کاشت مو بدون کوتاهی تهران یک راه‌حل ایده‌آل برای افرادیه که به دلایل مختلف در حال از دست دادن بخش زیادی از بانک موی خودشون هستن، اما هنوز به طور کامل طاس نشدن. ریزش مو در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌های جدی افراد تبدیل شده. تا قبل از این، بیشتر متقاضی‌های کاشت مو، آقایون بالای سی و پنج سال بودن اما در حال حاضر این موضوع به سنین پایین‌تر و حتی خانم‌های زیر سی سال هم اشاعه پیدا کرده. نکته بسیار مهم برای اغلب این افراد اینه که هنوز موهای طبیعی خودشون رو به طور کامل از دست ندادن. بنابراین، ترجیح می‌دن از روش‌هایی که به تراشیدن کامل موی سر نیاز دارن، استفاده نکنن.

“کاشت مو بدون کوتاهی تهران” علاوه بر این که مشکل تراشیدن مو رو برای افراد حل می‌کنه، عوارض بسیار کم‌تری نسبت به سایر روش‌های کاشت مو داره. کاشت مو بدون کوتاهی با متدهای مختلفی انجام می‌شه که در ادامه مطلب به معرفی اون‌ها، ساز و کار و مزایا و معایبشون می‌پردازیم.

نتیجه کاشت مو

 

 

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

معرفی روش‌های کاشت مو بدون کوتاهی و تراشیدن موی سر

کاشت مو بدون کوتاهی تهران با متدهای مختلفی انجام می‌شه. متد FIT متداول‌ترین متد کاشت بدون کوتاهیه. متد Micro FIT که نوع ارتقا یافته متد FIT به حساب میاد با ابزارهای دقیق‌تری انجام می‌شه و عمدتا درصد موفقیت این روش بالاتره.  علاوه بر این‌ها، متد FUT متد ترکیبی و متد ARTAS هم برای کاشت مو در تهران بدون نیاز به کوتاهی و تراشیدن سر استفاده می‌شن.

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

مراحل کاشت مو بدون کوتاهی

در روش “کاشت مو بدون کوتاهی تهران” قبل از هر چیز، باید ناحیه‌ای از بانک مو (موهای سر) که قراره فولیکول‌های مو از اون برداشته بشن، بی‌حس بشه (با بی‌حسی موضعی). در مرحله بعد، با استفاده از ابزار ظریفی به اسم میکرو موتور، برش‌های کوچکی رو پوست سر زده می‌شه تا پزشک بتونه فولیکول‌ها رو از اون قسمت‌ها خارج کنه. فولیکول‌های خارج شده باید در یک محلول خاص قرار داده بشن (ذخیره‌سازی فولیکول در محیط خارجی) تا بعدا، پزشک بتونه به کمک پنس و قلم مو اون‌ها رو، در قسمت‌هایی از پوست سر که موها کم‌پشت هستن، پیوند بزنه.

در روش کاشت مو بدون کوتاهی نیازی به تراشیدن مو نیست، بنابراین مراجعه‌کننده در مراحل درمان نگرانی از تغییر کردن ظاهرش نداره. این موضوع مشوق اصلی اغلب افراد برای اقدام به “کاشت مو بدون کوتاهی تهران” به حساب میاد. علاوه بر این، این روش عوارضی مثل جراحت و جای زخم‌های قابل مشاهده نداره و طول درمانش هم خیلی کوتاهه.

انتخاب کلینیک کاشت مو بدون کوتاهی

انتخاب کلینیک کاشت مو بدون کوتاهی

 

برای انتخاب کلینیک کاشت مو بدون کوتاهی ، مواردی مثل داشتن تجهیزات پیشرفته، امتیاز کلینیک از نظر مراجعین، رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل، و از همه مهم‌تر مهارت پزشک معالج اهمیت زیادی دارن. هزینه کاشت مو بدون کوتاهی در هر کلینیک کاشت مو با دیگری متفاوته اما به طور کلی، هزینه این روش نسبت به روش‌های کاشت با کوتاهی و تراشیدن مو هزینه بالاتری داره. دلیلش هم اینه که این روش درمانی به دقت و صرف زمان بیشتری توسط پزشک احتیاج داره و دستگاه‌های مورد استفاده اغلب الکترونیکی و گران‌قیمت هستن.

مزایای کاشت مو در تهران بدون کوتاهی

کاشت مو بدون کوتاهی تهران مزایایی داره که شامل موارد زیر هستن:

 • این مدل کاشت مو بدون جراحی، خون‌ریزی و بخیه انجام می‌شه.
 • عوارض بعد از کاشت مو بدون نیاز به کوتاهی و تراشیدن سر، بسیار کم‌تر از سایر روش‌هاست.
 • دوره نقاهت و ریکاوری کاشت مو بدون کوتاهی بسیار کوتاهه.
 • این روش جای زخم‌ و اسکار به جای نمیذاره و محل بریدگی‌های کاشت انقدر کوچکه که قابل تشخیص نیست.
 • بر خلاف اغلب روش‌های کاشت مو، تهاجمی نیست.
 • کیفیت و نتیجه کاشت مو از روش‌های دیگه خیلی بهتره.
 • بیمار می‌تونه بعد از درمان، به سرعت به روال طبیعی زندگی خودش برگرده و بدون هیچ محدودیتی فعالیت‌هاش رو ادامه بده.
 • نیازی به تراشیدن یا کوتاه کردن مو نیست و همین موضوع نگرانی افراد رو از تغییر ظاهرشون در طول مدت درمان (و از ریسک کچل شدن یا نداشتن مو) از بین می‌بره.

معایب کاشت مو در تهران بدون کوتاهی

کاشت مو بدون کوتاهی تهران معایبی هم داره که آگاهی از اون‌ها برای متقاضی‌های این روش ضروریه.

 • کاشت مو بدون کوتاهی باید با ابزارهای ظریف و با دقت و مهارت بسیار بالایی انجام بشه و لازمه که بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو برای این درمان انتخاب بشن.
 • مدت زمان جلسات درمان کاشت مو بدون کوتاهی تهران نسبت به روش‌های دیگه طولانیه.
 • تعداد فولیکول‌های قابل برداشت و پیوند، در مدت زمان جلسات محدودیت داره.
 • با توجه به این که فولیکول‌ها برای مدتی در یک محلول و خارج از بدن نگه داشته می‌شن، امکان آسیب رسیدن به اون‌ها وجود داره (در نتیجه ممکنه فولیکول‌ها در کاشت موثر نباشن یا باعث رشد تار موهای معیوب بشن).
 • هزینه کاشت مو در تهران بدون نیاز به کوتاهی و تراشیدن مو، نسبتا بالاهست
 • (به دلیل سخت و پر زحمت بودن روش کاشت).
 • از اون جایی که موها کوتاه و تراشیده نمی‌شن، دامنه دید پزشک کم می‌شه و امکان بروز خطا بالا می‌ره.
 • حضور موها از درجه استریل بودن محیط کاشت کم می‌کنه، و باعث می‌شه خطر ایجاد عفونت و پخش شدن اون در سطح پوست افزایش پیدا کنه.

هزینه کاشت مو بدون کوتاهی تهران چقدر هست؟

هزینه کاشت مو در تهران بدون نیاز به کوتاهی یا تراشیدن سر به فاکتورهای مختلفی بستگی داره. در این روش فولیکول‌ها مو با ابزارهای خیلی ظریف (که اغلب الکترونیکی هستن) برداشته می‌شن. دقت و ظرافت عملکرد پزشک اهمیت زیادی داره و پزشک مجبوره زمان زیادی رو صرف درمان کنه. زمان کوتاه جلسات و ضرورت دقت در کاشت مو بدون کوتاهی باعث می‌شه پزشک در هر جلسه درمان فقط تعداد محدودی گرافت رو پیوند بزنه.

علاوه بر این‌ها، کیفیت کلینیک کاشت مو و تخصص و تجربه کادر درمانی تاثیر زیادی روی هزینه کاشت مو در تهران به این روش دارن. اما اگر بخوایم تخمین کلی از قیمت کاشت مو بدون کوتاهی در نظر بگیریم، می‌تونیم بگیم که این روش کاشت با حداقل ده و حداکثر هجده میلیون قابل انجامه.

 

مقایسه روش‌های مختلف کاشت مو بدون کوتاهی تهران

متد FIT و Micro FIT

در این متد کاشت مو بدون کوتاهی ، فولیکول‌های مو با کمک ابزارهای دقیقی برداشته می‌شن، داخل محلول قرار می‌گیرن وبعد به کمک پنس و قلم در قسمت‌ها کم‌مو کاشته می‌شن. تفاوت دو روش در میزان دقت ابزارهاشونه. در روش میکرو از تجهیزات دقیق‌تری برای انتقال گرافت‌های مو استفاده می‌شه. هر دو متد بدون درد، جراحی و خونریزی انجام می‌شن و جای بخیه و زخم باقی نمی‌ذارن. در این روش‌ها امکان استفاده از موهای پشت گردن و بدن به عنوان بانک مو وجود داره و به طور کلی برای کسانی که پوست سرشون انعطاف‌پذیری کمتری داره مناسبن.

 

متد ARTAS

روش کاشت مو بدون کوتاهی ARTAS توسط ربات‌ها هوشمند انجام می‌شه. مراحل کاشت مو بدون کوتاهی تهران در این متد با متدهای FIT و Micro FIT تفاوتی نداره اما چون ARTS توسط ربات انجام می‌شه سرعت بیشتری داره و در زمان کوتاه‌تر، گرافت‌های بیشتری رو پیوند می‌زنه. علاوه بر این، ربات هوشمند در این روش توانایی تشخیص بهترین گرافت‌ها و انتخاب اون‌ها رو داره و این موضوع باعث می‌شه نتیجه این روش نسبت به روش‌های دیگه موفقیت‌آمیزتر باشه.

متد ARTAS

متد ARTAS

 

ربات هوشمند مورد استفاده در کاشت مو بدون کوتاهی ARTAS بر اساس حساسیت به تمایز رنگ پوست و مو طراحی شده (از این طریق فولیکول‌ها رو شناسایی می‌کنه). بنابراین، این روش برای کسانی که رنگ موی بلوند دارن یا موهاشون سفید شده قابل استفاده نیست.

عیب بزرگ این متد “کاشت مو بدون کوتاهی تهران” اینه که احتمال آسیب زدن به فولیکول مو در اون بالاهست، حدود هشت تا ده درصد، در حالی که این احتمال برای متد Micro FIT حدود سه تا پنج درصده. از معایب دیگه روش ATRAS می‌تونیم به هزینه بالا و عدم امکان استفاده از اون در ایران (به علت تحریم‌ها) اشاره کنیم.

متد ترکیبی

در این متد از روش‌های کاشت مو بدون کوتاهی تهران از دو متد FIT و FUT به طور همزمان و در یک جلسه استفاده می‌شه. این روش برای کسانی که میزان طاسیشون زیاد نیست (هنوز بخشی از موهای خودشون باقی مونده اما بخش‌هایی هم به طور کامل خالی شده) مناسبه. نتیجه این روش رشد موهای پرپشت و با تراکم بالاهست. خط موی ایجاد شده در این روش کاملا طبیعی و غیر قابل تشخیص از موهای خود فرده و درمانش کاملا به صورت سرپایی انجام می‌شه.

متد FUT

این متد کاشت مو بدون کوتاهی تهران به نام متد نواری هم شناخته می‌شه. در این متد، اول یک برش نواری در قسمت بانک مو زده می‌شه (بانک مو می‌تونه موهای پشت سر یا قسمت بالای گوش باشه)، و بعد گرافت‌های مو به کمک میکروسکوپ و تجهیزات خاص از هم جدا می‌شن، و در نهایت هر گرافت به صورت دونه‌ای در قسمت‌های کم‌موی سر کاشته می‌شه. درمان به این روش با سرعت بالایی انجام می‌شه و در زمان کم امکان پیوند زدن تار موهای زیادی وجود داره. به همین دلیل هم هزینه انجام این روش در کلینیک کاشت مو کمتره. همونطور گفته شد این روش هم نیاز به کوتاهی و تراشیدن موی سر نداره و احتمال بروز خطراتی مثل عفونت و عوارض جانبی دیگه در این روش کمه. و نکته آخر این که، در متد FUT از فولیکول‌های مو به شکل بهینه‌ای استفاده می‌شه.

 

سوالات متداول

بهترین کاندیدا برای کاشت مو بدون کوتاهی به روش Micro FIT چه کسانی هستن؟
این روش برای کسانی مناسبه که بخشی از موهای سرشون از دست رفته (دچار طاسی شده) اما بخش دیگه‌ای از موها باقی مونده. به طور معمول اگر مراجعه‌کننده به گرافت‌های کمتر از سه هزار تا نیاز داشته باشه، بهتره که از روش Micro FIT استفاده کنه. بیشتر مراجعین این متد خانم‌ها و افرادی با ریزش موی سکه‌ای هستن.
کاشت مو بدون کوتاهی برای خانم‌ها هم امکان پذیره؟
بله. به طور کلی بیشتر متقاضی‌های کاشت مو بدون کوتاهی و تراشیدن سر خانم‌ها هستن. چون این افراد دوست ندارن موهای باقی موندشون رو از دست بدن و از تغییر ظاهر به واسطه تراشیدن مو واهمه دارن. البته، قبل از کاشت مو باید شرایط عمومی جسمی و روحی خانم‌ها بررسی بشه و با در نظر گرفتن این شرایط، بهترین روش برای اون‌ها انتخاب بشه.
روش‌های کاشت مو بدون کوتاهی مثل FUT برای چه افرادی مناسبه؟
به طور کلی افرادی که برای این نوع درمان مراجعه می‌کنن باید بیشتر از بیست‌وهفت سال سن داشته باشن، الگوی ریزش موی اون‌ها تثبیت شده باشه و از تراکم فولیکول موی قابل قبولی برخوردار باشن. بهترین گزینه برای این روش کاشت، آقایونی با الگوی ریزش موی آندروژنیک هستن. این روش به افرادی با بیماری‌های تیروئید توصیه نمی‌شه.
بعد از کاشت مو بدون کوتاهی به روش Micro FIT چند روز استراحت لازمه؟
دوره نقاهت این روش کاشت مو کوتاهه. طوری که مراجعه‌کننده می‌تونه از فردای جلسه درمان به فعالیت‌های روزمره خودش برسه. اما پیشنهاد می‌شه که دو تا سه روز بعد از کاشت مو بدون کوتاهی تهران با روش Micro FIT ، رو برای استراحت در نظر بگیرین.
آثار کاشت مو بدون کوتاهی تهران در ظاهر فرد مشخص می‌شه؟
خیر. کاشت مو بدون کوتاهی تهران ، جراحت و خونریزی نداره و زخمی به جا نمی‌ذاره که برای سایر افراد قابل دیدن باشه.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

برای انتخاب کلینیک کاشت مو بدون کوتاهی

 

نتیجه کاشت مو سه بعدی

نتیجه کاشت مو سه بعدی