جراحی بلفاروپلاستی می ‌تواند برای آن دسته از افرادی که با مشکلاتی همچون افتادگی پلک، پف زیر چشم و موارد مختلف دیگری روبرو هستند بهترین انتخاب باشد و این امکان را فراهم می‌ کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن حالت چشم های شما به شدت تغییر پیدا کند.


به خوبی از این نکته مطلع هستید که امروزه انواع مختلفی از کرم ها، سرم و موارد مشابه دیگر در بازار وجود دارد که می ‌تواند باعث تغییر حالت پوست و همچنین به تاخیر انداختن روند پیری پوست شود، اما در هر صورت شما با قرار دادن این کرم ها در برنامه روتین خود باز هم نمی توانید از روند پیری پوست جلوگیری کنید، چرا که با بالا رفتن سن پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می ‌دهد و در نهایت یک سری چین و چروک ها در چهره ظاهر خواهد شد که این موضوع بیشترین تاثیر خود را روی پلک ها نشان داده و بیشتر از سایر نواحی مختلف دیگر دچار چین و چروک خواهد شد.

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

در هر زمانی کلاژن سازی پوست از اهمیت بالایی برای شاد و جوان نگه داشتن آن برخوردار است که با بالا رفتن سن پوست دیگر قابلیت اولیه خود را به دنبال ندارد. چنانچه از این موضوع رنج می برید جراحی بلفاروپلاستی می ‌تواند راهکار فوق العاده مناسبی برای شما باشد.

به طور کلی منظور از “جراحی بلفاروپلاستی” یک عمل زیبایی جهت بهبود ظاهر پلک ها است و این امکان فراهم است تا جراحی را روی پلک بالا و پایین انجام شود که این مورد به خود فرد و تشخیص پزشک بستگی دارد.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی شامل برداشتن پوست ماهیچه و چربی های اضافی در قسمت پلک ها می باشد. همانطور که گفته شد با بالا رفتن سن پلک ها کشیده می شوند و ماهیچه ها دیگر مانند اول قدرت حمایت از پلک را ندارند.اگر می خواهید در رابطه با “جراحی بلفاروپلاستی” مطالب کامل تری به دست آورید پیشنهاد می‌ دهیم که در ادامه مار همراهی نمایید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

آیا در طول جراحی بلفاروپلاستی بیدار هستید؟

پیش از هر چیزی باید به توضیح این موضوع بپردازیم که انجام عمل بلفاروپلاستی بسیار سخت و سنگین نیست. جراح در وهله اول می کوشد تا از گزینه های مناسب تری مانند بی حسی موضعی استفاده کند چرا که بیهوشی عمومی می تواند عوارض های خاص خود را در هنگام انجام و بعد از عمل به وجود آورد.

امروزه با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در زمینه عمل های زیبایی رخ داده پزشک سعی می کند با استفاده از تکنیک های جدید، صورت و قسمتی از آن را به طور کامل بی حس کند و می توان اینگونه بیان کرد که شما در هنگام انجام جراحی بلفارو پلاستی بیدار هستید.

توجه داشته باشید که در این میان یکسری استثنا نیز برای این جراحی وجود دارد و برای آن دسته از کودکانی که با اختلالات پلک مادرزادی روبرو هستندیا گروه خاصی از بیماران با بیهوشی کامل عمل انجام می شود.

چرا جراحی بلفاروپلاستی می تواند یک درمان مناسب باشد؟

همانطور که در قسمت فوق اشاره کردیم جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به عنوان یکی از عمل های زیبایی در نظر گرفته شده که از نظر پزشکی انجام آن ضرورت بالایی ندارد و شما صرفاً برای به دست آوردن زیبایی اولیه خود در اطراف چشم و جوانسازی پوست می توانید برای انجام آن اقدام کنید.

مواردی همچون چروکیدگی، پف کردن پلک بالایی و در برخی مواقع پلک پایین، تضعیف عضلات و رفع کیسه های چربی متورم از موارد مهمی است که شما می توانید برای رفع آن ها از جراحی بلفاروپلاستی استفاده کنید. همانطور که بیان کردیم با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و تولید کلاژن و الاستین و شادابی و رنگ و ضخامت پوست یکسری تغییرات را به دنبال دارد.

چنانچه افتادگی پلک برای شما اتفاق افتاد و این موضوع مانع از باز شدن کامل چشم ها یا حتی پایین کشیدن های پایین شد می توانید “جراحی بلفاروپلاستی” را در اولویت قرار دهید. برداشتن تمامی بافت های اضافی موجود در پلک بالا می تواند باعث بهبود بینایی شما شود. در نهایت انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می تواند چشمانی جوان تر و هوشیار تر از همیشه را برای شما در پی داشته باشد.

اولویت جراحی بلفاروپلاستی با چه افرادی است

اولویت جراحی بلفاروپلاستی با چه افرادی است

رخ دادن چه مواردی باعث انجام جراحی بلفاروپلاستی می شود؟

از جمله موارد مهمی که می‌تواند منجر به انجام “جراحی بلفاروپلاستی” شود عبارتند از:

• گشادی یا افتادگی بیش از حد پلک بالایی

• چنانچه پوست اضافی موجود روی پلک های فوقانی باعث مختل شدن بینایی محیطی شما شود.

• پوست اضافی موجود در پلک پایین

• چنانچه در قسمت زیرین چشم خود دارای کیسه های زیر چشمی باشید بهتر است با جراحی بلفاروپلاستی در تهران آن را رفع کنید.

توجه داشته باشید که چنانچه برای انجام این جراحی به کلینیک vip توجه فرمایید این امکان فراهم است تا به صورت همزمان سایر عمل های زیبایی دیگر مانند لیفت ابرو لیفت صورت یا لایه برداری پوست را نیز انجام دهید.

مزیت انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

هدف از انجام جراحی بلفاروپلاستی برای پلک بالا تنها جوانسازی یا بهبود پیدا کردن ظاهر پلک از طریق رفع تمامی موارد موجود مانند افتادگی پوست و در برخی موارد جابجایی چربی می باشد. چنانچه افتادگی پوست پلک بالا شدید باشد با انجام این عمل زیبایی می توانید میدان بینایی خود را نیز بهبود ببخشید. برای “جراحی بلفاروپلاستی” پلک بالا از بی ‌حسی موضعی استفاده می ‌شود و برای برداشتن بخیه ها نیز پس از گذشت ۴ الی ۶ روز باید مراجعه فرمایید.

مزیت انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

در حالت کلی برای جوانسازی یا بهبود ظاهر پلک پایین نیز از جراحی بلفاروپلاستی انجام خواهد شد، اما تفاوت موجود میان جراحی پلک بالا و پایین این چنین است که در این روش با اصلاح برجستگی و ناهمواری‌ های زیر چشم که می تواند به دلیل وجود برجستگی چربی پیرامون چشم در هر سن و سالی رخ دهد انجام خواهد شد. در برخی موارد ممکن است این برجستگی های چربی تنها با برش سطح داخلی پلک پایین و بدون ایجاد هرگونه برشی در سطح پوست انجام شود، اما در مواردی که برای رفع آن احتیاج به برداشتن پوست نیز باشد پزشک سعی می کند این برش را زیر لبه پلک پایین ایجاد کند.

روش انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین به چه صورت است؟

همانطور که ملاحضه کردید بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین به عنوان یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی جهت از بین بردن و رفع افتادگی پلک و پف زیر چشم در نظر گرفته شده و در رابطه با نحوه عمل آن نیز باید به توضیح این موضوع بپردازیم به صورت سرپایی انجام شده و به هیچ عنوان احتیاج به بستری نیست. انجام آن تا حدودی آسان است و در اکثر مواقع هیچ احتیاجی به بیهوشی عمومی نیست، فقط در برخی موارد خاص آن هم طبق خواسته خود فرد و با توجه به نظر پزشک از این شرایط استفاده می کنند.

جهت انجام “جراحی بلفاروپلاستی” پلک بالا و پایین پزشک در ابتدا یک برش در بالای پلک ایجاد می کند و از این طریق پوست اضافه و چربی های موجود را برمی دارد. این امکان فراهم است تا در برخی مواقع هنگام انجام عمل ماهیچه ها نیز تقویت شوند.

جهت انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین نیز جراح متخصص برش را در پایین ایجاد کرده که بنا به مشکل ایجاد شده ممکن است داخل پلک و زیر مژه یا در ناحیه زیر چشم باشد. پس از انجام این مرحله پوست اضافه و چربی ها به طور کلی خارج شده و پژو را در محل مورد نظر فیکس می کنند تمام رویداد ها و مراحل نامبرده شده برای “جراحی بلفاروپلاستی” پلک بالا و پایین از ضرورت بالایی برخوردار است.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای انجام جراحی بلفاروپلاستی هستند؟

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که نمی توانید به صورت سرخود و تنها بنا به گرفتن یک تصمیم برای جراحی بلفاروپلاستی اقدام کنید، چرا که در وهله اول پزشک باید شما را به صورت کامل معاینه کند.

در حالت کلی آن دسته از افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و دید واقع بینایانه ای نسبت به این عمل زیبایی دارند در اولویت قرار می گیرند که اکثر افراد دارای رده سنی ۳۵ یا بیشتر هستند، اما در صورتی که دارای پلک های گشاد یا افتادگی پلک بسیار زیادی می باشید این امکان فراهم است تا “جراحی بلفاروپلاستی” را برای پلک بالا و پایین زودتر از موعد تعیین شده انجام دهید.

جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی

با جراحی پلک می ‌توانید بهبود خاصی به ظاهر خود ببخشید که نقش بسیار پر اهمیتی در افزایش اعتماد به نفس شما ایفا می کند، اما با این حال لازم است به این موضوع نیز فکر کنید که ممکن است در صورت انجام جراحی ظاهر ایده آل شما به دست نیاید یا تغییر آنچنانی به دنبال نداشته باشید و فقط مشکلات مربوط به پوست رفع شود، پس با توجه به این موارد پیش از آنکه برای جراحی اقدام کنید در وهله اول تصمیم خود را بگیرید در رابطه با آن فکر کنید و موارد احتمالی موجود در ذهن خود را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید.

سخن پایانی

سعی کردیم در مطالب فوق تمامی موارد لازم در رابطه با جراحی بلفاروپلاستی را در اختیار شما قرار دهیم و لازم است این نکته را نیز توضیح دهیم که امروزه با توجه به پیشرفت ‌های فوق‌العاده مناسب و چشمگیری که در علم پزشکی رخ داده اکثر افراد سعی می کنند در هر شرایطی ظاهر خود را جوان تر از همیشه نگه دارند تا از این طریق نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس خود داشته باشند.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

ممکن است برای برخی نتایج جراحی تا آخر عمر باقی بماند، اما برای برخی دیگر امکان مجدد افتادگی پلک وجود دارد و تمامی این موارد به شرایط پوستی بیمار بستگی خواهد داشت. توجه داشته باشید در صورتی که قصد انجام جراحی را دارید حتما کلینیک معتبر را در اولویت قرار دهید چرا از این طریق استرس شما به حداقل ممکن رسیده و می توانید خیلی راحت صورت خود را به دست جراح متخصص بسپارید که در این راستا ما از شما دعوت می کنیم به کلینیک vip مراجعه کنید و از نحوه عملکرد پزشکان برای عمل بلفاروپلاستی مطلع شوید.

سوالات متداول

1)هزینه جراحی بلفاروپلاستی چگونه است؟
برای مشخص شدن این مورد باید به کلینیک مراجعه فرمایید چرا که شرایط پوستی و انتخاب روش عمل و… برای هر فرد متفاوت است.
2)در جراحی بلفاروپلاستی از بی حسی استفاده می شود یا بیهوشی؟
معمولاً اکثر عمل ها با بی حسی موضعی انجام می شود مگر در مواردی خاص که احتیاج به بیهوشی عمومی داشته باشد.
3)سن مناسب برای انجام جراحی بلفاروپلاستی چقدر است؟
این موضوع می تواند با توجه به زمانی که افتادگی پلک برای شما اتفاق می‌افتد در نظر گرفته شود که ممکن است برای برخی در ۲۵ سالگی برخی دیگر ۶۵ سالگی باشد.
4)آیا انجام عمل بلفاروپلاستی با درد شدید همراه است؟
خیر، با درد بسیار شدیدی همراه نیست و پس از انجام عمل با مصرف استامینوفن می توانید درد کم آن را نیز از بین ببرید.
5)آیا مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی ک در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار است؟
بله، در صورت بی‌ توجهی به موارد بیان شده توسط پزشک ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود آید که روی نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارد.