ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب چیست؟ و به چه دلیلی رخ می‌دهد؟ با توجه به اینکه هر عمل زیبایی با عوارض خاصی همراه است. متقاضیان علاقه‌مند هستند درباره عوارض احتمالی عمل‌هایی مانند لیپوماتیک غبغب اطلاعات به دست بیاورند و تا حد امکان شدت این عوارض را کاهش بدهند. یکی از عوارضی که پس از انجام لیپوماتیک ممکن است فرد با آن مواجه شود، ناهمواری یا برآمدگی و فرورفتگی که در سطح پوست محل لیپوماتیک شده رخ می‌دهد.

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران درباره لیپوماتیک و علت ناهمواری پوست بعد از عمل لیپوماتیک غبغب، درمان آن نکاتی که باید بدانید را ارائه کرده‌ایم. درصورتی‌که در این زمینه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید، با کارشناسان تیم کلینیک VIP تهران در ارتباط باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

لیپوماتیک غبغب چیست؟

لیپوماتیک یک تکنیک جراحی است که در آن چربی‌های اضافی از ناحیه مورد نظر مانند غبغب برداشته‌شده و در صورت نیاز خالص‌سازی شده و به نواحی دیگر بدن مانند باسن و غیره منتقل می‌شوند.

در واقع، لیپوماتیک شبیه لیپوساکشن است؛ اما در این روش فناوری‌های نوینی برای برداشتن چربی ناحیه غبغب و سایر نواحی موردنظر استفاده می‌شود. در این حالت پزشک با کمک لوله‌های کانولا و سوراخ‌های ریزی که در ناحیه غبغب ایجاد می‌کند چربی‌ها را به حالت مایع درآورده و از بدن فرد خارج خواهد کرد.

 

تصاویر قبل و بعد از لیپو غبغب

تصاویر قبل و بعد از لیپو غبغب

علت ناهمواری، شلی و افتادگی پوست بعد لیپوماتیک

تنها برخی از افراد ممکن است ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب را تجربه کنند. گاهی مواقع این مشکل می‌تواند به خاطر باقی ماندن ذرات چربی زیر پوست به‌صورت گلوله‌ای دیده شود یا اینکه برداشت چربی‌ها و وجود آب در زیر پوست باعث ناهمواری موقتی در قسمتی که لیپوماتیک شده دیده شود.

در عمل زیبایی لیپوماتیک از روش‌های سنتی مانند استفاده از حرارت شعله برای آب‌کردن چربی‌ها استفاده نمی‌شود و جراح از لوله‌های کانولا، ارتعاشات و لرزش‌های ایجادشده توسط آن‌ها برای تخلیه چربی‌ها و تبدیل آن‌ها به حالت مایع استفاده می‌کند. با توجه به اینکه لیپوماتیک درد و خونریزی کمتری نسبت به لیپوساکشن دارد، اغلب افراد ترجیح می‌دهند به‌جای عمل‌های زیبایی سنتی از این گزینه برای برداشتن چربی‌های غبغب خودشان استفاده کنند.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل لیپوماتیک غبغب هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

ناهمواری زیر پوست که بر اثر تجمع چربی‌ها ایجاد شده معمولاً توسط لیپوماتیک غبغب از بین می‌رود. البته این موضوع تنها در صورتی قابل انجام است که یک جراح ماهر و حرفه‌ای برای انجام لیپوماتیک غبغب استفاده کرده باشید. در غیر این صورت انجام لیپوماتیک غبغب ممکن است توسط پزشکان مبتدی و در مراکز غیر معتبر انجام شود و موجب ایجاد ناهمواری و برآمدگی و فرورفتگی در زیر پوست شده باشد.

 

نتیجه لیپو غبغب

نتیجه لیپوساکشن غبغب

 

درمان ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب

ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک غبغب به‌طورمعمول ۳ هفته طول می‌کشد تا برطرف شود. اما پزشکان متخصصان برای رفع سریع‌تر این ناهمواری معمولاً روش‌های متنوعی را در نظر می‌گیرند. یکی از این روش‌ها، ماساژ دادن غبغب به نحوه درست و اصولی طبق توصیه‌های پزشک است.داشتن رژیم غذایی مناسب و عدم مصرف غذاهای چرب، شور و تند، مصرف داروهایی که پزشک تجویز کرده نیز می‌تواند در درمان ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب موثر باشد.

فواید ماساژ غبغب بعد لیپوماتیک

ماساژ دادن بعد از لیپوماتیک غبغب به متقاضیان کمک می‌کند تا دوره بهبودی سریع‌تر طی کنند و ناهمواری‌ها و تجمع مایعات که در این ناحیه وجود دارد را از بین ببرند. در ادامه برخی از مواردی که ماساژ دادن پس از لیپوماتیک غبغب طبق دستورالعمل پزشک برای متقاضیان به همراه دارد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • کاهش تورم در غبغب
 • کاهش درد
 • کاهش ناهمواری در ناحیه غبغب
 • دفع سموم از بدن
 • افزایش جریان خون
 • بهبودی سریع‌تر

درمان رفع ناهمواری بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

روش‌های متعددی برای درمان ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب وجود دارد. با توجه به‌ شدت ناهمواری محل عمل و شرایط متقاضی، ممکن است پزشک یکی از موارد مانند لیزر و… را برای از بین بردن ناهمواری‌هایی که در این ناحیه دیده می‌شود انتخاب کند. از جمله این روش ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از لیزر برای رفع ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب
 • استفاده از روش کیبلا برای درمان ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب
 • استفاده از ترکیب لیپوساکشن و پیوند چربی
 لیپوماتیک

لیپوماتیک

عوارض بعدی جراحی لیپوماتیک

پس از انجام لیپوماتیک افراد زیادی با عوارض موقت مواجه می‌شوند و گاهی مواقع این عوارض ممکن است در همان روزها و هفته‌های اول پس از انجام عمل لیپوماتیک غبغب از بین بروند و گاهی مواقع ماندگاری این عوارض بیشتر است و باید حتماً تحت نظر پزشک قرار بگیرید. از جمله عوارض رایج بعد از لیپوماتیک غبغب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کبودی شدید تا چند هفته
 • التهاب و تورم ممکن تا 6 ماه طول
 • ترومبوفلبیت یا ایجاد یک لخته خون در ورید
 • بی‌نظمی‌های کانتور و پژمرده شدن پوست محل عمل موج‌دار یا برآمده به نظر رسیدن آن
 • بی‌حسی ناحیه آسیب‌دیده
 • عفونت و احتمال ایجاد اسکار
 • سوراخ شدن اندام داخلی
 • مشکلات کلیوی یا قلبی
 • آمبولی ریه یا ادم ریوی
 • واکنش آلرژیک بدن
 • سوختگی پوست

 

چرا کلینیک وی آی پی برای لیپوماتیک غبغب

برای انجام لیپوماتیک باید یکی از مراکز معتبر این ناحیه مانند کلینیک زیبایی vip تهران را انتخاب کنید. پزشکان حاضر در کلینیک وی‌ای پی تهران در زمینه انجام عمل‌های زیبایی تخصص دارند و با وجود پروانه وزارت بهداشت، عمل لیپوماتیک با بهترین نتیجه برایتان انجام خواهد شد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

سخن پایانی

هر کدام از عمل‌های زیبایی ممکن است با عوارض خاصی مواجه باشند. در لیپوماتیک نیز امکان دارد که پس از برداشت چربی‌ها ناهمواری‌هایی در ناحیه پوست غبغب یا سایر اعضای بدن دیده شود. این مشکل معمولاً پس از چند ماه برطرف می‌شود، اما در صورت ماندگاری آن می‌توانید از پزشک متخصص کمک بگیرید.

در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل لیپوماتیک دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

آیا شما کاندید مناسب “عمل لیپوماتیک غبغب هستید یا خیر ؟

عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) لیپوماتیک غبغب چیست؟
برداشت چربی‌های ناحیه غبغب با کمک لیپوماتیک از تجهیزات نوین استفاده می‌شود و پزشک متخصص با کمک لوله‌های کانولا چربی‌های غبغب را برمی‌دارد.
2) نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب چیست؟
برای ماساژ دادن ناحیه غبغب بعد از لیپوماتیک حتماً باید طبق دستورالعمل پزشک عمل کنید.
3) مراقبت بعد از ساکشن غبغب چه تاثیری در نتیجه عمل دارد؟
بعد از لیپوماتیک غبغب نی نی سایت نباید فعالیت‌های ورزشی سنگین را انجام دهید و مواد غذایی چرب مصرف کنید. حضور در برابر نور آفتاب و مصرف دخانیات نیز در این دوران ممنوع است.
4) آیا ناهمواری بعد از لیپوماتیک نی نی سایت را می‌توان برطرف کرد؟
ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک به طور طبیعی برطرف می‌شود. زیرا پس از برداشتن چربی‌های ناحیه لیپوماتیک شده پوست دچار تجمع مایعات ترمیم کننده می‌شود و پس از ترمیم ناحیه مورد نظر این مشکل برطرف خواهد شد. اما در صورت عدم رفع کامل این ناهمواری‌ها می‌توانید از پزشک متخصص کمک بگیرید.
5) عوارض ساکشن غبغب چیست؟
آب آوردن شکم بعد از لیپوماتیک، عفونت محل عمل و کشیدگی و سوختگی پوست یا فشار وارد شدن به محل عمل از جمله عوارض ساکشن غبغب محسوب می‌شوند.