10 روز بعد از کاشت مو در تهران – کلینیک VIP دوران طلایی برای رقم خوردن نتیجه پیوند موی شما هست. پس از این 10 روز شما سخت‌ترین دوره در پیوند موی خود را پشت سر گذاشته‌اید. از این به بعد گذران زندگی به روال سابق بازمی‌گردد.

البته هنوز باید مراقبت‌هایی را برای محکم شدن پیوند پیازهای مو رعایت کنید، اما دوران سخت آن به پایان رسیده هست. مواردی که در این 10 روز و پس از آن، تا قطعی شدن نتیجه پیوند رعایت می‌کنید، موهای کاشته‌شده را برای همیشه برایتان ماندگار می‌سازد.
با ما در نگاهی به این مراقبت‌ها همراه باشید.

10 روز بعد از کاشت مو در تهران

تصاویر کاشت مو در تهران کلینیک vip

10 روز بعد از کاشت مو در تهران -کلینیک VIP چه اتفاقی می‌افتد؟

پیوند مو با هر متدی که انجام گیرد، زخم‌هایی روی سر شما باقی می‌گذارد. این زخم‌ها عبارتند از:

⦁ زخمی که در اثر برش دادن پوست سر شما در متد پیوند موی FUT پدید آمده هست.
⦁ زخم‌های ریزی که در اثر برداشت گرافت‌های مو با روش‌های دیگر پیوند مو روی پوست سر شما پدید آمده و روی آنها دلمه بسته هست.
⦁ زخم‌هایی که در اثر کاشت مو روی سر شما به وجود آمده و روی آنها هم دلمه بسته هست.

* 10 روز بعد از کاشت مو در تهران-کلینیک vip اگر پیوند موی شما با روش اف یو تی انجام شده باشد، زخم شما رو به بهبودی هست. همچنین دلمه‌های برداشت و کاشت موها هم رو به بهبودی هستند و در زمان شستن سر کم‌کم از بافت سر شما جدا می‌شوند. دلمه‌ها نقش نگهدارنده فولیکول‌های مو را تا زمان محکم شدن آنها دارند. پس توجه داشته باشید که نباید آنها را با دست از روی پوست سر خود جدا کنید.

 

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

آیا 10 روز بعد از کاشت مو در تهران می‌توان به حمام رفت؟

بسیاری افراد نگران این نکته هستند که آیا پس از کاشت مو می‌توانند به حمام بروند یا خیر. پرسش دیگری هم که این دوستان را نگران می‌کند، این مسئله هست که برای رفتن به حمام، چند روز باید صبر کنند. خبر خوب این هست که از روز دوم یا سوم پس از کاشت مو، شست‌وشوی موها آغاز می‌شود، پس نگران حمام رفتن خود نباشید.

به توصیه بیشتر پزشکان از دو سه روز پس از پیوند مو، شما باید هر روز موهای خود را بشویید. فقط پیش از حمام رفتن یا شستن موهای خود، ابتدا روش درست شست‌وشوی مو پس از کاشتن مو را بدانید. البته استفاده از سونا تا یک ماه پس از پیوند به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

 

روش شست‌وشوی سر تا 10 روز بعد از کاشت مو در تهران باید چگونه باشد؟

شست‌وشوی مو بعد از پیوند مو با شست‌وشوی پیش از آن متفاوت هست. در 10 روز ابتدای پس از پیوند مو، ریشه موها هنوز سست هستند و احتمال بیرون آمدن فولیکول‌های مو از بافت سر شما وجود دارد. به همین دلیل نوع شست‌وشوی سر با پیش از عمل پیوند متفاوت هست.

 

سست بودن ریشه مو ها 10 روز بعد از کاشت مو

سست بودن ریشه مو ها 10 روز بعد از کاشت مو

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت مو هستید یا خیر ؟

سست بودن ریشه مو ها 10 روز بعد از کاشت مو

 

شستن سر تا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران باید بسیار ملایم و با دقت انجام شود. بهترین شامپو برای شستن مو در روزهای پس از عمل پیوند مو، شامپو بچه هست. برای شست‌وشوی موهای خود در چند روز اول نباید زیر دوش بروید، بلکه باید آب را به آرامی با ظرفی روی سر خود بریزید. فشار دوش آب و شدت پاشیدن آن ممکن هست گرافت‌های مو را از سرتان خارج کند. نوع ریختن آب روی سر هم باید به آرامی و از فاصله نزدیک باشد تا فشاری به گرافت‌های مو وارد نکند.

10 روز بعد از کاشت مو در تهران یا از هفته دوم پس از پیوند می‌توانید در زمان شست‌وشو، دست خود را در یک جهت روی پوست سر خود بکشید. پس از آن می‌توانید فشار دست را آرام‌آرام بیشتر کنید و از دوش آب هم استفاده کنید. یک نکته را نیز به یاد داشته باشید. درآمدن چند فولیکول از موهای کاشته‌شده در روزهای اول، و در زمان حمام کردن مسئله‌ای طبیعی هست و نباید شما را نگران کند. وسواس زیادی هم در شستن موها هم نداشته باشید. شست‌وشوی آرام و کامل موها نتیجه پیوند را از بین نمی‌برد.

 

نکات مراقبتی تا 10 روز بعد از کاشت مو در تهران:

همان‌طور که اشاره کردیم، 10 روز اولیه پس از پیوند مو دوران طلایی برای گرفتن نتیجه هست. رعایت کردن نکته‌هایی در این 10 روز، پیوند موی شما را برای تمام عمر ماندگار خواهد کرد. از نمونه نکته‌های مراقبتی در این دوران به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

 

1- کنترل درد و خارش سر:

پیوند مو به‌ویژه در روش اف یو تی ممکن هست در دو سه روز اول، نیاز به مسکن برای کاستن از درد داشته باشد. مصرف به‌موقع مسکن درد شما را کنترل می‌کند. اما کاشت مو پیامد دیگری هم دارد و آن هم خارش پوست سرتان هست. از مهم‌ترین نکته‌هایی که باید رعایت کنید، این هست که تا 10 روز بعد از کاشت مو در نهران به‌هیچ‌وجه پوست سر خود را نخارانید و با نوک انگشتان و ناخن بر روی آن نکشید. این کار احتمال جدا شدن فولیکول‌های پیوندشده را بالا می‌برد.

 

2- جلوگیری از ورم پیشانی:

ورم کردن پیشانی یکی از عوارض معمول پیوند مو هست. برای پیشگیری از این مسئله بهتر هست در شب اول پس از کاشتن مو، روی پیشانی خود کمپرس یخ قرار دهید. این کار را هر بیست دقیقه یک‌بار انجام دهید و هر بار کیسه یخ را به‌مدت یک دقیقه روی پیشانی خود قرار دهید.

نکته:
این کار باعث سردرد افراد مبتلا به سینوزیت می‌شود و کسانی که سینوزیت دارند، نباید این کار را انجام دهند.

 

3- خوابیدن و استراحت کردن:

بهترین کار این هست که روز اول پس از کاشت مو را به استراحت کامل بگذرانید. خواب خوب و کافی روند بهبودی شما و رشد موها را سرعت می‌بخشد. تا 10 روز بعد از کاشت مو در تهران نیز در روش خوابیدن خود نکته‌هایی را رعایت کنید تا مانعی در روند رشد موها پیش نیاید. همچنین زخم‌های شما هم زودتر بهبود یابد.

بهترین روش خوابیدن در این دوران، خوابیدن به پشت یا طاق‌باز هست. برای این کار دو بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر و بدن شما زاویه‌ای بیش از 30 درجه درست کند. اما اگر نمی‌توانید تمام مدت به پشت بخوابید، به پهلوی راست یا چپ خود بخوابید.

 

4- کلاه گذاشتن:

برخی از کسانی که پیوند مو انجام داده‌اند و می‌خواهند به سر کار برگردند، دوست دارند زخم‌های سر خود را بپوشانند و برای این کار از کلاه استفاده می‌کنند. گذاشتن کلاه روی سر در صورتی مجاز هست که هیچ فشاری روی پوست سرتان وارد نکند. کلاه و سربند تنگ به فولیکول‌های کاشته‌شده فشار می‌آورند و ممکن  هست باعث بیرون آمدن آنها شوند.

 

توصیه پزشکان این هست که در هفته اول پس از پیوند مو، از کلاه استفاده نکنید. استفاده از کلاه حتی تا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران مانع رسیدن هوا به پوست سر می‌شود. رسیدن هوای تازه به پوست سر شما سرعت بهبودی زخم‌ها را بیشتر می‌کند و در نتیجۀ کاشتن مو هم موثر هست. اما اگر به هر دلیلی مجبور هستید از روسری، سربند یا کلاه استفاده کنید، دقت کنید که هر روز باید آن را بشویید و ضدعفونی کنید.

 

در هفته اول کاشت مو از کلاه استفاده نکنید

در هفته اول کاشت مو از کلاه استفاده نکنید

 

5- رنگ کردن موها:

در 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران رنگ کردن مو ممنوع هست. دستِ‌کم باید دو ماه برای رنگ کردن موهای خود صبر کنید، اما بهترین فاصله زمانی بین کاشتن و رنگ کردن مو، شش ماه هست.

 

6- شامپو کردن موها:

شستن موها تا یک ماه پس از کاشت مو باید با شامپویی باشد که پزشک برایتان تجویز کرده هست.

 

7- تغذیه و مصرف ویتامین:

10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران بهترین زمان مصرف ویتامین برای دستیابی به نتیجه بهتر هست. مصرف ویتامین می‌تواند بهبودی شما را سرعت بخشد. بهترین زمان برای مصرف ویتامین‌ها، صبح و در زمان صبحانه هست. ویتامین‌هایی مانند ویتامین C را به رژیم خوراکی خود اضافه کنید. آناناس و پرتقال بهترین منابع ویتامین C برای بدن به شمار می‌روند.

 

8- داروهای پس از پیوند مو:

داروهای مختلفی پزشک شما برایتان تجویز می‌کند که برخی مسکن هستند. تا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران مصرف داروها را در زمان آن جدی بگیرید. مسکن‌ها بیشتر در دو سه روز اول استفاده می‌شوند، اما آنتی بیوتیک‌ها را تا زمانی که پزشک مشخص کرده، باید مصرف کنید. البته داروهای دیگری مانند پمادها و قرص‌های ویتامین هم پزشک برای شما نوشته که آنها را هم تا زمان مورد نظر مصرف کنید.

 

9- پیرایش موها:

تا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران و حتی در یک ماه نخست، از سشوار کردن موها خودداری کنید. پس از گذشت یک ماه می‌توانید موهای خود را در یک جهت شانه کنید.

 

نکته‌های مراقبتی مهم در 10 روز بعد از کاشت مو تهران در روش پیوند موی FUT:

پیوند مو با روش اف یو تی زخمی روی سر شما پدید می‌آورد که پس از آن بخیه می‌شود. به همین دلیل نکته‌های مراقبتی پس از این روشِ کاشتن مو بیشتر هست. مراقبت درست از زخم و بخیه‌ها هم بهبودی شما را سرعت می‌دهد و هم از عفونت و پیامدهای ناخواسته پیشگیری می‌کند.

 

از نکته‌های مراقبتی مهم پس از پیوند مو با متد FUT به چند مورد مهم اشاره می‌کنیم:

* مهم‌ترین مراقبت پس از پیوند موی اف یو تی پیشگیری از عفونت هست. دقت کنید تا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران ملافه بالش شما شسته و ضدعفونی شده باشد. همچنین مراقب باشید تا با دست‌هایتان محل زخم و بخیه‌ها را لمس نکنید. از دیگر نکته‌ها، حضور نیافتن در محل‌های آلوده و پرگردوغبار هست.

 

ضد عفونی کردن ملافه بعد از کاشت مو

ضد عفونی کردن ملافه بعد از کاشت مو

 

* پوست سر خود را به‌ویژه در روز نخست خشک نگه دارید.
* فقط داروها و موادی را استفاده کنید که پزشک شما تجویز کرده باشد.
* از زخم خود مراقبت کنید و برای این کار فقط از داروها و پمادهایی که پزشک توصیه کرده، استفاده کنید.
* در دو شب اول پس از جراحی، می‌توانید برای مراقبت از زخم پشت سر خود به پهلو بخوابید.
* بهترین کار این هست ک پانسمان سر شما به‌وسیله پزشک و در کلینیک برداشته شود. اما اگر این کار به‌عهده خودتان بود، همه نکته‌هایی که پزشک گفته را رعایت کنید.

 

نتیجه 10 روز بعد از کاشت مو در تهران:

به نکته‌های مهم مراقبتی در ده روز اول پس از پیوند مو اشاره شد. اما پس از آن چه اتفاقی می‌افتد؟

 

* 10 تا 14 روز پس از پیوند مو:

* دلمه‌های ریز خون روی پوست سر شما کم‌کم می‌ریزند و پوست سرتان به حالت طبیعی برمی‌گردد.
* برخی از ساقه‌های مو دچار ریزش می‌شوند که جای نگرانی نیست. این روند طبیعی 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران و همه کلینیک‌ها هست.

* زمان شست‌وشوی مو، متوجه بی‌حس بودن پوست سر خود می‌شوید که مسئله‌ای طبیعی هست و در چند ماه آینده برطرف می‌شود.

 

* سه هفته پس از پیوند مو:

* رویش دوباره پیازهای مو شروع می‌شود. این رویش نشانه خوبی هست و نشان می‌دهد پیوند موی شما گرفته و نتیجه‌بخش بوده هست.

 

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

* یک تا 3 ماه پس از پیوند مو:

* از 10 روز بعد از کاشت مو در تهران تعداد زیادی از موهای رشدکرده دوباره دچار ریزش می‌شوند، اما نگران نباشید. ریشه آنها زنده هست و زیر پوست به زندگی خود ادامه می‌دهد.

* موهای نازک و کرک‌مانند شروع به رشد می‌کنند، اما در ماه‌های آینده ضخیم می‌شوند و تعداد آنها بیشتر و بیشتر می‌شود.

* بسیاری از موهای کاشته شده که رشد کرده‌اند، شروع به ریزش می‌کنند. این مرحله به دوره استراحت موها معروف هست و پس از آن، رشد دوباره موها آغاز می‌شود.

* هم‌زمان با ریزش موهای کاشته‌شده، تعدادی از موهای پیشین شما هم دچار ریزش می‌شوند. این مرحله نیز از مراحل طبیعی کاشتن مو به حساب می‌آید. در موارد زیادی شوکی که به بافت سر وارد شده باعث ریزش موهای غیرپیوندی می‌شود. در صورت برخورد با چنین موضوعی نگران نشوید و صبر کنید.

* 5 تا 6 ماه پس از پیوند مو:

* رشد موهای جدید به‌خوبی نمایان شده و 5 تا 6 سانتی‌متر رشد کرده‌اند. با گذشت زمان موها پرپشت‌تر می‌شوند.

* 8 تا 10 ماه پس از پیوند مو:

کامل شدن مراحل پیوند مو و رشد موها در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما پس از گذشتن 6 ماه از پیوند مو وارد زمان تثبیت موها می‌شوید. موهای شما حالت طبیعی پیدا می‌کنند و پرپشت‌تر و بلندتر از قبل می‌شوند.

* 12 ماه پس از پیوند مو:

بهترین نتیجه کاشت مو را یک سال پس از آن خواهید دید. اکنون می‌توانید بدون نگرانی از اینکه در چشم دیگران چگونه به نظر بیایید، با مردم معاشرت کنید. بدون ترس از کنار رفتن کلاه‌گیس ورزش کنید و در یک‌کلام آسوده‌خاطر زندگی کنید.

پرسش‌های متداول:

1- بعد از کاشت مو چه داروهایی باید مصرف شود؟
یکی از داروهایی که پزشک برای شما تجویز می‌کند، داروهای مسکن است. باید توجه داشته باشید که فقط از مسکن‌هایی که پزشکتان تجویز کرده، استفاده کنید. آنتی بیوتیک‌ها داروهای معمول دیگر پس از پیوند مو، برای جلوگیری از عفونت زخم‌های شما هستند.

 

2- آیا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران می‌توان از داروهایی مانند ماینوکسیدیل برای بالاتر بردن سرعت رشد موهای کاشته‌شده استفاده کرد؟
بله، می‌توان از این دارو استفاده کرد. اما یک نکته را به خاطر داشته باشید. فقط با تجویز پزشک از ماینوکسیدیل یا هر داروی دیگری استفاده کنید.

 

3- آیا برقراری رابطه جنسی تا 10 روز بعد از کاشت مو مجاز است؟
خیر، این کار می‌تواند دستیابی به بهترین نتیجه در کاشت مو را دچار آسیب کند. برای توضیح این مسئله باید اشاره کنیم که رابطه جنسی باعث تغییر فشار خون، بالا و پایین آمدن سطح هورمون‌ها در بدن، بالا رفتن تعداد تپش قلب و موارد مختلف دیگری می‌شود. این عوامل موهای کاشته‌شده را از بافت سر به بیرون می‌فرستند. برای دستیابی به بهترین نتیجه از کاشت مو، باید در این 10 روز از داشتن رابطه جنسی پرهیز کنید.

 

4- آیا سیگار کشیدن در 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران مجاز است؟
خیر، نه‌تنها در این 10 روز نباید سیگار بکشید، بلکه هیچ نوع دخانیاتی نباید در این مدت استفاده کنید. سیگار کشیدن تاثیر مخربی بر خون‌رسانی به پوست سر دارد و می‌تواند نتیجه پیوند را ناموفق سازد. مورد دیگری که منع استفاده از سیگار را ضروری می‌نماید، این نکته است که افراد سیگاری بیشتر به ورم پس از کاشت مو دچار می‌شوند. بهترین نتیجه پیوند در صورتی است که چند ماه پیش از کاشت، و مدتی پس از کاشت مو از دخانیات استفاده نشود.

 

5- آیا پس از کاشت مو می‌توان به باشگاه رفت و ورزش کرد؟

تا 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران نباید ورزش کنید. از 2 تا 4 هفته پس از پیوند مو نیز فقط به ورزش‌های سبک بپردازید. اما از یک ماه پس از پیوند مو کم‌کم به زندگی عادی بازمی‌گردید. بهترین زمان بازگشت به ورزش‌های سنگین را بهتر هست پزشک شما برایتان مشخص کند.

 

سخن پایانی:

پیوند مو نیاز به گذاشتن وقت، خرج کردن پول و تحمل برخی سختی‌ها دارد. در صورتی شما می‌توانید بیشترین نتیجه را از این عمل بگیرید که در دوران بهبودی به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید. رعایت نکته‌های مختلفی که در این متن به آنها اشاره شد و توصیه‌هایی که پزشک به شما می‌کند، بهترین نتیجۀ پیوند مو را برای شما رقم خواهد زد. پس اگر درمان قطعی ریزش موی شما پیوند مو باشد، بهترین نتیجه را با رعایت مهم‌ترین نکته‌‌ها در 10 روز بعد از کاشت مو در کلینیک VIP تهران خواهید گرفت.

 

 

نتیجه کاشت مو

نتیجه کاشت مو