ايا سولاريوم بعد از پروتز سينه ضرر دارد، یا کسانی که این عمل زیبایی رو انجام دادند می‌تونند مثل سایرین برای سولاریوم و تیره کردن رنگ بدنشان اقدام کنند؟ این سؤال رو کسانی که قصد انجام پروتز سینه دارند، یا افرادی که قبلاً این عمل زیبایی رو تجربه کردند مطرح می‌کنند.


چون در طول انجام پروتز سینه دو جسم خارجی وارد بدن می‌شه؛ و این باور در این زمینه وجود داره که گرما و آفتاب یا سولاریوم می‌تونه پروتزها رو ذوب کنه، یا به بافت سینه‌های دارای پروتز صدمه وارد کنه. با توجه به این موضوع، کسانی که سینه‌های کوچکی دارند یا می‌خواهند برای تغییر حالت سینه‌هایشون عمل پروتز سینه رو انجام بدهند دچار تردید می‌شوند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تأثیر سولاریوم و اشعه خورشید روی سینه‌های دارای پروتز سینه رو مورد بررسی قرار داده‌ایم. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می‌تونید از طریق واتساپ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تردید برای انجام سولاریوم بعد از پروتز سینه

تردید برای انجام سولاریوم بعد از پروتز سینه

 

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه عمل زیبایی هست که برای تغییر فرم سینه‌ها و پُر و خوش‌فرم نشان دادن اون‌ها انجام می‌شه. کسانی که به سراغ این عمل زیبایی می‌روند، باید شرایط جسمانی مساعدی داشته باشند؛ و شناخت کافی درباره، مزایا، معایب، روش انجام و نکات دوران قبل و بعد از پروتز سینه‌ها رو کسب کرده باشند.

پس از ارزیابی‌های اولیه و انجام آزمایش‌های لازم، پزشک نوع پروتز رو با توجه به شرایط بدنی فرد انتخاب می‌کنه. سپس قسمت کناری سینه یا زیر سینه برش داده می‌شه؛ و پزشک متخصص پروتز رو زیر غدد شیری قرار می‌ده. در واقع پروتز در میان بافت سینه قرار می‌گیره، تا متقاضی بدون احساس ناراحتی بتونه پس از عمل به زندگی طبیعی برگرده.

در نهایت قسمتی که برش خورده بخیه زده می‌شه؛ و متقاضی برای گذراندن دوران نقاهت به منزل مراجعه خواهد کرد. در طول دوران نقاهت و بعد از اون باید به توصیه‌های پزشک برای سولاریوم و… عمل کنید؛ تا پروتز سینه بهترین نتیجه رو براتون به همراه داشته باشه.

 

مضرات سولاریوم برای پروتز سینه

سولاريوم بعد از پروتز سينه چقدر روی سلامتی پروتزها اثر منفی داره؟ یکی از دلایل مطرح شدن این پرسش وجود باورهایی هست که نشون می‌ده آفتاب و گرما می‌تونه باعث جمع شدن یا باز شدن پروتزها بشه؛ اما هیچ کدوم از این نشانه‌ها درست نیستند!

چون پروتز در میان بافت سینه قرار می‌گیرد؛ و سولاریوم و آفتاب فقط می‌تونند پوست رو تغییر بدهند. در واقع اشعه خورشید و گرمای سولاریوم فقط روی لایه‌های سطحی پوست و تغییر رنگ اون‌ها مؤثر هستند؛ بنابراین سولاریوم هیچ تاثیری روی تغییر شکل، پاره شدن و… پروتزهای سینه نداره.

 

زمان مناسب برای سولاریوم بعد از پروتز سینه

برای “سولاريوم بعد از پروتز سينه” باید زمان‌بندی مناسبی رو در نظر بگیرید. پزشکان متخصص معمولاً متقاضیانی که این عمل زیبایی رو انجام دادند تا یک سال از انجام سولاریوم منع می‌کنند. البته انجام سولاریوم و حمام آفتاب در قبل از این بازه زمانی نیز روی پروتز سینه تاثیری نداره؛ و باعث بروز مشکلات جسمانی و ایجاد اختلال در سلامتی فرد نمی‌شه.

 

سولاريوم بعد از پروتز سينه

سولاريوم بعد از پروتز سينه

 

دلیل انتظار برای سولاریوم بعد از پروتز سینه

با توجه به اینکه سولاریوم یا حمام آفتاب مشکلی برای پروتز سینه و سلامتی اون ایجاد نمی‌کنه، اغلب افراد متوجه تعیین مدت زمان انتظار یک ساله برای انجام این عمل زیبایی نمی‌شوند! مخصوصاً کسانی که تا قبل از انجام پروتز سینه مدام سولاریوم رو برای تغییر رنگ پوستشان انجام می‌دادند، علاقه‌مند هستند که همچنان این عمل زیبایی رو در دوران بعد از جراحی پروتز سینه نیز ادامه بدهند.

علت تعیین مدت انتظار برای سولاریوم بعد از پروتز سینه، از بین رفتن جای زخم‌ها و باقی نماندن رد اسکار روی پوست هست. چون پوست در نواحی که دچار اسکار شده حساس‌تر و آسیب‌پذیرتره؛ و اگر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، پوست در امتداد ناحیه‌ای که برش خورده و دچار اسکار موقت هست تیره‌تر می‌شه.

بنابراین پس از سولاریوم یا حمام آفتاب متوجه تغییر رنگ پوست این ناحیه و تفاوت اون با سایر نقاط بدنتان می‌شه. به خاطر این تفاوت و آسیب‌پذیری بیشتر پوست ناحیه دارای زخم، پزشکان توصیه می‌کنند که تا حد امکان از حمام آفتاب گرفتن یا سولاریوم بعد از عمل پروتز سینه اجتناب کنید.

 

تفاوت حمام آفتاب یا سولاریوم برای برنزه شدن پوست

اشعه ماوراءبنفش به شدت برای پوست مضر هست؛ و کسانی که در برابر نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند در معرض آفتاب‌سوختگی، ایجاد لکه‌های پوستی و تیرگی و سوختگی شدید پوست هستند. به همین دلیله که توصیه می‌شه از کرم‌های مخصوص ضد آفتاب استفاده کنید؛ و مدام در برابر نور آفتاب حضور نداشته باشید.

کسانی که سولاريوم بعد از پروتز سينه را برای برنزه شدن پوستشان انتخاب می‌کنند، این تصور رو دارند که سولاریوم از آفتاب بهتر هست؛ و عوارض کمتری داره. در صورتی که تکرار مداوم سولاریوم نیز می‌تونه سرطان‌زا باشه؛ و سلامتی فرد رو با خطر جدی مواجه کنه.

 

تفاوت حمام آفتاب یا سولاریوم برای برنزه شدن پوست

تفاوت حمام آفتاب یا سولاریوم برای برنزه شدن پوست

 

سخن پایانی

برای انجام پروتز سینه باید نکات بعد از انجام این عمل زیبایی رو رعایت کنید. یکی از این موارد، عدم انجام سولاریوم و حمام آفتاب تا یک سال بعد از عمل هست. چون سولاريوم بعد از پروتز سينه باعث باقی موندن رد اسکار روی پوست می‌شه؛ و گرما نشانه‌های زخم روی پوست رو پررنگ و تیره‌تر می‌کنه.

 

سؤالات متداول+ جواب

1) بازه زمانی مناسب سولاريوم بعد از پروتز سينه چه وقت هست؟
حداقل یک سال بعد از پروتز سینه می‌تونید برای سولاریوم و حمام آفتاب اقدام کنید. تا قبل از این پوست هنوز ترمیم نشده و احتمال تیره شدن نواحی زخم شده؛ و باقی ماندن رد اسکار روی پوست وجود خواهد داشت.
2) ایا سولاریوم برای پروتز سینه مضر هست؟
سولاریوم هیچ تاثیری روی پروتز سینه نداره؛ و انجام اون برای کسانی که این عمل زیبایی را انجام دادند محدودیتی به همراه نخواهد داشت.
3) آیا بعد از پروتز سینه می‌توان حمام آفتاب گرفت؟
برای حمام آفتاب بعد از پروتز سینه باید یک سال صبر کنید؛ تا رد و نشانه‌های جراحی روی پوست کمرنگ و محو بشه.