هزینه کاشت مو چقدر هست؟ ریزش مو باعث تغییرات زیادی در چهره افراد مختلف می‌شه و اون‌ها رو مسن و شکسته‌تر نشون می‌ده. به همین خاطر کسانی که موهای پرپشت و زیبای خودشان رو از دست دادند به دنبال راهی هستند تا این مشکل رو جبران کنند.

درمان‌های دارویی، استفاده از شامپوهای ریزش مو و تغییر سبک تغذیه از جمله قدم‌های اول این کار هست.اما در مواقعی که این عوامل تأثیر قابل توجهی روی ریزش مو و رشد مجدد موهای سر نداشته باشه، راهی به جز پیوند مو برای این افراد باقی نمی‌مونه.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

هزینه‌ای که برای کاشت مو در نظر گرفته می‌شه به عوامل مختلفی بستگی داره و برای افراد مختلف متفاوته.در این مطلب درباره نحوه تعیین قیمت مو نکاتی که باید بدونید توسط کلینیک زیبایی VIP تهران ارائه شده است.

قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

عوامل مؤثر در تعیین هزینه کاشت مو

برای محاسبه قیمت نهایی کاشت مو باید عواملی که در تعیین هزینه این عمل زیبایی تاثیرگذار هستند رو بشناسید. چون بدون شناخت این عوامل ممکنه در قیمت گذاری عمل پیوند مو دچار مشکل شوید و کلینیکی رو که کیفیت خدمات مناسبی ندارد برای پیوند مو انتخاب کنید.

در این شرایط، کاشت مو براتون مشکلات زیادی در پی خواهد داشت و باید دوباره این عمل زیبایی رو انجام بدهید، یا برای همیشه با مشکل ریزش مو و طاسی کنار بیایید.

 

یا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

در ادامه مواردی که در تعیین هزینه کاشت مو مؤثر هستند رو معرفی کردیم.

• روش انتخابی برای کاشت مو

• تجهیزات مورد استفاده برای پیوند مو

• میزان ریزش مو و وسعت طاسی

• تعداد گرافت های کاشت شده در ناحیه طاسی

• میزان تجربه و تخصص جراح و متخصص پیوند مو

• سن متقاضی کاشت مو

• وضعیت بانک مو متقاضی

• انتظارات متقاضی

• آزمایش‌ها و داروهای قبل و بعد پیوند مو

• هزینه اقامت و رفت و آمد تا کلینیک

فرم تماس

 

روش انتخابی برای کاشت مو

اولین عاملی که برای تعیین “هزینه کاشت مو” باید در نظر داشته باشید روش انتخابی برای انجام این عمل زیبایی هست. اگر پزشک معالج از روش‌های سنتی مانند FIT برای پیوند مو استفاده کنه، مبلغ متفاوتی نسبت به کاشت مو با تجهیزات مدرن رو برای این عمل زیبایی در نظر می‌گیره.

شماره تماس: 09120998715

همچنین، در مواقعی که پزشک متخصص تشخیص بده که پیوند مو باید به روش ترکیبی انجام بشه، متقاضی باید مبلغ متفاوتی برای پیوند مو را در نظر داشته باشه؛ بنابراین نوع روشی که برای انجام کاشت مو انتخاب می‌شه و میزان پیچیدگی آن و زمانی که صرف پیوند مو می‌شه در نحوه انجام این عمل زیبایی مؤثره.

 

تجهیزات مورد استفاده برای پیوند مو

هر کلینیک زیبایی برای انجام عمل‌های مختلف مانند کاشت مو تجهیزات خاصی رو در نظر می‌گیره. بعضی از این مراکز مجهز به تجهیزات جدید و امروزی در زمینه پیوند مو هستند و این عمل زیبایی رو در کمترین زمان و با بهترین نتیجه انجام می‌دهند. این تجهیزات دوران نقاهت رو هم برای متقاضیان کمتر می‌کنند؛ و اون‌ها تجربه خوبی از عمل کاشت مو خواهند داشت.

در نقطه مقابل مراکزی قرار دارند که تجهیزات خودشون برای پیوند مو رو به روز نکردند؛ و همچنان از روش‌های سنتی و تجهیزات قدیمی برای پیوند مو استفاده می‌کنند. این تجهیزات ممکنه بانک مو رو دچار مشکل کرده و فرآیند پیوند مو رو بسیار طولانی کنند.

بنابراین نوع تجهیزات پیوند مو در نتیجه نهایی این عمل زیبایی و تعیین هزینه کاشت مو مؤثر هستند؛ و مراکزی که از تجهیزات مدرن برای انجام این پیوند استفاده می‌کنند می‌تونند کاشت مو رو با بهترین نتیجه برای افراد مختلف انجام بدهند.

تاثیر نوع تجهیزات کاشت مو بر نتیجه

تاثیر نوع تجهیزات کاشت مو بر نتیجه

 

میزان ریزش مو و وسعت طاسی

اگر وسعت طاسی سر فرد زیاد باشه، تعداد گرافت هایی که برای پیوند مو لازم هستند بیشتر خواهند بود؛ و زمانی که برای برداشتن و کاشت فولیکول‌های مو در ناحیه جدید در نظر گرفته می‌شه هم بیشتر خواهد شد؛ بنابراین وسعت طاسی فرد و میزان فولیکول‌هایی که برای پوشش دهی این ناحیه لازم هست هم در تعیین قیمت نهایی این عمل مؤثر خواهد بود.

 

میزان تجربه و تخصص جراح و متخصص پیوند مو

حساسیت عمل پیوند مو بسیار زیاد هست. کوچک‌ترین اشتباهی در انجام این عمل زیبایی می‌تونه باعث از بین رفتن بانک مو شده و کاشت گرافت های جدید رو با مشکل مواجه کنه. به همین دلیل توصیه می‌شه که حتماً این عمل زیبایی رو نزد پزشکان حرفه‌ای و باتجربه که تخصص کافی در انتخاب روش کاشت مو و پیوند فولیکول‌های جدید به نواحی طاس سر دارند انجام بدهید.

“هزینه کاشت مو” توسط پزشکان باتجربه نسبت به افراد مبتدی و تازه‌کار بیشتره. از جمله مواردی که می‌تونه در تعیین قیمت کاشت مو توسط پزشکان متخصص این حوزه تاثیرگذار باشه می‌شه به تجربه و سابقه پزشک در پیوند مو، داشتن کادر حرفه‌ای برای انجام کاشت مو، تعداد متقاضیان و مراجعه کنندگان پزشک و نتایج پیوند مو و رضایت متقاضیان او اشاره کرد.

 

سن متقاضی کاشت مو

کاشت مو باید در سن مناسب انجام بشه تا نتیجه خوبی به همراه داشته باشه. اگر این عمل زیبایی رو در سنین پایین انجام بدهید، امکان ریزش مجدد موهاتون و تکرار پیوند مو در آینده براتون وجود خواهد داشت. در این مواقع هزینه کاشت مو برای فرد دو برابر خواهد شد، چون پیوند مو رو دو بار انجام داده!

در سنین بالا نیز بانک مو از دست رفته و تعداد فولیکول‌های اهدایی برای کاشت کم هست. این موضوع نیز می‌تونه هزینه پیوند مو رو افزایش بده؛ بنابراین برای کم شدن قیمت کاشت مو باید در سن مناسب و زمانی که ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول شرایط مناسبی دارند این عمل زیبایی رو انجام بدهید.

سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو

وضعیت بانک مو متقاضی

اگر متقاضی بانک مو قوی و مناسبی داشته باشه، عمل پیوند مو برای او راحت‌تر انجام می‌شه. چون پزشک متخصص بانک مو رو برای برداشت فولیکول‌ها آماده می‌کنه؛ و به اندازه‌ای که برای پوشش دهی ناحیه طاسی فولیکول لازمه از بانک مو گرافت برمی‌داره.

اما در مواقعی که بانک مو ضعیف باشه یا اینکه بانک مو فولیکول‌های کافی برای پیوند مو نداشته باشه؛ پزشک متخصص با چالش‌های مختلفی برای انجام این عمل زیبایی مواجه خواهد شد. در این شرایط پزشک متخصص باید تنها از فولیکول‌های موجود در بانک مو برای پیوند مو استفاده کنه، یا اینکه برای پوشش دهی نواحی طاسی از فولیکول‌های مو اهدایی توسط ریش یا بدن کمک بگیره.

شماره تماس: 09120998715

با توجه به اینکه وضعیت بانک موی فرد برای اهدای فولیکول‌ها مناسبه یا خیر، “هزینه کاشت مو” برای او متفاوت خواهد بود. در واقع افرادی که نیاز به اهدای فولیکول با بانک مو ضعیف دارند در اغلب مواقع باید هزینه بیشتری برای انجام این عمل زیبایی در نظر داشته باشند.

انتظارات متقاضی از پیوند مو

بعضی از افراد پیوند مو رو برای پوشاندن کامل وسعت طاسی سرشون انجام می‌دهند و تراکم حداکثری فولیکول‌های کاشت شده براشون مهه. در نقطه مهم کسانی هستند که صرفاً برای تغییر چهره و زیباتر شدن به سراغ این عمل زیبایی اومده و سعی می‌کنند با کاشت مو معمولی به زیبایی دلخواهشون برسند.

انتظارات این افراد از پیوند مو یکسان نیست، بنابراین هزینه‌ای که برای اون‌ها در نظر گرفته می‌شه هم یکسان نخواهد بود.

آزمایش‌ها و داروهای قبل و بعد پیوند مو

برای پیوند مو لازمه که آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص رو انجام دهید. این آزمایش‌ها شرایط جسمانی شما رو بررسی کرده و سلامتی‌تون رو تأیید می‌کنه. برای انجام این آزمایش‌ها باید مبلغ مشخصی رو در نظر داشته باشید.

پس از انجام پیوند مو، پزشک داروهای مخصوصی رو برای کاهش درد ناحیه پیوند مو و بانک مو و پیشگیری از بروز عفونت در این نواحی براتون تجویز می‌کنه. این داروها هم بخشی از هزینه کاشت مو رو تشکیل می‌دهند.بنابراین، باید مبلغ در نظر گرفته شده برای آزمایش‌ها و داروهای مورد نیاز قبل و بعد پیوند مو رو در تعیین قیمت این عمل زیبایی در نظر داشته باشید.

 

یا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

هزینه اقامت و رفت و آمد تا کلینیک

برای افرادی که در شهرهای دیگر ساکن هستند و کلینیک‌های تهران مانند کلینیک زیبایی VIP رو برای پیوند مو انتخاب می‌کنند هزینه رفت و آمد و اقامت نیز مهه. چون برای حضور در کلینیک برای پیوند مو باید از چند روز قبل در شهر انتخابی‌تون برای انجام این عمل زیبایی حاضر شوید.

سپس در روز و ساعت مد نظرتان برای کاشت اقدام کرده و مجدداً برای سپری کردن دوران نقاهت اولیه به هتل یا … برگردید؛ بنابراین هزینه رفت و آمد و اقامت در محل قرار گرفتن کلینیک رو هم باید به قیمت تمام شده این عمل زیبایی اضافه کنید.

 

سؤالات متداول + جواب

1) آیا کاشت مو در ایران ارزان‌تر از کشورهای دیگر است؟
ارزش پولی ایران نسبت به کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه باعث شده که انجام پیوند مو در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر تمام بشه.

 

2) آیا هزینه کاشت مو توسط بیمه پرداخت می‌شه؟
بیمه‌ها معمولاً هزینه عمل‌های زیبایی مانند پیوند مو رو پرداخت نمی‌کنند. با این وجود می‌تونید درباره دریافت هزینه این عمل با بیمه خودتون مشورت کنید.

 

3) کاشت مو به کدام روش ارزان‌تر است؟
کاشت مو با روش‌های سنتی این عمل زیبایی که نیاز به تجهیزات مدرن و امروزی ندارد معمولاً ارزان‌تر هست.

 

4) هزینه کاشت مو برای آقایان بیشتر است یا خانم‌ها؟
هزینه پیوند مو برای خانم‌ها و آقایان یکسانه و تفاوتی بین نحوه انجام این عمل زیبایی و برآورد قیمت نهایی کاشت مو برای این افراد وجود نداره.

 

5) زمان کاشت مو در قیمت این عمل زیبایی مؤثر است؟
اگر پزشک زمان زیادی رو برای برداشتن و کاشت فولیکول‌های اهدایی در نظر داشته باشه مبلغی که برای پیوند مو در نظر گرفته شده معمولاً بیشتر خواهد بود.