عمل بلفاروپلاستی یکی از عمل های زیبایی و جوان سازی صورت است که در سال های اخیر در بین افراد میان سال به خصوص خانم ها بسیار محبوب شده است. در مورد نحوه انجام این عمل و جراحان برتری که این عمل را انجام می دهند همیشه سوالاتی وجود دارد، اما یکی از مهم ترین سوالاتی که مراجعه کنندگان همیشه می پرسند، آن است که بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی چه زمانی است. به دلیل اهمیت این سوال و بحث هایی که پیرامون آن وجود دارد، سعی کردیم در مورد این موضوع در این مقاله از سری مقالات کلینیک vip تهران صحبت کنیم.با ما همراه باشید.

جراحی بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی به جراحی زیبایی برداشت پوست های اضافی پشت پلک گفته می شود. این پوست های اضافی در اثر افزایش سن، ژنتیک، مشکلات و عوارض پس از جراحی و مصرف دارو های خاص و … ایجاد می شود. در این عمل هدف برداشت این پوست ها و درشت تر کردن چشم است. معمولا جراحی بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام می شود و بیهوشی ندارد، مگر در موارد خاصی که باید فرد بیهوش شود تا عمل را در کنار دیگر عمل ها انجام دهند. این عمل در دسته عمل های جوان سازی صورت قرار می گیرد و عمل پیچیده ای نیست. این عمل معمولا یک ساعت طول می کشد و در بعضی موارد تا سه ساعت نیز به طول می انجامد.

 

جهت مشاوره رایگان و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

مراحل انجام عمل بلفاروپلاستی

برای انجام عمل بلفاروپلاستی و هر نوع عمل زیبایی دیگری، ابتدا نیاز است تا فرد به یک پزشک مختصص مراجعه کند و جلسات مشاوره را نزد او بگذراند. در جلسات مشاوره نحوه انجام عمل، فرمی که قرار است فرد بعد از عمل به دست آورد، مراقبت های قبل از عمل و بعد از عمل و آزمایشاتی که فرد بایستی قبل از عمل انجام دهد، همه این موارد را پزشک متخصص به بیمار گوشزد می کند و برای او توضیح می دهد.

پس از جلسات مشاوره و تعیین تمامی موارد مربوط به عمل، روز عمل مشخص می شود. در روز عمل ابتدا فرد وارد اتاق عمل می شود، سپس برای او بی حسی موضعی انجام می شود. با توجه به متدی که پزشک برای عمل تعیین می کند، ابتدا برش های کوچکی در پشت پلک فرد زده می شود. از طریق این برش ها، پوست های اضافی برداشته می شود و فرم دهی به چشم ها آغاز می شود. پس از برداشتن پلک ها، نواحی باقی مانده از طریق برش ها بخیه زده می شوند و پوست پلک بسته می شود. پس از آن یک پانسمان روی چشم ها قرار می گیرد تا از هر گونه تجمع باکتری و میکروب و عفونت، جلوگیری شود.

در بعضی موارد جراحان این عمل را از طریق لیزرپلاسما انجام می دهند. در این عمل که جای زخم ها کمتر باقی می ماند، برش پوست از طریق لیزر انجام شده و معمولا زخم های کوچکتر و ظریف تری زده می شود. نتیجه این عمل معمولا بسیار طبیعی تر است.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

بهترین زمان برای انجام عمل بلفاروپلاستی

یکی از سوالاتی که معمولا مراجعین عمل بلفاروپلاستی می پرسند، زمان مناسب این عمل و در واقع بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی است. از آن جایی که این عمل یک عمل جوان سازی صورت است، معمولا جوانان کمتر برای آن اقدام می کنند و در بین افراد میان سال، عمل رایج تری است. تنها آن دسته از افراد جوانی این عمل را انجام می دهند که دارای پف پلک شدید مادرزادی و به صورت ژنتیکی هستند که این افتادگی پلک ها باعث پیر تر نشان دادن چهره آنان و ایجاد اختلال در دید آن ها می شود. در غیر این صورت، معمولا افراد متقاضی این عمل بالای 40 سال سن دارند.

حال بهترین زمان برای انجام این عمل چه زمانی است؟

پزشکان و جراحان بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی را بین سن 35 تا 50 سالگی می دانند. اگر فرد در سنینی بیش از سنین میان سالی باشد و بخواهد این عمل را انجام دهد، ممکن است نتیجه دلخواه خود را نتواند کسب کند. به طور مثال افرادی که  60 سال به بالا دارند، معمولا در نتیجه گرفتن از این عمل دچار مشکل می شوند و نتایج دلخواه خود را نمی توانند به دست آورند. بنابراین بهتر است برای آن که نتایج دلخواهی داشته باشید، در زمان مناسب این عمل را انجام دهید.

 

بهترین کاندیدا در بهترین زمان جراحی بلفاروپلاستی

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا مراجعه کنندگان می پرسند، آن است که آیا کاندیدای مناسب برای این عمل هستند یا خیر. عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می شود یک فرد کاندیدای مناسبی باشد. مهم ترین عامل، افتادگی پلک و میزان این افتادگی است. اگر افتادگی پلک شخص از یک حد میزانی کمتر باشد، معمولا کاندیدای مناسبی برای این عمل نیست و بهتر است با روش های دیگری از جمله لیفت صورت، عمل جوان سازی صورت خود را انجام دهد.

دومین عامل تاثیر گذار در کاندیدای مناسب بودن، سن فرد است. همانطور که پیش تر توضیح دادیم، اگر سن فرد از 35 سال کمتر و از 60 سال بیشتر باشد، کاندیدای مناسبی برای این عمل نیست و نتایج مطلوبی کسب نمی کند.

سومین فاکتور برای کاندیدا بودن، سلامت عمومی جسمانی فرد است. اگر فرد دچار بیماری های خاصی از جمله بیماری های قلبی عروقی، بیماری های پوستی و حساسیت به زخم و بیماری هایی مثل دیابت که باعث دیر خوب شدن زخم ها می شود، داشته باشد، پزشک متخصص توصیه می کند که این عمل را انجام ندهد و کاندیدای مناسبی برای این عمل نیست.

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد قبل از عمل باید آزمایشات خود را انجام دهد، همین موضوع است. پزشک با بررسی نتایج آزمایشات شخص تصمیم می گیرد که آیا فرد را عمل کند یا خیر و آیا کاندید این عمل است یا نه.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

قیمت عمل بلفاروپلاستی

همیشه در مورد تمامی عمل های زیبایی، یکی از مهم ترین نکات و پرسش های مراجعین، هزینه عمل جراحی است. هزینه و قیمت جراحی بلفاروپلاستی، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ عواملی همچون، میزان افتادگی پلک فرد، تخصص و مهارت جراح، کادر مناسب پزشک، تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده، متد جراحی، شهر و محل جراحی از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت عمل بلفاروپلاستی است.

البته هر جراحی زیبایی ای هزینه های دیگری غیر از هزینه عمل را دارند که فرد متقاضی باید آن را در نظر بگیرد. هزینه هایی مانند هزینه جلسات مشاوره قبل از عمل، ویزیت پزشک، هزینه آزمایش ها، هزینه داروها و لوازم مراقبتی پس از عمل، از جمله هزینه های مهم بعد از عمل بلفاروپلاستی است.

اگر در بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی نباشیم، چه کنیم؟

بعضی اوقات، فرد متقاضی یا در سن پایینی قرار دارد و یا برعکس، سن او زیاد است و با این حال تمایل دارد تا عمل بلفاروپلاستی را انجام دهد. در این صورت، فرد باید یکی از راهکارهای زیر را پیش رو قرار دهد:

  1. اگر فرد سن پایینی دارد و زیر ۳۵ سال سن دارد، بهتر است صبر کند تا سن او به بالای ۳۵ یا ۴۰ سال برسد زیرا اگر زود عمل کند، ممکن است پس از چند سال افتادگی پلک او بازگردد.
  2. اگر سن فرد زیر ۳۵ یا ۴۰ سال است و از افتادگی پلک خود رنج می برد و نمی تواند صبر کند، بهترین راهکار برای او، لیفت شقیقه ها یا پیشانی است که بتواند تا حدی اثرات افتادگی پلک خود را کاهش دهد و به جوان سازی پوست خود کمک کند. همچنین فرد می تواند از کرم های جلوگیری از افتادگی پلک و سفت کننده پوست استفاده کند.
  3. اگر فرد بالای ۶۰ سال سن دارد و متقاضی این عمل است، بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کند و با توجه به میزان شل بودن پوست و افتادگی پلک، سنجیده شود که آیا مناسب برای عمل جراحی است یا خیر. اگر کاندید نباشد، می تواند با استفاده از کرم ها و مواد کلاژن ساز پوست و سفت کننده، به ترمیم پلک خود تا حدی کمک کند.

اگر هر کدام از شرایط بالا را دارید، می توانید با توجه به شرایطتان راهکار مناسب را انتخاب کنید. همچنین اگر علاقه مند باشید، می توانید با یک پزشک مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید.

عوارض بعد از عمل بلفاروپلاستی

هر عمل زیبایی عوارض مربوط به خود را دارد. جراحی بلفاروپلاستی در دسته عمل های کم خطر و بی عوارض است که عوارض کمی دارد. از جمله عوارض این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. عفونت چشم

عفونت چشم یکی از رایج ترین عوارض این جراحی است که در اثر مراقبت های نامناسب یا عمل نامناسب ایجاد می شود. اگر بعد از عمل خود متوجه این عارضه شدید، فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

  1. ماندن جای زخم و اسکار

یکی دیگر از عوارض رایج این عمل، ماندن جای زخم پشت پلک ها است. برای آن که دچاراین عارضه نشوید، بهتر است ابتدا یک پزشک حاذق برای عمل خود انتخاب کنید که مهارت بالایی در بخیه زدن داشته باشد تا بتواند بخیه های ظریفی برایتان بزند. علاوه بر آن پس از عمل حتما مراقب زخم خود باشید و از پماد های ترمیمی و از بین برنده جای زخم استفاده کنید تا کمترین جای بخیه باقی بماند.

  1. کاهش دید

یکی از مهم ترین علائمی که پس از عمل باید آن را جدی بگیرید، کاهش دید شماست. به محض آن که بینایی تان پس از عمل دچار آسیب شد، به پزشک مراجعه کنید و سریعا تحت درمان قرار بگیرید.

  1. بسته نشدن کامل پلک ها

یکی دیگر عوارض عمل بلفاروپلاستی، بسته نشدن کامل پلک ها پس از عمل است. این عارضه یکی از عارضه های طبیعی این عمل است و معمولا در افرادی که پوست آنها حالت ارتجاعی و کشسانی کمی دارد اتفاق می افتد. معمولا مدتی پس از عمل، این عارضه نیز بر طرف می شود.اگر یکی از عوارض را به صورت حاد و شدید داشتید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید و او را در جریان بگذارید.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران

یکی از دغدغه های افراد در خصوص عمل بلفاروپلاستی، انتخاب جراح و کلینیک جهت انجام این عمل است.  این دغدغه بی دلیل نیست و مهم ترین چیز انتخاب یک جراح مناسب و ماهر است. یکی از بهترین کلینیک های بلفاروپلاستی در تهران، کلینیک vip تهران در منطقه سعادت آباد است. این کلینیک زیر نظر دکتر مهدی قلیچ خانی اداره می شود و از به پیشرفته ترین تجهیزات و به روز ترین متدها جراحی استفاده می شود.

کلام آخر:

جراحی بلفاروپلاستی یکی از مهم ترین جراحی های زیبایی چند سال اخیر است.‌‌ یکی از سوالات مراجعین این عمل، این است که بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی  چه زمانی است. همانطور که پیشتر توضیح دادیم، معمولا بهترین زمان این عمل بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی است. اگر می خواهید بیشتر در مورد این عمل، هزینه ها و شرایط آن بیشتر بدانید، می‌ توانید از طریق شماره های درج شده در سایت، با مشاورین مجموعه کلینیک vip تهران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. کلینیک vip تهران علاوه برای جراحی بلفاروپلاستی، عمل های زیبایی دیگری من جمله انواع عمل پیکرتراشی و زیبایی بدن، عمل های زیبایی صورت شامل عمل لیفت صورت، عمل جراحی زیبایی چشم، تزریق ژل و … انجام می شود. تمامی عمل ها زیر نظر دکتر مهدی قلیچ خانی است و با به روز ترین تجهیزات انجام می شود. مشاورین مجموعه روزانه پاسخگوی تماس های شما عزیزان هستند.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

سوالات متدوال:

بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی چه زمانی است؟
اگر می خواهید بهترین نتایج را از عمل خود بدست آورید، بهترین زمان عمل بلفاروپلاستی بین ۳۵ تا ۵۰ سالگی است.
آیا عمل بلفاروپلاستی عوارض دارد؟
بله هر عمل جراحی عوارض خاص خود را دارد، اما این عمل به دلیل آن که عمل ساده و سرپایی است، عوارض خطرناکی ندارد.
هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟
هزینه عمل بلفاروپلاستی با توجه به هر جراح، متفاوت است و برای اطلاع از این قیمت ها بایستی با شماره های کلینیک هز جراح تماس بگیرید و قیمت ها را جویا شوید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل با زمان مناسب برای انجام عمل بلفاروپلاستی آشنا کنیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. برای اطلاع از هزینه جراحی و رزرو وقت، از طریق شماره های درج شده در سایت، با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.همچنین اگر تجربه انجام این عمل را دارید با ما در میان بگذارید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

 

واتساپ