افتادگی پلک یکی از مشکلاتی است که روی تغییر چهره فرد تاثیر قابل توجهی می‌گذارد. علاوه بر اینکه افتادگی پلک چپ یا راست یا هر دوی پلک‌ها می‌تواند فرد را پیرتر و خسته‌تر نشان دهد، در زاویه دید او نیز اختلال ایجاد می‌کند. 

به همین دلیل است افرادی که به دلیل افزایش سن مشکلات مادرزادی و غیر دچار افتادگی پلک می‌شوند به دنبال بهترین راه برای از بین بردن مشکل هستند. در این مطلب کلینیک وی آی پی تهران درباره انواع افتادگی پلک و بهترین روش درمانی که برای این عمل برای این مشکل وجود دارد نکاتی که باید بدانید را ارائه کرده‌ایم. در صورتی که جهت انجام این عمل زیبایی نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید از طریق واتساپ یا فرم تماس و شماره‌های ارائه شده با کلینیک وی آی پی تهران در ارتباط باشید.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

افتادگی پلک چیست؟

قبل از انتخاب بهترین روش جراحی افتادگی پلک باید بدانید که افتادگی پلک چیست. هر فردی در طول روز هزاران بار پلک می‌زند و پلک‌ها جز نواحی از بدن هستند که تحرکات زیادی در طول شبانه‌روز دارند. بعضی مواقع ممکن است این تحرکات، مشکلاتی مانند شل شدن پوست پشت چشم و آب شدن چربی‌های پلک به همراه داشته باشند. یا باعث بروز مشکلاتی مانند افزایش سن بیماری‌های ژنتیکی و غیر موجب افتادگی هر دو پلک فوقانی شوند و در قسمت پلک‌های تحتانی مواردی مانند برآمدگی و ورم دیده شود. 

در این شرایط ممکن است فرد برای باز نگه‌داشتن چشم‌هایش موقع مطالعه احساس خستگی داشته باشد. البته ورم زیر چشم و افتادگی پلک روی زیبایی فرد و اعتماد به نفس او نیست تأثیر قابل توجهی دارند. به همین دلیل است که پزشکان متخصص توصیه می‌کنند کسانی که با مشکل افتادگی پلک یا پف زیر پلک مواجه هستند برای درمان آن اقدام کنند.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

 

انواع افتادگی پلک

افتادگی یا پتوز پلک در نمونه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شود. در ادامه برخی از رایج‌ترین آن‌ها را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

افتادگی پلک یا پتوز مادرزادی

در این مورد که به عنوان افتادگی پلک مادرزادی یا پتوز مادرزادی نیز شناخته می‌شود، فرد از بدو تولد با مشکل افتادگی پلک یا پف زیر پلک مواجه هستند. این افراد به دلیل عدم تشکیل و رشد ناکافی عضله بالابرنده پلک معمولاً دچار افتادگی پلک میشوند. 

البته این عارضه ممکن است مشکلاتی مانند تنبلی چشم را نیز به همراه داشته باشد. کسانی که دچار این مشکل هستند، ممکن است حتی در کمتر از ۱۸ سالگی نیاز انتخاب بهترین روش جراحی افتاده پلک جهت درمان مسئله چشم‌هایشان داشته باشد.

افتادگی پلک یا پتوز اکتسابی

در پتوز اکتسابی علت‌های مختلفی مانند بیماری‌های عضله، ضربه به پلک، مالش زیاد، پلک‌ها جدا شدن عضله بالابرنده پلک از محل اتصال، افزایش سن و… باعث افتادگی پلک‌ها شود.  ایجاد چین و چروک به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، بروز برخی صدمات و آسیب‌های وارد شده به پلک که باعث فلجی موقت یا دائمی آن می‌شود، وجود تومور یا سکته مغزی، عوامل ژنتیکی موثر در افتادگی پلک و اختلالات عصبی از جمله دیگر عوامل اکتسابی هستند که موجب پتوز پلک می‌شوند.

 این عارضه نیست با عمل‌های جراحی قابل درمان است پزشکان متخصص با بررسی علت افتادگی پلک و اختلالات انکساری ناشی از آن معاینه کامل چشم را انجام می‌دهند و پس از اندازه‌گیری قدرت عضله بالابرنده پیک و وضعیت حرکت چشم‌ها نسبت به انتخاب روش جراحی اقدام می‌کند.

 

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی؛ بهترین روش درمان افتادگی پلک

جراحی پلک بهترین روش برای رفع افتادگی پلک بالا یا رفع پف زیر چشم پلک است. بلفاروپلاستی در نمونه‌های مختلفی انجام می‌شود. این عمل زیبایی معمولاً به صورت سرپایی است و متقاضی می‌تواند در عرض چند ساعت مشکلات پلکی خودش را اصلاح کنند. پس از انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک شاهد رفع افتادگی‌های پلک خواهید بود و می‌توانید زیبایی خودتان را مجدداً به دست بیاورید. در ادامه درباره انواع جراحی پلک نکاتی که لازم است بدانید را ارائه کرده‌ایم.

جراحی پلک بالا با بلفاروپلاستی پلک بالا

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا برای رفع افتادگی درمان یک پلک یا هر دو پلک استفاده می‌شود. این روش درمانی برای برداشتن عضلات فلج یا چربی‌هایی که زیر پوست تجمع کردند و موجب افتادگی پلک شدن به کار میرود. 

در این عمل زیبایی نیست پزشک با تیغ ظریفی که دارد برش‌هایی را در روی پلک ایجاد می‌کند و چربی‌ها و عضلات فلج را از این ناحیه برمی‌دارد. سپس فرد می‌تواند شاهد برطرف شدن افتادگی پلکش باشد و در زاویه دیدی که در چشم هایش به وجود آمده شگفت زده شود. جراحی پلک بالا می‌تواند برای یک چشم یا هر دو چشم انجام شود.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

جراحی پلک پایین با بلفاروپلاستی پلک پایین

جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایین عمل زیبایی است که معمولاً در سنین بالای ۳۵ سال انجام می‌شود در این عمل زیبایی پزشک متخصص چین و چروک‌هایی را که به دلایل مختلف در ناحیه زیر پلک ایجاد شده‌اند را برمی‌دارد. سپس فرد می‌تواند شاهد برطرف شدن پف و چین و چروک‌های زیر چشمش باشد. 

در این عمل زیبایی برشی در زیر چشم ایجاد می‌کند و چربی‌ها عضلات و مایعات تجمع کرده در این ناحیه را خارج می‌شود. سپس قسمت زیر پلک بخیه زده می‌شود و فرد می‌تواند برای سپری کردن دوران نقاهت به منزل مراجعه کند. پس از برداشته شدن چربی‌ها و…، شاهد تغییرات جدی در قسمت زیر چشمتان و شاداب جوان شدن چهره خودتان خواهید بود.

جراحی پلک با بلفاروپلاستی کامل

اگر فردی در هر دو پلکش شاهد افتادگی باشد و هم پلک بالا و هم پلک پایین فرد دچار افتادگی شده باشند، متقاضی می‌تواند با کمک عمل بلفاروپلاستی کامل این مشکل را رفع کند. در این حالت پزشک متخصص پلک‌های بالا و پایین فرد را جراحی کرده و چربی‌ها و عضلات فلج آن‌ها را خارج می‌کند. پس از بخیه زدن پلک‌های فرد متقاضی می‌تواند به منزل مراجعه کرده و دوران نقاهت را سپری کند. در این شرایط حتماً لازم است که فرد یک همراه داشته باشد تا بتواند به موقع به منزل مراجعه کند.

فواید و مزایای جراحی پلک بلفاروپلاستی

از جمله مهم‌ترین مزایای عمل بلفاروپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • رفع پف‌ها و افتادگی پلک بالا و پایین
 • رفع چین و چروک دور چشم
 • حذف پوست اضافه پلک بالا و پایین
 • برگشت‌ناپذیر بودن و ماندگاری نتیجه عمل
 •  احساس جوانی و افزایش اعتماد به نفس
 • رفع تاری و اختلال دید و ایجاد ظاهری زیبا برای چشم‌ها
 • برداشته شدن فشار از روی مردمک چشم و نمایان شدن مژه‌ها بعد از درمان افتادگی پلک
 • رفع سردردهای ناشی از مشکلات پلک و فشار روی چشم و خارج شدن ظاهر فرد از حالت اخم و طبیعی شدن چهره 

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بلفاروپلاستی

کاندیداهای مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی در دسته بندی‌های زیر قرار می‌گیرند.

 • افراد بالای ۳۰ سال
 • افرادی که با مشکل افتادگی، آویزانی پوست، و تغییر بافت چربی چشم مواجه هستند.
 • افرادی که چین و چروک بسیاری در پلک‌ها و اطراف چشم خودشان دارند.
 • افرادی که بیماری زمینه‌ای خاصی ندارند و برای جراحی بلفاروپلاستی از آمادگی کامل برخوردارند.
 • افرادی که پف زیر چشم یا برجستگی زیر چشم دارند.

دوره نقاهت بلفاروپلاستی

به طور معمول کسانی که عمل بلفاروپلاستی را انجام می‌دهند لازم است که حدود ۱۰ تا ۱۵ روز دوران نقاهت را سپری کنند و زخم و کبودی و التهاب‌هایی که پس از عمل رخ داده به طور کامل بهبود پیدا کند. در طول دوران باید مراقبت‌هایی را برای بهبود یافتن انجام دهید. 

به طور معمول افرادی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند ۵ تا ۷ روز پس از عمل شاهد بهبود کامل زخم‌هایشان هستند؛ اما گاهی مواقع ممکن است به دلیل شرایط خاص فرد بلفاروپلاستی یا بهترین روش جراحی پلک طولانی‌تر شود.

 

عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی

مراقبت‌های دوره نقاهت بلفاروپلاستی

برای این که بتوانید دوران نقاهت پس از بلفاروپلاستی را بدون مشکل سپری کنید، لازم است که حتماً مواردی که در ادامه ذکر شده را در دوران نقاهت پس از عمل رعایت کنید.

 • استفاده از کمپرس آب سرد برای کاهش التهاب و کبودی چشم‌ها
 •  ۷ الی ۱۰ روز استراحت
 • عدم انجام فعالیت سخت و حضور در برابر آفتاب
 • جلوگیری از وارد کردن فشار به ناحیه پلک و عدم مالش چشم‌ها
 • استفاده از اشک مصنوعی برای رفع خشکی چشم
 • عدم استفاده از دخانیات و الکل در دوره نقاهت
 • داشتن فعالیت‌های سبک مانند پیاده روی
 • عدم استفاده از لنزهای تماسی بعد عمل 

سخن پایانی

اغلب خانم‌هایی که بالای ۳۵ سال دارند به دنبال روشی هستند تا بتوانند افتادگی پلک خودشان را برطرف کنند. برای رفع این مشکل می‌توانید از عمل‌های زیبایی کمک بگیرید. از جمله بهترین روش‌هایی که برای رفع افتادگی پلک وجود دارد می‌توان به بلفاروپلاستی اشاره کرد.

بلفاروپلاستی به عنوان بهترین روش جراحی افتادگی برآمدگی‌های زیر پلک بالا و پایین را از بین می‌برد و صورت فرد جوان‌تر می‌کند. در صورتی که قصد داریم عمل زیبایی انجام دهید، حتماً باید این موضوع را در نظر بگیرید. بلفارو تنها زمانی می‌تواند گزینه مناسبی برای رفع افتادگی پلک باشد که فرد توسط پزشک متخصص معاینه شده و شرایط او برای انجام عمل تأیید شده باشد.

همچنین در صورتی که متقاضیان برای انجام مناسبی را انتخاب کرده باشند می‌توانند از این عمل نتیجه مناسب بگیرند. در غیر این صورت ممکن است با عوارض ناشی از این عمل مانند عفونت محل عمل و غیره مواجه شوید. کلینیک زیبایی وی آی پی تهران به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی ایران در بهترین شرایط این عمل زیبایی برای متقاضیان انجام می‌دهد.

جهت عمل افتادگی پلک بالا و پایین یا بررسی شرایط این عمل می‌توانید با مشاورین کلینیک وی آی پی تهران در ارتباط باشید. همچنین در صورتی که تجربه درباره جراحی افتادگی پلک دارید، از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید. تا متقاضیان این عمل زیبایی، درباره نحوه کاهش درد عمل، داروهای لازم برای مصرف و راهکارهایی که برای این عمل زیبایی مناسب هستند اطلاعات کافی به دست بیاورند.

سؤالات متداول+ جواب

هزینه عمل بلفاروپلاستی نی نی سایت چقدر است؟
برای اطلاع از هزینه عمل بلفاروپلاستی در کلینیک وی آی پی تهران می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.
هزینه عمل افتادگی پلک با جراحی بیشتر است یا بدون جراحی؟
شرایط درمان افتادگی پلک بدون جراحی نسبت به عمل بلفاروپلاستی پلک پایین یا بالا با جراحی متفاوت است؛ بنابراین هزینه این دو عمل زیبایی هم با هم متفاوت خواهد بود.
عوارض جراحی پلک چشم چیست؟
با توجه به شرایط بدنی فرد و مرکزی که فیلم عمل بلفاروپلاستی را در آن مشاهده کرده و جراحی پلک را انجام داده‌اید، عوارض ناشی از عمل برایتان متفاوت است. از جمله عوارض رایج این عمل می‌توان به سوزش چشم، ورم و عفونت پلک، کوتاه شدن پلک و… اشاره کرد.

نتیجه گیری

جهت عمل افتادگی پلک بالا و پایین یا بررسی شرایط این عمل می‌توانید با مشاورین کلینیک وی آی پی تهران در ارتباط باشید. همچنین در صورتی که تجربه درباره جراحی افتادگی پلک دارید، از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید. تا متقاضیان این عمل زیبایی، درباره نحوه کاهش درد عمل، داروهای لازم برای مصرف و راهکارهایی که برای این عمل زیبایی مناسب هستند اطلاعات کافی به دست بیاورند.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل جراحی بلفاروپلاستی هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.