قیمت جراحی پلک بالای چشم چقدر است؟ جراحی پلک راه حلی برای رفع مشکل افتادگی پک است. با بالا رفتن سن، پلک‌های آن‌ها افتادگی پیدا می‌کند. جراحی پلک بالا یک روش زیبایی است که پوست و چربی اضافی روی پلک‌ها را پاک می‌کند تا زیبایی را به چهره افرادی که پلک می‌زنند بازگرداند. و این موضوع ممکن است برای برخی خوشایند نباشد و همیشه علاقه مند به ظاهر جوان و سرزنده باشند. در این مقاله ما به قیمت بلفاروپلاستی پلک بالای چشم کلینیک vip خواهیم پرداخت.

بلفاروپلاستی روشی برای بهبود زیبایی است صورت که از نظر پزشکی ضروری نیست. این روش ظاهر شما را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد و افراد چهره ای زیبا و شاداب خواهند داشت. نتایج بلفاروپلاستی تا 10 سال باقی می ماند.

 

چه کسی می تواند بلفاروپلاستی انجام دهد؟

 • جراحی بلفاروپلاستی معمولاً در افرادی انجام می شود که به دلیل کهولت سن دارای افتادگی پلک هستند. اما گاهی اوقات این مشکل ارثی است و در سنین پایین رخ می دهد.
 • در برخی افراد شیار پلک بالایی به طور طبیعی و درست ایجاد نمی شود. آنها به اصطلاح چشم ژاپنی دارند.
 • در برخی افراد از این روش برای اصلاح فرم پلک ها نیز استفاده می شود، اگر پلک ها افتاده و بیش از حد شل باشد می توان از این روش برای اصلاح عملکرد پلک ها استفاده کرد.
 • افرادی که دارای کیسه های چربی پف کرده در پلک های بالا و پایین هستند و به دلیل این مشکل دچار پیری صورت شده اند.

 

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی

 • بلفاروپلاستی معمولاً بین 1 تا 2 ساعت برای هر دو پلک طول می کشد.
 • این عمل توسط پزشک با بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود.
 • احتمالاً پس از جراحی، ناحیه چشم شما برای چند روز کبود و متورم خواهد شد، اما نگران نباشید، این تورم پس از یک هفته از بین می‌رود.
 • ممکن است چند ماه طول بکشد تا فرآیند بهبودی کامل شود، اما می‌توانید 1 تا 2 هفته پس از عمل به کار خود ادامه دهید.
 • نتایج جراحی پلک تا 10 سال ماندگاری دارد و میزان موفقیت این روش بسیار بالاست.

 

مزایای عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی نقش مهمی در زیبایی و عملکرد چشم شما دارد، شما می توانید مزایای دیگری از انجام این عمل به دست آورید، از جمله:

 • بینایی بهبود یافته
 • صورتی شاداب و جوان به دست آورید
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی

 

قیمت جراحی پلک بالای چشم چقدر است؟

هزینه بلفاروپلاستی نه تنها شامل دستمزد و دستمزد پزشک می شود، بلکه شامل هزینه بی حسی، امکانات اتاق عمل، تجهیزات و ابزار پیشرفته و مدل در نظر گرفته شده برای جراحی پلک شما می شود. بستگی به آنچه در ادامه می گوییم دارد.

هزینه پزشک برای این روش بر اساس تجربه، نوع روش استفاده شده و موقعیت جغرافیایی متفاوت است. هزینه های جراحی پلک بالای چسم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق پزشک
 • هزینه های بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه بیهوشی
 • نسخه های تجویز شده توسط پزشک
 • تست های پزشکی لازم قبل و بعد از عمل
 • توجه: باید در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب پزشک متخصص، تجربه و اعتماد شما به عملکرد پزشک بسیار مهمتر از هزینه نهایی است.

 

بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک بالا

جراحی پلک و بیمه سلامت

بیمه سلامت در کشور اغلب موارد مربوط به زیبایی افراد را پوشش نمی دهد. بیشتر اوقات، بیماران باید انتظار داشته باشند که برای بلفاروپلاستی که فقط به دلایل زیبایی انجام می شود از جیب خود هزینه کنند. اما گاهی اوقات، قیمت بلفاروپلاستی پلک بالای چشم ممکن است توسط بیمه شما پوشش داده شود.

آیا جراحی پلک برگشت دارد یا دائمی است؟

اگر عمل بلفاروپلاستی شامل برداشتن پوست اضافی پلک‌ها و ایجاد اختلال در دید فرد باشد، در این صورت با تشخیص پزشک تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. اکثر طرح های بیمه، جراحی پلک بالایی را برای برداشتن پوست اضافی و بلند کردن پلک ها پوشش می دهند.

 

سایر هزینه‌های بلفاروپلاستی چقدر در نظر گرفته شده است؟

ممکن است برای اطمینان از نتیجه مطلوب، قبل و بعد از جراحی، هزینه‌های اسمی وجود داشته باشد. اگرچه ممکن است به صورت جداگانه چندان زیاد به نظر نرسد، اما این هزینه می تواند به سرعت برای بیمارانی که از جیب خود خارج می شوند، افزایش یابد.

هزینه‌های اضافی ممکن است شامل گزینه های زیر باشد؛

 • معاینه پزشکی
 • کار آزمایشگاهی
 • تور بعدی

قیمت کار هر پزشک برای جراحی پلک بالای چشم

برخی از پزشکان قیمت کل کار را با صفر درصد به شما می دهند، اما برخی دیگر ممکن است هزینه عمل را تا حدی در نظر بگیرند. در طول مشاوره اولیه به خاطر داشته باشید که برآورد هزینه شما شامل چه مواردی می شود.

رضایت مشتریان بلفاروپلاستی در کلینیک vip

 

عمل جراحی بلفاروپلاستی در کلینیک vip

به طور کلی هزینه جراحی زیبایی بالا است، اما کلینیک vip هزینه جراحی بلفاروپلاستی را با قیمت های عالی و تخفیف ویژه ارائه دهید. می توانید از هر گوشه ای از ایران به سایت ما مراجعه کنید و برای تعیین وقت معاینه و استفاده از تخفیف بلفاروپلاستی در این کلینیک با مشاوران ما تماس بگیرید.

هزینه جراحی پلک در تهران در سال 1402

هزینه های بلفاروپلاستی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این عمل بهترین راه حل و درمان برای کسانی است که از ریزش پلک رنج می برند. با بالا رفتن سن، برخی از افراد نیز ممکن است این مشکل را داشته باشند. بلفاروپلاستی می تواند به راحتی با از بین بردن پوست و چربی اضافی، زیبایی را به افرادی که دارای پلک های متورم و افتاده غیرعادی هستند بازگرداند. این مشکل برای افرادی که نمی توانند با پیری صورت و از دست دادن جوانی خود کنار بیایند بسیار ناراحت کننده است و با افزایش سن بدتر می شود. قیمت جراحی پلک بالای چشم در سال 1402 به عوامل مختلفی بستگی دارد. بسته به تعداد پلک هایی که نیاز به جراحی دارند، از 13 تا 15 میلیون تومن متغیر است.

قیمت جراحی پلک بالای چشم و پلک پایین

با توجه به اینکه عمل بسیار حساس و ظریف است، هزینه عمل بلفاروپلاستی اغلب برای هر دو پلک پایین و بالا متفاوت است. به طور کلی هزینه دقیق عمل قبل از جراحی و در حین مشاوره پس از گفتگوی لازم با جراح به شما اعلام می شود تا بتوانید به راحتی در مورد موضوع تصمیم گیری کنید. هزینه جراحی پلک پایین حدود 8 تا 14 میلیون تومان و برای پلک بالا از 7 میلیون تومان هزینه دارد.

قیمت جراحی پلک بالای چشم و چهار پلک

هزینه عمل برای چهار پلک در مرکز شهر تهران حدود 20 تا 30 میلیون تومان است و از آنجایی که این قیمت ها متفاوت است، ممکن است با قیمت های بالاتری روبرو شوید. به همین دلیل جراح باید قبل از عمل شرایط خود را به طور کامل توضیح دهد تا با توجه به شرایط اطلاعات قیمت را ارائه دهد.

نگرانی بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی به دلیل شکنندگی ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است. به همین دلیل علاوه بر روش جراحی و انتخاب بهترین جراح زیبایی، مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا ضروری است.

بیمار پس از جراحی و تا زمانی که به هوش بیاید در اتاق ریکاوری باقی خواهد ماند. البته خواب آلودگی و حالت تهوع از مشکلات رایج استفاده از بیهوشی است و می تواند تا چند ساعت پس از بیدار شدن فرد را اذیت کند. بنابراین مهم است که دوستی داشته باشید که به شما در انجام کار کمک کند.

ممکن است جراح پلک ها و چشم های شما را با گاز استریل بانداژ کرده باشد. یا بخیه های کوچکی که روی پلک گذاشته می شود باید با پماد روان کننده آغشته شود. بنابراین، تاری دید و اختلال بینایی در این شرایط محتمل است.

کبودی و تورم از علائم اصلی پس از جراحی است که مدت زیادی طول می کشد. به طوری که التهاب اطراف پلک ها و چشم ها برای ماه ها ثابت می ماند. به طور کلی، روند بهبودی افراد کاملاً به سن، سلامت عمومی بدن، شدت عمل و برش‌های جراحی و سایر عوامل مرتبط است. با وجود ظرافت عمل بلفاروپلاستی، باید شش ماه یا بیشتر صبر کرد تا جای زخم جراحی ناپدید شود.در طول دوره نقاهت، داشتن یک رژیم غذایی سالم نقش مهمی در تسریع روند بهبودی دارد. بهتر است هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید تا ورم سریعتر برطرف شود. کمپرس سرد، تمیز کردن ناحیه جراحی و اطراف چشم و استفاده از پمادهای روان کننده مخصوصی که پزشک تجویز می کند برای بازگشت سریع به حالت عادی ضروری است. همچنین، استفاده از عینک آفتابی استاندارد و تیره برای محافظت در برابر نور خورشید توصیه می شود.

قطع سیگار قبل و بعد از عمل برای جلوگیری از اختلال در روند بهبودی و از بین بردن اثرات زیبایی جراحی پلک ضروری است. اگر فردی در روز اول پس از جراحی تب، خونریزی یا کاهش بینایی را تجربه کرد، باید به پزشک اطلاع داده شود.

عوارض جانبی بلفاروپلاستی چیست؟

علت ریزش پلک هرچه که باشد، فراموش نکنید که جراحی زیبایی پلک بالا و پایین می تواند مانند هر جراحی دیگری عوارض داشته باشد. البته این جراحی از حساسیت بیشتری برخوردار است و به همین دلیل ممکن است عوارض جدی تری به همراه داشته باشد. در هر صورت انجام مراقبت های قبل و بعد از عمل و انجام عمل جراحی با پزشک ماهر و قابل اعتمادی مانند دکتر مهدی قلیچ خانی عوارض جراحی را تا حد زیادی کاهش می دهد.
از جمله عوارضی که ممکن است فرد بعد از جراحی پلک با آن مواجه شود موارد زیر است:

  • اختلالات بینایی و تاری دید
  • خشکی چشم و سوزش چشم
  • پارگی بیش از حد در ناحیه جراحی
  • ایجاد مشکل هنگام بستن چشم
  • استفاده از بخیه هایی که نیاز به کشیدن دارند و خود جذب نمی شوند
  • خونریزی زیر جلدی و هماتوم که منجر به تجمع خون در زیر پوست می شود
  • درد، کبودی و تورم در ناحیه اطراف پلک ها و چشم ها
  • آهسته روند بهبود زخم

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی است که نتایج کاملاً دائمی دارد به همین دلیل برای رفع چین و چروک دور چشم یا رفع مشکلات مادرزادی مانند پف و افتادگی پلک گزینه ای منحصر به فرد محسوب می شود. بنابراین اکثر جوانان بالای 18 سال با مشکلات مادرزادی و یا در سنین بالا که به پزشک مراجعه می کنند، در صورتی که سالم باشند و بیماری حاد نداشته باشند، می توانند کاندیدای این جراحی باشند.

دوام بلفاروپلاستی می تواند زیبایی افراد را دو چندان کند. این موضوع از نظر ذهنی نیز تاثیر مثبتی دارد و اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهد.

 

بالا بردن چشم و ابرو

لیفت ابرو که به عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود، یک روش جوانسازی صورت است که ابروها را بلند می کند. این جراحی پیشانی، ابروها و ناحیه اطراف چشم را تحت تاثیر قرار می دهد.

لیفت ابرو را می توان با جراحی های دیگری مانند جراحی پلک یا جراحی لیفت صورت و گونه انجام داد. روش های مختلفی برای بالا بردن ابروها وجود دارد. از روش های لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت آندوسکوپی ابرو
 • لیفت ابرو با بوتاکس
 • ابروها را با نخ بلند کنید
 • لیفت ابرو با لیزر
 • بالا کشیدن ابرو با تزریق ژل
 • لیفت ابرو با هایفوتراپی
 • بالا انداختن تاج ابرو

 

تفاوت بین تکنیک های بلفاروپلاستی و کانتوپلاستی چیست؟

اگر با هر دو روش کانتوپلاستی و جراحی پلک آشنایی ندارید، بهتر است با ما همراه باشید. باید بدانید که فرآیند جراحی کانتوپلاستی باعث بهبود ظاهر پلک ها و کشیده شدن آن ها به سمت بالا می شود و به شما این امکان را می دهد که چهره ای زیبا و جوان را ببینید.

اما در فرآیند جراحی زیبایی پلک، گوشه‌های خارجی چشم در قسمت‌های بالا و پایین پلک به هم می‌رسند و سپس به سمت بالا کشیده می‌شوند، این فرآیند باعث می‌شود افراد به اصطلاح چشم‌های بادامی داشته باشند. با این حال، در بلفاروپلاستی، پوست و چربی اضافی بالا و زیر پلک ها را که به دلیل افزایش سن و تاثیر برخی عوامل افتاده و شل شده اند، درمان و حذف می کند.

 

سوالات متداول

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟
جراحی زیبایی پلک بالا و پایین در پزشکی بلفاروپلاستی نامیده می شود جراحی پلک یک جراحی الزامی نیست و فقط برای بهبود ظاهر صورت و فرم پلک ها و چشم ها انجام می شود. سال هاست که بیماران زیادی برای بلفاروپلاستی به دکتر مهدی قلیچ خانی بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران مراجعه می کنند.
جراحی زیبایی پلک بالای چشم تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود؟
جراحی پلک اغلب به راحتی در کلینیک با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. اما گاهی اوقات بیماران نیاز به بیهوشی عمومی دارند. انتخاب نوع عمل بستگی به تشخیص اولیه پزشک و البته خواست بیمار دارد که در جلسه مشاوره مشخص می شود. از سوی دیگر، برخی از بیماران از جراحی تحت بیهوشی موضعی می ترسند و ترجیح می دهند جراحی را تحت بیهوشی عمومی تجربه کنند.
تورم و درد ناشی از جراحی پلک تا چند روز بعد از عمل ادامه دارد و چه زمانی می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید؟
شایع ترین دلایل بلفاروپلاستی شل شدن پوست پلک و بی حسی چشم است. به همین دلیل است که تسکین التهاب و درد به پوست فرد بستگی دارد. اما معمولاً 2 هفته طول می کشد تا بهبود یابد و نتایج آن مشاهده شود. اگر بیمار فشار خون بالا داشته باشد یا از داروی خاصی استفاده کند، این دوره بیشتر طول می کشد.
آیا بخیه های بلفاروپلاستی قابل جذب هستند؟
پزشکان متخصص در بلفاروپلاستی اغلب از بخیه های قابل جذب استفاده نمی کنند. بخیه ها معمولاً غیر قابل جذب هستند و 5 تا 10 روز پس از جراحی برداشته می شوند و افتادگی پلک بهبود می یابد. گاهی اوقات بخیه ها به صورت مقطعی کشیده می شوند (یعنی همه بخیه ها به طور همزمان کشیده نمی شوند) با تشخیص جراح. همچنین باید بدانید که لازم نیست نگران بخیه ها باشید. زیرا بخیه ها در ناحیه چین طبیعی بسیار ظریف دوخته می شوند.
بعد از جراحی پلک، مراقبت چند روز طول می کشد؟
توصیه می شود که کیسه یخ را به مدت 3 روز پس از جراحی روی پلک نگه دارید. در روز سوم هر ساعت به مدت 20 دقیقه کمپرس کنید. علاوه بر این، بیماران باید به مدت یک هفته به صورت نیمه نشسته بخوابند. برای کاهش فشار روی پلک ها و جلوگیری از تورم بیش از حد.
چه مدت طول می کشد تا بخیه ها پس از جراحی پلک ناپدید شوند؟
بخیه های پلک میانی معمولاً بعد از یک ماه برداشته می شوند و قابل مشاهده نیستند. اما بخیه های پلک پایین که فشار زیادی را تحمل کرده اند یک تا شش ماه طول می کشد تا بهبود یابد. باز هم تاکید می کنم که همه چیز به پوست فرد بستگی دارد و بیماری خاصی ندارد.

 

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی “ هستید یا خیر.*

واتساپ