درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی در واقع یکی از مهم ترین نکات مراقبتی می باشد. برای درمان کبودی بعد از عمل رفع افتادگی پلک می توانید از پزشک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. همان طور که می دانید “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” همواره یکی از دغدغه های زیبا جویان می باشد.

چرا که مشاهده تورم و کبودی در ناحیه چشم ها موجب استرس زیبا جویان می شود. با در نظر گرفتن این موضوع در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم. ازاین رو نکاتی را در خصوص عمل بلفاروپلاستی و “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” برای شما عزیزان شرح می دهیم.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

دلیل کبودی و تورم بعد از عمل بلفاروپلاستی و درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

در واقع باید بگوییم که در عمل بلفاروپلاستی، رفع افتادی پلک به طور کامل اصلاح می شود. در این عمل تمامی چربی های ذخیره شده در زیر پلک را خارج کرده و پوست پلک را بخیه می زنند. این عمل می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی شادابی و جووانی را به شما هدیه دهد. حال ممکن است که این عمل با توجه به مزایای جذابی که دارد، مشمول عارضه هایی نیز شود. یکی از این عوارض ها، کبودی و تورم است.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

بسیاری از زیبا جویان بعد را ازعمل بلفاروپلاستی، نگران کبودی در ناحیه پلکشان هستند. از این رو همواره به دنبال راه هایی برای درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی می گردند. دقت داشته باشید که تورم و کبودی بعد از انجام این عمل امری بسیار طبعی می باشد. از این رو نباید به خودتان استرس داده و از این موضوع ناراحت باشید. بلکه می توانید با چند راهکار بسیار ساده این مشکل را در کوتاه مدت رفع کنید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

درنگی بر نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

برای انجام عمل بلفارو پلاستی در تهران، ابتدا میزان پوست اضافی به طور دقیق توسط پزشک متخصص محاسبه می شود. سپس در ادامه و در مرحله بعد، یک برش بسیار دقیق در پشت پلک زده می شود. در ادامه چربی انباشته شده در زیر پلک به طور کامل تخلهی شده و پوست اضافی برش داده می شود. حال در مرحله آخر نوبت به انجام بخیه می رسد. دقت داشته باشید که انجام بخیه در این عمل کار بسیار حساسی است.

از این رو این کار باید با وسواس بسیار بالایی انجام شود تا جای بخیه زیاد دیده نشود. می توانید این عمل را در کلینیک vip تهران توسط پزشکان متبحر انجام دهید. دقت داشته باشید که تنها در این صورت است هیچ گونه اثری از جای زخم و بخیه باقی نمی ماند. می توان گفت که انجام عمل بلفاروپلاستی در تهران، در کمتر از دو ساعت انجام می شود.

قطعاً بعد از انجام این عمل، درد کبودی و تورم در ناحیه پلکتان خواهید داشت. می توانید برای “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی”، از کیسه آب یخ استفاده کنید. توجه داشته باشید که درد و کبودی بعد از این عمل به طور معمول بین ۳ تا ۷ روز احساس می شود. از این رو در هفته اول بعد از عمل می توانید با کمپرس یخ به درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی بپردازید.

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی در تهران

دقت داشته باشید که شما همواره می توانید از کمپرس آب یخ برای “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” بهره بگیرید. علاوه بر درمان کبودی، کمپرس آب سرد می تواند در درمان تورم نیز نقش بسیار مؤثری داشته باشد. علاوه بر مورد ذکر شده، با مصرف برخی از داروهایی که پزشک معالجتان تجویز می کند، نیز می توانید تا دودی کبودی های ایجاد شده در ناحیه پلکتان را از بین ببرید.

دقت داشته باشید که سیگار و مشروبات الکلی می تواند موجب افزایش خونریزی بعد از عمل بلفاروپلاستی در ناحیه پلک شود. علاوه بر این مورد، مصرف مشروبات و دخانیات می تواند میزان کبودی و تورم در ناحیه پلک را نیز افزایش دهد. بنابراین برای کوتاه تر کردن دوره نقاهت پس از عمل بلفاروپلاستی در تهران توسط کلینیک vip حتماً مصرف دخانیات را قطع کنید.

مراقبت از زخم پلک و ارتباط آن با درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

دقت داشته باشید که صد درص مراقبت از زخم پلک می تواند در “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” مؤثر باشد. از این رو حتماً در روز اول بعد از عمل از کمپرس آب سرد برای کاهش تورم استفاده کنید. این کار را باید هر 15 دقیقه و به طور منظم انجام دهید تا میزان کبودی و تورم شما کاهش پیدا کند. لازم است تا برای محافظت از پلکتان و جای زخم آن، از کرم و پماد های مخصوص بهره بگیرید.

دقت داشته باشید که جراح شما برای محافظت از زخم پلکتان، آن را با پانسمان می پوشاند. این پانسمان در واقع از آلوده شدن پلکتان جلوگیری می کند. ممکن است این پانسمان منجر به تاری دید شما شود. اما دقت داشته باشید که این مشکل کاملاً موقتی بوده و باید در این مورد صبوری کنید. درادامه به بررسی دیگر نکات مراقبتی برای “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” و جای زخم آن می پردازیم.

• بهره گیری از گاز استریل در هنگام خونریزی پلک

دقت داشته باشید که گاهی ممکن است پس از برداشتن پانسمان از روی پلک، جای زخم دچار خونریزی شود. در این صورت بخیه ها دچار فشار شده و مقداری خون از آن ها خارج می شود. برای این که جای عمل شده دچار عفونت نشود، باید در چنین وضعیتی از گاز استریل کمک بگیرید. از این رو به محض خونریزی در ناحیه ای که عمل بلفاروپلاستی را انجام داده اید، مقداری گاز استریل اسپری کنید.

پانسمان بعد از عمل بلفاروپلاستی

پانسمان بعد از عمل بلفاروپلاستی

• استفاده از کمپرس یخ برای درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

ممکن است هنگام تعویض پانسمان و یا به طور اتفاقی دستتان به ناحیه پلک بخورد. در این صورت ناحیه پلک دچار خونریزی می شود. برای قطع شدن خونریزی می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. برای درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی نیز کمپرس یخ و بیا آب سرد بسیار می تواند کارساز باشد.

• از ماساژ ناحیه چشم به طور کلی دوری کنید

می توان گفت که پس از گذشت هفته اول و درمان کبودی بعد ازعمل بلفاروپلاستی، نوبت به کشیدن بخیه ها می رسد. البته شایان به ذکر است که بعد از کشیده شدن بخیه ها، جای زخم تا دو ماه ممکن است بر روی پلتان بماند. در ماه اول پس از عمل بلفاروپلاستی به هیچ وجه ناحیه پلک و چشمتان را ماساژ ندهید. ممکن است این ناحیه دچار خارش بسیار شدید شود. اما به هیچ وجه با انگشت شروع به ماساژ این ناحیه نکنید. بهتر است در صورت خارش پلک، از کرم و پماد بهره بگیرید.

• استفاده از لوازم ارایشی ممنوع

در حالت کلی می توان گفت که ناحیه چشم ها پوست بسیار حساسی دارد. از این رو بعد از عمل بلفاروپلاستی، حساسیت این ناحیه افزایش پیدا می کند. از این رو تا چند ماه پس از عمل بلفاروپلاستی از آرایش دور چشم خودداری کنید. چرا که لوازم آرایشی جزو محصولات شیمیایی بوده و می تواند منجر به عفونت پلک ها شود.

• تا چند روز بعد از عمل بلفاروپلاستی غذاهای سبک میل کنید

دقت داشته باشید که به هیچ وجه در هفته اول بعد ازعمل بلفاروپلاستی نباید به چشمانتان و عضلات پلکتان فشار بیاید. از این رو از خوردن هر گونه غذا و یا خوراکی سفت اجتناب کنید. سعی کنید در این دوره چند روزه بعد از عمل بلفاروپلاستی، مصرف نمک را به حداقل برسانید.

کبودی دور چشم تا چه زمانی بعد از عمل بلفاروپلاستی باقی می ماند؟

قطعاً بهره گیری از “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” می تواند در مدت زمان ماندگاری آن موثر باشد. از این رو اگر از همان ابتدای بعد از عمل ازشروع به درمان کبودی بعداز عمل بلفاروپلستی بهره بگیرید، صددرصد نهایتاً 5 تا 7 روزه این کبودی ها محو می شوند.

حال اگر علاقه ای به بهره گیری از “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” نداشته باشید، تا 20 روز اثار کبودی در ناحیه پلکتان باقی می ماند. علاوه بر موارد گفته شده، بدون شک میزان ماندگاری کبودی های صورت به عوامل مانند میزان چربی، تبحر پزشک و غیره نیز بستگی دارد. در هر حال دقت داشته باشید که “درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” در تهران بسیار اهمیت دارد. چرا که ماندگاری تورم و کبودی می تواند خطرات بسیار زیادی را برای افراد زیبا جو در بر داشته باشد.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

بهره گیری از کیسه های آب سرد و گرم برای درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

می توان گفت که” درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی” از اصلی ترین دغدغه های زیبا جویان در دوران نقاهت می باشد. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است، درمان های خانگی برای رفع کبودی بعد از عمل بسیار مؤثر واقع شده اند. از این رو استفاده از کیسه های آب گرم و یا آب سرد نتیجه بسیار مثبتی در کاهش و درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی داشته اند. می توانید با استفاده از ویتامین سی و غذا های مفید نیز به سرعت میزان کبودی را بعد ازعمل بلفاروپلاستی کاهش دهید. برای اینکه نتیجه بسیار خوبی از این درمان ها داشته باشید، باید به طور مستمر و روزانه از آن ها بهره بگیرید.

درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

کلینیک vip را بیشتر بشناسیم

کلینیک vip یکی از مشهور ترین و معروف ترین کلینیک ها در زمینه عمل های زیبایی به شمار می رود. با مراجعه به این کلینیک می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن زیبایی و شادابی را به خود هدیه دهید. در این کلینیک همواره از بهترین متخصصین زیبایی و کادر درمان بسیار با تجربه کمک گرفته می شود. از این رو میزان رضایت زیبا جویان از عملکرد کلی این کلینیک رضایت بخش است.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ

 

می توانید بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی در این کلینیک، نکات مراقبتی در خصوص درمان رفع کبودی بعد ازعمل بلفاروپلاستی را دریافت کنید. دقت داشته باشید که شما هم قبل از عمل های زیبایی و هم بعد از انجام آن ها در کلینیک وی آی پی مشاوره می شوید. از این رو تمامی اطلاعات لازم در خصوص این عمل به شما داده می شود.

 

 

سؤالات متداول

1)برای درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی تهران باید چه کاری انجام دهیم؟
می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
2)آیا خوردن غذاهای سفت در چند روز اول بعد ازعمل بلفاروپلاستی مجاز است؟
خیر، سعی کنید به جای غذاهای سفت از مایعات بیش تر مصرف کنید.
3)برای ضد عفونی کردن بخیه از چه چیزی می توان بهره گرفت؟
می توانید در صورتی که جای بخیه خون ریزی کرد، از گاز استریل برای ضد عفونی کردن بخیه کمک بگیرید.
4)چرا تا چند وقت بعد ازعمل بلفاروپلاستی بهتر است مصرف دخانیات و مشروبات الکلی متوقف شود؟
چرا که مصرف دخانیات و مضروبات الکلی می تواند میزان خونریزی شما را افزایش دهد. علاوه بر این موضوع، مصرف دخانیات طول دوره نقاهت را بسیار افزایش می دهد.
5)در صورت بی توجهی به درمان کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی، تا چند روز کبودی ها در ناحیه پلک باقی می ماند؟
ممکن است کبودی ها تا 20 روز بر روی صورتتان باقی بماند.