آیا شيردهی بعد از ليفت سينه با مشکل مواجه می‌شه یا خیر؟ کسانی که قصد بارداری دارند یا افرادی که ناخواسته باردار شدند و عمل لیفت سینه رو تجربه کردند به دنبال پاسخ این سؤال هستند.


سینه به عنوان یکی از اندام‌های برجسته زنانه نقش مهمی در تناسب‌اندام خانم‌ها و خوش‌فرم به نظر رسیدن بدن اون‌ها داره. با توجه به اینکه سینه در اثر چاقی، شیردهی یا بارداری تغییر سایز می‌ده و ممکنه آویزون و افتاده بشه، خانم‌ها به دنبال این هستند که روش‌هایی که برای برطرف کردن افتادگی سینه وجود داره رو بشناسند. چون افتادگی سینه با مشکلاتی مانند عرق‌سوز شدن زیر سینه‌ها و کشیدگی و درد در ناحیه پشت و شانه‌ها معمولاً همراه هست.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

لیفت سینه به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی محبوب برای برطرف کردن این مشکل شناخته می‌شه. با کمک لیفت سینه می‌تونید زیبایی‌اندام خودتون رو دوباره به دست بیارید و سینه‌هایی خوش‌فرم داشته باشید. به شرطی که درباره نحوه انجام این عمل زیبایی و تأثیر لیفت سینه روی بدنتون در دورانی مانند شیردهی شناخت پیدا کنید.

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران نکاتی که برای شيردهی بعد از ليفت سينه باید بدونید رو ارائه کردیم. اگر در این رابطه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می‌تونید از طریق واتساپ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

عمل زیبایی لیفت سینه

عمل زیبایی لیفت سینه

عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست؟

بزرگ شدن سینه‌ها و آویزون شدن اون‌ها یکی از مسائل مهم برای خانم‌ها محسوب می‌شه و اغلب افراد علاقه‌مند هستند که بعد از بالا رفتن سنشون یا زایمان همچنان سینه‌های خوش‌فرمی داشته باشند. عمل زیبایی یا لیفت سینه یکی از عمل‌های جراحی محبوب برای برطرف کردن تغییر حالت سینه‌ها و خوش‌فرم کردن اون‌ها هست.

 

این عمل زیبایی تحت بیهوشی یا بی‌حسی انجام می‌شه و متقاضی برای انجام لیفت سینه باید به توصیه‌های پزشک متخصص توجه داشته باشه. با توجه به تهاجمی بودن عمل ماستوپکسی، لازمه که متقاضی چند روز در منزل استراحت کنه و سوتین مخصوص طبی تجویز شده را تا پایان فرم دهی سینه‌هایش استفاده کنه.

نحوه انجام ماستوپکسی یا لیفت سینه

برای انجام لیفت سینه چند روش وجود داره و پزشک متخصص با توجه به شرایط بدنی متقاضی یکی از اون‌ها رو در نظر می‌گیره.

لیفت سینه با نخ

اگر سینه‌ها افتادگی محدودی داشته باشند، استفاده از نخ برای لیفت کردن سینه می‌تونه گزینه مناسبی باشه. این روش کم تهاجمی برای افرادی که شرایط انجام عمل‌های جراحی سنگین رو ندارند نیز مناسب هست.

لیفت سینه با نخ ماندگاری کمی داره و به محض جذب شدن نخ‌ها مجدداً سینه حالتی افتاده و شل شده پیدا خواهد کرد. در حالت دوم یا لیفت سینه با عمل جراحی، ماندگاری عمل لیفت بیشتر هست؛ و در صورتی که متقاضی توصیه‌های پزشک متخصص رو رعایت کنه می‌تونه تناسب‌اندام خودش رو در طول عمل حفظ کنه.

لیفت سینه با جراحی

در لیفت سینه با جراحی ابتدا پزشک متخصص آزمایش‌های لازم رو برای متقاضی تجویز می‌کنه. اگر نتیجه آزمایش‌ها مثبت باشه، متقاضی در محل کلینیک حاضر می‌شه. سپس پزشک سینه‌ها رو بی‌حس می‌کنه.

در قدم بعدی برسی در زیر یا کنار سینه ایجاد می‌شه. سپس پوست‌ها و عضلاتی اضافی از این بخش خارج می‌شه. پس از اون پزشک محل جدید هاله سینه رو مشخص می‌کنه و سینه رو بالا می‌کشه.پس از تمام شدن عمل و فرم دهی سینه‌ها، پزشک نواحی که برش خورده رو بخیه میزنه و متقاضی برای سپری کردن دوران نقاهت به منزل می‌ره.

شيردهی بعد از ليفت سينه

شيردهی بعد از ليفت سينه با نخ مشکلی نداره و به خاطر کم عارضه بودن این عمل چند ساعت بعد از لیفت فرد می‌تونه به فرزندش شیر بده؛ اما با وجود سنگین شدن سینه‌ها در دوران شیردهی و شیر خوردن نوزاد احتمال افتادگی سینه‌ها و باز شدن نخ‌های استفاده شده برای لیفت وجود خواهد داشت.

به طور کلی، به خاطر ماندگاری پایین لیفت سینه با نخ خانم‌هایی که این عمل زیبایی رو انجام می‌دهند محدودیتی برای بارداری و شیردهی نخواهند داشت.

اما در روش سیفت سینه با جراحی، پزشک کل بافت سینه رو اصلاح می‌کنه و پوست‌ها و عضلات اضافی اون رو برمی‌داره؛ بنابراین در صورت بارداری یا شیردهی ممکنه دوباره فرم سینه‌ها تغییر کنه؛ و متقاضی نیاز به انجام مجدد لیفت سینه داشته باشه.

شیردهی بعد از لیفت سینه

شیردهی بعد از لیفت سینه

بهترین زمان برای انجام لیفت سینه

برای انجام لیفت سینه لازمه که برنامه‌ریزی داشته باشید. از جمله نکاتی که برای این برنامه‌ریزی باید در نظر بگیرید تعیین بهترین زمان برای انجام این عمل زیبایی هست. با توجه به اینکه چاقی یا لاغری و بارداری و زایمان می‌تونه فرم سینه‌ها رو تغییر بده، پزشکان متخصص توصیه می‌کنند که لیفت سینه رو برای دورانی که تناسب‌اندام دارید یا دوران شیردهی رو پشت سر گذاشتید در نظر بگیرید.

نمونه تصاویر قبل و بعد از پیکر تراشی کلینیک vip تهران

در واقع بهترین زمان برای انجام لیفت سینه دوران پس از آخرین زایمان فرد هست. در این شرایط متقاضی تناسب‌اندام داره و می‌تونه برای تغییر فرم بدنش اقدام کنه. با توجه به اینکه زایمان و… در پیش روی فرد وجود نداره، ماندگاری نتیجه لیفت سینه بالا خواهد بود و متقاضی می‌تونه از تناسب‌اندامش لذت ببره.

استفاده از پروتز سینه در لیفت سینه

اگر متقاضی قصد افزایش حجم سینه‌هاش رو داشته باشه؛ و علاوه بر رفع افتادگی سینه بخواهد که فرم سینه‌هایش رو هم اصلاح کنه، پزشک متخصص در طول انجام لیفت سینه پروتزهای مخصوص رو در محل عمل برای وی قرار می‌ده. با توجه به شکلی که برای فرم سینه انتخاب شده، نوع پروتز مشخص خواهد شد و عمل تغییر سایز و شکل سینه اصلاح می‌شه.

پس از لیفت سینه، متقاضی می‌تونه شاهد تغییر ایجاد شده در حالت و فرم کلی سینه‌هایش و بزرگ و پُر شدن اون‌ها باشه. البته نتیجه نهایی پروتز و لیفت سینه پس از سپری کردن دوران نقاهت و بهبود کامل آثار ناشی از عمل مشخص خواهد شد.

نکات مهم بعد از جراحی لیفت سینه

برای اینکه عوارض لیفت سینه براتون کاهش پیدا کنه و بتوانید زندگی آرامی رو بعد از انجام این عمل زیبایی تجربه کنید، لازمه که توصیه‌های پزشکان برای دوران نقاهت رو جدی بگیرید. در ادامه مهم‌ترین مواردی که برای حفظ حالت سینه‌ها و فرم دهی مناسب اون‌ها بعد عمل باید در نظر داشته باشید رو ارائه کردیم.

• نخوابیدن به روی سینه یا پهلو و خوابیدن به سمت سقف یا طاق‌باز

• اجتناب از فشار دادن یا لمس کردن سینه‌ها

• استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد محل عمل

• مصرف به موقع آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌های تجویز شده

• استفاده از سوتین مخصوص طبی برای فرم دهی مناسب سینه‌ها

• پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان برای فرم دهی اطراف سینه‌ها پس از بهبود زخم‌ها

• تعویض به موقع پانسمان و ضدعفونی نگه داشتن محل عمل

عوارض لیفت سینه

عوارض لیفت سینه

سخن پایانی

خوش‌فرم بودن سینه‌ها نقش مهمی در خوش‌اندام به نظر رسیدن خانم‌ها داره. به همین خاطر هست که افراد دارای سینه‌های درشت و افتاده به دنبال روشی برای برطرف کردن این مشکل و خوش‌فرم شدن بدنشون هستند. یکی از روش‌های فرم دهی به سینه‌ها و تغییر حالت اون‌ها لیفت سینه هست.

 

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران شرایط شيردهی بعد از ليفت سينه و بهترین زمان انجام این عمل زیبایی رو بررسی کرده است. با وجود شناختی که درباره این موضوع به دست آوردید بهتر می‌تونید برای انجام این عمل زیبایی برنامه‌ریزی کنید. برای دریافت خدمات مشاوره لیفت سینه یا جراحی سینه با مشاورین کلینیک VIP در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا شيردهی بعد از ليفت سينه امکان‌پذیر هست؟
شیردهی به نوزاد بعد از انجام لیفت سینه هیچ مشکلی برای مادر و کودک ایجاد نمی‌کنه؛ اما سینه‌ها به خاطر فرایند شیردهی و سنگین شدن ممکنه تغییر حالت بدهند و دوباره دچار افتادگی شوند.
2) آیا لیفت سینه با جراحی ماندگار هست؟
اگر تناسب‌اندامتان رو رعایت کنید و لیفت سینه را برای دوران بعد از بارداری در نظر بگیرید، جراحی سینه ماندگاری دائمی براتون خواهد داشت.
3) آیا لیفت سینه دردناک هست؟
با توجه به تهاجمی بودن لیفت سینه حین عمل و بعد از اون ممکنه متقاضی درد شدیدی رو احساس کنه. پزشک متخصص برای کاهش این درد ازداروهای بی‌حسی و مسکن‌های تجویز شده کمک می‌گیره، تا فردی که لیفت سینه رو انجام داده بدون مشکل دوران نقاهت را سپری کنه.
4) آیا لیفت سینه در سن پایین ممکن هست؟
برای انجام لیفت سینه باید صبر کنید تا فرم دهی سینه‌ها انجام بشه. چون تغییرات سینه بعد از لیفت می‌تونه فرم ایجاد شده رو از بین ببره و نیاز به انجام مجدد این عمل زیبایی پیدا کنید.