پیوند مو یکی از عمل‌های زیبایی رایج در جهان امروزی هست و افراد زیادی برای تغییر چهره خودشون به سراغ این عمل زیبایی می‌روند. اگر می‌خواهید چهره‌ای زیبا داشته باشید و در میان دوستان و آشنایانتون مثل یک سوپراستار دیده شوید، پیشنهاد می‌کنیم همین امروز برای انجام پیوند مو اقدام کنید.

در این عمل زیبایی خبری از چسباندن موهای مصنوعی یا کاشت موی مصنوعی روی سرتون وجود نداره! بلکه پزشک متخصص موهای طبیعی و واقعی رو براتون کاشت می‌کند و از نتیجه‌ای که پیوند کردن موها براتون داره شگفت‌زده می‌شوید. چون موها پس از کاشت مانند موهای طبیعی خودتون رشد می‌کنند و می‌تونید شاهد پرپشت شدن موهاتون و افزایش تراکم اون‌ها به مرور باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

برای اینکه بدونید عمل کاشت مو یا پیوند کردن موهای سر چطور انجام می‌شه، با این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران همراه باشید. در ادامه نکاتی که لازمه تمام متقاضیان این عمل زیبایی بدونند رو جهت شناخت بیشتر ارائه کردیم.

قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

مراحل انجام پیوند مو

برای انجام هر عمل زیبایی مراحل خاصی در نظر گرفته می‌شه و متقاضی باید این مراحل رو قدم به قدم پشت سر بذاره تا بتونه اون عمل رو انجام بده. درباره پیوند یا کاشت مو نیز این مراحل وجود داره. در ادامه به صورت کلی مراحل انجام عمل پیوند مو رو برای شناخت بیشتر ارائه کردیم.

دریافت خدمات مشاوره جهت بررسی الگوی ریزش موی متقاضی

تجویز آزمایش‌های ضروری جهت ارزیابی وضعیت جسمانی و سلامتی متقاضی

تعیین وقت کاشت مو برای افراد واجد شرایط

مراجعه به کلینیک زیبایی برای کاشت مو

بی‌حس کردن نواحی کاشت و برداشت فولیکول‌های مو

برداشتن فولیکول‌ها یا گرافتهای مو از ناحیه بانک مو

جداسازی فولیکول‌ها برای کاشت کردن

سوراخ کردن نواحی که نیاز به کاشت مو دارند

کاشت فولیکول‌های انتخابی در محل‌های انتخاب شده

تکمیل کامل فرایند کاشت و تجویز داروهای لازم برای متقاضیان

مراجعه به منزل برای سپری کردن دوران نقاهت

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

 

شرایط کاندیداهای مناسب انجام پیوند مو

اولین سوالی که هر کدام از متقاضیان کاشت مو مطرح می‌کنند این هست که آیا من برای انجام این عمل زیبایی گزینه مناسبی هستم یا خیر؟ اگر شما هم با این سؤال در ذهتون مواجه هستید و هنوز نتوانسته‌اید جوابی برای آن پیدا کنید، لازمه که موارد ارائه شده در ادامه رو بدونید؛ و با شرایط کاندیداهای مناسب انجام پیوند کردن مو بهتر آشنا شوید.

کسانی می‌توانند کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشند که:

شرایط سلامتی عمومی خوبی دارند و در وضعیت جسمانی مساعدی هستند؛ یعنی متقاضی کاشت مو نباید به بیماری‌های خاص و مبتلا باشه.
برای کاشت مو باید شرایط مناسبی برای اهدای مو داشته باشید، تا پزشک متخصص بتونه تعداد فولیکول‌های لازم برای کاشت رو برداره و در نواحی مورد نظر کاشت کند.

پوست سرتان باید خاصیت انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشه، در غیر این صورت واجد شرایط پیوند مو نخواهید بود.توقع و انتظارتان از کاشت مو مواقع بینانه باشه و دائم خودتون رو با افرادی که این عمل زیبایی رو انجام ندادند یا شرایط متفاوتی داشته‌اند مقایسه نکنید.

شرایط افراد غیر مناسب برای کاشت مو

برای کسانی که عمل پیوند یا کاشت مو رو در پیش رو دارند ضروری هست که شرایط افرادی که کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل زیبایی نیستند رو هم بشناسند. چون ممکنه یکی از موارد ذکر شده برای افرادی که برای کاشت مو مناسب نیستند رو داشته باشند؛ و نتوانند این عمل زیبایی رو انجام بدهند. در این مواقع متقاضی می‌تونه از طریق روش‌های جایگزین برای پوشوندن ناحیه طاسی سرش و تغییر چهره خودش استفاده کنه.
افرادی که دارای شرایط زیر هستند گزینه مناسبی برای “پیوند مو” نخواهند بود:

کسانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند و به خاطر آن دچار ریزش مو هستند.

افرادی که دارای مشکل پزشکی هستند و ممکنه عمل جراحی کاشت کردن موها براشون مشکل‌ساز باشه.

افرادی که زیر 25 سال دارند و هنوز الگوی طاسی یا ریزش موی اون‌ها مشخص نشده.

کسانی که نتیجه رؤیایی و غیرواقعی از عمل پیوند مو انتظار دارند.

افرادی که موهای سرشان را به خاطر مشکلات عصبی می‌کنند و هنوز بیماری خودشون رو درمان نکردند.

کسانی که فولیکول لازم برای اهدا و کاشت ندارند.

شرایط افراد غیر مناسب برای کاشت مو

شرایط افراد غیر مناسب برای کاشت مو

روش‌های انجام پیوند مو

برای انجام کاشت مو روش‌های متنوعی از زمان گذشته ارائه شده. بعضی از این روش‌ها عوارض بیشتری دارند و با انجام اون‌ها متقاضیان باید دوران نقاهت طولانی‌تری رو پشت سر بگذارند؛ بنابراین کسانی که قصد دارند این عمل زیبایی را انجام دهند لازمه که انواع روش‌های کاشت مو رو بشناسند، سپس بهترین روش رو برای انجام این عمل زیبایی در نظر بگیرید. روش‌های مختلفی که برای کاشت کردن موها وجود دارند رو در ادامه جهت شناخت بیشتر معرفی کردیم.

“پیوند مو” به روش FUT و برداشت نواری فولیکول‌ها از بانک مو و کاشت اون‌ها

کاشت مو به روش FIT و برداشت فولیکول‌ها از بانک مو با پانچ دستی و کاشت اون‌ها

کاشت مو BHT و برداشت فولیکول‌های مو از بدن برای پیوند اون‌ها به سر

کاشت مو SUT و برداشت فولیکول‌ها با پانچ اتوماتیک و کاشت کردن اون‌ها

روش Micro FIT و کاشت موها با کمک ایمپلنتر مینیاتوری

پیوند و به روش ترکیبی

عوارض و معایب انجام کاشت مو

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد برای انجام کاشت مو یا پیوند مو با اون مواجه می‌شوند، عوارضی هستند که بلافاصله یا چند وقت پس از پیوند کردن موها شروع می‌شوند و گاهی ماندگاری اون‌ها زیاد هست. بعضی از عوارض هم ممکن هست ماندگاری کمی داشته باشند و چند روز بیشتر ادامه نداشته باشه. در ادامه عوارضی که هر فردی ممکنه پس از عمل زیبایی کاشت مو با اون‌ها مواجه شود را جهت آشنایی بهتر با مشکلات پس از “پیوند مو” ارائه کردیم.

خونریزی شدید یا خفیف محل عمل

عفونت ناحیه کاشت یا برداشت موها

ایجاد کیست‌های جدید در نواحی کاشت مو

بروز زخم شدید یا خفیف در ناحیه کاشت یا برداشت

بی‌حس شدن ناحیه کاشت یا برداشت فولیکول‌ها

ریزش موقت موهای کاشت شده

دوران نقاهت پیوند موها

دوران نقاهت پس از انجام کاشت مو در نتیجه نهایی این عمل زیبایی تأثیر قابل توجهی داره. اگر پیوند مو رو انجام دادید تا زمانی که پزشک اجازه نداده نباید موهاتون رو بشویید و دوش بگیرید. همچنین حضور در محیط‌های باز و فضای آزاد به خاطر صدماتی که ممکنه به فولیکول‌ها وارد شود ممنوع هست.

سیگار و دخانیات باعث حبس اکسیژن بدن می‌شه و اجازه نفس کشیدن را به فولیکول‌های کاشت شده نمی‌ده. الکل نیز به خاطر رقیق شدن خون مانع از رشد مناسب موهای پیوند شده می‌شه. به همین خاطر هست که مصرف دخانیات و الکل در دو تا سه هفته پس از کاشت مو ممنوع شده.

اغلب کسانی که پیوند مو رو انجام دادند پس از رشد موهایشان هیجان‌زده می‌شوند و ناحیه کاشت رو لمس می‌کنند. در صورتی که محل کاشت یا برداشت فولیکول‌ها رو لمس کنید یا ماساژ و مالش بدهید، احتمال صدمه وارد شدن به موهای کاشت شده وجود داره.

برای اینکه موهاتون رشد کنند و درگیر عوارضی مانند عفونت نشوید، حتماً روبالشی‌ها و محل خوابتون رو تمیز نگه دارید. چون پوست سر پس از انجام پیوند زخم هست و هرگونه آلودگی می‌تواند باعث صدمه وارد شدن به این ناحیه بشه.

هزینه پیوند مو یا کاشت مو

کاشت مو هزینه مشخص یا ثابتی نداره و مبلغی که برای این عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شه برای هر کدام از متقاضیان متفاوته. اگر فردی موهای سرش بیش از حد ریخته باشه و نیاز به کاشت مو با وسعت بالا داشته باشه، مبلغی که به عنوان هزینه پیوند مو در نظر گرفته می‌شه برای اون بیشتر هست؛ اما برای کسانی که تنها بخش‌هایی از سرشون دچار کم مویی یا ریزش مو شده، مبلغی که برای کاشت یا پیوند کردن موها در نظر گرفته می‌شه معمولاً کمتر هست.

بعضی از پزشکان متخصص کاشت مو ممکنه سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده باشند و از تجربه و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار باشند. این پزشکان معمولاً دستمزد بالایی برای انجام این عمل زیبایی دریافت می‌کنند. در صورتی که افراد تازه‌کار مبلغی که برای پیوند مو در نظر می‌گیرند معمولاً کمتر هست. البته نتیجه انجام کاشت مو توسط این دو گروه نیز متفاوته و کاشت مو توسط افراد متبحر نتیجه بهتری به همراه داره.

هزینه‌ای که کلینیک زیبایی برای ارائه امکانات در نظر گرفته، مبلغی که برای رفت و آمد لازم هست و هزینه داروها و آزمایش‌های ضروری رو هم باید به عنوان مبلغی که برای انجام کاشت مو لازمه در نظر داشته باشید.

هزینه پیوند مو یا کاشت مو

هزینه پیوند مو یا کاشت مو

سخن پایانی

اگر هر روز از دیدن خودتون در آیینه ناراحت می‌شوید و از دست دادن موهایتان نتیجه منفی در اعتماد به نفس و روحیه شما داشته، وقت اون رسیده که عمل کاشت مو را تحت نظر بهترین پزشکان ایران انجام بدهید. پیوند کردن مو یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار هست و روش‌های متنوعی برای انجام اون وجود داره

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

 

با توجه به اینکه متقاضی چه شرایط جسمانی داره و میزان ریزش موهایش چقدر بوده، روشی که برای کاشت کردن موهای فرد انتخاب می‌شه متفاوت خواهد بود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره انجام این عمل زیبایی با مشاورین کلینیک VIP تهران در ارتباط باشید.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) جدیدترین روش کاشت مو در جهان چیست؟
روش Micro FIT جدیدترین روش انجام پیوند مو در جهان هست. این عمل با کمک ایمپلنتر مینیاتوری انجام می‌شه و انجام پیوند فولیکول‌ها با بیشترین تراکم و ظرافت انجام می‌شه. با استفاده از این روش می‌توانید عمل زیبایی پیوند کردن موها رو به بهترین نحو و با بیشترین تراکم انجام بدهید.
2) آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم هست؟
در صورتی که فولیکول‌های مو ضعیف باشند و ریشه موها قوی نباشند، گاهی مواقع ممکنه مزوتراپی بعد از انجام عمل زیبایی تجویز بشه. تعداد جلسات مزوتراپی طبق صلاحدید پزشک مشخص می‌شه و پس از انجام جلسات متوالی نتیجه کاشت مو برای فرد مشخص خواهد شد.
3) آیا مصرف مکمل بعد کاشت مو مجاز هست؟
مکمل‌های متنوع گاهی مواقع ممکنه روی رشد موهای کاشت شده نتیجه منفی داشته باشه. به همین دلیل توصیه می‌شه که متقاضیان حداقل دو هفته قبل و بعد از کاشت مو عمل پیوند مو مصرف داروهای رقیق کننده خون، مکمل‌های گیاهی و … رو ترک کنند.
4) مزایای کاشت مو برای افراد مختلف چیست؟
داشتن موهای طبیعی که رشد می‌کنند و قابل اصلاح هستند، کاشت مو در یک جلسه، قابلیت اصلاح و رنگ کردن موها، طبیعی شدن چهره فرد پس از انجام کاشت و داشتن چهره‌ای زیبا و افزایش اعتماد به نفس از جمله مزایای پیوند کردن موها هستند.