در سال های اخیر، جراحی های چشم و پلک در بین خانم ها، به خصوص زنان میان سال، بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از این جراحی ها که البته بین جوانان نیز رایج است، جراحی چشم گربه ای است. به دلیل محبوبیت این عمل، قصد داریم در این مقاله از سری مقالات کلینیک vip  تهران قصد داریم تا صفر تا صد جراحی چشم گربه ای در تهران را به شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

جراحی چشم گربه ای چیست؟

معمولا در بسیاری از افراد، گوشه بیرونی چشمشان هم راستا یا حتی پایین تر از گوشه داخلی چشم شان است. این حالت باعث می شود تا چشم فرد افتاده، و صورت آن خسته به نظر بیایید. به همین دلیل افراد زیادی ترجیح می دهند تا گوشه بیرونی چشمشان را بالاتر بکشند تا از حالت افتاده خارج شود. در این بین می توان علاوه بر کشیدن گوشه چشم ها، کمی قسمت های داخلی تر را فرم دهی کرد تا چشم افراد مانند چشم گربه ها زیبا و کشیده شود. به عملی که در آن چشم افراد به چشم گربه ها شباهت پیدا می کند، جراحی چشم گربه ای گفته می شود.

قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

قبل و بعد از عمل چشم گربه ای

 

عمل چشم گربه ای در تهران چگونه انجام می شود؟

در حال حاضر عمل جراحی چشم گربه ای در تهران و به صورت کلی در ایران یک عمل سرپایی محسوب می شود. البته در بعضی موارد، با توجه به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک، ممکن است این عمل با بیهوشی هم انجام شود. مدت زمان این عمل معمولا بین یک الی سه ساعت است اما ممکن است برای فردی، بیش از 3 ساعت نیز طول بکشد که این موضوع بستگی به فرم چشم ها و وضعیت جسمی بیمار دارد.

معمولا در این عمل ابتدا ناحیه مد نظر را بی حس می کنند، سپس در نواحی مد نظر، برش های کوچک و ریزی ایجاد می کنند. این برش ها در گوشه بیرونی چشم ها زده می شود و پوست گوشه چشم به صورت جزئی یا کلی، از هم جدا می شود. سپس جراح این قسمت های باز شده را در محل دیگری که معمولا بالاتر از ناحیه قبل است، بخیه می زند تا چشم ها به سمت بالا کشیده شوند. پس از آن بخیه ها پانسمان می شوند تا از عفونت جلوگیری شود.

در گوشه چشم افراد تاندونی به نام تاندن کانتال جانبی وجود دارد که در جراحی چشم گربه ای محل اتصالات این تاندون ها را جا به جا می کنند تا فرم چشم ها تغییر کند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

جراحی چشم گربه ای یا لیفت شقیقه؟

یکی از موارد که افراد زیادی به دنبال آن هستند، داشتن چشم هایی زیبا و خوش فرم بدون عمل جراحی است. برخی افراد به دلایل پزشکی نمی توانند جراحی انجام دهند و یا از تیغ و برش در ناحیه صورت به خصوص چشم هایشان می ترسند. اگر این افراد بخواهند چشم هایی گربه ای داشتنه باشند و عمل نکنند، بهترین راه لیفت شقیقه است.

لیفت شقیقه تا حدی می تواند باعث تغییر فرم چشم ها شود اما معمولا افراد برای جوانسازی این عمل را انجام می دهند. معمولا افرادی که از جراحی روی صورت می ترسند، این نوع عمل ها پیشنهاد می شود اما دو نکته را هم مد نظر داشته باشید:

  1. در لیفت شقیقه شما چشم هایتان کشیده می شود و با کشیده شدن آن، ابروهایتان کشیده می شود و محل سایر اجزای صورتتان نیز تغییر می کند، اما در جراحی چشم گربه ای، تنها چشم هایتان تغییر می کند و فرم و شکل ابروها و دیگر اعضای صورتتان تغییر محسوسی نمی کند.
  2. در لیفت شقیقه چشم ها فرم دهی نمی شوند و فقط گوشه بیرونی آن ها به سمت بیرون کشیده می شود، اما در جراحی چشم گربه ای، چشم ها به زیبایی تغییر فرم می دهند و یک شکل زیبا پیدا می کنند.

لیفت چشم گربه ای چیست؟

 

تفاوت عمل بلفاروپلاستی و جراحی چشم گربه ای در تهران چیست؟

بسیاری از افراد عمل بلفاروپلاستی و عمل چشم گربه ای را با یکدیگر یکسان می گیرند در حالی که این دو عمل اصلا یکسان نیست. در عمل بلفاروپلاستی، نواحی پشت پلک و پوست های اضافی که باعث افتادگی پلک و چین و چروک شده اند، برداشته می شود و یک عمل جوان سازی به حساب می آید. در این عمل معمولا حالت چشم ها تغییر نمی کند.

اما در جراحی چشم گربه ای ، پوست اضافه ای برداشته نمی شود و فقط محل کانتال های کناری چشم عوض می شود و حالت چشم فرد تغییر می کند و چشم هایی بزرگتر و کشیده تر خواهند داشت. افرادی که علاقه دارند هم افتادگی پلک آن ها برطرف شود و هم چشمانی درشت تر داشته باشند، می تواند از پزشک خود درخواست کنند که علاوه بر برداشتن پلک، فرم چشم هایشان را نیز تغییر دهد.

عمل چشم گربه ای دکتر خوانساری

عمل چشم گربه ای دکتر خوانساری

 

کاندیدای مناسب جراحی چشم گربه ای در تهران

چه کسانی برای عمل جراحی چشم گربه ای مناسب اند؟ معمولا برای معرفی کاندیدای مناسب یک عمل زیبایی و جراحی، اولین چیزی که در نظر گرفته می شود، سلامت جسمی فرد است. بسیار مهم است که فرد دچار بیماری هایی از قبیل بیماری های قلب عروقی، چاقی، فشار خون، مشکلات تنفسی و بیماری هایی از این قبیل نباشد.

اگر فرد این مشکلات را نداشته باشد و از طرفی چشم هایی افتاده داشته باشد، می تواند کاندیدای مناسب این عمل باشد. افتادگی گوشه چشم و وجود پف پلک می تواند یک علت خوب برای انجام عمل جراحی چشم گربه ای باشد، البته در شرایطی که فرد از ظاهر چشمان خود راضی نیست. در نهایت نیز اگر فرد بالای 18 سال سن داشته باشد، می تواند این عمل را انجام دهد. در ایران این عمل نیز محدودیت جنسی ندارند و همه افراد علاقه مند می توانند جراحی کنند.

 

مزایای جراحی چشم گربه ای در تهران

معمولا با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی اطراف چشم ها دستخوش تغییراتی می شود. این خاصیت ارتجاعی به مرور زمان از بین رفته و باعث افتادگی پلک ها و شل شدن پوست پشت چشم ها می شود. به همین دلیل در این حالت معمولا چشم افراد افتاده می شود و در بعضی موارد با ایجاد پف زیر چشم نیز مواجه می شویم.

پیر، خسته و غمگین به نظر چشم ها، یک موضوع آزاردهنده برای بسیاری از افراد است. البته فقط افزایش سن نیست که علت به وجود آمدن این موارد است، داشتن یک سبک زندگی ناسالم و نادرست نیز می تواند بر ایجاد چنین چین و چروک هایی تاثیر گذار باشد. استفاده نکردن از ضد آفتاب و قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید، مصرف الکل و سیگار در طولانی مدت، مشکلات ژنتیکی و ارثی و به وجود آمدن آسیب های جسمانی از جمله فلج صورت نیز می تواند در به وجود آمدن این ضایعه تاثیر گذار باشد.

به همین دلیل است که افراد جراحی چشم گربه ای انجام می دهند. عمل چشم گربه ای می تواند این حالات شلی و افتادگی را برطرف نمایند و باعث کشیده شدن و درشت تر شدن چشم ها شود.

این عمل می تواند علاوه بر مزایای زیبایی، مزایای درمانی نیز داشته باشد. برخی افراد به دلیل افتادگی پلک خود نمی توانند به صورت چشم هایشان ببندند و به همین دلیل در بحث محافظت از چشم هایشان مشکلات زیادی از جمله آسیب به قرنیه چشم به وجود می آید. عمل جراحی چشم گربه ای می تواند این مشکلات را برطرف کند و احتمالات و خطرات پیش بینی نشده برای آسیب به چشم را کاهش دهد.

عمل چشم روباهی یا چشم گربه ای

عمل چشم روباهی یا چشم گربه ای

 

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی چشم گربه ای در تهران

همیشه در تمامی عمل های زیبایی، دوران نقاهت پس از عمل، مهم ترین دوران برای گرفتن نتایج مناسب از یک عمل است. دوران نقاهت جراحی چشم گربه ای معمولا بین 7 تا 10 روز زمان می برد. در این دوران داشتن تورم و کبودی کاملا طبیعی است و به مرور زمان و با رعایت نکاتی که پزشکتان به شما می گوید، این تورم ها کاهش پیدا کرده و از بین می رود. معمولا بخیه ها نیز یک هفته پس از عمل باز می شود.

معمولا چند روز اول بعد از عمل، حالت چشم ها غیر طبیعی و اغراق شده است، اما مطمئن باشید پس از چند روز، حالت چشم ها عادی تر و طبیعی تر شده و نتیجه عملتان یک چشم طبیعی و زیبا خواهد بود. برای آن که دوران نقاهت خود را به خوبی بگذرانید، بهتر است این چند نکته را رعایت کنید:

  • تا یک هفته از انجام ورزش، فعالیت های سنگین و مالیدن چشم یا آزایش کردن خودداری کنید.
  • بهتر است در دوران نقاهت خود، در همه حالت ها سرتان را بالا بگیرید.
  • از استفاده بیش از حد از گوشی یا لپ تاپ، خواندن یا تلویزیون دیدن یا هر فعالیتی که باعث آسیب رساندن به گوش ها شود خودداری کنید.
  • تا چندین هفته پس از عمل از لنز استفاده نکنید.
  • مصرف داروها، آنتی بیوتیک ها و پماد های چشمی که پزشک تان توصیه می کند را حتما در زمان های تعیین شده مصرف کنید.
  • تا سه هفته پس از کشیده شدن بخیه ها از رفتن به استخر یا سونا خودداری کنید.

به صورت کلی بهتر است در دوران نقاهت خود کمترین فشار را به چشم هایتان بیاورید. اگر هر گونه تغییر غیر عادی در بینایی یا درد شدید در چشم خود احساس کردید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید و فورا به او مراجعه کنید.

 

ماندگاری جراحی چشم گربه ای چقدر است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد در مورد جراحی چشم گربه ای می پرسند، ماندگاری این عمل است. عمل چشم گربه ای یک عمل دائمی لیفت چشم ها است و معمولا اثرات طولانی مدت دارد، اما در برخی موارد، بعد از گذشت زمان، چشم ها کمی افتادگی پیدا می کنند. افزایش سن، بیماری های پوستی، سبک زندگی و تغذیه، تابش نور آفتاب، مهارت پزشک و … همه از عواملی است که می تواند روی نتایج این عمل تاثیر بگذارد. اگر می خواهید دچار افتادگی بعد از عمل نشوید، بهتر است موارد گفته شده را رعایت کنید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

 عمل جراحی چشم گربه ای در تهران

عمل جراحی چشم گربه ای در تهران

هزینه و قیمت جراحی چشم گربه ای در تهران

هزینه و قیمت جراحی چشم گربه ای در تهران بستگی به عوامل مختلفی دارد و در هر منطقه متفاوت است. فاکتورهایی همچون مهارت پزشک، میزان مجهز بودن دستگاه های محل عمل(بیمارستان یا کلینیک)، بیمه درمانی فرد متقاضی و شهر یا محلی که فرد برای معالجه مراجعه می کند، از عوامل تاثیر گذار بر قیمت این عمل می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت هر جراحی با شماره های مربوط به هر پزشک تماس بگیرید و قیمت و هزینه های ایشان را بپرسید.

 

عمل چشم گربه ای در تهران

در حال حاضر شهر تهران بزرگترین و بهترین مراکز درمانی و زیبایی را دارد.  جراحی چشم گربه ای نیز یکی از عمل های متدوال زیبایی در تهران است. مراکز زیادی وجود دارد که این عمل را انجام می دهند. یکی از این مراکز، کلینیک VIP تهران است که در حال حاضر در غرب تهران و منطقه سعادت آباد مشغول به فعالیت است. در این مرکز از بهترین جراحان و به روزترین دستگاه ها استفاده می شود تا این عمل انجام شود.

 

سوالات متدوال

آیا جراحی چشم گربه ای عملی دردناک است؟

خیر، این عمل در حین انجام عملی دردناک نیست. پس از عمل نیز بیمار مقداری درد را احساس می کند اما با مسکن این درد قابل رفع است.

آیا من کاندیدای مناسبی برای عمل چشم گربه ای هستم؟

اگر بالای 18 سال سن دارید، چشمانی افتاده و پف کرده دارید و ظاهر چشمان خود را دوست ندارید، کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید.

بهبودی بعد از عمل جراحی چشم گربه ای در تهران چقدر طول می کشد؟

معمولا بین دو تا 4 هفته، زمان بهبودی کامل این عمل جراحی است.

پیچ اینستاگرام نمونه های عمل بلفاروپلاستی

جمع بندی

عمل جراحی چشم گربه ای در تهران یکی از عمل های محبوب در بین جوانان است. معمولا این عمل که به صورت سرپایی انجام می شود، از عمل های دائمی لیفت چشم ها است. ما در این مقاله از مقالات کلینیک VIP تهران سعی کردیم به توضیح مفصل این عمل و تمامی مسائل پیرامون آن بپردازیم. اگر در مورد این جراحی همچنان سوالی داشته باشید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاورین مجموعه ما سوالات خود را بپرسید و مشورت بگیرید.

کلینیک vip تهران یک کلینیک تخصصی زیبایی صورت و بدن در غرب تهران است که زیر نظر دکت مهدی قلیچ خانی اداره می شود. در این کلینیک با استفاده از به روزترین دستگاه های دنیا عمل های همچون عمل چشم گربه ای، عمل بلفاروپلاستی، عمل لیفت صورت، لیفت پیشانی و ابرو و انواع عمل های زیبایی پیکرتراشی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عمل ها، قیمت و هزینه جراحی و ویزیت و رزرو وقت، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 

واتساپ