افرادی که قصد دارند عمل جراحی پلک رو انجام بدهند با سؤالات زیادی در ذهن خودشون مواجه هستند. از جمله این سؤال‌ها می‌شه به نحوه انجام عمل، مدت نقاهت، روش‌های موجود برای بلفاروپلاستی و… اشاره کرد. برای اینکه بهتر بتونید درباره عمل جراحی پلک تصمیم‌گیری کنید، پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی رایج رو در این مطلب براتون آوردیم.


اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره عمل جراحی پلک دارید یا اینکه می‌خواهید وقت عمل رو رزرو کنید، از طریق واتساپ با مشاورین کلینیک زیبایی vip از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

سؤالات متداول بلفاروپلاستی

سوالاتی که متقاضیان برای انجام بلفاروپلاستی مطرح می‌کنند رو به همراه پاسخ اون‌ها در ادامه ارائه کردیم. تا تجربه بیشتری در زمینه انجام بلفاروپلاستی به دست بیاورید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی عمل زیبایی هست که با کمک آن پوست‌های اضافی زیر یا روی چشم به همراه چربی‌ها و عضلات فلج این ناحیه برداشته می‌شوند. تا افتادگی پلک بالا و پف زیر چشم پایین برطرف شود.
برای انجام این عمل زیبایی اندازه برش، میزان برداشت پوست و بخیه زدن جراحی بسیار مهمه. چون در صورت بروز اشتباه ممکنه پلک‌ها دیگر بسته نشوند، یا چشم‌ها نامتقارن شوند.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا تفاوت داره؟

یکی از مواردی که به عنوان “پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی” دیده می‌شه، تفاوت بین جراحی پلک بالا و پایین هست. در واقع متقاضیان می‌خواهند بدونند که آیا انجام بلفاروپلاستی برای هر پلک متفاوته.
اگر از تجربه بلفاروپلاستی دیگران استفاده کنید و نظر کسانی که قبلاً این عمل زیبایی رو انجام دادند بپرسید، متوجه می‌شید که انجام جراحی پلک بالا و پایین متد متفاوتی دارند. چون نوع عمل و حالت پلک بالا و پایین متفاوته.

آیا برای جراحی بلفاروپلاستی بیهوشی لازمه؟

برای انجام جراحی پلک یا بلفاروپلاستی نیازی به بیهوشی ندارید. چون پزشک متخصص این عمل زیبایی رو تحت بی‌حسی و به صورت سرپایی انجام می‌دهد. پس از اتمام جراحی هم می‌تونید به منزل رفته و استراحت کنید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

آیا امکان جراحی پلک بالا و پایین با هم وجود داره؟

به عنوان یکی از متداول‌ترین انواع پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی، متقاضیان به نحوه انجام هم‌زمان بلفارو دو پلک اشاره می‌کنند. برای اینکه دوران نقاهت کوتاه‌تر باشد و یک بار بتوانید عمل جراحی پلک رو انجام بدهید، پزشکان توصیه می‌کنند که عمل بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا با هم انجام بشه.چون در این شرایط پزشک متخصص می‌تونه در یک جلسه افتادگی پلک بالا و چین‌های زیر پلک پایین رو برداره؛ و متقاضی پس از سپری کردن دوران نقاهت می‌تونه به زندگی طبیعی خودش برگرده.

زمان بهبود زخم جراحی بلفاروپلاستی چقدر هست؟

به طور معمول 7 تا 10 روز بعد از عمل بلفاروپلاستی باید برای کشیدن بخیه‌های زیر یا روی پلک اقدام کنید. پس از کشیدن بخیه‌ها، ناحیه‌ای که برش خورده کبودی و قرمزی خواهد داشت. به مرور این مشکل نیزبرطرف می‌شه. بعد از سه ماه متقاضی می‌تونه نتیجه واقعی جراحی بلفاروپلاستی رو مشاهده کنه.

چطور ورم و کبودی پلک‌ها رو بعد عمل کاهش دهیم؟

برای کاهش ورم و کبودی جراحی پلک باید روی نواحی اطراف عمل کمپرس یخ بذارید. همچنین قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن برای کاهش تورم و کبودی قسمت بلفاروپلاستی شده و زخم‌هاتون سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند.

سن مناسب برای بلفاروپلاستی چند سال هست؟

به طور معمول متقاضیان بالای 18 سال که مشکل افتادگی پلک بالا یا چین‌خوردگی پلک پایین دارند می‌تونند این عمل زیبایی رو انجام بدهند. با این وجود، برای تشخیص سن و شرایط مناسب انجام بلفاروپلاستی لازمه که متقاضیان با پزشک متخصص خودشون مشورت کنند.

کاندیدای عمل بلفاروپلاستی

کاندیدای عمل بلفاروپلاستی

چه بازه زمانی از سال برای جراحی پلک مناسب‌تر است؟

برای انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک روز یا ماه مشخصی از سال وجود نداره و هر ماهی از سال متقاضی می‌تونه برای انجام این عمل زیبایی و تغییر چهره خودش اقدام کنه.

آیا برای انجام بلفاروپلاستی پلک بالا روی پوست برش ایجاد می‌شود؟

در عمل بلفاروپلاستی پزشک باید چربی‌ها و عضلات فلج زیر پوست رو برداره. همچنین، لازمه که پوست‌های اضافی که باعث چین‌خوردگی یا افتادگی پلک می‌شوند نیز برش بخورند، تا پلک‌ها به فرم طبیعی در بیایند. به همین دلیل، پزشک متخصص در ابتدای خطوط پلک برش‌های ظریفی رو ایجاد می‌کنه.

آیا جراحی پلک عوارض داره؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک نیز مانند تمام عمل‌های زیبایی دارای عوارض هست. بعضی از این عوارض مانند تورم، کبودی و قرمزی محل عمل پس از چند روز از بین می‌روند؛ اما گاهی مواقع ممکنه مشکلاتی مانند کوتاه شدن پلک‌ها رخ داده باشد و جبران عارضه بلفاروپلاستی به راحتی ممکن نباشه.

بعد بلفاروپلاستی چقدر چهره فرد تغییر می‌کند؟

بلفاروپلاستی چهره متقاضی رو تحت تأثیر قرار می‌دهد و او را 10 سال جوان‌تر می‌کنه. همچنین، با توجه به تغییر حالت پلک‌ها، چشم‌های فرد نیز زیباتر می‌شوند و متقاضی می‌تونه از زیبایی خودش لذت ببرد.

آیا جای زخم بلفاروپلاستی روی پوست باقی می‌ماند؟

با توجه به اینکه برش ایجاد شده برای بلفاروپلاستی بسیار ظریف هست، تمام کسانی که این عمل زیبایی رو انجام می‌دهند پس از چند ماه شاهد برطرف شدن جای عمل و محو شدن رد برش هستند. البته پزشکان در پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی به این موضوع اشاره می‌کنند که، برای اینکه به طور کامل رد برش ایجاد شده مخفی بمونه، اون رو در جهت خطوط پلک ایجاد می‌کنند.

آیا امکان انجام عمل بلفاروپلاستی ترمیمی وجود داره؟

اگر متقاضی دار مشکلاتی مانند عدم قرینگی پلک‌ها شده باشد، یا اینکه بعد از مدتی مجدداً افتادگی پلک برای او رخ داده باشد، امکان انجام بلفاروپلاستی مجدد برای فرد وجود خواهد داشت.

آیا انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک درد داره؟

برای انجام بلفاروپلاستی ابتدا پزشک متخصص محل عمل رو بی‌حس می‌کند. همچنین، پس از عمل نیز مسکن‌های لازم برای کاهش درد ناشی از جراحی برای متقاضی تجویز می‌شه؛ بنابراین بلفاروپلاستی درد و ناراحتی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

بعد از جراحی پلک می‌توان رانندگی کرد؟

تا 72 ساعت بعد از عمل بلفاروپلاستی امکان رانندگی نخواهید داشت؛ بنابراین در صورت نیاز به سفر با خودروی شخصی یا حضور در کلینیک با ماشین خودتان، لازمه که از یک نفر همراه کمک بگیرید.

رانندگی بعد از عمل بلفاروپلاستی

رانندگی بعد از عمل بلفاروپلاستی

فعالیت بدنی بعد بلفاروپلاستی مجاز هست؟

برای جواب “پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی” درباره فعالیت ورزشی باید بدونید، تا زمانی که زخم کاملاً جوش نخورد و بسته نشود امکان انجام فعالیت‌های ورزشی رو نخواهید داشت. البته، برای پیشگیری از بروز آمبولی و… پزشکان توصیه می‌کنند که از روز بعد از عمل پیاده‌روی سبک رو شروع کنید.

تورم و کبودی پلک‌ها چند وقت بعد بلفاروپلاستی ماندگار هست؟

حدود یک هفته پس از انجام بلفاروپلاستی کبودی و تورم پلک‌ها برطرف می‌شه. البته گاهی مواقع امکان داره کمی این بازه زمانی طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشه.

روش جایگزین بلفاروپلاستی کدام هست؟

برای تغییر فرم پلک‌ها و برداشتن چین‌ها و افتادگی اون‌ها، در حال حاضر روشی به جز جراحی پلک وجود نداره.

آیا بعد بلفاروپلاستی می‌توان کتاب خواند؟

تا چند روز بعد از بلفاروپلاستی نمی‌توانید چشم‌هاتون رو مدام باز نگه دارید و باید به اون‌ها استراحت بدهید تا زخم‌هایتان ترمیم شود. بعد از یک یا دو هفته می‌توانید کتاب بخونید یا از کامپیوتر و گوشی موبایل استفاده کنید.

برای جراحی پلک نیاز به همراه داریم؟

با توجه به اینکه پزشک پلک‌ها را بخیه میزند و متقاضی نمی‌تونه چشم‌هاش رو مدت طولانی باز نگه داره، لازمه که بعد از عمل و شب اول یک نفر به عنوان همراه کنارتون حضور داشته باشه.

آیا بعد بلفاروپلاستی می‌توانیم حمام کنیم؟

در بین انواع “پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی” شرایط حمام کردن نیز مطرح می‌شه. با توجه به اینکه زخم پلک حساسه و رطوبت و آلودگی می‌تونه باعث عفونت این ناحیه شود، معمولاً پزشک متخصص یک یا دو روز بعد از عمل رو برای دوش گرفتن مناسب می‌دونه. شرایط حمام کردن بعد از جراحی پلک رو حتماً از پزشک متخصصتون جویا شوید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی طبیعی هست؟

با توجه به اینکه پلک‌ها تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند و پوست‌های اضافی این ناحیه برداشته می‌شه، چند روز بعد از عمل چشم‌ها حالت گود افتادگی خواهند داشت. به مرور این مشکل برطرف می‌شهو فرد می‌تواند زندگی طبیعی خودش رو داشته باشه.

آیا آرایش بعد از بلفاروپلاستی مجاز هست؟

تا زمانی که زخم‌های عمل بهبود پیدا نکرده و عوارض بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برطرف نشده، بهتر هست آرایش نکنید. چون مواد آرایشی حاوی ترکیباتی هستند که به محل جراحی صدمه وارد می‌کنند.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

سخن پایانی

انجام عمل‌های زیبایی همیشه با سؤالات زیادی همراه هست و متقاضیان می‌خواهند شرایط جراحی و نکات دوران نقاهت اون رو بدانند. کسانی که قصد بلفاروپلاستی دارند هم به دنبال پرسش و پاسخ بلفاروپلاستی هستند. برای اینکه بتوانید جواب این سؤالات رو پیدا کنید، لازمه که از مراکز معتبر خدمات مشاوره رو دریافت کنید. با این وجود، در این مطلب کلینیک زیبایی vip تهران برخی از متداول‌ترین پرسش‌های مطرح شده در این زمینه به همراه جواب رو براتون ارائه کرده تا به عنوان تجربه بلفاروپلاستی استفاده کنید.

 

 

سؤالات متداول+جواب

1) بهترین کرم‌ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی چیست؟
با توجه به اینکه پوست محل عمل خشک می‌شه، پزشک متخصص کرم‌ها و پمادهای مخصوصی رو با توجه به شرایط هر متقاضی برای او تجویز می‌کند؛ بنابراین برای شناخت بهترین کرم جراحی پلک باید با پزشک متخصص مشورت کنید.
2) نتیجه نهایی عمل بلفاروپلاستی کی مشخص می‌شود؟
حدود سه یا چهار ماه پس از عمل جراحی پلک می‌تونید نتیجه نهایی این عمل زیبایی رو مشاهده کنید.
3) آیا نیمه باز ماندن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی قابل درمان هست؟
به طور معمول چند ماه پس از بلفاروپلاستی این مشکل برطرف می‌شه؛ اما در صورت ادامه‌دار بودن اون باید با پزشک متخصص مشورت کنید.