هر عمل جراحی، حتی ساده‌ترین آنها، می‌تواند عوارضی برای ما داشته باشد. در موارد نادر، بعضی جراحی‌های زیبایی خطر جانی هم برای بیماران به دنبال داشته است. جراحی زیبایی پلک یکی از جراحی‌های معمول در کلینیک VIP است.

جراحی پلک بالا یا بلفاروپلاستی عوارض مختلفی دارد که برخی از آنها معمول و طبیعی، و بعضی نیز غیرمعمول و غیرطبیعی هستند و در شرایط جراحی غیراستاندارد دیده می‌شوند. با ما در بررسی این عوارض همراه باشید.

عوارض جراحی پلک بالا در کدام جراحی‌ها دیده می‌شود؟

هر جراحی پلک در هر کلینیکی دارای عوارض کم یا زیادی است. همان‌طور که اشاره شد برخی پیامدهای عمل جراحی طبیعی است و گریزی از آنها نیست.

جهت مشاوره رایگان کلینیک VIP و تماس کارشناسان ما با شما لطفا فرم زیر را پر کنید

اما برخی جراحی‌ها با عوارض شدید و در مواردی، غیرقابل‌جبران روبه‌رو می‌شوند. بیشترین جراحی‌هایی که دچار این مشکل می‌شوند، مواردی هستند که در کلینیک‌های غیرمعتبر، و به دست افراد و پزشکان غیرمتخصص انجام می‌گیرند.

راه گریز از این مشکلات نیز روشن است. انتخاب کلینیک معتبری مانند کلینیک VIP، و انتخاب یک جراح متخصص و باسابقه شما را از بروز عوارض نامطلوب جراحی دور نگه می‌دارد.

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا

آیا عوارض جراحی پلک بالا خطرناک و همیشگی است؟

همان‌طور که اشاره شد، برخی از عوارض جراحی پلک بالا در تهران طبیعی هستند و مدتی پس از عمل جراحی بهبود پیدا می‌کنند.

اما اگر عوارض غیرطبیعی و غیرمعمولی مانند آسیب به عصب‌های بینایی یا ماهیچه‌های چشمی ایجاد شود، ممکن است هیچ‌گاه جبران نشود.

شماره تماس: 09120634472

توجه داشته باشید که انجام جراحی بلفاروپلاستی اگر در شرایط ایمن انجام شود، هیچ خطری برای شما به دنبال ندارد.

تنها راه پرهیز از عوارض غیرمعمول جراحی پلک بالا در تهران، سپردن جراحی پلک‌های خود به دست متخصصان کارآزموده در کلینیک‌های تخصصی است.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی به‌وسیله پزشکان غیرمتخصص:

سپردن چشم‌های خود به دست پزشکان غیرمتخصص در زمینه جراحی زیبایی ممکن است عوارض مختلفی برای شما در پیش داشته باشد. آشنایی با عوارض جراحی بلفاروپلاستی شما را در انتخاب بهترین پزشک متخصص جدی‌تر می‌کند.

 آسیب به بینایی:

ناآشنایی پزشک با ساختمان چشم و آسیب به عصب بینایی چشم‌ها در مواردی، نابینایی بیمار را به دنبال داشته است. این مسئله از موارد نادری است که در عوارض جراحی بلفاروپلاستی دیده شده است. اما بهترین متخصص جراحی پلک با توجه به همین موارد نادر، و با پیش‌بینی خطرهای جراحی، درمان را انجام می‌دهد.

 آسیب به قرنیه، کره چشم و خون‌ریزی داخلی:

پلک‌ها نزدیک‌ترین عضو به چشم‌ها و سیستم بینایی انسان هستند. متخصص نبودن پزشک در زمینه جراحی پلک می‌تواند آسیب به قرنیه، کره چشم و خون‌ریزی داخلی را به دنبال داشته باشد. این آسیب‌ها مداوا و جراحی‌های بعدی را در پیش دارند.

عفونت:

عفونت بلای هر عمل جراحی است و ریشه در چند عامل مختلف دارد. یکی از عوامل ایجاد عفونت می‌تواند استریل نبودن وسایل در اتاق جراحی باشد. به خاطر داشته باشید از مهم‌ترین نکته‌ها برای بهترین متخصص جراحی پلک، استریل بودن کامل وسایل و اتاق عمل است. اصولا پزشکان کاردان و باتجربه نتیجه کار خود را با کار کردن در فضاهای غیراستاندارد به خطر نمی‌اندازند. البته مراقبت نکردن بعدی بیمار هم می‌تواند عامل عفونت‌های چشمی شود.

 کوتاه شدن، گود شدن یا ناصاف شدن پلک‌ها:

برداشتن بیش از اندازه از پوست پلک‌‌ها می‌تواند آنها را کوتاه کند و کوتاه شدن پلک‌ها باعث می‌شود تا چشم‌ها به‌خوبی بسته نشوند. بسته نشدن پلک‌ها باعث مشکلات بینایی و خشک شدن چشم‌ها می‌شود. همچنین برداشت نامتناسب چربی‌ها و پوست پلک باعث گود شدن یا ناصاف شدن پلک‌ها می‌شود. در همه این موارد هدف اصلی که زیباتر شدن چهره است تحقق پیدا نکرده و مشکلات دیگری مانند خشکی چشم هم به آن افزوده می‌شود.

از دست رفتن تقارن پلک‌ها:

در بلفاروپلاستی پلک بالا، اگر پزشک پلک‌های دو چشم را به یک اندازه کوتاه نکند، یا در خالی کردن چربی‌ها و مایعات پشت پلک متفاوت عمل کند، چشم‌ها از حالت تقارن خارج خواهند شد. نتیجه عمل بهترین متخصص جراحی پلک تقارن هر دو چشم است.

دیده شدن محل برش و بخیه‌ها در زمان باز بودن چشم:

کمترین ایرادی که می‌تواند نتیجه جراحی به دست فردی غیرمتخصص باشد، دیده شدن محل زخم و بخیه‌ها در زمان باز بودن چشم است. در نتیجه چنین عملی، نه‌تنها هدف زیبایی چهره تحقق نیافته، بلکه آثار زخم نیز همواره روی صورت بیمار خودنمایی می‌کند.

برگشت پلک به داخل یا خارج چشم:

کشیدگی زیاد پلک و آسیب به ماهیچه‌های بالابرنده پلک می‌تواند پیامد برگشت پلک به داخل یا خارج را به دنبال داشته باشد. سپردن جراحی چشم‌های خود به دست بهترین متخصص جراحی پلک در کلینیک VIP شما را از همه این آسیب‌ها و خطرها دور نگه می‌دارد.

انواع خطرها یا عوارض جراحی پلک بالا:

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می‌تواند چند نوع خطر یا پیامد برای بیمار داشته باشد. دسته‌ای از این عوارض عادی و طبیعی، و دسته‌ای دیگر نیز غیرطبیعی هستند.

در ادامه نگاهی داشته‌ایم به این پیامدهای غیرطبیعی که برخی از آنها بسیار خطرناک هستند. دسته‌ای از عوارض جراحی پلک بالا هم طبیعی هستند و به‌صورت کم‌وبیش در همه جراحی‌ها و در همه کلینیک‌ها دیده می‌شود.

1- از دست رفتن زیبایی پلک‌ها و چهره:

جراحی بلفاروپلاستی در بیشتر موارد برای درمان پف پلک‌ها و همچنین افتادگی آنها صورت می‌گیرد. در واقع نخستین هدف از جراحی پلک بالا، زیباتر شدن چهره افراد است.

حال اگر این جراحی باعث شود زیبایی پلک یا چشم‌ها از دست برود، نه‌تنها بیمار سود نبرده، بلکه دچار ضرر بزرگی هم شده است. ضرری که شاید با جراحی‌های بعدی درمان شود. شاید هم هرگز درمان نشود. عوارض جراحی پلک در زمینه زیبایی شامل چند مورد مختلف می‌شود:

جراحی پف پلک با بلفاروپلاستی

جراحی پف پلک با بلفاروپلاستی

* مشخص بودن محل برش یا زخم پلک:

هر جراحی که روی پلک بالا انجام شود، دارای برش و زخمی روی پلک است. اما جراحان باتجربه در کلینیک VIP این برش‌ها را در محل چین‌خوردگی پلک ایجاد می‌کنند.

نتیجۀ جراحی هم پنهان شدن زخم در میان چین‌های پلک است. اما دیده شدن این زخم در زمان باز بودن چشم، از عوارض جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا است.

* ناصاف یا گود شدن پلک‌ها:

گود شدن پلک‌ها در محل جراحی یا ناصاف شدن آنها نیز از عوارضی است که زیبایی پلک‌ها را از بین می‌برد. این مشکل نتیجه برداشت نادرست پوست پلک و چربی‌های زیر آن است.

* از دست رفتن تقارن در پلک‌های دو چشم:

یکی از عوارض جراحی پلک بالا، از دست رفتن تقارن در چشم‌ها است. در جراحی بلفاروپلاستی، مقداری از پوست پلک‌ها و چربی زیر آن برداشته می‌شود.

اگر این مقدار در دو چشم کم یا زیاد شود، دو چشم کاملا با یکدیگر متقارن نمی‌شوند. جراحی پلک بالا در تهران باید شکلی باشد که چشم‌ها تقارن خود را حفظ کنند، یا نامتقارن بودن چشم‌ها به‌صورت محسوس قابل‌دیدن نباشد.

* تغییرات رنگی در پوست دوروبر چشم:

تغییرات رنگی و تیرگی در پوست اطراف پلک هم از جمله مواردی است که ممکن است زیبایی فرد را به خطر بیندازد. در موارد بسیاری، این مشکل با تجویز پمادهای مناسب از طرف پزشک درمان می‌شود.

اما در مواردی نیز ممکن است این تغییرات رنگی تا مدت‌ها روی پوست بر جا بماند. دوری کردن از تابش آفتاب یکی از راه‌های بهبودی لکه‌های تیره در اطراف چشم است.

2- از دست رفتن عملکرد درست پلک‌ها:

خطر عوارض عملکردی پلک هم یکی از عوارضی است که جراحی غیراستاندارد می‌تواند به دنبال داشته باشد. از نمونه این عوارض به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

* کوتاه شدن پلک‌ها و بسته نشدن کامل چشم:

کوتاه شدن پلک‌ها از دیگر عوارض جراحی پلک بالا است. این مشکل پیامد جدا کردن بیش از اندازه بافت پلک‌ها است. کوتاه شدن پلک‌ها در درجه اول باعث می‌شود چشم‌ها به‌طور کامل بسته نشوند. یعنی پلک نمی‌تواند به‌طور کامل روی چشم‌ها را بپوشاند. این اتفاق خود باعث خشکی چشم، سوزش چشم و مشکلات دیگری می‌شود.

کوتاه شدن پلک‌ها از دیگر عوارض جراحی پلک بالا است

کوتاه شدن پلک‌ها از دیگر عوارض جراحی پلک بالا است

* سخت شدن پلک زدن:

سخت شدن پلک زدن در اثر بخیه‌ها، زخم و آسیب به ماهیچه‌های داخلی پلک اتفاق می‌افتد. اگر این مشکل در اثر جمع شدن خفیف ماهیچه‌های پلک باشد، موقتی است و با ماساژ ملایم پلک برطرف می‌شود.

اما اگر ادامه‌دار باشد و حرکت پلک را سخت و محدود کند، ممکن است نیاز به جراحی دیگری برای اصلاح آن باشد. این نکته نیز لزوم انتخاب بادقت جراح باتجربه و کلینیک پزشکی شناخته‌شده را برای شما آشکار می‌سازد.

* برگشت پلک یا افتادگی پلک:

برگشت پلک به سمت بیرون یا داخل چشم از عوارض جراحی پلک بالا به دست افراد غیرمتخصص است. این مسئله به‌دلیل کشیدگی زیاد پلک اتفاق می‌افتد.

همچنین اگر در جراحی بلفاروپلاستی، آسیبی به ماهیچه بالابرنده پلک وارد شود، مشکلی به نام افتادگی پلک روی می‌دهد. البته افتادگی پلک در مواردی که آسیب خفیفی به ماهیچه بالابرنده وارد شده هم ممکن است رخ دهد. در این‌طور مواقع، افتادگی پلک پس از مدتی برطرف می‌شود.

تجربه جراحان باتجربه در یک کلینیک باسابقه جراحی پلک در تهران، مانند کلینیک VIP احتمال همه این خطرها را به صفر نزدیک می‌کند.

3- آسیب‌های چشمی و اختلال در عملکرد چشم‌ها:

اختلال در عملکرد چشم‌ها نتیجه جراحی غیراصولی بلفاروپلاستی است و عوارض آن به شکل‌های مختلفی خود را نشان می‌دهد:

* آسیب به کره چشم و خون‌ریزی داخلی:

از خطرناک‌ترین عوارض جراحی پلک بالا، آسیب به کره چشم و قرنیه است. پلک‌ها نزدیک‌ترین عضو به چشم‌های شما هستند و هرگونه خطا در جراحی می‌تواند به قرنیه چشم و بافت‌های دیگر چشمی آسیب وارد کند.

در صورت چنین پیامدهایی، چشم باید مورد درمان و شاید، جراحی قرار گیرد. توجه داشته باشید که پیشگیری از همه این خطرهای احتمالی، فقط سپردن جراحی پلک‌های خود به دست پزشکان باتجربه بلفاروپلاستی در تهران است.

* آسیب به مجراهای اشکی:

آسیب به مجراهای اشکی نیز از نمونه عوارض جراحی غیرحرفه‌ای است. آسیب به مجراهای اشکی باعث خشکی چشم می‌شود.

البته بسیاری از بیماران ممکن است برای مدتی خشک شدن چشم‌ها را پس از جراحی پلک در تهران تجربه کنند. در واقع خشکی چشم‌ها در روزهای اولیه پس از جراحی بلفاروپلاستی در تهران غیرعادی نیست و با قطره و پمادهای چشمی کنترل می‌شود. اما اگر این مشکل ادامه‌دار باشد، نشانه آسیبی است که به مجراهای اشکی وارد شده است.

* در موارد نادر، نابینایی:

آسیب به عصب‌های بینایی، و از دست دادن بینایی خطرناک‌ترین عوارض جراحی پلک بالا است که در صورت مراجعه به پزشک غیرمتخصص ممکن است با آن روبه‌رو شوید.

4- خطرهای مربوط به داروی بیهوشی یا بی‌حسی:

بیشتر جراحی‌های بلفاروپلاستی در تهران با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اما در برخی موارد که به صلاح‌دید پزشک، این عمل با بیهوشی انجام شود، ممکن است عوارضی در بیمار دیده شود.

مشابه عوارض بیهوشی در عمل پلک، در همه جراحی‌ها دیده می‌شود. داروی بیهوشی ممکن است در بعضی افراد مشکلات تنفسی یا مسائل دیگری پدید آورد. البته بی‌حسی موضعی هم در موارد نادر ممکن است باعث ایجاد آلرژی در بعضی بیماران شود.

جراحی پلک با بی حسی

جراحی پلک با بی حسی

5- خطر عفونت:

عفونت هم می‌تواند یکی از عوارض جراحی پلک بالا باشد و سلامت فرد را به خطر بیندازد. خطر عفونت در جراحی بلفاروپلاستی در کلینیک‌های استاندارد بسیار پائین است. اما اگر همین جراحی در محیط‌های نامناسب از نظر پزشکی، یا به دست افراد غیرمتخصص انجام شود، خطر عفونت بیشتر می‌شود.

عفونت از نمونه عوارض جراحی پلک بالا است که می‌تواند بینایی فرد را هم به خطر بیندازد. البته شما با مراجعه به کلینیک‌های استاندارد جراحی پلک در تهران مانند کلینیک VIP خود را در برابر همه این خطرها بیمه می‌کنید.

6- خطر خون‌ریزی:

خون‌ریزی در محل بخیه‌های پلک و در زیر پوست یکی از عوارض جراحی پلک بالا است. در صورت بروز خون‌ریزی، این مسئله باید با دارو و اقدامات لازم پزشکی متوقف شود تا منجر به عفونت‌های داخل کره چشم نشود. همچنین لخته شدن خون در زیر پوست هم می‌تواند از عوارض بلفاروپلاستی در تهران باشد.

7- عوارض طبیعی جراحی پلک بالا در تهران:

هر جراحی عوارض طبیعی و معمولی هم دارد که پس از مدتی از بین می رود. از عوارض معمول جراحی پلک در تهران مواردی است که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

* تورم و کبودی در پلک‌ها و دوروبر آن:

تورم یکی از عوارض جراحی پلک بالا، و در اثر جمع شدن مایعات چشمی در اطراف پلک‌ها است. ورم کردن پلک‌ها باعث می‌شود پلک زدن برای بیمار سخت شود.

بهترین پیشگیری و درمان ورم چشم کمپرس آب یخ است که همواره از طرف پزشکان به افراد جراحی‌شده توصیه می‌شود. تورم پلک در صورتی مشکل‌ساز می‌شود که پس از هفت تا ده روز بهبود پیدا نکند و ادامه‌دار باشد.

* احساس درد:

حتی یک زخم کوچک هم که بر روی بدن به وجود بیاید، درد دارد. طبیعی است برش پلک‌ها و دست‌کاری بافت داخلی آنها نیز با درد همراه است.

اما این درد باید پس از چند روز برطرف شود. ادامه‌دار بودن و کاهش نیافتن شدت درد می‌تواند نشانه مشکلی باشد که باید آن را با پزشک جراحی پلک بالا در تهران در میان گذاشت.

* خشکی و سوزش چشم:

خشکی و سوزش چشم نیز از عوارض جراحی پلک بالا است که پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. در چند روز اولیه پس از جراحی پلک بالا در تهران، خشکی و سوزش چشم امری طبیعی است. البته این مشکل هم مانند موارد پیشین نباید ادامه‌دار باشد و باید پس از مدتی بهبود یابد.

* پلک زدن سخت و ریزش اشک:

در ساعت‌ها و روزهای اولیه پس از جراحی، به‌دلیل تورم و تغییراتی که روی پلک‌ها به وجود آمده، پلک زدن و باز و بسته کردن چشم برای بیمار اندکی سخت می‌شود.

اما تا چند روز بعدی، و پس از کاسته شدن از تورم چشم، پلک زدن هم به حالت عادی بازمی‌گردد. ریزش اشک هم از عوارض معمول جراحی بلفاروپلاستی در تهران است. ریزش اشک به‌دلیل تحریک غده‌های اشکی در اثر عمل جراحی به وجود می‌آید و برطرف می‌شود.

* تاری دید، دوبینی، حساسیت به نور و نابینایی موقت:

تاری دید از نمونه عوارض جراحی پلک بالا است که ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد. در صورت برخورد با چنین مشکلی، نگران نشوید و به چشم‌های خود فشار نیاورید.

بهترین کاری که در این زمان باید انجام دهید، استفاده نکردن از نمایشگرهای مختلف مانند گوشی هوشمند، تبلت، لپتاپ و حتی تلویزیون است.

ممکن است پس از جراحی پلک در تهران دوبینی را هم تجربه کنید. این مشکل تا چند ساعت پس از عمل جراحی برطرف می‌شود. همچنین حساسیت به نور که عملکرد طبیعی چشمان ما در برابر نور زیاد است، در این دوره بیشتر می‌شود.

حساسیت به نور ممکن است باعث ریزش اشک از چشم‌ها شود. البته این مشکل نیز به‌زودی رفع می‌شود. اما یک نکته را پس از عمل جراحی پلک بالا در تهران به خاطر داشته باشید. هرگز بدون عینک آفتابی در معرض تابش نور خورشید و نور شدید مصنوعی قرار نگیرید.

* کیست‌های ریز سفیدرنگ یا میلیا:

پدید آمدن کیست‌های ریز سفیدرنگی که به میلیا معروف هستند از عوارض جراحی پلک بالا است. کیست‌های میلیا بی‌خطر هستند و خودبه‌خود از بین می‌روند.

اما برای درمان زودهنگام آنها می‌توانید از پزشک کمک بگیرید. این کیست‌ها با عملی بسیار ساده از بافت پلک شما خارج می‌شوند.

* باز شدن محل برش پلک:

زمان جوش خوردن بافت بدن در افراد مختلف متفاوت است. گاهی اوقات پیش از جوش خوردن کامل پلک‌ها بخیه‌ها باز می‌شوند.

در این‌گونه موارد با توجه به مقدار بازشدگی زخم، از چسب‌های مخصوص برای جوش خوردن پلک استفاده می‌شود. گاهی هم نیاز است تا پلک دوباره بخیه شود.

* بافت‌مردگی یا نکروز چربی:

بافت‌مردگی یکی دیگر از عوارض جراحی پلک بالا است. در جراحی بلفاروپلاستی، بافت‌های زیر پوستی دست‌کاری می‌شوند و در اثر همین دستکاری‌ها ممکن است ذرات ریز چربی در زیر پوست دچار مرگ یا نکروز شوند.

این مسئله باعث پدید آمدن بافت‌های سخت و توده‌ای در زیر پوست می‌شود که لمس آنها با درد همراه است. این مشکل نیز یکی دیگر از پیامدهای جراحی پلک بالا است که پس از مدتی خودبه‌خود برطرف می‌شود. البته برای درمان زودتر آن می‌توانید از پزشک هم کمک بگیرید.

* تحریک‌پذیری چشم‌ها:

یکی دیگر از عوارض جراحی پلک بالا در تهران تحریک‌پذیری چشم‌ها است. البته این پیامد جراحی در روزهای پس از جراحی طبیعی است و پس از آن برطرف می‌شود.

راه‌های پیشگیری از عوارض جراحی پلک بالا چیست؟

برای پیشگیری از این عوارض سه راه پیش روی شما است:

1- بهترین متخصص جراحی پلک در تهران را انتخاب کنید:

خوشبختانه ما جراحان پلاستیک و زیبایی زیادی در کشور و در شهر تهران داریم. اولین قدم شما برای دوری از عوارض جراحی پلک بالا، سپردن جراحی پلک‌های خود به یک پزشک متخصص است. برای انتخاب بهترین متخصص جراحی پلک چند نکته مختلف را در نظر داشته باشید:

* تخصص پزشک در انجام جراحی‌های پلک نخستین گزینه‌ای است که باید مورد نظر شما قرار بگیرد. تحصیل یک متخصص جراحی پلک در زمینه جراحی زیبایی بوده، و در این راستا دوره‌های تکمیلی را گذرانده است.

گواهینامه‌های معتبر و مجوز کار پزشک متخصص هم گویای این نکته است. کلینیک VIP افتخار دارد که ازبهترین متخصص جراحی پلک استفاده می‌کند.

* تخصص یک پزشک زیبایی تنها گزینه مورد نیاز برای انجام جراحی‌های زیبایی نیست. پس از تخصص، تجربه و تعداد جراحی‌های زیبایی و موفق یک پزشک مهم‌ترین گزینه در انتخاب و اعتماد به او است.

* رعایت کردن اخلاق پزشکی ویژگی بعدی در انتخاب پزشک است. اخلاق پزشکی یک متخصص را بر آن می‌دارد تا درصد موفقیت جراحی و خطرهای آن را برای شما بازگو کند. همچنین در صورتی که شرایط لازم برای جراحی بلفاروپلاستی را نداشته باشید، شما را از آن آگاه کند.

2- بهترین کلینیک جراحی پلک در تهران را انتخاب کنید:

سومین نکته برای دوری از عوارض جراحی پلک بالا، انتخاب کلینیک استاندارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت است. اکنون در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که تب جراحی‌های زیبایی بالا گرفته و ممکن است افراد غیرمتخصص نیز با کارآموزی‌های کوتاه‌مدت، و برای دستیابی به سود مادی دست به گشایش کلینیک‌های زیبایی بزنند.

پس یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از خطرات جراحی پلک بالا، درمان و جراحی پلک‌های خود در یک کلینیک معتبر، استاندارد و دارای مجوز است. کلینیک VIP تمام مجوز های لازم در این زمینه را کسب کرده است.

انتخاب کلینیک استاندارد برای جراحی پلک

انتخاب کلینیک استاندارد برای جراحی پلک

3- مراقبت‌های پس از جراحی بلفاروپلاستی در تهران را جدی بگیرید:

پس از جراحی، توصیه‌هایی از طرف پزشک به شما می‌شود که تاثیر زیادی در پیشگیری از عوارض جراحی پلک بالا دارند. از نمونه مراقبت‌های پس از عمل جراحی به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

  • در دو سه روز اول استراحت در خانه و بیرون نرفتن از خانه بهترین مراقبت است.
  • داروهای آنتی بیوتیک و سایر داروها را در زمان مشخص آن مصرف کنید.
  •  استفاده از عینک آفتابی را فراموش نکنید.
  •  استفاده دوباره از لنز را تا اجازه پزشک به تاخیر بیندازید.
  •  در صورت نیاز، از اشک مصنوعی برای مرطوب نگه داشتن چشم‌های خود استفاده کنید.
  •  تا مدتی مصرف سیگار و الکل را فراموش کنید.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

پرسش‌های متداول:

1- آیا جراحی بلفاروپلاستی خطرناک است؟
خیر، این جراحی به‌هیچ‌وجه جزو جراحی‌های خطرناک شناخته نمی‌شود و انجام آن به دست جراحان باتجربه و متخصص خطری برای شما ندارد.
2- از کجا باید بدانم جراحی پلک بالا برای من عوارض خطرناکی ندارد؟
هیچ پزشک متخصصی قبل از معاینه کامل شما و اطمینان از نتیجه مثبت جراحی، این عمل را به شما توصیه نمی‌کند. متخصصان کارآزموده و متعهد جراحی پلک بالا در تهران با انجام آزمایش‌هایی پیش از جراحی مطمئن می‌شوند این عمل خطری برای شما در پیش نداشته باشد.
3- خطر جراحی بلفاروپلاستی چه زمانی بیشتر است؟
اگر کلینیک غیراستاندارد و پزشک غیرمتخصصی را برای این عمل جراحی انتخاب کرده باشید، خود را در معرض خطرهای عوارض جراحی پلک بالا قرار داده‌اید. یک پزشک بی‌تجربه حتی می‌تواند به اعصاب بینایی چشم‌های شما آسیب برساند.
4- کدام بیماری‌ها می‌توانند جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا را با خطر روبه‌رو کنند؟
داشتن بیماری‌های مختلفی مانند گواتر، پرکاری تیروئید، مشکلات قلبی، فشار خون بالا، بیماری‌های مربوط به گردش خون و دیابت می‌توانند هر عمل جراحی را با خط روبه‌رو کنند. پزشکان متخصص با آگاهی از این بیماری‌ها اقدامات لازم را در پیش می‌گیرند.
5- چه عواملی عوارض جراحی پلک بالا را بیشتر می‌کند؟
در درجه اول مهارت نداشتن پزشک، انتخاب روش اشتباه برای جراحی و کلینیک غیراستاندارد، و در مرحله بعدی مراقبت نکردن درست پس از جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند عوارض این جراحی را بیشتر کند.
سخن پایانی:

مهم‌ترین هدف بیشتر افرادی که تصمیم به جراحی بلفاروپلاستی در تهران می‌گیرند، برطرف شدن پف و افتادگی پلک‌هایشان است.

به‌عبارتی، هدف اصلی این افراد دستیابی به زیبایی پیشین چشم‌ها و چهره است. اگر شما هم درمان قطعی افتادگی و پف پلک خود را در بلفاروپلاستی پلک بالا می‌بینید، باید آن را به دست پزشکانی بسپارید که بیشترین تجربه را در انجام این عمل جراحی دارند. شما می‌توانید بدون ترس از عوارض جراحی پلک بالا، درمان خود را به پزشکان متخصص ما در کلینیک VIP بسپارید.

برای مشورت و تعیین زمان معاینه و مشاوره با شماره تلفن 02144158011 تماس بگیرید.

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی” هستید یا خیر.*

واتساپ