تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی چیست؟ ریختن موهای سر یا طاسی یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی هست که افراد مختلف در سنین متفاوت با اون مواجه می‌شوند. اگر فردی مشکل ریزش موی شدید داشته باشه و هیچ راهی برای درمان اون پیدا نشه؛ یا فردی قبلاً در اثر بیماری و… موهاش رو از دست داده باشه، راهی به جز کاشت مو برای اون باقی نمی‌مونه تا بتونه دوباره زیبایی خودش رو به دست بیاره.


کاشت مو یا پیوند مو روشیه که پزشکان از فولیکول‌های بانک مو برای پوشوندن نواحی طاس یا کم‌پشت استفاده می‌کنند. البته در بعضی از مراکز کاشت مو با الیاف مصنوعی هم انجام می‌شه که شباهت زیادی با تار موهای طبیعی دارند و چهره جدیدی برای متقاضی می‌سازند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

برای اینکه بتونید بهترین روش رو برای پیوند موهاتون انتخاب کنید؛ لازمه که تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی رو بشناسید. کلینیک زیبایی VIP تهران همه نکاتی که لازمه در این باره بدونید رو در ادامه ارائه کرده.

ٍقبل و بعد از کاشت مو

ٍقبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو مصنوعی چیست؟

کاشت مو مصنوعی معمولاً برای افرادی استفاده می‌شه که کاملاً طاس هستند و بانک موی اون‌ها فولیکول‌های لازم برای اهدا رو نداره. همچنین؛ برای افرادی که بانک مو ضعیفی دارند و فولیکول‌های اون‌ها برای کاشت مناسب نیستند هم این روش پیوند مو می‌تونه انتخاب بشه.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

موهای مصنوعی که برای پیوند مو ساخته شدند معمولاً با محیط زیست سازگار هستند و طول اون‌ها بین 16 تا 45 سانتی‌متر هست. رنگ موهای مصنوعی که برای کاشت استفاده می‌شه هم متفاوته و جنس و مدل اون‌ها هم تنوع زیادی داره و متقاضی می‌تواند موی صاف، مجعد یا فر رو برای پیوند انتخاب کنه.

طول عمری که برای موهای مصنوعی در نظر گرفته می‌شه معمولاً بین 6 ماه تا دو سال هست؛ و بعد از اون باید متقاضی مجدداً این پیوند مو رو انجام بده یا از کلاه‌گیس برای پوشوندن طاسی سرش استفاده کنه.

نحوه کاشت مو مصنوعی چگونه است؟

در “تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی” باید این نکته رو در نظر داشته باشید که موهای مصنوعی ممکنه با پوست سر سازگاری نداشته باشند و بدن اون‌ها رو قبول نکنه. به همین خاطر هست که برای پیوند مو مصنوعی ابتدا پزشک متخصص تعدادی تار مو رو برای سنجش واکنش و سازگاری بدن در قسمتی از سر متقاضی کاشت می‌کنه.

بعد از اون در صورتی که بدن فرد نسبت به این موها واکنش آلرژیکی نداشته باشه؛ شرایط کاشت مو مصنوعی به طور کامل برای فرد بررسی و این عمل زیبایی انجام می‌شه.

شماره تماس: 09120998715

برای کاشت مو مصنوعی پزشک ابتدا ناحیه پیوند مو رو بی‌حس می‌کنه. سپس با دستگاه مخصوص موها رو در نواحی مشخص شده پوست سر کاشت می‌کنه. دستگاه کاشت مو مصنوعی پس از اینکه تار موها داخل پوست سر وارد شد قسمت انتهایی اون‌ها رو از زیر گره میزنه تا موها روی سر محکم بشن.

پس از کاشت موهای مصنوعی لازم و رسیدن به حداکثر تراکم، پزشک پوست سر متقاضی رو ضدعفونی می‌کنه؛ و فردی که پیوند مو مصنوعی رو انجام داده می‌تونه نتیجه کاشت رو مشاهده کنه.

تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی

تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی

عوارض کاشت مو مصنوعی چیست؟

با توجه به اینکه در پیوند مو مصنوعی به سر از موهای غیرطبیعی استفاده می‌شه؛ کاشت مو مصنوعی برای متقاضیان مختلف می‌تونه مشکلات متعددی رو به همراه داشته باشد. از جمله عوارضی که بعد از انجام این عمل زیبایی هر فردی ممکنه با اون‌ها مواجه بشه و تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی هم هست می‌تونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• بروز عفونت در محل پیوند

• التهاب فولیکول‌های مو

• خونریزی در محل کاشت

• احتمال بروز سرطان پوست

• ریزش موهای کاشت شده

• از دست دادن حس لامسه در نواحی پیوند مو

• ایجاد کیست‌های زیرپوستی

• آلوپسی

• بروز آلرژی‌های پوستی و خارش و سوزش در سر

• عدم امکان رنگ‌پذیری موهای کاشت شده و تغییر آن‌ها

• طول عمر کوتاه موهای مصنوعی

تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی

شناخت “تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی” برای افرادی که قصد دارند این عمل زیبایی رو انجام بدهند ضروری هست. در ادامه تفاوت‌هایی که کاشت مو طبیعی و مصنوعی با هم دارند رو ارائه کردیم.

تفاوت‌های ظاهری کاشت مو طبیعی و مصنوعی

در کاشت مو مصنوعی از تار موهای ساخته شده در لابراتوارهای مو برای پیوند استفاده می‌شه. اگر بهترین لابراتوار رو برای پیوند مو انتخاب کنید و تار موهای طبیعی و مصنوعی‌تون به هم شباهت داشته باشند؛ باز هم تفاوت‌های ظاهری اون‌ها مشخصه و موهاتون شبیه کلاس گیس به نظر می‌رسه. چون حالت موهای مصنوعی با موهای طبیعی تفاوت‌های زیادی داره.

اما کسانی که پیوند مو طبیعی رو انجام دادند با این مشکلات مواجه نیستند؛ چون موهای جدیدی که پیوند شده‌اند با موهای خود فرد یک دست و هم شکل و هم حالت هستند؛ و بعد از پیوند مو و رشد موهای تازه کاشت شده حالت موها کاملاً شبیه موهای پرپشت طبیعی فرد در گذشته می‌شه.

قبل و بعد

تفاوت رشد موهای طبیعی و مصنوعی

تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی در رشد اون‌ها هم هست. موهای مصنوعی اندازه مشخصی دارند و پس از کوتاه کردن اون‌ها یا ریزش موهای کاشت شده راهی به جز جایگزین کردن موهای جدید با تار موهای قدیمی برای متقاضیان باقی نمی‌مونه؛ اما در روش پیوند مو طبیعی این دغدغه برای افرادی که پیوند مو رو انجام دادند وجود نخواهد داشت.

چون موهای تازه کاشت شده پس از اینکه دوران نقاهت رو سپری کنید شروع به رشد می‌کنند و مثل موهای طبیعی خودتون می‌تونید اون‌ها رو کوتاه کنید و حالت بدهید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

حتی با وجود فولیکول‌های مو اگر موهاتون دچار ریزش شود هم دوباره موی جدید روی سرتون رشد می‌کنه و نگرانی از بابت کم شدن تراکم موهاتون نخواهید داشت.

عدم پذیرش موهای مصنوعی توسط بدن

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های کاشت مو طبیعی و مصنوعی پذیرش بدن فرد هست. اغلب کسانی که پوستی حساس دارند یا دچار واکنش‌های آلرژیک هستند ممکنه پس از پیوند مو مصنوعی با مشکلاتی مانند خارش، سوزش، عفونت و… پوست سر مواجه باشند.

در صورتی که در پیوند مو طبیعی این مشکلات دیده نمی‌شه. چون تار موهای پیوند شده از جنس خود موهای فرد هستند و بدن واکنش بسیار کمی نسبت به فولیکول‌های جوان نشون میدهند.

کاشت مو مصنوعی و پذیرش بدن فرد

کاشت مو مصنوعی و پذیرش بدن فرد

تفاوت نتایج کاشت موهای طبیعی و مصنوعی

موهای مصنوعی آماده هستند و پس از پیوند اون‌ها به سر می‌تونید شاهد موهایی پرپشت و خوش‌حالت باشید؛ و پس از کاشت موها و از بین رفتن تأثیر داروی بی‌حسی نیازی به سپری کردن دوران نقاهت طولانی ندارید.

در واقع مهم‌ترین “تفاوت کاشت مو مصنوعی و طبیعی”دوران نقاهت پس از انجام این عمل‌های زیبایی هست. در شرایطی که پیوند موهای طبیعی دوران نقاهت کوتاهی دارد، پس از پیوند مو طبیعی باید مدت طولانی‌تری رو برای سپری کردن دوران نقاهت پس از عمل در نظر داشته باشید.

چون فولیکول‌های جوان تازه کاشت شده نیاز به نگهداری دارند و باید دوران شوک رو پشت سر بگذارند. بعد از اون موهای جوان می‌تونند رشد طبیعی خودشون رو مثل سایر موها داشته باشند و زیبایی رو به متقاضی هدیه کنند.

برای مشاهده نتیجه پیوند مو طبیعی باید حداقل 9 ماه صبر کنید تا رشد موها کامل بشه؛ اما بعد از اون موهای طبیعی و خوش‌حالتی خواهید داشت که ماندگاری دائمی دارند.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

تفاوت قیمت کاشت مو مصنوعی و طبیعی

کاشت مو مصنوعی توسط پزشکان متخصص و کلینیک‌های زیبایی حرفه‌ای انجام می‌شه؛ و مراکز متفرقه نمی‌تونند این پیوند مو رو انجام بدهند.
با توجه به سختی پیوند مو و روشی که برای کاشت مو طبیعی استفاده می‌شه قیمتی که به متقاضیان اعلام می‌شود متفاوته . اما به طور کلی این مبلغ معمولاً بیشتر از پیوند مو مصنوعی هست.

بنابراین قبل از اینکه برای پیوند مو رو انجام بدهید باید خدمات مشاوره رو از کلینیک زیبایی vip دریافت کنید و درباره شرایط و قیمت ین عمل زیبایی اطلاعات به دست بیارید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا موهای مصنوعی پس از کاشت می‌ریزد؟
موهای مصنوعی طول عمر محدودی دارند و مانند موهای طبیعی دچار ریزش می‌شوند؛ بنابراین نمی‌تونید روی پرپشتی اولیه اون‌ها پس از کاشت برای همیشه حساب باز کنید.

 

2) آیا کاشت مو مصنوعی برای همه افراد مناسب است؟
اگر متقاضی کاشت مو کاملاً طاس باشه یا بانک مو مناسبی برای پیوند مو نداشته باشه می‌تونه از این روش برای کاشت مو استفاده کنه.

 

3) آیا پروتز مو همان کاشت مو مصنوعی است؟
کاشت مو مصنوعی با پروتز متفاوته. در پروتز موها روی یک تکه پارچه ظریف مشبک قرار می‌گیرند و روی پوست سر می‌چسبند.

 

4) دوران نقاهت پس از کاشت مو مصنوعی چقدر است؟
پس از پیوند مو مصنوعی نیازی به سپری کردن دوران نقاهت طولانی ندارید. چون موها روی سر قرار دارند و زمانی برای رشد موها نیاز نیست.