بخیه های بلفاروپلاستی برای هر عمل بلفاروپلاستی فوق العاده مهم هستند، زیرا این بخیه ها هستند که به حفظ پلک ها و حفظ شکل دلخواه کمک می کنند. همچنین این بخیه ها هستند که به بهبودی مناسب پلک ها کمک می کنند و محل برش را از عفونت در امان نگه می دارند. اما دوام بخیه های بلفاروپلاستی چقدر است؟ در این مقاله می خواهیم در مورد بخیه های بلفاروپلاستی صحبت کنیم. و راه های سریعتر از بین بردن بخیه چیست؟ و بهترین زمان برای برداشتن بخیه ها چه زمانی است؟

 

مدت زمانی که طول می کشد تا بخیه های بلفاروپلاستی ناپدید شوند به روند بهبودی شما بستگی دارد. عوامل زیادی مانند سن، سلامت، ژنتیک و نوع بخیه مورد استفاده می توانند بر مدت زمان از بین رفتن بخیه ها تأثیر بگذارند. به طور کلی، بخیه های بلفاروپلاستی در عرض سه تا چهار ماه ناپدید می شوند. با این حال، در برخی موارد، ناپدید بخیه ها ممکن است بیشتر طول بکشد، در برخی موارد تا شش ماه.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در اکثر موارد، در برخی از روش ها، بخیه های بلفاروپلاستی خود به خود ناپدید می شوند و نیازی به مداخله پزشکی ندارند. با این حال، در برخی موارد ممکن است نیاز به کشیدن بخیه توسط پزشک باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که بخیه ها به درستی ناپدید نمی شوند، یا اگر باعث تحریک یا ناراحتی شوند. اگر بخیه ها نیاز به برداشتن دارند، توجه داشته باشید که این کار باید توسط یک متخصص پزشکی واجد شرایط انجام شود.

بخیه های بلفاروپلاستی بخش مهمی از عمل بلفاروپلاستی هستند و به بهبود صحیح و ایمن پلک ها کمک می کنند. در بیشتر موارد، بخیه‌ها در عرض سه تا چهار ماه ناپدید می‌شوند، اما در برخی موارد ممکن است ناپدید شدن آنها بیشتر طول بکشد. مهم است که به یاد داشته باشید که اگر بخیه ها به درستی ناپدید نمی شوند، یا اگر باعث هر نوع تحریک یا ناراحتی می شوند، باید توسط یک متخصص پزشکی واجد شرایط برداشته شوند.

 

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

 

بخیه های بلفاروپلاستی چگونه اعمال می شود؟

بلفاروپلاستی یک عمل برای بهبود ظاهر پلک ها با برداشتن چربی، پوست و ماهیچه های اضافی است. این روش معمولاً برای اصلاح افتادگی پلک های فوقانی، کیسه های زیر چشم و چین و چروک های اطراف چشم انجام می شود. بخیه های بلفاروپلاستی برای بستن خطوط برش و حمایت از روند بهبود استفاده می شود.

 

بخیه های بلفاروپلاستی معمولاً به صورت پیوسته در طول خط برش قرار می گیرند. هدف ایجاد بسته شدن بدون تنش است که به پوست اجازه می دهد به درستی ترمیم شود و جای زخم را کاهش دهد. بخیه ها معمولاً در یک الگوی فاصله دار قرار می گیرند تا از هر گونه چروکیدگی یا ناهماهنگی پوست جلوگیری شود. در برخی موارد، ممکن است چند بخیه اضافی در گوشه های برش گذاشته شود تا از بسته شدن مناسب اطمینان حاصل شود.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

 

واتساپ

 

بخیه های بلفاروپلاستی معمولا از مواد قابل جذب مانند پلی گلیکولیک اسید یا پلی دیوکسانون ساخته می شوند. این مواد طوری طراحی شده اند که در طول زمان به آرامی تجزیه می شوند و معمولاً پس از 7 تا 10 روز حذف می شوند. بخیه های غیر قابل جذب مانند نایلون یا ابریشم نیز ممکن است استفاده شوند و معمولاً بعد از دو تا سه هفته نیاز به برداشتن دارند.

پس از اعمال بخیه های بلفاروپلاستی، پزشک خطوط برش را به دقت بررسی می کند تا علائم عفونت یا خونریزی بیش از حد وجود داشته باشد. بخیه ها ممکن است با یک پانسمان یا پماد استریل پوشانده شوند تا از محل برش محافظت شود. در برخی موارد، بخیه های بلفاروپلاستی ممکن است بدون پوشش رها شوند تا بهبودی سریع تر انجام شود.

بخیه های بلفاروپلاستی بخش مهمی از روند بهبودی هستند. استفاده و مراقبت مناسب می تواند به کاهش خطر عوارض و تضمین نتیجه موفقیت آمیز کمک کند. مهم است که دستورالعمل های پزشک خود را برای مراقبت مناسب از زخم دنبال کنید و در صورت بروز هر گونه علائم عفونت یا خونریزی بیش از حد، فوراً با آنها تماس بگیرید. بخیه های بلفاروپلاستی بخش مهمی از این عمل هستند و نقش مهمی در روند بهبود دارند.

 

بخیه های بلفاروپلاستی محلول چقدر طول می کشد تا ناپدید شوند؟

بخیه های بلفاروپلاستی برای ناپدید شدن در مدت زمان مشخصی طراحی شده اند و معمولاً حدود دو هفته طول می کشد تا کاملا ناپدید شوند. فرآیند ناپدید شدن بخیه ها بلافاصله پس از عمل شروع می شود و تا ناپدید شدن کامل بخیه ها ادامه می یابد. در این مدت بخیه ها به آرامی شکسته شده و جذب بدن می شوند. سرعت شکستگی بخیه ها بر اساس نوع بخیه های استفاده شده، ترکیب شیمیایی بدن شما و تعداد بخیه های استفاده شده تعیین می شود.

 

بخیه های بلفاروپلاستی از ماده ای تشکیل شده اند که به آرامی تجزیه شده و توسط بدن جذب می شود. بخیه ها از ماده ای تشکیل شده اند که زیست سازگار هستند، به این معنی که برای بدن بی خطر هستند و هیچ گونه واکنش نامطلوبی ایجاد نمی کنند. پس از عمل، بخیه‌ها را زیر پوست قرار می‌دهند تا برش در حین بهبودی در کنار هم بماند. با شروع بهبودی پوست، بخیه ها شروع به شکستن کرده و در نهایت توسط بدن جذب می شوند.

 

به طور کلی، بخیه های بلفاروپلاستی حدود دو هفته طول می کشد تا کاملا ناپدید شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که فرآیند خوب شدن بخیه ها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و همچنین می تواند به نوع بخیه های استفاده شده بستگی داشته باشد. پیروی از دستورالعمل‌های پس از عمل که توسط پزشک داده شده است بسیار مهم است، زیرا این امر می‌تواند به اطمینان از ناپدید شدن مناسب بخیه‌ها و بهبود مناسب برش کمک کند. پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل نیز به کاهش خطر هر گونه عارضه کمک می کند.

 

از بین رفتن بخیه های بلفاروپلاستی

از بین رفتن بخیه های بلفاروپلاستی

 

آیا هر دو پلک می توانند از بخیه های جذبی استفاده کنند ؟

بخیه های جذبی معمولاً در پلک های بالایی استفاده می شود، زیرا این بافت ها زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارند. بخیه های سنتی بیشتر برای پلک های پایین مناسب است.

 

بخیه های معمولی چه مدت لازم است؟

بخیه ها از ماده ای تشکیل شده اند که زیست سازگار هستند، به این معنی که برای بدن بی خطر هستند و هیچ گونه واکنش نامطلوبی ایجاد نمی کنند. پس از عمل بلفاروپلاستی، بخیه‌ها را زیر پوست قرار می‌دهند تا برش در حین بهبودی در کنار هم بماند. با شروع بهبودی پوست، بخیه ها شروع به شکستن کرده و در نهایت توسط بدن جذب می شوند.

به طور کلی بخیه های بلفاروپلاستی حدود دو هفته طول می کشد تا کاملا جذب شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که فرآیند جذب می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و همچنین می تواند به نوع بخیه های استفاده شده بستگی داشته باشد. پیروی از دستورالعمل‌های پس از عمل که توسط پزشک داده شده است بسیار مهم است، زیرا این امر می‌تواند به اطمینان از جذب شدن مناسب بخیه‌ها و بهبود مناسب برش کمک کند. پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل نیز به کاهش خطر هر گونه عارضه کمک می کند.

 

نکاتی برای ریکاوری سریع

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی چیزی است که باید آن را بسیار جدی بگیرید. برای اطمینان از بهترین نتیجه و جلوگیری از عوارض، رعایت دقیق دستورالعمل های پزشک بسیار مهم است.

  1. بعد از بلفاروپلاستی باید سر خود را بالا نگه دارید و از کمپرس سرد یا پدهای ژل برای کاهش تورم استفاده کنید. همچنین باید حداقل به مدت دو هفته از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  2. تمیز نگه داشتن چشم ها و عاری از ذرات ضروری است. برای کمک به روان نگه داشتن چشم و کاهش خطر عفونت باید از اشک مصنوعی استفاده کنید. همچنین باید از مالش یا دست زدن به چشم ها خودداری کنید، زیرا این کار می تواند باعث تحریک و افزایش خطر عفونت شود. برای محافظت از چشمان خود در برابر نور خورشید، هنگام بیرون رفتن از خانه نیز باید از عینک آفتابی استفاده کنید.
  3. پزشک شما احتمالا آنتی بیوتیک ها و/یا قطره های استروئیدی را برای کمک به کاهش التهاب و بهبودی تجویز می کند. مهم است که دستورالعمل استفاده از این داروها را به دقت دنبال کنید. همچنین باید تا دو هفته پس از عمل از استفاده از لنزهای تماسی خودداری کنید.

مهم است که پس از عمل با پزشک خود پیگیری کنید. پزشک شما احتمالاً می خواهد پیشرفت شما را بررسی کند و مطمئن شود که همه چیز به درستی بهبود می یابد. مراقبت پس از بلفاروپلاستی بخش مهمی از روند بهبودی است و می تواند به تضمین بهترین نتایج کمک کند.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

مزایا و معایب بخیه های بلفاروپلاستی

 

مزایا:

 1.بهبود زیبایی: بخیه های بلفاروپلاستی می تواند ظاهر پلک های پف کرده و افتاده را بهبود بخشد و آن ها را جوان تر نشان دهد.

 

3. بهبود کیفیت بینایی: با برداشتن پوست اضافی از پلک های بالا و پایین، بخیه های بلفاروپلاستی می توانند انسداد بینایی را کاهش دهند که به شما کمک می کند تا با وضوح و درک عمق بهتر ببینید.

 

4.نتایج طولانی مدت: تکنیک های بخیه زدن در مقایسه با سایر درمان های غیرجراحی مانند بوتاکس یا پرکننده ها نتایج طولانی تری را ارائه می دهند زیرا به طور دائم بافت چربی اضافی اطراف چشم را از بین می برد.

 

مراقبت پس از بلفاروپلاستی

مراقبت پس از بلفاروپلاستی

 

معایب:

1. جای زخم: بخیه های بلفاروپلاستی ممکن است در برخی موارد باعث ایجاد اسکار قابل مشاهده شود.

2. خطر عفونت: مانند هر عمل دیگری، پس از استفاده از بخیه های بلفاروپلاستی برای بستن پلک ها، خطر عفونت از محل برش وجود دارد.

3. خشکی چشم: پس از بلفاروپلاستی ، برخی از افراد به دلیل اختلال در تولید اشک ناشی از ایجاد اختلال در سطح چشم در حین عمل و/یا استفاده از قطره های چشمی خیلی زود پس از عمل که می تواند روغن های طبیعی را که باعث حفظ اشک تولید شده روی چشم می شود، از بین ببرد، دچار خشکی چشم شده اند. چشم‌های ما طولانی‌تر از خشکی ناراحتی یا احساس سوزش در چشم‌ها که گاهی با این وضعیت همراه است، تسکین می‌یابد.

4. چشم های خونی: همچنین این احتمال وجود دارد که رگ های خونی اطراف پلک های تحتانی شما در حین سفت کردن پلک آسیب ببینند و بعد از عمل های  در این نواحی تا چند هفته قرمز یا خونی به نظر برسند.

5. تورم طولانی مدت: در موارد نادر، تورم ممکن است بیش از دو ماه پس از عمل پلک بالایی رخ دهد، که اگر بیش از این بازه زمانی ادامه یابد، به مراقبت های پزشکی بیشتری نیاز دارد.

 

 

پرسش و پاسخ

1. پس از برداشتن بخیه ها چگونه می توان بخیه ها را به حداقل رساند؟

زخم را تمیز و خشک نگه دارید.
– از فعالیت های شدید و ورزش های تماسی خودداری کنید.
– از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب از ضد آفتاب استفاده کنید.
– لباس گشاد و راحت بپوشید.
– از خاراندن یا چیدن زخم خودداری کنید.
– برای کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
– روی زخم پماد آنتی بیوتیک بزنید.
– زخم را با باند یا پانسمان پوشانده نگه دارید.

 

2. تورم و قرمزی بعد از بخیه بلفاروپلاستی چند روز است؟

تورم و قرمزی معمولاً در عرض 10-7 روز پس از بخیه های بلفاروپلاستی برطرف می شود.

 

3.جنس بخیه های بلفاروپلاستی چیست؟

 بخیه های قابل جذب مصنوعی تک رشته ای مانند پلی دیوکسانون یا پلی گلیکولیک اسید معمولاً برای بخیه های بلفاروپلاستی استفاده می شوند.

 

4.چه عواملی باعث باقی ماندن بخیه ها بعد از بلفاروپلاستی می شود؟

– تکنیک بخیه زدن نامناسب
– التیام ضعیف زخم
– خونریزی زیر پوست
– کشش بیش از حد روی بخیه ها
– عفونت یا التهاب
– اسکار ضخیم و عمیق
– برداشتن بیش از حد پوست

 

5.چرا بعد از بلفاروپلاستی شما نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید؟

– قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث آفتاب سوختگی، خشکی و تحریک پوست ظریف پلک شود.
– قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید نیز می تواند منجر به تغییر رنگ و پرپیگمانتاسیون ناحیه تحت درمان شود.
– اشعه ماوراء بنفش خورشید نیز می تواند اثربخشی روند بهبود زخم را کاهش دهد.
– قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث طولانی تر شدن فرآیند اسکار شود.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

نتیجه گیری

به طور کلی، بخیه های قابل جذب حدود دو هفته طول می کشد تا کاملا حل شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که فرآیند جذب می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و همچنین می تواند به نوع بخیه های استفاده شده بستگی داشته باشد. پیروی از دستورالعمل‌های پس از عمل که توسط پزشک داده شده است بسیار مهم است، زیرا این امر می‌تواند به اطمینان از حل شدن مناسب بخیه‌ها و بهبود مناسب برش کمک کند. پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل نیز به کاهش خطر هر گونه عارضه کمک می کند.