بهترین روش جراحی لیفت ابرو چیست؟ در سال‌های اخیر استفاده از عمل‌های زیبایی برای جلوگیری از چین و چروک و پیر شدن پوست بسیار رایج شده است. یکی از این عمل ها، عمل لیفت ابرو و پیشانی است. در این عمل سعی می شود با اصلاح وضعیت ابروها، صورت را جوان تر نشان دهند. ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک VIP تهران، قصد داریم به صورت کامل به توضیح این روش زیبایی بپردازیم وهمینطور عوارض و مزایای این جراحی را بررسی کنیم.

لیفت ابرو چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده این موضوع را بررسی کنیم، به کشیدن پوست صورت در نواحی اطراف ابرو، با هدف کاهش چین و چروک قسمت های بالایی صورت، لیفت ابرو گفته می‌شود. معمولا افراد با افزایش سن، دچار چین و چروک هایی در نواحی صورت خود می‌شوند. این چین و چروک ها در نواحی پیشانی و دور چشم به وفور دیده می شود. همچنین در برخی افراد با افزایش سن، دچار افتادگی پلک ها می شوند. عمل های زیبایی مانند عمل لیفت ابرو، به برطرف شدن این افتادگی و چین و چروک ها کمک می کند. حتی برخی افراد عمل لیفت پیشانی را برای کاهش چروک ها پیشنهاد می دهند. برخی افراد می خواهند بهترین روش جراحی لیفت ابرو را بدانند.

تصاویر قبل و بعد از لیفت ابرو

تصاویر قبل و بعد از لیفت ابرو

 

انواع روش های لیفت ابرو

در حال حاضر لیفت ابرو از طرق مختلفی جراحی می شود. از متدوال ترین روش های لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. لیفت ابرو از طریق بوتاکس

بوتاکس یکی از روش های متداول در از بین بردن چین و چروک نواحی مختلف صورت است. در بوتاکس از یک نوع سم استفاده می شود تا از طریق آن عصب های صورت فلج شوند و از این طریق چین و چروک صورت از بین برود. از این روش می توان برای از بین بردن چین و چروک های عمقی تر نیز استفاده شود. معمولا بوتاکس بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

2. لیفت ابرو از طریق تزریق ژل

تزریق ژل نیز یکی دیگر از راه های رایج از بین بردن چین و چروک و لیفت ابرو است. در این حالت ژلی که حاوی ماده ای به نام اسید هیالورونیک است، به زیر پوست تزریق می شود و از این طریق قسمت های خالی زیر پوست که به وجود اوردنده چین و چروک است را پر می کنند و از این طریق باعث لیفت ابرو می شود. این ماده به صورت طبیعی در بدن ما تولید می شود و به همین دلیل روشی ایمن برای لیفت ابرو است. این روش بسیار سریع است و تنها چند دقیقه طول می کشد تا به پایان برسد و نقاهت ندارد. در این مورد فقط دقت نمایید که پزشک از ژل‌هایی از برندهای معتبر استفاده کند.

3. لیفت ابرو به وسیله نخ

در لیفت ابرو به وسیله نخ، پزشک با استفاده از یک نخ به نام نخ پلی دیوکسانون، نواحی کناری پیشانی می کشد تا چین و چروک های پوست باز شود. این نخ که کاملا جذبی است، باعث افزایش کلاژن پوست  و اسید هیالورونیک می شود که به شادابی و جوان سازی پوست کمک می کند. این روش در دسته عمل های لیفت ابرو با حداقل عوارض است.

4. لیفت ابرو به روش هایفوتراپی

یکی از روش های بدون عمل و جراحی برای لیفت ابرو، روش هایفوتراپی است. در این روش با استفاده از دستگاهی به نام دستگاه اولتراسوند، امواج اولتراسوند به پوست ارسال می شود که باعث سفت شدن پوست و کلاژن سازی می شود. لیفت ابرو در این روش معمولا بین یک تا دو ساعت طول می کشد. این روش روی چروک های بسیار عمیق نیز تاثیر دارد. معمولا پزشکان برای افرادی که بالای 30 سال سن دارد و پوستشان شل شده است، این روش را پیشنهاد می دهند. سفت شدن پوست بعد از این روش بسیار طبیعی است و نتایج آن بعد از چند روز مشخص می شود.

5.لیفت ابرو از طریق لیزر درمانی

لیزر درمانی یکی دیگر از راه های بر طرف کردن چین و چروک و لیفت ابرو است. این روش در حال حاضر بسیار محبوب شده است و طرفداران زیادی دارد. در این روش با استفاده از انقباض و انبساط کلاژن اطراف ابرو، چین و چروک ها از بین می رود و با کلاژن سازی، ابروها به سمت بالا لیفت می شوند. از این روش برای لایه های عمیق پوست نیز استفاده می شود.

6.لیفت ابرو از طریق جراحی

یکی دیگر از روش های محبوب برای لیفت ابرو، لیفت از طریق جراحی است. این روش، روشی است که یکبار انجام می شود و مادام العمر است و عوارض کمی دارد. به همین دلیل این روش طرفداران زیادی پیدا کرده است.

معمولا این روش کاندیدای خاص خود را دارد و برای همه افراد پیشنهاد نمی شود. معمولا افرادی که سن بالایی دارند و پوست آنها شل شده است، این روش کارساز نیست. در نهایت هر فرد برای انجام بهترین عمل، بهتر است با یک پزشک متخصص صحبت کند و از آن مشورت بگیرد.

لیفت ابرو کلینیک vip

لیفت ابرو کلینیک vip

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

انواع روش لیفت ابرو با جراحی

در حال حاضر روش های مختلفی از لیفت ابرو با جراحی وجود دارد. با توجه شرایط هر فرد و سن و سال آن، و همچنین آناتومی صورت آن شخص، به تشخیص پزشک این جراحی ها انجام می شود. در هر روش نیز قرار گیری محل برش ها و اندازه آن ها تعیین کننده است.

۱. لیفت آندوسکوپی ابرو

پزشک معالج در این روش چند برش کوچک در ناحیه ریشه مو یا داخل موها ایجاد می‌کند. پس از آن یک لوله باریک را به وسیله یکی از برش‌ها به زیر پوست داخل می‌کند. معمولا در قسمت انتهایی این لوله یک دوربین کوچک یا همان آندوسکوپ قرار می دهند. جراح از طریق نور عضلات را مشاهده می‌کند و از طریق برشی دیگر، ابزار جراحی را وارد کرده و عضلات پیشانی را بلند می‌کند. در آخر نیز برش‌ها با بخیه زده می شوند.

۲. لیفت ابرو کرنال یا میانی

در روش لیفت ابرو کرنال یا میانی یک برش در قسمت داخلی موها ایجاد می‌شود. این برش می‌تواند در قسمت های مختلفی از جمله بالای سر یا از یک گوش تا گوش دیگر باشد. معمولا پزشک برای لیفت کردن، پیشانی را در پوزیشن جدیدی قرار می‌دهد. در این وضعیت مقداری پوست اضافه ایجاد می شود. پزشک این قسمت را جدا کرده برشها را بخیه می‌زند. این روش برای افرادی که ریشه های موی بلند و یا نازک دارند، توصیه نمی‌شود.

۳. لیفت ابرو از خط رویش مو

پزشک در این روش برشی بالای سر و پیشانی دقیقا در خط ریشه مو ایجاد می‌کند. در این قسمتی از پوست پیشانی برداشته می‌شود و پیشانی به بالا کشیده می شود و از این طریق لیفت ابروها صورت می گیرد.

۴. لیفت ابرو با استفاده از برش موقت

در روش لیفت ابرو با استفاده از برش موقت، معمولا برش‌ها نسبت به برش های آندوسکوپیک بیشتر است. اکثر افراد این روش را با جراحی پلک انجام می دهند.

انواع مدل لیفت ابرو

معمولا برای خانم‌ها و زنان جوان لیفت ابرو با جراحی توصیه نمی‌شود اما اگر فرد به دلخواه خود این عمل را بخواهد و یا سن آن به اندازه ای بالا رفته است که پوست شل شده باشد، معمولا پیشنهاد می شود که حتما لیفت ابرو از طریق جراحی انجام شود.

بهترین روش لیفت ابرو

بهترین روش لیفت ابرو با توجه به شرایط هر فرد سنجیده می شود. به طور مثال برای افرادی که سن آن ها بیشتر از 40 سال است و چین و چروک‌های عمقی تری دارند، بهترین روش لیفت ابرو ، لیفت ابرو با جراحی است. روش‌های غیرجراحی معمولا روی این افراد تاثیر نمی گذارد. اما اگر فرد چروک سطحی داشته باشد و افتادگی پلک شدید نداشته باشد، عموما روش‌های غیرجراحی مناسب است. در این مورد حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید و بهترین روش را از او بپرسید.

لیفت ابرو تا چقدر می ماند؟

لیفت ابرو تا چقدر می ماند؟

 

لیفت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت ابرو با جراحی یک روش لیفتینگ دائمی است. معمولا نتایج این عمل حدود ۶ ماه بعد از عمل به خوبی مشخص می شود. پس از این زمان جای بخیه ها کاملا بهبود پیدا می‌کنند. ماندگاری این روش تقریبا دائمی است و افرادی که یکبار در زندگی خود این عمل را انجام می دهند، اگر برخی نکات را رعایت کنند، نیاز به عمل مجدد ندارند.

برای نتیجه بهتر و طولانی بودن نتیجه این عمل توصیه می‌شود سبک زندگی سالم در پیش بگیرید. استفاده روزانه از ضد آفتاب، ورزش و رژیم غذایی مناسب، پزهیز از کشیدن سیگار می تواند شما از انجام عمل های جراحی مجدد بی نیاز کند. روش های غیر جراحی معمولا ماندگاری پایینی دارند و بین 6 تا 12 ماه یکبار باید تمدید شوند.

 

عوارض لیفت ابرو

روش‌های مختلف لیفت ابرو عوارض مختلفی دارند. اما به صورت کلی در روش‌های بدون جراحی احتمال بروز عوارض لیفت ابرو کمتر است. عوارض لیفت معمولا از فردی به فرد دیگر متفاوت است و حتی ممکن است، برخی افراد هیچ عوارضی ملاحظه نکنند.

عموما مشکلاتی که بعد از لیفت ابرو ممکن اس به وجود بیاید به دلایل مختلفی مثل دلایل زیر است:

 • عدم مهارت جراح متخصص
 • استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیت
 • عدم رعایت نکات مربوط به مراقبت‌های بعد از عمل

 

از طرف دیگر این عمل می تواند خطرات خود را نیز داشته باشد. در لیست زیر برخی از خطرات لیفت ابرو را ذکر کرده‌ایم.

 • عفونت، خونریزی، درد یا بی‌حسی
 • آسیب‌های عصبی
 • خارش،ورم، کبودی، قرمزی
 • مشکلات تنفسی
 • مشکلات گوارشی
 • افتادگی ابرو یا پلک
 • جای اسکار

عوارض لیفت ابرو با جراحی

سالانه هزاران عمل لیفت ابرو با جراحی در سراسر دنیا انجام می‌شود. اما این روش برای همه افراد مناسب نیست و پیشنهاد نمی شود. برخی عوارض احتمالی لیفت ابرو با جراحی شامل موارد زیر است:

 • خطرات بیهوشی
 • عفونت، خونریزی
 • ریزش مو در اطراف بخیه ها
 • جای اسکار و زخم
 • عدم تقارن صورت
 • آسیب به عصب صورت
 • امکان جراحی مجدد

 

مزایای لیفت ابرو

لیفت ابرو در جوانسازی و رفع افتادگی‌ها و چین و چروک صورت بسیار تاثیرگذار است. با انجام لیفتینگ ابرو می‌توانید چروک های خود را در قسمت‌های مختلف ابرو و نواحی کناری آن را کاهش دهید. از جمله مزایای لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع خطوط افقی کنار ابروها
 • رفع خط اخم
 • رفع چین‌های عمودی بین ابروها
 • رفع افتادگی پلک
 • جوانسازی صورت
 • بهتر دیده شدن چشم‌ها با بالا کشیدن ابروها به سمت بالا

 

کلام آخر

در شهر‌های مختلف ایران من جمله تهران، افراد حاذقی وجود دارند که می‌توانند لیفت ابرو را انجام دهند. در کلینیک‌های تخصصی معتبر، می‌توانید این پزشکان را پیدا کنید. از جمله کلینیک‌های تخصصی لیفت ابرو در تهران، کلینیک VIP تهران است. این کلینیک که زیر نظر دکتر مهدی قلیچ خانی اداره می‌شود، دارای تجهیزات لازم جهت انجام جراحی لیفت ابرو است.

 

سوالات متدوال:

روش جراحی لیفت ابرو یک روش ماندگار است؟
بله لیفت ابرو یک روش لیفتینگ دائمی است.

 

ایا جراحی لیفت ابرو عوارض دارد؟
تمامی عمل هایی که در آن ها برش ایجاد می شود عوارض دارد، اما عوارض این عمل به دلیل سادگی آن بسیار کم بوده و با رعایت چند نکته تقریبا هیچ عوراضی نخواهد داشت.

 

بهترین روش لیفت ابرو کدام است؟
اگر می خواهید یک لیفت ابروی همیشگی و دائمی داشته باشید، قطعا جراحی لیفت ابرو بهترین روش است.

 

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی کلی جراحی لیفت ابرو از جهات مختلف پرداختیم و عوارض هر روش را بررسی کردیم .امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد .شما می‌توانید برای این جراحی به کلینیک VIP تهران مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با مشاورین مجرب مجموعه، از طریق شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و در این زمینه از آنها مشورت بخواهید. می‌توانید برای جلسات مشاوره قبل از عمل و انجام آزمایشات مربوط به آن، به این کلینیک مراجعه کنید. کلینیک VIP تهران شبانه روزی در خدمت مراجعین است.

اگر تجربه جراحی لیفت ابرو را داشتید و قبلا این عمل را انجام داده اید لطفا تجربیات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “لیفت ابرو” هستید یا خیر.*

واتساپ