کدام کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت زنان و مردان گزینه مناسبی هست؟ کسانی که ریزش مو دارند و قصد دارند سریع‌تر این مشکل رو برطرف کنند به دنبال جواب این سؤال هستند. ریزش مو در اغلب افرادی که دوران نوجوانی و جوانی رو پشت سر گذاشته‌اند و وارد دوران میان‌سالی شدند دیده می‌شه.

چون با بالا رفتن سن فولیکول‌های مو ضعیف می‌شه و ریزش مو در خانم‌ها و آقایان بیشتر دیده می‌شه. بعضی از افراد ممکنه تنها کم پشتی مو رو تجربه کنند. این گروه می‌تونند عمل کاشت مو رو برای پوشش دهی قسمت‌های طاس سر و پوشاندن نواحی که دچار ریزش مو شده انجام بدهند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطلب از کلینیک زیبایی VIP تهران دلایل کم پشت شدن مو و روش‌هایی که برای پیوند مو در افراد دارای موهای کم پشت استفاده می‌شه رو بررسی کردیم. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در این رابطه دارید از طریق واتساپ با مشاورین ما در تماس باشید. 09120998715

تصاویر کاشت مو

تصاویر کاشت مو

دلایل ریزش مو و کم پشتی مو در خانم‌ها و آقایان

آناتومی بدن آقایان و خانم‌ها با هم متفاوته و برخی از علت‌های ریزش مو برای آقایان و خانم‌ها تفاوت داره؛ با این وجود دلایلی که برای ریزش مو این افراد وجود داره رو در ادامه به طور کلی ارائه کردیم. 09120998715

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

 

عوامل متداولی که باعث کم پشت شدن موی خانم‌ها و آقایان شده؛ و اون‌ها به کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت نیاز پیدا می‌کنند عبارتند از:

ریزش موی مردانه در خانم‌ها

یکی از دلایل متداول ریزش مو در خانم‌ها الگوی ریزش مو یا طاسی مردانه هست. در این حالت موهای ناحیه جلوی سر و شقیقه‌ها کم پشت شده و می‌ریزه.

بالا بودن خط رویش مو و ریزش مو ارثی

پیشانی‌بلند یکی دیگر از دلایلی هست که باعث تغییر چهره افراد مختلف شده و موهای اون‌ها رو کم پشت نشان می‌ده. ممکنه به علت ریزش مو پیشانی فرد حالتی کشیده پیدا کرده باشه و نیاز به کاشت داشته باشه. یا اینکه متقاضی از بدو تولد پیشانی‌بلندی داشته باشد؛ و چاره‌ای جز کاشت مو برای بهتر شدن چهره‌اش نداشته باشه.

مدل مو خانم‌ها

ریزش مو و کم پشتی مو معمولاً در بین خانم‌هایی که مدام عادت به بستن موها در بالای سر به صورت دم‌اسبی دارند بیشتر هست. چون کشیدن موها برای بستن می‌تونه به ریشه فولیکول‌ها صدمه بزنه؛ و باعث ریزش مو شدید یا خفیف در بین خانم‌ها بشه.

استفاده از مواد شیمیایی و سشوار

خانم‌ها معمولاً علاقه‌مند هستند که موهاشون رو مدام رنگ کنند، یا اینکه از سشوار، ماسک مو و… برای حالت دادن موهاشون استفاده کنند.

شماره تماس: 09120998715

این روش‌ها باعث ریزش مو خانم‌ها می‌شه و نیاز اون‌ها رو به “کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت” بیشتر می‌کنه. اگر آقایون هم از مواد شیمیایی و سشوار به طور مدام استفاده کنند شاهد کم پشتی و ریزش موهاشون خواهند بود.

رژیم غذایی

رژیم‌های غذایی غیراستاندارد هم می‌تونه باعث ریزش موی خانم‌ها و آقایان شده و کم پشت شدن موهای اون‌ها رو در پی داشته باشه. چون در رژیم‌های غذایی سخت مواد مغذی و ویتامین کافی به بدن نمی‌رسه و فولیکول‌ها سست می‌شه. در نتیجه موهای فرد دسته‌دسته کم می‌شه و پس از چند وقت پوست سرش قابل مشاهده خواهد بود.

تغییرات هورمونی و بارداری

تغییراتی که به خاطر ترشح استروژن یا دوران بارداری در هورمون‌های زنانه رخ می‌ده هم می‌تونه ریزش مو و کم پشتی یا طاسی سر رو برای خانم‌ها در پی داشته باشد.

استرس، ژنتیک و بیماری‌های عفونی

بعضی از خانم‌ها و آقایون به طور ژنتیکی کم مو هستند یا ریزش مو رو در دوران جوانی یا میان‌سالی تجربه می‌کنند. همچنین بیماری‌های عفونی و استرس‌هایی که ممکنه در طول مدت مشخصی فرد تجربه کنه هم می‌تونه به عنوان یکی از عوامل مؤثر در ریزش مو شناخته بشه.

استفاده از داروهای گیاهی یا شیمیایی

اگر به خاطر بیماری‌های زنان، عوارض بارداری و… داروهای گیاهی یا شیمیایی مصرف می‌کنید بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به طاسی سر و ریزش مو هستید.

ابتلا به بیماری‌های پوستی

بیماری‌های پوستی مانند آلوپسی می‌تونه باعث کم پشت شدن موها و ریزش اون‌ها بشه. پس از درمان یا کنترل بیماری دوباره می‌تونید شاهد رشد موهای خودتون باشید. البته کسانی که شرایط بدنی مساعدی برای درمان آلوپسی نداشته باشند می‌تونند از کاشت مو برای جبران ریزش موهاشون کمک بگیرند.

بیماری های پوستی و ریزش مو

بیماری های پوستی و ریزش مو

روش‌های درمان کم پشتی موها

اگر موهایتان کم پشت شده و دوست دارید دوباره موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید می‌تونید از روش‌های زیر برای درمان این مشکل کمک بگیرید.

• دارو درمانی

• ماساژ پوست سر

• مزوتراپی یا پی آر پی

• استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین و مواد معدنی

• استفاده از ماینوکسیدیل

• مصرف بیوتین

کاشت مو یا پیوند مو

کاشت مو برای موهای کم پشت

در صورتی که فرد ریزش موی زیادی رو تجربه کرده و پوست سرش دیده می‌شه، یا اینکه سایر روش‌های درمانی برای جبران ریزش مو و رشد دوباره فولیکول‌ها تأثیرگذار نبوده باشه، کاشت مو می‌تونه مشکل کم پشتی موها در خانم‌ها و آقایان رو برطرف کرده و دوباره اون‌ها رو زیبا و جوان کنه.

در کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت نکات زیر در نظر گرفته می‌شه:

• تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت مو

• امکان اهدا فولیکول‌ها توسط بانک مو یا سایر نقاط بدن

• ضخامت تار موها

• روش کاشت مو

• میزان آمادگی متقاضی برای پیوند مو و شرکت در جلسه مشاوره

کاشت مو با بهترین مد و سپری کردن دوران نقاهت

قبل و بعد

کاندیداهای مناسب کاشت مو برای موهای کم پشت

تمام افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند کاندیدای مناسبی برای حضور در “کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت” نیستند! چون بعضی از این افراد ممکنه به خاطر ژنتیک یا بیماری همچنان ریزش مو رو تجربه کنند و کاشت مو تاثیری در درمان کم پشتی سر اون‌ها نداشته باشه. به همین دلیل کاندیداهای مناسب این عمل زیبایی رو در ادامه معرفی کردیم.

• افرادی که سلامت جسمانی و آمادگی روحی برای کاشت دارند

• کسانی که الگوی ریزش موی اون‌ها ثابت شده است

• افرادی که دخانیات و الکل مصرف نمی‌کنند

• کسانی که بانک موی مناسبی برای اهدای فولیکول‌های مو جدید دارند.

بهترین روش کاشت مو برای موهای کم پشت

کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت معمولاً از دو روش FIT و FUT استفاده می‌کنه. اگر تعداد موهای ریخته شده زیاد باشه و پزشک متخصص تعداد گرافت زیادی برای پیوند مو نیاز داشته باشه، پزشک از روش FUT برای پیوند مو استفاده می‌کنه. در این روش یک برش نواری از موهای بانک مو برداشته شده و کاشت مو با حداکثر تراکم انجام می‌شه.

در مواقعی که موهای ریخته شده کمتر باشه و با پیوند فولیکول‌های کمتر بشه مشکل کم پشتی موها رو برطرف کرد، روش FIT می‌تونه یکی از بهترین گزینه‌ها باشه. در این روش پزشک با پانچ دستی یا اتوماتیک موهای بانک مو رو استخراج کرده و اون‌ها را در نواحی از سر که خالی شده کاشت می‌کنه.

در مواقعی که بانک مو ضعیف باشه، پزشکان معمولاً موهای سایر نواحی بدن فرد مانند موهای ریش رو برای پیوند بررسی می‌کنند؛ و در صورتی که موهای بدن شرایط مناسبی برای اهدا داشته باشند پیوند مو انجام می‌شه.

بهترین روش کاشت مو برای موهای کم پشت

بهترین روش کاشت مو برای موهای کم پشت

تفاوت‌های کاشت مو در مردان و زنان

کاشت مو برای موهای کم پشت در آقایان و خانم‌ها با هم متفاوت هست. در ادامه بعضی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که پیوند مو برای موهای کم پشت آقایان و خانم‌ها داره رو بررسی کردیم.

• بلند بودن موهای اغلب خانم‌ها و پنهان شدن زخم‌های محل برداشت و کاشت فولیکول‌ها

• وسعت بیشتر ناحیه بانک مو و قسمت اهداکننده فولیکول در خانم‌ها

• عدم امکان کاشت مو از موهای بدن در اغلب خانم‌ها

 

نکات دوران نقاهت کاشت مو برای موهای کم پشت

اگر کاندیدای مناسبی برای پیوند مو باشید و پزشک متخصص این عمل زیبایی را براتون انجام بده، لازمه که پس از اتمام کاشت نکات مهمی رو که در ادامه ارائه شده رعایت کنید.

• از مصرف داروهای روان کننده خون بپرهیزید.

• رو به سقف بخوابید و از تماس سرتون با بالش اجتناب کنید.

• به هیچ عنوان ناحیه کاشت شده رو لمس نکنید یا نخارونید.

• شستشوی سر رو طبق دستور پزشک انجام دهید و تحت نظر پزشک برای حضور در استخر و سونا آماده شوید.

• داروهاتون رو به موقع مصرف کنید تا درد و عفونت پس از پیوند مو رو تجربه نکنید.

• از کلاه و هدبند و روسری استفاده نکنید و فعالیت‌های بدنی سنگین انجام ندهید.

• به هیچ عنوان حداقل تا سه هفته سیگار و الکل مصرف نکنید.

 

هزینه کاشت مو برای موهای کم پشت

هر “کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت” هزینه مشخصی رو در نظر می‌گیره؛ بنابراین قیمت ثابتی برای پیوند مو کم پشت وجود نداره.برای محاسبه قیمت این عمل زیبایی باید هزینه امکانات کلینیک، دستمزد جراح، هزینه داروها، هزینه آزمایش‌ها و هزینه رفت و آمد رو به عنوان یک مبلغ ثابت در نظر بگیرید. اگر هزینه دیگری مانند درمان عفونت کاشت مو لازم باشه، مبلغ داروها و هزینه درمان هم به مبلغ کل کلینیک کاشت مو برای موهای کم پشت اضافه می‌شه.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کاشت مو برای موهای کم پشت و نحوه انجام این عمل زیبایی با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

 

سؤالات متداول+ جواب

1) عوارض کاشت مو برای موهای کم پشت چیست؟
مشکلاتی مانند خارش، سوزش، کبودی، تورم و عفونت از جمله عوارض شایع پس از کاشت مو هستند.

 

2) آیا کاشت مو برای خانم‌های دارای موهای کم پشت ممکن هست؟
کاشت مو برای آقایان و خانم‌ها ساختار یکسانی داره و خانم‌هایی که موهای کم پشتی دارند هم می‌تونند این عمل زیبایی رو انجام بدهند.

 

3) چند درصد خانم‌ها و آقایون دچار ریزش مو می‌شوند؟
با توجه به شرایط سنی، ژنتیک، بیماری و… تعدادی از خانم‌ها ممکنه با ریزش مو شدید یا کم پشتی موها و طاسی مواجه شوند. اما این موضوع در بین آقایون شایع‌تر هست.

 

4) هزینه کاشت مو برای خانم‌ها و آقایون چقدر هست؟
برای محاسبه هزینه دقیق کاشت مو باید شرایط فرد بررسی بشه. همچنین هر کلینیک و پزشکی دستمزد خاصی رو برای پیوند مو در نظر می‌گیره. برای استعلام از قیمت کاشت مو باید با کلینیک مد نظرتون تماس بگیرید.