کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران به یکی از موضوعات پر تقاضا در حوزه سلامت پوست و مو تبدیل شده. دلیل اهمیت پیدا کردن این موضوع، افزایش عوامل موثر بر از بین رفتن بانک موی افراده. زندگی شهرنشینی و معضلات جدی اون، مثل آلودگی‌های زیست محیطی و استرس و اضطراب زیاد و تغذیه‌های غیرارگانیک، باعث شده افراد در سنین پایین‌تری با چالش طاسی و از بین رفتن بانک مو رو‌به‌رو بشن.

اما سوالات زیادی در مورد روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران وجود داره که متقاضیان این نوع درمان رو دچار تردید می‌کنه. در این مطلب ما به موضوع کاشت مو در تهران بدون نیاز به بانک مو می‌پردازیم و نکات مهم این حوزه رو یادآوری می‌کنیم.

تعریف و عوامل موثر در از بین رفتن بانک مو

قبل از هر چیز لازمه که با مفهوم بانک مو آشنا بشیم. درمان کاشت مو با برداشت فولیکول‌های مو از سر، یا باقی قسمت‌های بدن فرد، و انتقال اون‌ها به قسمت‌های خالی پوست سر انجام می‌شه. بانک مو در واقع ذخیره موهای سر یا سایر قسمت‌های بدنه که فولیکول‌های مو برای کاشت، از اون برداشته می‌شه. هرچقدر این ذخیره بیشتر باشه (موهای فرد پرپشت‌تر باشه) درمان کاشت مو بهتر نتیجه می‌ده و بهترین بانک مو، بخشی از سر یا بدنه که موهای با دوامی داشته باشه (مثل پشت سر، زیر بغل، ریش و بالای گوش).

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

[/fusion_text]

الگوی ریزش مو در افراد مختلف تا سن بیست‌ و هفت سالگی تثبیت می‌شه. در صورتی که ریزش مو بعد از این سن هم ادامه داشته باشه، فرد کم کم طاس می‌شه و بانک موی در دسترسش برای کاشت انقدر کم می‌شه که دیگه قابل برداشت نیست. افرادی که دچار مشکل از دست دادن بانک مو می‌شن، باید برای درمان سراغ کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران برن.

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران چطور انجام می شه؟

به طور معمول، کاشت مو به کمک بانک موی افراد انجام می‌شه. اما اگر بانک مو به دلایل طبیعی (ریزش مو) یا غیر طبیعی (سوختگی) از بین رفته باشه، از روش جایگزین کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران استفاده می‌شه. متدهای مختلفی برای کاشت بدون بانک مو وجود داره که در اون‌ها از موی طبیعی قلاب‌بافی شده یا الیاف مصنوعی استفاده می‌شه.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

این متدها مثل متدهای سنتی کاشت مو، نیازی تراشیدن پوست و ایجاد جراحت ندارن و سریع‌تر انجام می‌شن. در ادامه مهم‌ترین متدهای کاشت مو در تهران که بدون نیاز به بانک انجام می‌شن رو معرفی می‌کنیم.

کاشت مو در تهران با متد تکثیر پیاز مو

در این روش از روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران ، از سلول‌های بنیادین استفاده می‌شه. ویژگی ممتاز سلول‌های بنیادین اینه که قابلیت تبدیل شدن به سلول‌های مختلفی در بدن رو دارن. در کاشت مو تهران به کمک سلول‌های بنیادین، این سلول‌ها تقسیم می‌شن و با جایگزین شدن به جای سلول‌های از دست رفته مو، به ترمیم بافت مو کمک می‌کنن.

قیمت کاشت مو به روش SUT در تهران در سال 1400-1401

نکته مهم در مورد روش کاشت مو به کمک تکثیر پیاز اینه که این روش هنوز در مرحله آزمایشی قرار داره و به صورت کاربردی قابل استفاده نیست (شاید در کشورهای پیشرفته و با هزینه کاشت مو بسیار زیاد قابل انجام باشه). بنابراین، مراکز و کلینیک‌هایی که ادعای استفاده از این روش رو دارن، در حال انجام کار غیرقانونی یا کلاهبرداری هستن.پ

روش تکثیر پیاز مو

روش تکثیر پیاز مو

کاشت مو در تهران با متد HRT

روش HRT یکی از روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران هست که در اون از الیاف مشابه موی فرد استفاده می‌شه. در واقع در این روش از بانک مو استفاده می‌شه اما بانک مویی که مصنوعیه و توسط خود فرد انتخاب می‌شه. معمولا الیاف موی انتخابی برای کاشت مو به روش HRT صد در صد مشابه موی خود مراجعه‌کننده انتخاب می‌شن (از نظر رنگ و جنس) و دوره درمان این روش خیلی کوتاهه (حدود دو ساعت برای هر جلسه). نکته مهم دیگه اینه که امکان انتخاب رنگ یا جنس دیگه هم برای الیاف مو وجود داره و دست مراجعه‌کننده در این زمینه بازه. اما عیب بزرگ روش HRT اینه که ممکنه الیاف مصنوعی در بعضی از افراد ایجاد حساسیت کنه و درمانشون نتیجه‌بخش نباشه.

کاشت مو تهران با متد BHT

در این روش از روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران ، از موهای باقی نقاط بدن به عنوان بانک مو استفاده می‌شه. این روش برای افرادی مناسبه که ترجیح می‌دن از الیاف مصنوعی برای کاشت مو استفاده نکنن (یا به دلیل حساسیت نمی‌تونن از روش‌های دیگه استفاده کنن). معایب این روش هم اینه که اولا تراکم موی باقی نقاط بدن نسبت به موی سر پایینه و این موضوع باعث محدودیت درمان می‌شه. و دوما، جنس موی باقی نقاط بدن با موی سر متفاوته و ممکنه در نهایت ظاهر خوبی نداشته باشه (با موهای خود فرد همخونی نداشته باشه).

کاشت مو تهران با متد پروتز مو

استفاده از پروتز مو یک روش مناسب برای کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران هست که در اون از پروتزهای نانویی مشبک استفاده می‌شه. ساختار داخلی این پروتزها دقیقا شبیه پوست سره (متخلخل). این پروتزها به کمک انواع چسب (بیولوژیک یا غیره) یا بدون چسب به پوست سر وصل می‌شن. الیاف استفاده شده برای ساخت این پروتزها می‌تونه طبیعی یا مصنوعی و در انواع طرح و رنگ باشه. این روش مزیت‌های زیادی داره که شامل هزینه کاشت مو مناسب، زمان درمان کوتاه، امکان برداشتن پروتز در هر زمان، نداشتن درد و جراحت و امکان انتخاب نوع پروتز می‌شن. اما عیب این روش اینه که دائمی نیست و ظاهرش نسبتا مصنوعیه و ممکنه باعث از بین رفتن موهای باقی‌مونده فرد بشه.

کاشت مو تهران با استفاده از الیاف نانو

یک روش دیگه برای کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران وجود داره که با استفاده از الیاف نانو انجام می‌شه. این روش کاشت مو تهران ، مناسب تمام افراده. یعنی هم افرادی که دچار طاسی کامل شدن و هم افرادی که هنوز بخشی از موهاشون باقی مونده. دسته دوم، یعنی افرادی که هنوز کاملا طاس نشدن، محدودیت‌های زیادی برای کاشت مو دارن. بانک موی این افراد انقدر قوی نیست که برای کاشت موی معمولی قابل استفاده باشه. کاشت با روش‌ HRT ممکن نیست چون در اون از الیاف مصنوعی استفاده می‌شه که شاید با موهای فرد تناسب نداشته باشن و از طرفی باعث حساسیت و ریزش باقی موها بشن. و BHT هم قابل استفاده نیست چون معمولا موهای سایر نقاط بدن با موی سر (از نظر جنس و ضخامت) تفاوت داره و ترکیب این موها ظاهر نامتناسبی ایجاد می‌کنه.

الیاف نانو بر اساس تار موهای خود فرد ساخته می‌شن و از نظر جنس و رنگ کاملا مشابه موی طبیعی فرد هستن. این الیاف با استفاده از تجهیزات خیلی ظریفی زیر پوست قرار می‌گیرن. انجام این درمان کاملا سرپایی و بدون سوزش و جراحت صورت می‌گیره. ضمن این که، عمر الیاف نانو حدود ده ساله و این الیاف در هر زمانی قابل برداشتن.

کاشت مو تهران با متد ترکیبی

کاشت موی ترکیبی جزء بهترین روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران به شمار می‌ره. در این روش از دو روش سنتی کاشت مو، یعنی روش FUT و روش FUE ، در یک جلسه استفاده می‌شه. استفاده همزمان از این دو روش باعث افزایش تعداد پیوندهای مو و اثربخشی بیشتر درمان می‌شه. نتیجه کاشت مو با این روش خیلی طبیعیه و معمولا از موهای خود فرد قابل تشخیص نیست. نکته مهم در مورد استفاده از این روش اینه که مراجعه‌کننده باید تقریبا به طور کامل طاس باشه (درجه طاسی 3،4 یا 5). دلیل این موضوع اینه که گرافت‌های زیادی در روش ترکیبی استفاده می‌شن (حدود شش هزار گرافت) و پوست سر باید فضای کافی برای قرار گرفتن اون‌ها داشته باشه.

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو تهران با متد SUT

متد SUT یا سوپر ترکیبی نمونه ارتقا یافته متد کاشت ترکیبی از روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران هست. این روش بدون بریدگی، بیهوشی، زخم و جراحی انجام می‌شه و در نتیجه عوارض سایر جراحی‌های کاشت مو رو نداره. بخشی از فرآیند کاشت سوپر ترکیبی توسط تجهیزات اتوماتیک قابل انجامه با نظارت پزشک متخصص صورت می‌گیره. تعداد تار موی کاشته شده در روش SUT حدود چهارده هزار عدده، کل درمان در یک جلسه انجام می‌شه و نیازی به ترمیم وجود نداره. مزیت‌هایSUT شامل مورادی مثل تراکم زیاد موی کاشته شده، امکان استفاده بهینه از فولیکول‌های برداشته شده (تمام فولیکول‌ها قابل استفاده و رشد مجدد هستن) و طبیعی بودن موی کاشته شده، می‌شه.

کاشت مو در تهران با متد FCI

در متد FCI از سلول‌های شبه فیبروبلاست برای کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران استفاده می‌شه. سلول شبه فیبروبلاست سلولی با خاصیت القاییه که در تمام پستانداران بالغ وجود داره. با استفاده از این خاصیت القایی ،که در دوران جنینی ایجاد می‌شه، می‌شه کاشت فولیکول مو رو انجام داد. به این صورت که سلول‌های پاپیلای پوستی که از فولیکول‌ها گرفته شدن در پوست کاشته می‌شن و فولیکول‌های جدیدی رو تولید می‌کنن. در واقع، در متد FCI از سلول درمانی برای رویش مجدد مو استفاده می‌شه.

آیا تمام روش های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو درتهران انجام می شود؟

تقریبا تمام روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در کلینیک‌های پوست و مو و بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی انجام می‌شه. نکته مهم اینه که درمان به هر یک از روش‌های معرفی شده، برای تمام افراد مناسب نیست. بنابرین، باید به سراغ مراکز درمانی برین که قبل از درمان، با انجام آزمایشات متعدد و مشاوره تخصصی، بهترین روش کاشت مو برای شما، که هزینه کاشت مو مناسبی داره، رو معرفی کنن.

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو خوب جواب می دهد؟

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران امکان‌پذیره و متدهای زیادی برای انجام اون وجود داره. هزینه کاشت مو با این روش‌ها نسبت به روش‌های سنتی بالاتره. اما نکته مهم اینه که اگر بانک موی مناسبی داشته باشین، کاشت مو به روش سنتی و به کمک بانک موی خود شما گزینه مناسب‎تریه. دلیل این موضوع نرخ موفقیت روش‌های سنتی نسبت به روش‌های بدون بانک مو هست. ضمن این که، به کمک بانک موی شخصی، شما تار موهایی دقیقا مشابه موهای خودتون دریافت می‌کنین و امکان بهره‌مندی از تمام روش‌های نوین کاشت رو هم دارین.

سوالات متداول

افرادی که به دنبال کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران هستن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشن؟
مهم‌ترین ویژگی اینه که باید تقریبا به طور کامل (تا 90 درصد) طاس باشن. به طور مثال افراد مبتلا به آلوپسی و افرادی که بیماری‌هایی مثل ضعف سیستم ایمنی و سوختگی دارن.
برای کاشت مو بدون بانک مو از بی‌حسی و بی‌هوشی استفاده می‌شه؟
درمان کاشت مو بدون بانک مو نیازی به بی‌هوشی نداره و کاملا سرپایی انجام می‌شه. اما برای این که بیمار هیچگونه دردی رو حس نکنه، بی‌حسی موضعی تزریق می‌شه.
بهترین کلینیک کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران رو چطور انتخاب کنیم؟
برای انتخاب کلینیک، قبل از هر چیز سراغ مجوزهای درمانی وزارت بهداشت برین. بعد از چک کردن مجوز، در مورد سابقه درمانی کلینیک و میزان اثربخشی درمان روی مراجعین قبلی پرس‌وجو کنین. و نکته آخر این که، به اعتبار پزشکان متخصص کلینیک و سابقه کاری و علمی اون‌ها توجه کنین.
آیا روش‌های کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران بدون درد هستن؟
بله. تمام انواع این روش‌ها بدون نیاز به جراحی، ایجاد زخم و خونریزی انجام می‌شن.
آیا کاشت مو بدون نیاز به بانک مو نیاز به ترمیم داره؟
خیر. متدهای کاشت مو بدون نیاز به بانک مو در تهران در یک جلسه (یک روز) قابل انجام هستن.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

نتیجه کاشت مو

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]