عمل بلفاروپلاستی نوعی جراحی پلاستیک است که پوست اضافی پلک را از بین می برد. بسیاری از بیماران از این جراحی برای ترمیم افتادگی یا افتادگی پلک استفاده می‌کنند که بینایی را بهبود می‌بخشد و ظاهری روشن‌تر و هوشیارتر به چشم‌ها می‌دهد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402 فاکتور بسیار مهمی است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم انجام جراحی در نظر گرفت. هزینه کلی جراحی پلک بسته به عوامل مختلفی از جمله مکان شما، پیچیدگی عمل جراحی، شهرت و سطح تجربه جراح شما و بسیاری موارد دیگر می تواند بسیار متفاوت باشد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

عوامل موثر بر هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402

عوامل مختلفی می توانند بر هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402 تأثیر بگذارند. این شامل:

  • نوع بلفاروپلاستی: انواع مختلفی از جراحی پلک وجود دارد و برخی از آنها پیچیده تر از سایرین هستند که بر هزینه کلی آنها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، بلفاروپلاستی پلک پایین معمولا ارزان تر از بلفاروپلاستی پلک بالا است. با این حال، این همه به تکنیک هایی که جراح استفاده می کند و ساختار چشم شما بستگی دارد.
  • سطح تجربه و شهرت جراح: برخی از جراحان بر اساس تجربه و آموزش فراوان، هزینه های بیشتری را دریافت می کنند. جراحانی که به تازگی گواهی بورد دریافت کرده اند یا هنوز شهرت و اعتباری به دست نیاورده اند احتمالا ارزان تر از جراحانی با چندین دهه تجربه خواهند بود.
نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

  • موقعیت مکانی: موقعیت جغرافیایی شما بر هزینه عمل بلفاروپلاستی شما نیز تاثیر می گذارد. هزینه زندگی و راه اندازی یک کسب و کار در شهرها متفاوت است و این به هزینه کلی جراحی پلک شما نیز کمک می کند.
  • هزینه تسهیلات: علاوه بر حق الزحمه جراح خود، باید به مرکز جراحی یا بیمارستانی که در آن عمل انجام می شود نیز پرداخت کنید. هزینه این هزینه ها بسته به امکاناتی که در آن روش انجام می دهید متفاوت است.
  • بیهوشی: برخی از عمل های جراحی پلک باید تحت بیهوشی عمومی انجام شوند، در حالی که برخی دیگر را می توان با بی حسی موضعی انجام داد. مقدار و نوع بیهوشی استفاده شده بر هزینه کلی جراحی پلک شما تأثیر می گذارد.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی “ هستید یا خیر.*

واتساپ

 

هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402 پلک پایین

جراحی پلک پایین برای کاهش پف یا افتادگی پلک پایین انجام می شود. این معمولا برای اهداف زیبایی انجام می شود تا برای اصلاح مشکلات بینایی.انجام این روش کمی پیچیده تر از جراحی پلک فوقانی است. هزینه عمل بلفاروپلاستی پایین بین 11 تا 13 تومن است.

بلفاروپلاستی چشم گربه ای (کانتوپلاستی) + هزینه سال 1402

 

هزینه بلفاروپلاستی فوقانی

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا برای کاهش افتادگی پلک بالا انجام می شود. افتادگی پلک های بالایی می تواند شکل چشم های شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد و حتی باعث انسداد بینایی شود. لیفت پلک می تواند به اصلاح این مشکلات کمک کند.عمل پلک بالا معمولاً نسبت به روش پلک پایین زمان کمتری برای تکمیل دارد و معمولاً با بی حسی موضعی قابل انجام است. در نتیجه، معمولاً کمی مقرون به صرفه تر است و هزینه های متوسط ​​آن از 12 تا 13 تومن است.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

انواع روش های بلفاروپلاستی

انواع مختلفی از جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد. بسته به ساختار پلک شما، تکنیک های مختلفی وجود دارد که جراح شما می تواند از آن استفاده کند که بر هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402 تاثیر می گذارد. برخی از تکنیک ها اشکالی از جراحی زیبایی هستند، در حالی که برخی دیگر به دلایل عملکردی انجام می شوند.

قبلاً در مورد جراحی پلک بالا و پایین صحبت کرده ایم، اما در این دسته بندی ها، روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، یکی از روش های رایج جراحی زیبایی پلک، بلفاروپلاستی آسیایی است. بسیاری از بیماران آسیایی تبار چین طبیعی پلک ندارند و این روش باعث ایجاد چین می شود.

 

بلفاروپلاستی پلک فوقانی

بلفاروپلاستی فوقانی مشکلات پلک بالایی مانند افتادگی، پف و چین و چروک را برطرف می کند. این ویژگی های نامطلوب می تواند فرد را پیر، خسته و غمگین جلوه دهد.برای بهبود ظاهر و عملکرد پلک های فوقانی، جراح شما برش های استراتژیک را در چین طبیعی پلک های شما ایجاد می کند و باعث می شود برش ها پس از بهبودی کمتر دیده شوند. بسته به نیاز شما، ماهیچه های ریز چشم به طور مناسب سفت می شوند، پوست به اندازه کافی برداشته می شود و چربی ها برای اطمینان از طبیعی ترین نتایج تغییر مکان می دهند.

جراحی پلک بالا معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حدود یک تا دو هفته است. جدای از بهبود بینایی، بیماران می توانند ظاهری آرام و جوان تر داشته باشند. علاوه بر این، اثرات جراحی باید حداقل هشت سال طول بکشد.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین

با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی عضلات زیر چشم کاهش می‌یابد و منجر به پف کردن پلک‌های تحتانی می‌شود.دایره‌های تیره و سایه‌های غیرجذاب نیز ممکن است ظاهر شوند که منجر به ظاهری پیر و ضعیف می‌شوند. برای مبارزه با این تخریب، بلفاروپلاستی تحتانی را می توان انجام داد.

جراح پلاستیک شما برشی بر روی لبه خارجی پلک پایین شما درست زیر خط مژه ایجاد می کند. سپس پوست و چربی اضافی پلک برداشته می شود و محل برش با بخیه های ریز بسته می شود.انجام بلفاروپلاستی پایین حدود یک تا دو ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حدود 10 روز تا دو هفته است. مانند بلفاروپلاستی فوقانی، اثرات بلفاروپلاستی تحتانی باید هشت سال یا بیشتر طول بکشد.

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین

جراحی پلک دو طرفه

جراحی پلک دو طرفه که به آن بلفاروپلاستی ترکیبی نیز گفته می شود، هر دو بلفاروپلاستی بالا و پایین را ترکیب می کند. جراح شما ممکن است این روش را در صورتی که پوست پلک بالایی و پایینی شما متورم و افتاده باشد توصیه کند.

برش های میکروسکوپی در چین های پلک یا خطوط پلک ایجاد می شود. پوست شل یا سفت می شود یا برداشته می شود، رسوبات چربی دوباره تنظیم یا برداشته می شوند و ماهیچه ها دوباره کانتور می شوند. این منجر به ظاهری با طراوت و همچنین ظاهری متناسب تر و جوان تر می شود.

این عمل باید حدود یک تا سه ساعت طول بکشد و زمان بهبودی جراحی پلک بین 10 روز تا دو هفته است. پس از جراحی، به بیماران توصیه می شود در راه خانه از عینک آفتابی استفاده کنند تا در معرض نور خورشید قرار نگیرند و همچنین از فعالیت های چشمی شدید مانند تماشای تلویزیون یا استفاده از لنز حداقل به مدت دو هفته خودداری کنند. برای 24 ساعت اول پس از جراحی، به شما توصیه می شود که برای کاهش تورم، از کمپرس سرد روی ناحیه جراحی استفاده کنید.

گاهی اوقات به دلیل محبوبیتی که در بین مردم آسیای شرقی به آن «جراحی پلک آسیایی» می‌گویند ، عمل پلک دوبل نوعی جراحی پلک برای بیمارانی است که چشم‌های تک‌رومی دارند (یعنی چشم‌هایی که فاقد چین روی پلک هستند).

در حالی که بسیاری از افراد آسیایی تبار دارای چشم‌های مونولیدی هستند که ویژگی‌های صورت آنها را تکمیل می‌کند، برخی دیگر برای بزرگ‌کردن چشم‌های خود جراحی پلک دوبل را انتخاب می‌کنند. هدف این روش ایجاد چین‌های فوق‌طرس (یا چین‌های طبیعی) در پلک‌ها است. نتیجه یک چین دائمی است که باعث می شود چشم ها بزرگتر، روشن تر و جذاب تر به نظر برسند.

آیا سن خوبی برای بلفاروپلاستی وجود دارد؟ 

اکثر بیماران بلفاروپلاستی بالای 30 سال سن دارند. این اغلب زمانی است که عضلات، پوست و چربی اطراف چشم شروع به افتادگی یا پف کرده به نظر می‌رسند. هنگامی که این اتفاق می افتد، بسیاری از بیماران به دنبال جراحی برای بازگرداندن ظاهری جوان تر و حتی گسترش میدان بینایی خود هستند.

در حالی که اکثر بیمارانی که جراحی لیفت پلک را انجام می دهند، بزرگسالان مسن هستند، اگر از ساختار پلک خود ناراضی باشید، امکان انجام این عمل در هر سنی وجود دارد. اکثر جراحان قبل از انجام این جراحی از شما می خواهند که حداقل 18 سال داشته باشید.

سن مناسب بلفاروپلاستی

سن مناسب بلفاروپلاستی

آیا بیمه بلفاروپلاستی را پوشش می دهد؟

در صورت داشتن پتوز (افتادگی پلک فوقانی) که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد یا اگر مشکلات پزشکی در پلک پایین شما وجود داشته باشد که نیاز به جراحی دارد، بیمه ممکن است جراحی را پوشش دهد. پزشک شما معمولاً آزمایش میدان بینایی را برای تعیین اینکه آیا این روش از نظر پزشکی ضروری است انجام می دهد. اگر چنین باشد، بیمه شما ممکن است تمام یا بخشی از هزینه عمل بلفاروپلاستی سال 1402 را پوشش دهد.

مهم است که با ارائه دهنده بیمه خود بررسی کنید تا ببینید چه چیزی تحت پوشش طرح شما قرار می گیرد. برخی از طرح های بیمه ممکن است الزامات یا محدودیت های خاصی برای پوشش بلفاروپلاستی داشته باشند. مطب پزشک شما همچنین می تواند به شما کمک کند تا فرآیند بیمه را طی کنید و تعیین کنید که آیا این روش از نظر پزشکی ضروری است یا خیر. با این حال، اگر یک عمل زیبایی برای تغییر ظاهر چشمان خود انجام می دهید، باید هزینه این عمل را از جیب خود بپردازید.

 

گزینه های تامین مالی برای بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی می‌تواند گران باشد، اما گزینه‌های تامین مالی برای کنترل بیشتر هزینه‌ها وجود دارد. در طول مشاوره اولیه شما با جراح، آنها تخمین هزینه را در اختیار شما قرار می دهند. این زمان بسیار خوبی برای بحث در مورد گزینه های مالی خود و دیدن گزینه هایی است که ممکن است برای شما در دسترس باشد.

برخی از جراحان هستند که برنامه های پرداخت داخلی را برای این روش ها ارائه می دهند که به شما امکان پرداخت اقساطی را می دهد. حتما از جراح خود بپرسید که آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.

بسیاری از جراحان همچنین به شما اجازه می دهند با استفاده از کارت اعتباری پزشکی مانند CareCredit پرداخت کنید. گزینه های تامین مالی شخص ثالث مانند این به شما امکان می دهد هزینه را به پرداخت های ماهانه با بهره تقسیم کنید.

گزینه دیگر گرفتن وام شخصی برای این روش است. بسیاری از بانک ها وام هایی را برای اقدامات پزشکی با نرخ بهره پایین تر از کارت های اعتباری معمولی ارائه می دهند. اگر گزینه تامین مالی شخص ثالث را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که میزان پرداخت ماهانه و نرخ بهره در وضعیت مالی فعلی شما قابل کنترل است.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

خطرات و عوارض بلفاروپلاستی

مانند هر جراحی، بلفاروپلاستی با برخی از خطرات و عوارض احتمالی همراه است. برخی از بزرگترین خطرات این روش شامل جای زخم های قابل مشاهده در اطراف پلک ها، خشکی چشم و مشکل در باز و بسته کردن پلک ها است. در موارد نادر، ممکن است عفونت، خونریزی، تاری دید یا آسیب به ماهیچه های چشم را نیز تجربه کنید.

اگر در حین یا بعد از جراحی با هر یک از این عوارض مواجه شدید، برای اصلاح آنها به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز خواهید داشت. این در نهایت منجر به هزینه های اضافی می شود.

به همین دلیل، انتخاب یک جراح واجد شرایط برای کاهش احتمال بروز این عوارض بسیار مهم است. جراح شما باید دارای تحصیلات، آموزش و تجربه گسترده باشد و باید توسط هیئت جراحان پلاستیک آمریکا تایید شود. برای یافتن یک جراح واجد شرایط در نزدیکی خود می توانید به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا مراجعه کنید.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا

آیا بلفاروپلاستی دردناک است؟

برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، جراحی پلک عمل دردناکی نیست. برش های ایجاد شده در طول عمل بسیار کم عمق هستند و به سرعت بهبود می یابند.همچنین نمی توانید در طول عمل چیزی احساس کنید، زیرا در اتاق عمل به شما بی حسی موضعی یا عمومی داده می شود. همچنین در صورت نیاز پس از آن داروی ضد درد دریافت خواهید کرد.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی “ هستید یا خیر.*

واتساپ

 

نحوه انتخاب یک جراح واجد شرایط برای بلفاروپلاستی

انتخاب یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد که می دانید می توانید به او اعتماد کنید بسیار مهم است. هنگام انتخاب جراح برای عمل باید به عوامل زیادی توجه کرد.اولین قدم این است که به مدارک جراح نگاه کنید. آنها باید مدرک پزشکی و رزیدنتی جراحی پلاستیک را در موسسات معتبر گذرانده باشند. علاوه بر این، جراح شما باید تجربه زیادی در مورد روش های بلفاروپلاستی داشته باشد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

یک راه خوب برای ارزیابی جراحان بالقوه، جستجوی نظرات بیماران قبلی است. این به شما ایده می‌دهد که در طول فرآیند چه انتظاری دارید. همچنین باید به دنبال عکس های قبل و بعد از عمل لیفت پلک آنها باشید و مطمئن شوید که از نتایج راضی هستید.

 

 

آیا هزینه عمل بلفاروپلاستی ارزش پول را دارد؟ 

چه از ظاهر پلک های خود ناراضی باشید و چه حتی با کاهش میدان دید دست و پنجه نرم می کنید، بلفاروپلاستی می تواند به شما در اصلاح این مشکلات کمک کند. این روش کم تهاجمی با زمان بهبودی نسبتاً سریع است – اکثر بیماران تنها در یک یا دو روز به روال معمول خود باز می گردند.

اگر ظاهر یا عملکرد پلک های شما کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، این جراحی پلک قابل تامل است. سخت است که روی اعتماد به نفس و آرامشی که بلفاروپلاستی می تواند برای شما به ارمغان بیاورد، قیمت گذاری کنید.