زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی چه وقت هست؟ افرادی که دچار افتادگی پلک هستند و می‌خواهند جراحی بلفاروپلاستی رو انجام بدهند با این سؤال مواجه هستند. چون وجود بخیه مانع از دید مناسب بعد از عمل می‌شه؛ و ظاهر فرد رو تغییر می‌ده؛ اما بعد از برداشتن بخیه‌ها، به مرور جای زخم ایجاد شده از بین می‌ره؛ و متقاضی بلفاروپلاستی می‌تونه تغییرات ظاهری خودش رو به خوبی مشاهده کنه.


اگر کاندیدای مناسب جراحی پلک هستید؛ و این عمل زیبایی رو در پیش رو دارید، این مطلب نکاتی که برای برداشتن بخیه‌های عمل بلفاروپلاستی و نحوه از بین رفتن جای بخیه‌ها لازمه رو براتون ارائه کردیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر در این رابطه می‌تونید با مشاورین کلینیک زیبایی VIP تهران از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

نحوه انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

بلفاروپلاستی به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی تهاجمی شناخته می‌شه؛ و لازمه که پزشک برای انجام عمل جراحی پلک از تیغ برای برش زدن استفاده کنه؛ بنابراین بخیه زدن محل جراحی به عنوان یکی از مراحل این عمل زیبایی شناخته می‌شه؛ و متقاضی بلفاروپلاستی باید آمادگی لازم برای این موضوع رو داشته باشه.

برای انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، ابتدا پزشک متقاضی محل عمل رو بی‌حس می‌کنه. سپس برش‌های ظریفی در امتداد خطوط پلک‌ها ایجاد می‌شه. در نهایت چربی‌ها، عضلات و پوست‌های اضافی که باعث ایجاد افتادگی پلک شده‌اند برداشته می‌شه.

 

تصاویر قبل و بعد از بلفاروپلاستی

تصاویر قبل و بعد از بلفاروپلاستی

 

در نهایت پزش محل عمل را بخیه میزنه؛ و متقاضی برای سپری کردن دوران نقاهت به منزل می‌ره. بعضی از مراکز زیبایی از بخیه‌های جاذب برای بستن زخم جراحی پلک استفاده می‌کنند. این بخیه‌ها نیاز به کشیدن ندارند؛ و پس از بهبود کامل چشم جای اون‌ها هم برطرف می‌شه.اما در صورتی که به صلاحدید پزشک از بخیه‌های معمولی برای بستن زخم استفاده بشه، لازمه که متقاضی برای برداشتن بخیه‌ها آماده بشه؛ و در بازه زمانی مناسب اقدام به کشیدن بخیه‌ها کنه.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

 

واتساپ

 

زمان مناسب برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی

به طور معمول، 5 تا 7 روز بعد از انجام عمل به عنوان زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی در نظر گرفته می‌شه؛ اما برداشتن بخیه‌ها در این بازه زمانی به معنی خوب شدن کامل زخم و از بین رفتن محل عمل نیست!

چون زخم جراحی همچنان وجود داره؛ و محل عمل به شکل اسکار دیده می‌شه. به مرور جای بخیه‌های بلفاروپلاستی کمرنگ‌تر می‌شه؛ تا جایی که دیگر جز یک خط محو ردی از بخیه‌ها پشت چشم یا پایین اون باقی نمی‌مونه.

 

کاهش ورم چشم بعد از کشیدن بخیه‌های بلفاروپلاستی

بعضی از افراد حتی بعد از کشیدن بخیه‌های بلفاروپلاستی هم دچار ورم پلک می‌شه. اگر “زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی” رو به درستی انتخاب کرده باشید؛ این ورم طبیعی هست و جای نگرانی از بابت اون وجود نداره.
برای کاهش ورم بعد از برداشت بخیه‌ها می‌تونید از کمپرس یخ استفاده کنید؛ یعنی چند تکه یخ رو درون یک پارچه تمیز قرار داده و اون رو در اطراف محل عمل بذارید. با تکرار این کار می‌تونید تا حد مطلوبی اثرات ناشی از بلفاروپلاستی رو کاهش بدهید؛ و ورم چشم‌هاتون رو کم کنید.

کاهش ورم چشم بعد از کشیدن بخیه‌های بلفاروپلاستی

کاهش ورم چشم بعد از کشیدن بخیه‌های بلفاروپلاستی

 

آرایش کردن بعد از جراحی پلک

بعضی از متقاضیان بعد از برداشتن بخیه‌های جراحی پلک از لوازم‌آرایشی برای پوشاندن محل زخم و جای بخیه‌ها استفاده می‌کنند. با توجه به اثراتی که مواد آرایشی روی ماندگاری جای زخم و تشدید تورم پلک و… دارند؛ پزشکان توصیه می‌کنند تا بهبود کامل جای زخم بلفاروپلاستی به سراغ لوازم‌آرایش نروید.

اگر لازمه که در فاصله بعد از عمل تا بهبود زخم بلفاروپلاستی در محیط‌های عمومی حاضر شوید؛ بهتر هست از عینک آفتابی استفاده کنید. با این کار می‌تونید جلوی اشعه‌های مضر خورشید رو بگیرید؛ تا زخمتان بهتر جوش بخورد و جای اسکار روی پلک باقی نمونه. همچنین زخم‌هایتان و رد اون‌ها از دید دیگران پنهان می‌شه؛ و نیازی به آرایش کردن درست در زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی نخواهید داشت.

 

درمان جای بخیه‌های بلفاروپلاستی

جای بخیه‌های بلفاروپلاستی در روزهای اول بعد از عمل و کشیدن بخیه‌ها مشخص هست. به همین خاطر هست که افرادی که جراحی پلک رو انجام دادند، نگران باقی ماندن جای زخم یا رد بخیه روی پلک‌هایشون می‌شه؛ اما این رد همیشگی نیست؛ و به مرور با مصرف داروهای تجویز شده برطرف می‌شه.

برای کمرنگ شدن جای بخیه بلفاروپلاستی باید پمادهای تجویز شده رو به موقع استفاده کنید؛ و اجازه ندهید که آفتاب یا نور خورشید به محل عمل برسه. همچنین، با استفاده از ماساژ و… بعد از ترمیم جای بخیه‌ها می‌تونید به کلاژن سازی پوست و کمرنگ شدن جای بخیه‌ها کمک کنید.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

اما باید این موضوع رو در نظر داشته باشید که حتی در صورتی که “زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی” رو انتخاب کنید؛ و همه نکات قبل و بعد عمل رو انجام دهید، احتمالاً یک خط کمرنگ از محل برش روی پوست باقی می‌مونه. البته پزشکان با ایجاد خط‌های عمل در جهت خط‌های چشم این رد رو پنهان می‌کنند؛ تا کمتر در معرض دید باشه و پلک‌ها طبیعی‌تر به نظر برسند.

درمان جای بخیه‌های بلفاروپلاستی

درمان جای بخیه‌های بلفاروپلاستی

 

مدت زمان نقاهت و مشاهده نتیجه بلفاروپلاستی

به طور معمول 2 تا 3 هفته دوران نقاهت عمل جراحی پلک طول می‌کشد؛ اما پس از برداشتن بخیه‌های پلک دو گذشتن حدود 6 هفته، متقاضی می‌تونه نتیجه نهایی بلفاروپلاستی رو مشاهده کنه.
افرادی که افتادگی پلک شدیدی دارند، حتی در زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی هم نتیجه برایشان ملموس هست؛ و می‌تونند چهره جدیدشان رو مشاهده کنند؛ اما به طور کلی، بعد از دو تا سه ماه کل متقاضیان بلفاروپلاستی می‌تونند ظاهر جدیدشان رو ببینند؛ و از نتیجه این عمل زیبایی لذت ببرند.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

سخن پایانی

بلفاروپلاستی جزء عمل‌های زیبایی تهاجمی محسوب می‌شه؛ و پزشک برای بستن زخم‌های ایجاد شده در این عمل زیبایی از بخیه استفاده می‌کنه. برای اینکه زخم‌ها بتوانند خوب جوش بخورند و بسته شوند، لازمه که این بخیه‌ها حدود یک هفته در محل عمل باقی بمونند؛ پس از اون متقاضی می‌تواند بخیه‌های پلک رو بکشد و چهره جدیدی خواهد داشت.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا قرمزی جای بخیه بلفاروپلاستی طبیعی هست؟
قرمزی محل عمل بلفاروپلاستی طبیعی هست؛ و یک تا دو روز پس از گذشتن زمان برداشتن بخیه‌ها بعد از بلفاروپلاستی این قرمزی برطرف می‌شه.
2) زمان بهبود بخیه بلفاروپلاستی چقدر هست؟
زمان بهبود جای بخیه‌های بلفاروپلاستی حدود یک تا دو هفته هست؛ اما به طور کلی حداقل دو ماه زمان نیاز هست تا نتیجه واقعی عمل جراحی پلک مشخص بشه.
3) جوش خوردن بخیه پلک چقدر طول می‌کشد؟
بین 5 تا 7 روز زمان برای جوش خوردن جای زخم بلفاروپلاستی نیاز هست.
4) آیا کشیدن بخیه پلک درد داره؟
به طور معمول کشیدن بخیه پلک‌ها دردناک نیست؛ اما در صورت نیاز پزشک از بی‌حسی برای کاهش درد احتمالی استفاده می‌کنه.
5) عوارض دیر کشیدن بخیه پلک چیست؟
دیر کشیدن بخیه پلک باعث می‌شه که گوشت روی بخیه‌ها را بگیرد؛ و کشیدن بخیه‌ها سخت و دردناک بشه.
6) آیا زود کشیدن بخیه‌ها مضر هست؟
با زود کشیدن بخیه‌ها ممکنه زخم‌های جراحی هنوز خوب بسته نشده باشند؛ و احتمال عفونت، کوتاه و بلند شدن پلک‌ها و… وجود داره؛ بنابراین توصیه می‌شه که بخیه‌ها رو درست به موقع و در زمان مناسب بکشید.