بعد از کاشت مو علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی لازم است تا از قرص و دارو مصرف کنید. استفاده از انواع قرص و داروهایی که پزشک معالجتان برای شما در نظر می گیرد، بسیار مهم بوده و به بهبود سریع تر شما کمک می کند. کاشت مو از عمل هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از خانوم ها و به خصوص آقایان همواره ریزش مو دارند.

همچنین برخی از افراد به خاطر دلایل ژنتیکی ممکن است طاس باشند. از این رو با کاشت مو تهران به صورت طبیعی می توانند بر زیبایی ظاهرشان بیفزایند. چرا که داشتن موهای پر پشت یکی از مهم ترین عناصر زیبایی به شمار می رود. کاندیداهای مناسب کاشت مو در تهران باید بدانند که بعد از کاشت مو باید قرص و دارو مصرف کنند. از این رو برای دانستن فواید این قرص ها در ادامه همراه تیم کلینیک vip باشید.

 

فکر می کنید که بعد از کاشت مو چه قرص هایی را باید مصرف کنید؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که به طور کلی کاشت مو طبیعی نیازی به مصرف داروهای خاصی ندارد. در واقع در دوره نقاهت از آنتی‌بیوتیک، مسکن ها ویتامین های سی استفاده می شود.

با استفاده مرتب از این دارو ها می توانید زخم های ایجاد شده را درمان کنید. همچنین این قرص ها می توانند میزان درد شما را کاهش دهند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

دقت داشته باشید که گاهی ممکن است بعد از کاشت مو همواره تار های قدیمی سر ریزش داشته باشند. از این رو ممکن است دکتر معالج “بعد از کاشت مو” برخی از داروهای ضد هورمونی را برای شما تجویز کنند. در حالت کلی داروهای ضد هورمونی به دو دسته زیر تقسیم می شوند.

 

کاشت مو سه بعدی

کاشت مو سه بعدی

 

  • دسته اول داروهای ضد هورمونی

می توان گفت که در دسته اول داروهایی قرار دارند که پس از هر نوع عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها در واقع برای جلوگیری از عفونت و البته برای بهبود سریع‌ تر زخم‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 

  • دسته دوم داروهای ضد هورمونی

در دسته دوم داروهایی قرار دارند که به منظور جلوگیری از ریزش موها مورد استفاده قرار می گیرند. البته این داروها در جهت جلوگیری از ریزش موهای غیر پیوندی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

علت استفاده از دارو ها بعد از کاشت مو

می توان گفت که از داروها در واقع برای کاهش درد و تسکین آن “بعد از کاشت مو” استفاده می شود. از این رو در بسیاری از عمل های زیبایی بعد از انجام عمل، حتماً باید از دارو استفاده شود. علاوه بر کاهش درد بعد از عمل، اصولاً برای کم کردن عوارض عمل و کوتاه کردن دوران نقاهت دارو تجویز می‌شود.

از جنبه دیگر، می توان گفت که مصرف داروهای بعد از کاشت مو می تواند موفقیت عمل را افزایش دهد. از این رو علاوه بر داروهای مسکم، از دارو های تقویتی نیز برای افزایش موفقیت عمل استفاده می شود.

می توان گفت که در واقع بعد از انجام عمل، ممکن است که موها دچار ریزش شدید شوند. از این رو برخی از داروها برای جلوگیری از ریزش موها تجویز خواهند شد.

همچنین در این میان، برخی از داروها نیز برای رشد بهتر موهای پیوند شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. برخی از داروهای نیز برای جلوگیری از احتمال عفونت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

فکر می کنید که تمامی افراد به طور یکسان باید از دارو های بعد از کاشت مو استفاده کنند؟

می توان گفت اینکه هر شخصی “بعد از کاشت مو” چه دارویی استفاده کند، کاملاً به نظر پزشک معالج بستگی دارد. همچنین میزان مصرف داروهای بعد از انجام کاشت مو در تهران نیز، به نظر پزشک متخصص ارتباط دارد. از این رو به هیچ وجه هیچ کس بعد از انجام این نوع عمل زیبایی، به طور یک سان از داروها استفاده  نخواهد کرد.

می تون گفت که به طور معمول اصولاً پزشک با توجه به روش کاشت مو و همچنین سوابق پزشکی فرد،  دارو را تجویز می کند. چرا که مصرف برخی از این دارو ها ممکن است برای عده ای مضر باشد. ازاین رو پزشک معالج با توجه به سوابق بیماری فرد، دارو هایی خاص و مناسب بیمار را تجویز خواهد کرد. با توجه به موضوعات بیان شده، در ادامه به بررسی داروهای بعد از کاشت مو می پردازیم.

کاشت مو سه بعدی

کاشت مو سه بعدی

دارو های تسکین دهنده بعد از کاشت مو

می توان گفت که داشتن کمی درد بعد از عمل های زیبایی و به‌خصوص کاشت مو کاملاً طبیعی است. اما ممکن است بسیاری از افراد بتوانند این درد را تحمل کنند. از این رو لازم  است حتماً “بعد از کاشت مو”، از مسکن ها بهره بگریند. درد “بعد از کاشت مو” هم می تواند در ناحیه پیوند مو و هم در ناحیه بانک مو باشد. بنابراین حتماً افراد درخواست داروهای مسکن را خواهند داشت. در حالت کلی اصولاً پزشک متخصص، بهترین دارو را برای کاندیدای این عمل تجویز خواهد کرد.

 

واتساپ

 

اما اگر دکتر هیچ دارویی تجویز نکرد، بدون شک بهترین داروی مسکن درد، قرص استاموفین کدئین است. البته داروهایی مانند ژلوفن و پروفن نیز را داروهای ضد درد قوی ای هستند. اما این دارو ها برای عمل کاشت مو مناسب نیستند. چرا که مصرف آن ها موجب رقیق شدن خون شده و خونریزی فرد را بیشتر می کنند. همچنین ژلوفن و پروفن می توانند موجب شوند تا زخم‌ها دیرتر بهبود پیدا کنند. از این رو به هیچ وجه در طول دوره نقاهت از این رو دارو ها استفاده نکنید. به همین دلیل باید از مصرف آنها اجتناب کرد.

 

مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از کاشت مو

می توان  گفت که آنتی بیوتیک ها می توانند از عفونت محل پیوند مو جلوگیری کنند. از این رو مصرف آن ها از واجب ترین نکات در دوران بعد از نقاهت به شمار می رود. چرا که بعد از عمل های جراحی کاشت مو، امکان عفونت بسیار بالا است. به طور معمول برای جلوگیری از عفونت، پزشک معالج پماد تجویز می کند. این پماد باید در محلی که پیوند مو انجام شده است، مورد استفاده قرار بگیرید. به هیچ وجه پماد عفونت را سر خود مورد استفاده قرار ندهید. از این رو حتماً در خصوص مصرف آنتی بیوتیک ها با پزشک متخصص و معالج مشورت داشته باشید.

 

مصرف دارو هایی در جهت فعل التهاب بعد کاشت مو

می توان گفت که “بعد از کاشت مو” علاوه بر پوست سر، ممکن است صورت اشخاص نیز دچار تورم شدید شود. از این رو با توجه به تورم پوست سر، پزشک معالج دارو هایی را برای کم کردن و جلوگیری از تورم تجویز می کند. از رایج ترین داروها برای کم کردن تورم بعد از کاشت مو، داروی هیدروکورتیزون است. دقت داشته باشید کسانی که دیابت دارند، به هیچ وجه نباید از این دارو استفاده کنند. همچنین می توانید با درمان خانگی نیز میزان تورم صورت را کم کنید. از این رو از کمپرس یخ می توانید بهره بگیرید. دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید از کمرپس یخ برای پوست سر استفاده کنید.

 

استفاده از داروهای خواب آور بعد از کاشت مو

گاهی پیش آمده است که افراد بعد کاشت مو، دچار اختلالاتی در خواب خود شده اند. می تواند علت این اختلال، استرس بسیار زیاد و یا درد “بعد از کاشت مو” باشد. به هر حال در این صورت باید این مشکل را با پزشک معالجتان در میان بگذارید. به طور معمول پزشک معالج برای رفع این اختلالات، از قرص های خواب استفاده می کند.

البته شایان به ذکر است که این اختلالات خواب فقط تا چند روز بعد از کاشت کو ممکن است برای افراد ایجاد شود. بنابراین با گذشت زمان این مشکل رفع می شود و نیازی به صرف قرص های خواب آور نخواهید داشت. می توان گفت که همواره  رایج ترین قرص خواب که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، از خانواده دیازپام است.

 

شامپوی مخصوص شستشوی مو

استفاده از شامپوهای مخصوص “بعد از کاشت مو” نیز علاوه بر مصرف دارو ها بسیار حائز اهمیت است. دقت داشته باشید که بعد از عمل بیمار در حالت کلی تا چند روز اول نمی تواند حمام کند. اما بعد از گزشتن یک هفته بیمار می تواند به راحتی حمام کند. با توجه به این که بر سر اشخاص زخم های بسیاری ایجاد شده است، از هر شامپویی نمی توان استفاده کرد. از این رو پزشک معالج قطعاً یک مدل شامپو مخصوص برای کسانی که عمل کرده اند، تجویز می کند.

شامپوهای مخصوص بعد از کاشت مو

شامپوهای مخصوص بعد از کاشت مو

 

بهره گیری از سرم مو بعد از کاشت مو

می توان گفت که در واقع بعد از کاشت مو در تهران، زخم های روی سر دلمه می بندند. از این رو “بعد از کاشت مو” تهران لازم است از سرم مو مخصوص در جهت ریزش این دلمه ها استفاده کرد. در واقع می توان گفت که دلمه ها، بر اثر زخم های روی سر کاندیدای عمل کاشت مو ایجاد می شود. از این رو لازم است برای رفع و بهبود سریع تر ، این دلمه ها از بین بروند.

بنابراین پزشک معالج بری رفع این مشکل، و عدم عفونت سر سرم مو مخصوصی را تجویز می کند. پیشنهاد ما به شما این است که از بهترین برند سرم مو برای استفاده کردن و از بین بردن دلمه ها بهره بگیرید.  بنابراین در کنار استفاده از قرص های بعد از کاشت مو، سرم های مو نیز بهره بگیرید.

 

 

کلینیک vip را بیشتر بشناسیم

می توانیم به شما بگوییم که کلینیک vip از قدیمی ترین کلینیک های تهران است. در این کلینیک می توانید انواع عمل های زیبایی را انجام دهید. پزشکان و کادر درمان بسیار با تجربه در این کلینیک می توانند بهترین نتیجه را به شما بدهند. در این کلینیک علاوه بر کادر درمان، کادر مشاوره نیز بسیار فعال بوده و پاسخگوی سؤالات شما هستند. دقت داشته باشید که در این کلینیک حتماً یک جلسه مشاوره قبل از انجام عمل از ملزومات است.

 

پزشک با توجه به روش کاشت مو و همچنین سوابق پزشکی فرد،  دارو را تجویز می کند

پزشک با توجه به روش کاشت مو و همچنین سوابق پزشکی فرد،  دارو را تجویز می کند

 

سؤالات متداول

در قسمت نهایی این مقاله به بررسی برخی از سؤالات بسیار پرتکرارش ما پرداخته و همه را پاسخ می دهیم؟

بهترین روش برای رفع کم پشتی و یا طاسی موی سر چیست؟
می توانیم به شما بگوییم که قطعاً بهترین روش برای از بین رفتن طاسی سر، کاشت مو طبیعی است. ممکن است در این روش کمی بعد از کاشت مو طبیعی درد داشته باشید. اما صد درصد دائمی ترین روش همین روش خواهد بود.
بهترین کلینیک در سطح تهران، کدام کلینیک است؟
در پاسخ به این سؤال باید به شما بگوییم که صد در صد بهترین و با تجربه ترین کلینیک برای کاشت مو، کلینیک vip است. در این کلینیک علاوه بر کاشت مو، دیگر عمل های زیبایی نیز انجام می شود.
آیا بعد از کاشت مو تهران باید از شامپو خاصی استفاده کنیم؟
بله. قطعاً علاوه بر قرص های بعد از کاشت مو باید از شامپو مخصوصی که پزشک معالجتان تجویز کرده است بهره بگیرید. چند روز بعد از انجام کاشت مو می توان حمام کرد؟ ممکن است یک یا دو هفته بعد از انجام کاشت بتوانید سرتان را آهسته و با مقدار بسیار کمی آب بشویید.
آیا احتیاجی به مصرف قرص های بعد از کاشت مو است؟
صد درصد. توجه داشته باشید که قطعاً برای کاهش درد و جلوگیری از عفونت سر، باید از قرص ها و آنتی بیوتیک ها بهره بگیرید.