بعد از این که ریش کاشته می شود، در مواردی جای زخم کاشت ریش ممکن است دیده شود. همانطور که می دانید در دوران مختلف بنا به دلایلی جراحات گوناگونی در صورت ما شکل گرفته است. بنابراین در بعضی از آقایان امکان دارد باعث عدم کامل درامدن ریش شود. به همین جهت آنان به فکر حل این مشکل می افتند. چه کاری بهتر است از کاشت ریش؟ این عمل عوارضی ندارد و بعد از گذشت مدت کوتاهی صورت به طور کامل و یکسال ریش درمی آورد. بعد از کاشت مشکلی که شاید گریبان هرکس را بگیرد، جای زخم کاشت ریش است. مسلما افراد باید نکاتی را در این زمینه بدانند تا بتوانند به حل آن بپردازند. در این مقاله به صورت مفصل در این باره صحبت خواهیم کرد.

جای زخم کاشت ریش چگونه است؟

بعد از کاشت ریش احتمال دارد که با مواردی چون زخم ها مواجهه شوید. این موضوع در پوست صورت کاملا طبیعی است. یکی از مهم ترین موضوعاتی که می تواند در به وجود آمدن زخم تاثیرگذار باشد، نوع عمل کردن است. در واقع این موضوع می تواند بسیار در نوع زخم های به وجود آمده تاثیر مستقیم بگذارد. حتی ظاهر زخم ها هم با توجه به نوع جراحی با یک دیگر تفاوت دارند. در روش کاشت ریش از فولیکول هایی از بخش هایی از سر استفاده می شود که به ان بانک مو گفته می شود.

 

*برای ثبت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

این بخش آماده پیوند در بخش هایی از صورت می شوند. فولیکول هایی که سالم باشند قابلیت رشد دارند. بنابراین از بخش پوست به مناطق بدون مو منتقل می شود. همین امر باعث کاشت رشد مو در ریش می شود. روش های کاشت FIT جای زیادی از خود باقی نمی گذارد. اما در روش FUT زخم های بیشتری بر روی صورت ایجاد می شود.

 

چه چیزی باعث ایجاد جای زخم کاشت ریش می شود؟

همانطور که گفته شد، پیوند مو به روش های مختلفی صورت می گیرد. بنابراین با مشاوره رایگانی که قبل از کاشت ریش انجام می شود می توانید درباره عوارض و زخم های پس از کاشت اطلاعات کسب کنید.  در صورتی که عمل زیبایی صورت گیرد، می توان با برش های نواری در پوست سر گرافت هایی را از بانک مو با پانچ برای کاشت در نظر گرفت.  ایجاد زخم بر اثر کاشت مو اجتناب ناپذیر است. اما زخم ها با گذشت چند روز خوب می شود. بنابراین جای زخم کاشت ریش چیز طبیعی محسوب می شود و هیچ جای نگرانی درباره آن وجود نخواهد داشت.

 

تصویر قبل و بعد از کاشت ریش نچرال

تصویر قبل و بعد از کاشت ریش نچرال

همچنین پزشک باید از مهارت و تجربه کافی برای پیوند مو برخوردار باشد. چرا که در غیر این صورت امکان دارد عمل پیوند مو به خوبی صورت نگیرد. برای کاشت ریش باید محیط به صورت کامل بهداشتی و استریل باشد. بنابراین نیاز داریم این عمل مهم را در کلینیک vip  انجام دهیم. این موضوع باعث می شود که عفونت به بدن راه پیدا نکند. بعد از کاشت مو در صورتی که زخم در سر ایجاد شود نباید، بر روی آن دست زده شود.

 

 

جای زخم کاشت ریش چقدر باقی می ماند؟

در صورتی که زخم در صورت ایجاد شود، باید بدانید این همان نتیجه ی درست عمل است. جوش خوردن و یا پیوند مو ها را با صورت خواهید دید. البته همانطور که در فوق گفته شد، عواملی به این موضوع بستگی دارد که می تواند بدن فرد و یا نوع عمل باشد. کسی که کاشت ریش را انجام می دهد باید بداند که برای خوب شدن زخم ها باید روندی را طی کند. توصیه هایی در این زمینه توسط پزشک و مشاورین به آن ها ارائه می شود که باید طبق آن ها پیش رفت.

 

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

زخم ها معمولا در عرض یک هفته از بین می رود. جای زخم معمولا پوسته پوسته می شود. این پوسته پوسته شدن صورت هم بعد از 3 روز کاملا محو می شود. تمامی این ویژگی ها باعث می شود که به جوش خوردن مو بر صورت کمک کند. همچنین امکان دارد جای زخم بر روی صورت وجود داشته باشد. برای حل مشکل می توان از پماد از بین برنده جای ترمیم و اسکار استفاده کرد. با تزریق رنگدانه در این بخش می توان جای زخم را که از بخیه به وجود آمده است را از بین برد. برای اینکه این زخم ها از بین برود باید تا یک هفته صبر کرد.

 

انواع زخم بعد از کاشت ریش در تهران

همانطور که می دانید احتمال دارد که بعد از کاشت ریش زخم هایی در صورتتان ایجاد شود. بنابراین بدون اینکه هیچ نگرانی درباره ان داشته باشید، بهتر است که برای زود خوب شدن آن تلاش کنید. زخم ها به شرح زیر است:

 

  • جای زخم ناشی از پیوند های واحد فولیکور FUT

جای زخم در این روش بسیار دردناک به نظر می رسد. چرا که از ناحیه ی اهدا کننده مقداری مو برداشته می شود. برای اینکه نوار پوستی در این روش برداشته شود، جراح از تیغ استفاده می کند. بنابراین برای  اینکه این بخش به زودی بهبود پیدا کند معمولا از بخیه استفاده می کنند.

 

  • جای زخم از برش های واحد فولیکور FIT

یکی از روش هایی است که برای پیوند ریش انجام می شود که بخشی به صورت جداگانه از طرفین و قسمت پشت سر از پوست خارج می گردد. برای اینکار از یک ابزار میکرو پانچ استفاده می کنند که با قطری یک میلی متر در پوست انجام می شود. صد ها و یا هزاران فولیکول مو می توانند پیوند برقرار کنند. بنابراین تعدادی زخم در این ناحیه دیده می شود. در صورتی که فرد بهبود پیدا کند کوچک و سفید می شود و برای درمان آن نیازی نیست که از بخیه استفاده کنند.

جای زخم کاشت ریش

جای زخم کاشت ریش

جای زخم کاشت ریش چگونه درمان می شود؟

همانطور که گفته شد در روش های FIT امکان دارد که جای زخم باقی بماند. این روش ها با فولیکول هایی که از پشت سر قرار گرفته اند و با کمک برش های ریزی که باید برای کاشت مو استفاده شود، مورد توجه قرار می گیرند. بنابراین جراح برای کاشت نیاز دارد که سوراخ های کوچکی ایجاد کند. اینکار با تیغ و یا سوزن صورت می گیرد. چرا که برای پیوند نیاز است که از پوست سر استفاده کرد.

در نتیجه مو به آرامی در این سوراخ ها قرار داده می شود. یکی از مهم ترین موضوعاتی که کاشت مو اهمیت می بخشد، روش درمانی به ضخامت زخم  است. چرا که  بخش هایی از زخم های پوست توانایی نگه داری پیوند ها را ندارند و دارو هایی که برای آن وجود دارد برای نازک شدن بافت اسکار است.

 

چه مدت جای قرمزی زخم ها باقی می ماند؟

بعد از اینکه عمل جراحی انجام شد نیاز است که ناحیه ای که به عنوان گیرنده و ناحیه ای که به عنوان اهدا کننده است، بهبود پیدا کنند. برای آن بهتر است که به یک سری توصیه ها و نکاتی توجه کنید.  با انجام دادن و رعایت کردن این نکات بعد از 10 روز به صورت کلی جای زخم خوب می شود. آن نکات را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

  • صورت خود را لمس نکنید
  • صورت خود را در معرض نور قرار ندهید.
  • از خاراندن صورت اجتناب کنید.
  • فعالیت های بدنی را کنار بگذارید.
  • سیگار و مشروب استفاده نکنید.

 

علت ریزش مو در ریش چیست؟

در صورت اقایون می توان تراکم خوبی در بخش هایی از صورت دید. اما در عوض بخش های دیگر خالی از ریش است. بنابراین آن ها باید به فکر یک دست کردن صورت خود باشند. عواملی مانند سوختگی و… در بخشی از صورت در دوران بچگی می تواند باعث شود که ریش به خوبی رشد نکند. بنابراین باید بررسی علت ها می توان علت ریزش را متوجه شد. همچنین برخی از اقایان دارای مو و ریش هستند، اما آن بخش از صورت آن ها دارای تراکم بسیار پایینی است و معمولا مو های ضعیفی دارند.

بنابراین نمی توانند ریش و یا سیبیل خود را بلند کنند. بسیاری از اقایون هم ریش و یا سیبیل ندارند. بنابراین این موضوع بستگی دارد به ژنتیک و مسائل دیگر. این مشکلات می توانند دلائلی باشند که افراد نیازمند مراجعه به پزشک برای کاشت ریش در تهران هستند. دوره نقاهت با توجه به مشکلی که برای کاشت ریش آن اقدام کردید بسیار دارای اهمیت است. چرا که شاید نیازمند پرهیز خاصی باشید.

 

هزینه کاشت ریش به چه صورت است؟

همانطور که می دانید عوامل بسیاری به کاشت ریش بستگی دارد که می تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. در کاشت ریش از دارو هایی استفاده می کنند که گران بودن این دارو ها و تجهیزات می تواند در هزینه های تاثیرگذار باشد. بسیاری از پزشکان بخش زیادی از هزینه های که از بیمار دریافت می کنند را صرف خرید تجهیزات می کنند. بنابراین در صورت گران شدن به احتمال زیاد مسئله مربوط می شود به تحریم ها و مشکلات اقتصادی است. در کنار هزینه باید به فکر نوع کار کرد پزشک هم بود. کاشت ریش باید در کلینیک پیشرفته صورت گیرد. چرا که این عمل بسیار حساس است و جز یک پزشک قهار شخص دیگری نمی تواند از پس این عمل بربیاید.

 

هزینه کاشت ریش

هزینه کاشت ریش

 

بعد از کاشت ریش چه مواردی اتفاق می افتد؟

کاشت ریش امروزه بسیار بین افراد مختلف صورت می گیرد. بنابراین با این روش می توان از بانک مو برای کاشت استفاده کرد. در روز های ابتدایی کاشت ریش احتمال دارد با مواردی مواجهه شوید. به همین جهت باید سعی کنید طبق آنچه که پزشک ارائه کرده بود پیش برود. مواردی مانند درد و خارش و زخم و تورم را امکان دارد بر صورت خود ببینید.

جای زخم کاشت ریش طی گذشت یک دوره از بین می رود. اما باید بدانید که از لمس کردن، نظافت و… خودداری کنید. چرا که امکان دارد فولیکول ها در این بخش از بین بروند. به همین جهت زخم ها پدید می آیند. این زخم ها کاملا طبیعی هستند. 5 روز اولی که ریش خود را کاشته اید، باید مراقبت های ویژه ای را برای صورت خود مدنظر قرار دهید. استراحت کردن و عدم انجام دادن کار های سنگین، برای بهبود آن بسیار دارای اهمیت است.

جای زخم کاشت ریش هم بعد از خوب شدن زخم ها از بین می رود. مو هایی که کاشته بودید بعد از گذشت دو روز جوانه می زنند. به صورت دائمی بعد از 3 ماه رشد می کنند. ریش می تواند جای سوختگی و جای جوش را در صورت شما پنهان کند. بنابراین فولیکول هایی که در قسمت های پوست آسیب دیده باشد می تواند جایگزین خوبی برای زخم ها باشند.

 

نکات مهم برای مراقبت جای زخم کاشت ریش

همانطور که می دانید کاشت ریش نیازمند مراقبت هایی است. بنابراین باید به موارد بسیاری در این زمینه توجه کنید. از دارو های رقیق کننده خون تا دو هفته بعد از پیوند ریش نباید استفاده کنید. هر نوع دارویی که را که استفاده می کنید را حتما باید با پزشک در میان بگذارید.

قبل از کاشت ریش بهتر است که حتما استحمام کنید. چرا که در صورتی بعد از کاشت ریش می توانید حموم کنید که پزشک اجازه آن را صادر کرده باشد. زمانی که بدن تمیز باشد می توانید پیوند خوبی را برای ریش داشته باشید. در صورتی که مولتی ویتامین و یا ویتامین های B  و E استفاده می کنید بهتر است تا یک هفته بعد از پیوند از خوردن آن ها صرف نظر کنید.

 

مراقبت های بعد از کاشت ریش

مراقبت های بعد از کاشت ریش

چرا که باعث خون ریزی می شود. داروهایی که ضد التهاب هستند را استفاده نکنید. مصرف دخانیات هم در بعد و یا قبل عمل ممنوع است. چرا که نیکوتینی که در سیگار و… وجود دارد می تواند باعث تنگ شدن عروق خونی و اکسیژن می شود. این موضوع باعث به وجود امدن مونواکسید کربن می شود. در نتیجه جای زخم کاشت ریش دیر خوب می شود.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل کاشت ریش هستید یا خیر ؟

نتیجه کاشت مو

 

سوالات متداول

چرا در صورت کاشت ریش نباید ورزش کرد؟
برای کاشت ریش طبیعی باید از هرگونه فعالیت مخصوصا ورزش سنگین جلوگیری کرد. زیرا باعث تعریق پوستی می شود.
در صورت زخم چگونه می توان ریش را اصلاح کرد؟
بعد از کاشت ریش نباید اصلاح کرد، مگر اینکه دستور آن توسط پزشک صادر شود. استفاده از تیغ کاملا ضرر دارد و حتی نباید از ماشین اصلاح هم استفاده کرد. زمانی که زخم ها بهبود پیدا کردند می توان از قیچی برای اصلاح استفاده کرد.
توجه به کلینیک برای کاشت ریش چه اهمیتی دارد؟
همانطور که می دانید این عمل بسیار حساس است. بنابراین باید توسط یک پزشک قهار و کلینیک مجهز انجام شود.
زخم کاشت ریش چگونه ترمیم می شود؟
برای درمان زخم کاشت ریش بهتر است تا به پزشک مربوطه مراجعه کرده و سپس متناسب با توصیه های وی به درمان این زخم بپردازید.