزی، قرمزی بیش‌ازحد چشم‌ها، کبودی‌های گسترده و طولانی‌مدت
 • سردرد، حالت تهوع یا تداوم بی‌حسی در ناحیه جراحی
مراقبت های بعد از عمل چشم گربه ای

مراقبت های بعد از عمل چشم گربه ای

 

ماندگاری نتیجه عمل جراحی چشم‌گربه‌ای

میزان ماندگاری لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی با توجه به شرایط فرد مشخص خواهد شد. به طور معمول نتیجه کانتوپلاستی برای مدت طولانی ماندگار است مگر برای اینکه به دلیل افزایش سن یا نامناسب بودن رژیم غذایی و سبک زندگی فرد پس از چند سال مجدداً پلک‌ها افتادگی پیدا کند و این عمل زیبایی نیاز به ترمیم داشته باشد. 

با توجه به اینکه در عمل کانتوپلاستی بخشی از پوست برداشته می‌شود، ممکن است در موقع عمل ترمیمی بافت کافی برای رفع افتادگی پلک پایین وجود نداشته باشد. به همین دلیل است پزشکان برای کسانی که تا به‌ حال جراحی چشم‌گربه‌ای را انجام نداده‌اند پیشنهاد می‌کنند که اول روش کانتوپکسی را امتحان کنند. سپس در صورت نیاز، مجدداً عمل کانتوپلاستی را برای ترمیم حالت چشم‌هایشان در نظر داشته باشند.

 

مزایای عمل جراحی چشم‌گربه‌ای

عمل زیبایی چشم‌گربه‌ای علاوه بر معایب دارای مزایای متعددی نیز است که در ادامه برخی از این موارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • با انجام عمل کانتوپلاستی یا چشم‌گربه‌ای چشم‌های فردکشیده‌تر و درشت‌تر می‌شود.
 • در صورت ترکیب این جراحی با لیفت چشم وابرو نتیجه بهتری خواهید گرفت.
 •  چین‌وچروک‌های اطراف پلک رفع خواهد شد
 • چهره‌ای شاداب‌تر و جوان‌تر خواهید داشت.
 • اثرات افزایش سن در چهره فرد تا حدود زیادی محو می‌شود

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

هزینه عمل جراحی چشم‌گربه‌ای

هزینه عمل لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی با توجه به اینکه کدام‌یک از روش‌های موجود را برای انجام کانتوپلاستی انتخاب کرده‌اید مشخص خواهد بود. با توجه به اینکه عمل‌های ترکیبی با عمل چشم‌گربه‌ای مانند لیفت چشم و ابرو نیز برای فرد انجام می‌شود، کدام کلینیک زیبایی را برای انجام جراحی انتخاب کرده‌اید، کدام پزشک عمل جراحی چشم‌گربه‌ای را انجام می‌دهد و میزان دستمزد او چقدر است و هزینه‌های جانبی بیمارستان و دارو و مراجعات بعدی و سایر موارد مبلغ نهایی این عمل زیبایی مشخص خواهد شد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای عمل چشم گربه‌ای؟

کلینیک زیبایی تهران با وجود بهترین پزشکان متخصص و دارا بودن امکان به روز پزشکی خدمات لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی را با بالاترین کیفیت به متقاضیان ارائه می‌کند. کسانی که تجربه جراحی چشم گربه‌ای در این مرکز را دارند، دچار مشکلاتی مانند عفونت و عوارض ناشی از عمل‌های زیبایی نمی‌شوند و می‌توانند در کمترین زمان شاهد تغییرات چهره خودشان باشند.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “عمل چشم گربه ای “ هستید یا خیر.*

واتساپ

 

سخن پایانی

زیبا شدن چشم‌ها و تغییر حالت آن‌ها در حال حاضر ممکن شده است و افراد مختلف می‌توانند با کمک عمل‌های زیبایی مانند عمل جراحی چشم گربه‌ای حالت چشم‌های خودشان را تغییر دهند؛ بنابراین، در صورتی که قصد دارید که حالت چشم‌های خودتان را تغییر دهید و آن‌ها را کشیده‌تر کنید می‌توانید از پزشکان متخصص این حوزه کمک بگیرید.اگر تجربه یا سوالی درباره عمل چشم گربه‌ای دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) عمل چشم گربه‌ای نی نی سایت چه نتیجه‌ای داشته است؟
کسانی که این عمل زیبایی را در مراکز معتبر انجام داده‌اند و در نی نی سایت عضو هستند از نتیجه نهایی آن رضایت داشته‌اند.

 

2) آیا بوتاکس چشم گربه‌ای گزینه مناسبی برای همه افراد است؟
بوتاکس یا فیلر یا جراحی چشم گربه‌ای با توجه به شرایط بدنی افراد مختلف انجام می‌شود و پزشک متخصص نوع عمل زیبایی را مشخص خواهد کرد.

 

3) قیمت لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی چقدر است؟
قیمت لیفت چشم‌گربه‌ای با جراحی با توجه به امکانات کلینیک زیبایی، بیمارستان انتخابی فرد، دستمزد پزشک متخصص، داروها و آزمایش‌های لازم و شرایط بدنی فرد در طول دوران نقاهت مشخص خواهد شد.

 

4) لیفت چشم با نخ نی نی سایت چقدر ماندگاری دارد؟
ماندگاری لیفت چشم با نخ نسبت به جراحی چشم گربه‌ای کمتر است و لازم است متقاضی لیفت را پس از مدت زمان مشخصی تمدید کند.

 

5) قیمت بوتاکس چشم گربه‌ای و فیلر چشم چقدر است؟
 با توجه به نقاط تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توان هزینه این عمل زیبایی را تخمین زد. قیمت فیلر چشم گربه‌ای نیز با توجه به نواحی که تزریق برای آن‌ها انجام می‌شود محاسبه خواهد شد.