کاشت-مو

کاشت مو در کلینیک VIP

کاشت مو با چه روش هایی انجام میشود کدام روش کاشت مو با توجه به نوع طاسی شما مناسب تر است ؟

از چه سنی میتوانید برای کاشت موهای خود اقدام کنید هزینه کاشت مو چقدر است ؟ در این مقاله پاسخ به تمام سوالات خود در مورد کاشت مو را پیدا خواهید کرد

عمل کاشت مو به چه علتی انجام میشود ؟

افراد زیادی دچار ریزش مو در نواحی مختلف سر می‌شوند و از این رو، انواع و اقسام شامپوها، ترکیب‌های خانگی و داروهای تقویتی را هم مصرف می‌کنند، اما هیچ‌کدام تأثیر بلندمدت و ماندگاری روی موها نمی‌گذارند. این مشکل نه‌تنها روی زیبایی ظاهری افراد اثر دارد، بلکه اعتمادبه‌نفس را هم کاهش می‌دهد.

اما خبر خوب برای کسانی که ریزش موی شدید دارند، آن‌هایی که انواع داروها را مصرف کرده‌اند، ولی مویشان هیچ رشدی نداشته، افرادی که به دنبال موهای مصنوعی و غیرقابل‌رشد نیستند، بلکه دوست دارند موهای طبیعی خودشان دوباره در نواحی طاسی یا کچلی شروع به رشد کنند این است که:

به‌جای آنکه سراغ مصرف هزار و یک داروی کم اثر بروید و هر بار دستی به موهایتان می‌کشید، تعداد زیادی تار مو کف دستتان ببینید، کاشت مو انجام بدهید

البته منظورمان، روش‌های قدیمی و منسوخی نیستند که تارهای مو را از جاهای مختلف برمی‌داشتند و به شکل مصنوعی و غیرقابل‌باوری روی نواحی کم مو قرار می‌دادند ، در روش‌های جدید کاشت طبیعی مو ، پزشک فولیکول‌های موی شما را از بانک مو که پشت سرتان است برداشت می‌کنند و در نواحی طاسی می‌کارند. در این روش، بعد از مدتی، موهای خودتان به‌صورت طبیعی شروع به رشد می‌کنند! یعنی می‌توانید آن‌ها را کوتاه کنید، مدل بدهید و در کل موهای طبیعی و قابل رشد خودتان را داشته باشید.

عکس نمونه عمل کاشت مو در کلینیک vip
عکس نمونه عمل کاشت مو در کلینیک vip

بهترین روش کاشت مو کدام است

روش‌های کاشت مو رشد چشم‌گیری طی سال‌های اخیر داشته‌اند. روش‌های جدیدی که ما در کلینیک کاشت مو VIP استفاده می‌کنیم، کم تهاجمی هستند، یعنی کمترین میزان عوارض جانبی کاشت را دارند و نتیجه شگفت‌انگیزی به همراه می‌آورند.از میان روش‌های جدید موجود، هر روش برای فردی مناسب است که با توجه به میزان تراکم و ناحیه طاسی خودتان، باید به کلینیک vip تهران یا سایر کلینیک‌های معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید تا تیم پزشکی وضعیت سر شما و ریزش مویتان را بررسی کنند.

تیم پزشکی با تجربه در کلینیک vip بعد از معاینه و بررسی وضعیت طاسی، بانک مو، انعطاف‌پذیری پوست سر، تراکم دلخواه و سایر معیارهای مهم، بهترین روش کاشت را پیشنهاد می‌کنند.

روش‌های مختلف کاشت مو

برای اینکه ظاهری عالی به چهره و موهای خود بدهید روش های زیادی وجود دارد که پزشک متخصص باتوجه به مقدار ریزش مو،میزان تراکم مورد نظر و خط هیرلاین بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهد داد

کاشت مو به روش FUE چیست و چطور انجام می‌شود؟

یکی از روش‌های قدیمی کاشت مو FUT ( اف‌یوتی) است که در کلینیک VIP دیگر استفاده نمی‌شود. در این روش ابتدا نوار باریکی از پوست پشت سر برداشته و زخم به‌جامانده را بخیه می‌زدند.

موهای قسمت‌های بالاتر هم جای زخم را می‌پوشاندند، اما اگر موهای پشت سر خیلی کوتاه می‌شدند، جای بخیه‌ها معلوم می‌شد. از طرف دیگر ممکن بود گوشت اضافه هم در محل زخم‌ها به وجود بیاید.

بعد هم آن نوار باریک پوستی را زیر میکروسکوپ قرار داده و با استفاده از ابزارهای خاصی، فولیکول‌هایش را برمی‌داشتند. هر واحد فولیکول به‌طور کلی ۱ تا ۴ تار مو دارد. این واحدها را پس از آماده‌سازی، گرافت می‌نامند.

پزشک با استفاده از گرافت‌ها، عمل کاشت را آغاز می‌کرد. او برای این کار با استفاده از ابزاری به ‌نام پانچ (punch)، سوراخ‌های بسیار ریزی با قطر ۰٫۵ تا ۱ میلی‌متر در پوست قسمت گیرنده ایجاد کرده و گرافت‌ها را در این سوراخ‌ها قرار می‌داد.

در این روش عمق و زاویه سوراخ مهم بود، چون اگر عمق آن بیش ‌از اندازه کم یا زیاد می‌شد، گرافت از بین می‌رفت. اگر هم زاویه مناسب نبود، خواب مو اشتباه می‌شد؛ اما عوارض جانبی این روش، مثل خون‌ریزی و زخم و از همه بدتر، گوشت اضافه در ناحیه بانک مو، کم‌کم باعث شدند این روش از دور خارج شود.

تصویر نمونه کاشت مو در کلینیک vip
تصویر نمونه کاشت مو در کلینیک vip

کاشت مو به روش FIT چیست و چطور انجام می‌شود؟

کاشت مو به روش FIT (اف‌آی‌تی) هم شبیه اف‌یو‌تی بود. مهم‌ترین تفاوت این دو روش باهم، در مرحله برداشت گرافت بود. در روش اف‌آی‌تی، به‌جای برداشت نوار پوستی، همان واحدهای فولیکول را به‌صورت دانه‌دانه از پشت سر برمی‌داشتند.

پزشک در این روش هم از ابزار پانچ (punch) دستی استفاده کرده و سوراخ‌های بسیار ریزی در بانک مو ایجاد می‌کردند. در هر نوبت هم فقط یک فولیکول از بافت جدا کرده و آن را استخراج می‌کردند.بعد از برداشت، واحدهای فولیکولی زیر میکروسکوپ قرار گرفته و آماده کاشت می‌شدند. بعد هم جراح شروع به کاشت مو می‌کرد. کاشت مو به روش FIT درست مانند روش FUT بود، یعنی سوراخ‌های بسیار ریزی در قسمت گیرنده ایجاد کرده و گرافت‌ها را جاسازی می‌کردند.

کاشت مو FIT نیازی به بخیه ندارد، ریسک ایجاد زخم و گوشت اضافه هم وجود ندارد؛ اما نکته منفی این روش آن است که با ابزار دستی انجام می‌شود، برای همین پزشکان این حوزه به سراغ روش بهینه‌تری برای کاشت مو رفتند.

جدیدترین-روش-کاشت-مو
جدیدترین-روش-کاشت-مو

کاشت مو به روش SUT چیست و چطور انجام می‌شود؟

کاشت مو به روش SUT ( اس یو تی ) تا حدودی مانند اف‌آی‌تی است؛ با این فرق که در مرحله برداشت، از پانچ ماشینی و قابلیت ساکشن دستگاه استفاده می‌شود. در ادامه واحدهای فولیکولی را زیر میکروسکوپ آماده کرده و بعد هم با پانچ دستی یا ماشینی، گرافت‌ها را در قسمت گیرنده می‌کارند.

در روش کاشت مو SUT یا Micro SUT از دستگاهی به‌نام اس‌ای‌اف‌ای‌آر (SAFER) یا اس‌ای‌اف‌ای (SAFE) استفاده می‌شود. البته این روش تمام‌خودکار نیست، اما دستگاه SUT دو قابلیت دارد که هنگام استخراج فولیکول، عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند:

  • پانچ ماشینی این دستگاه قابلیت چرخش دارد و پوست را مثل مته سوراخ می‌کند،
  • ساکشن یا مکش، فولیکول‌ها را بدون دخالت دست به داخل دستگاه می‌کشد.

این دو قابلیت در دستگاه SAFER سرعت برداشت فولیکول‌ها را افزایش داده، خطای برداشت را کاهش داده و درنهایت باعث می‌شوند گرافت‌ها کیفیت بهتری داشته باشند. این فرایند در کوتاه‌مدت و بلندمدت، نتایج شگفت‌انگیزی دارد. به همین دلیل در کلینیک کاشت موی vip از روش SUT یا Micro SUT استفاده می‌شود.

روش-پیوند-مو
روش-پیوند-مو

البته رو‌ش‌های کاشت موی دیگری هم وجود دارند که بنا بر شرایط ویژه شما، ممکن است جراح پیشنهاد بدهد. رایج‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

پیوند مو به روش میکرو FIT

در روش میکرو اف‌آی‌تی (Micro FIT) یا ام‌اف‌آی‌ت (MFIT) از ایمپلنتر مینیاتوری برای برداشت واحدهای فولیکول استفاده می‌کنند. دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری هم مانند دستگاه SAFER پانچ چرخشی دارد، اما در این دستگاه می‌توان قطر سوراخ را به دلخواه تنظیم کرد.

در این روش کاشت مو، سوراخ‌هایی به قطر ۰٫۶ تا ۰٫۹ میلی‌متر ایجاد می‌کنند. همین قابلیت تغییر قطر سوراخ، باعث می‌شود واحد‌های فولیکول کوچک‌تری برداشت شده و در نتیجه گرافت‌ها شکل طبیعی‌تری به خود بگیرند.

دستگاه کاشت موی MFIT قابلیت ساکشن یا مکش هم دارد، بنابراین نیازی به استفاده از انبرک نیست. واحدهای فولیکول هم با ابزارهای کاشت مو در تماس مستقیم نیستند و در نتیجه آسیب کمتری می‌بینند. سایر مراحل آماده‌سازی و کاشت گرافت‌ها در MFIT مانند دیگر روش‌های رایج کاشت مو هستند.

پیوند مو به روش BHT

بی‌چی‌تی (BHT) روش جداگانه‌ای برای کاشت مو نیست، بلکه در این روش به‌جای بانک موی پشت سر، از موهای بدن استفاده می‌کنند. برای برداشت هم می‌توان از انواع روش کاشت موی FIT، MFIT و SUT استفاده کرد.

در BHT گرافت‌ها را از موهای بدن برداشت می‌کنند. البته موهای بدن کیفیت کمتری نسبت به موهای سر دارند، بنابراین درصد کمی از آن‌ها بعد از کاشت زنده می‌مانند. نکته مهم اینکه از این روش به‌عنوان روش اصلی استفاده نمی‌شود، بلکه فقط برای بهبود تراکم مو است.

پیوند مو به روش U-FIT

روش یو-اف‌آی‌تی (U-FIT) یا کاشت نامحسوس، همان Micro FIT است، با این فرق که بدون تراشیدن موهای سرانجام می‌شود. البته این روش برای همه قابل‌اجرا نیست. برای اطمینان از قابل ‌انجام بودن آن، حتماً باید از مشاوره تخصصی در کلینیک vip تهران استفاده کنید.

پیوند مو به روش HRT

در روش اچ‌آرتی (HRT) به‌جای استفاده از فولیکول طبیعی، از فیبرهای مصنوعی استفاده می‌شود. رنگ و جنس این فیبرها درست مانند موی طبیعی خودتان است. البته نکته قابل‌توجه اینکه این فیبرها رشد نمی‌کنند و اندازه آن‌ها هم ثابت می‌ماند.

پس با توجه به گوناگونی روش‌های کاشت مو، توصیه می‌شود حتماً به کلینیک‌های تخصصی کاشت مو مراجعه کنید که زیر نظر پزشک متخصص اداره می‌شوند و از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم مجوز دارند؛ در غیر این صورت، ممکن است دچار عوارض جانبی کاشت مو شوید و نتیجه هم راضی‌کننده نباشد!

سن مناسب برای کاشت مو

اگر در سن مناسب برای کاشت مو اقدام کنیم، زیبایی و ماندگاری موها بیشتر خواهد بود. به‌طور کلی کاشت یا پیوند مو برای نوجوان‌ها و کسانی که در اوایل جوانی هستند، توصیه نمی‌شود، چون ممکن است در آینده ظاهر ناخوشایندی به خود بگیرد!

بیشترین مراجعه کنندگان کلینیک VIP کسانی هستند که به دلایل ارثی ریزش موی شدید، طاسی یا کچلی دارند. در این نوع افراد، به‌طور معمول موهای جلوی سر از بین می‌روند، اما موهای پشت سر پرپشت هستند. پس موها را از پشت سر برداشته و به قسمت خالی  جلوی سر پیوند می‌دهند.

همیشه توصیه می‌شود پیش از هرگونه اقدامی، با پزشک مشورت کرده و برای پیوند مو هم به کلینیک‌های حرفه ای و با سابقه ، مانند کلینیک VIP مارال مراجعه کنید. اگر بعد از مشاوره تخصصی، متوجه شدید شرایط لازم برای کاشتن مو را دارید، می‌توانید یکی از روش‌ها را به سلیقه خودتان و توصیه پزشک انتخاب کنید.

برای مثال اگر تراکم برایتان مهم است، می‌توانید سراغ ترکیبی از روش‌های FUT و FIT بروید؛ اگر می‌خواهید عوارض جانبی بعد از عمل را به حداقل برسانید، روش FIT یا SUT را انتخاب کنید؛ اما در هر صورت بهتر است این عمل را را در سن مناسبی انجام بدهید.

نتیجه‌ای که از عمل پیوند مو به دست می‌آید، برای همه سنین یکسان نیست. گفتیم که برای تعیین سن مناسب کاشت بهتر است با مشاوران ما صحبت کنید. پزشک متخصص برای تعیین سن مناسب کاشت مو دو عامل را در نظر می‌گیرد که عبارت‌اند از جنسیت متقاضی و دلایل ریزش مو و میزان بانک مو ایشان.

سن مناسب عمل پیوند مو برای کسانی که ریزش موی ژنتیکی دارند

برای خانم‌ها به‌طور کلی و همین‌طور آقایانی که به خاطر صدمه‌های پوستی دچار طاسی شده‌اند، محدودیت سنی وجود ندارد، یعنی خانم‌ها در هر سنی می‌توانند اقدام به کاشت مو کنند؛ اما سن عمل پیوند مو برای آقایانی که دچار ریزش موی ژنتیکی هستند، به‌طور معمول اواخر دهه سوم زندگی به بعد است.

اواخر دهه سوم زندگی، یعنی حدود ۲۷ یا ۲۸ سالگی و چه‌بسا برای بعضی‌ها بالاتر از ۴۰ سالگی، بهترین سن برای پیوند مو است. در این سنین ریزش مو شدت می‌گیرد، بنابراین نتیجه پیوند مو بهتر با ماندگاری بالاتری خواهد بود.

سن-کاشت-مو
سن-کاشت-مو

کاشت مو برای نوجوان‌ها و جوان‌ها

بانک موی انسان فولیکول‌هایی دارد که از نظر ساختار ژنتیکی و بافتی نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاومت بالایی دارند. هورمون‌های آندروژنی در بدن آقایان و همین‌طور خانم‌ها ترشح می‌شوند که البته مقدار آن‌ها در آقایان بیشتر است. این هورمون‌ها گاهی اوقات باعث کاهش ضخامت و درنهایت ریزش مو می‌شوند.

پیش‌بینی وضعیت بانک مو در متقاضیان جوان ، به ویژه‌ کسانی که کمتر از ۲۵ سال دارند، بسیار دشوار است. در این سنین نمی‌توان گفت چه تعداد فولیکول بانک مو نسبت به ریزش مقاوم هستند و در آینده دچار ریزش نمی‌شوند.

در سنین بالاتر، وضعیت ریزش مو تقریباً تثبیت شده، پس می‌توانیم تشخیص بدهیم بانک موی متقاضی تعداد فولیکول مقاوم مناسبی دارد یا نه.

به‌طور کلی، هرچه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال اینکه به طاسی زیاد ختم شود، بیشتر است.

فرد جوانی را تصور کنید که خط رویش مو در دو طرف سرش ریزش دارد. او می‌خواهد این نواحی را پر کند. برای رسیدن به تراکم مناسب، به تعداد بسیار زیادی گرافت نیاز داریم؛ اما این مسئله از دو جهت ایراد دارد که عبارت‌اند از برداشت تعداد بیش‌ازاندازه گرافت و ظاهر ناخوشایند قسمت‌های تاج و مرکز سر در آینده.

اگر ریزش مو در این متقاضی تا حدی پیشرفت کند که در آینده نتوانیم طاسی‌ها را جبران کنیم، در قسمت‌هایی از سر موی پرپشت و در قسمت‌های دیگر طاسی خواهیم داشت. اگر هم بخواهد سر را به‌طور کامل بتراشد، جای زخم‌ها معلوم خواهند شد!

عکس نمونه کاشت موی طبیعی بعد از شش ماه
عکس نمونه کاشت موی طبیعی بعد از شش ماه

سن مناسب کاشت مو برای آقایان

کاشتن مو به‌طور کلی برای کسانی توصیه می‌شود که در اواخر دهه سوم یا دهه چهارم زندگی به سر می‌برند. البته در این سنین با محدودیت بانک مو هم مواجه هستیم و نمی‌توانیم نواحی گیج‌گاهی یا بخش‌های پایینی نواحی تاجی را برای کسانی که طاسی شدید دارند پر کنیم.

کسانی که دچار ریزش موی کم یا متوسط هستند، چنین محدودیتی ندارند. این افراد با عمل پیوند مو می‌توانند به تراکم‌های بالا برسند. پیش‌بینی میزان ریزش مو، مهم‌ترین مسئله برای تشخیص سن مناسب این عمل زیباسازی است.

ریزش مو در جوان‌ترها ممکن است به طاسی‌های کم، متوسط یا شدید ختم شود. هر سه مورد با کاشت مو قابل‌ترمیم هستند، اما روش کاشت مو و پوشش حاصل در هرکدام فرق می‌کند. در طاسی‌های شدید هدف اصلی جبران مناطق گیج‌گاهی و تاجی نیست، اما در طاسی‌های کم، می‌توان قسمت‌های خالی در این دو ناحیه‌ را به‌خوبی پر کرد.

اگر کمتر از ۲۵ سال سن دارید و دچار ریزش شدید هستید، نگران نباشید! برای این سنین هم روش‌های جایگزینی مانند درمان ریزش مو با پی‌آرپی (PRP)، مزوتراپی (Mesotherapy) و درمان‌های دارویی وجود دارند که البته همه این‌ها باید با مشورت و زیر نظر پزشک متخصص انجام شوند.

کاشت-مو-با-تراکم-بالا
کاشت-مو-با-تراکم-بالا

بهترین کلینیک کاشت مو کجاست؟

انتخاب کلینیک مناسب برای عمل پیوند مو بسیار مهم است. همان‌طور که گفتیم، روش‌ها و ابزارهای مختلفی برای کاشت وجود دارند که بعضی از آن‌ها دیگر منسوخ شده و بعضی دیگر عوارض زیادی دارند.

بسیاری از پزشکان با تجربه ، کلینیک vip را برای کاشت طبیعی توصیه می‌کنند. کلینیک vip به ۱۰ دلیل یکی از بهترین مراکز کاشت و پیوند مو در ایران محسوب می‌شود:

۱. بیش از ۱۵ سال سابقه دارد.

۲. زیر نظر پزشک متخصص و با همکاری تیم مجرب فعالیت می‌کند.

۳. از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز رسمی دارد.

۴. این کلینیک مجهز به دستگاه  اسکن و آنالیز سر است و خط مو را با دستگاه سه‌بعدی لیزری طراحی می‌کند.

۵. عمل پیوند مو با استفاده از جدیدترین تجهیزات و روش هایی مانند SUT , Micro SUT انجام میشود که کمترین عارضه را دارد ، در یک جلسه و با بالاترین تراکم انجام میشود .

۶. پیوند مو بدون نیاز به تراشیدن یا کوتاه کردن مو و بدون جراحی انجام می‌شود.

۷. عمل کاشت با موی طبیعی و زنده و بالاترین تراکم ممکن کاشته می‌شود که رشد طبیعی هم داشته و می‌توان به آن مدل داد و آن را اصلاح کرد.

۸. باتوجه به شیوع بیماری کرونا محیط کلینیک به صورت روزانه و ساعتی استریل میشود و مراجعین قبل از ورود به کلینیک معاینه اولیه کرونا میشوند و تمام نکات بهداشتی توسط پرسنل رعایت خواهد شد

۹. در اولین مراجعه حضوری به کلینیک vip ، از بانک مو متقاضی اسکن و آنالیز رایگان صورت می‌گیرد  با توجه به وضعیت بانک مو بهترین روش برای رسیدن به بهترین نتیجه انتخاب خواهد شد

۱۰. قبل از مراجعه به کلینیک میتوانید عکس و فیلم بیش از ۷۰۰۰ نمونه عمل موفق را بررسی کنید و نظرات کاربران این کلینیک را جویا شوید.

عکس نمونه کاشت موی موفق در کلینیک VIP
عکس نمونه کاشت موی موفق در کلینیک کاشت مو VIP

سوالات متداول مراجعین کلینیک کاشت مو  VIP

این‌ها پرسش‌هایی هستند که بسیاری از مراجعه‌کنندگان از مشاوران کلینیک vip می‌پرسند. این پرسش‌ها و پاسخ‌هایشان را در ادامه می‌آوریم تا همه از آن‌ها استفاده کنند:

عمل کاشت مو در کلینیک vip به چه روشی انجام می‌شود؟

انواع روش های پیوند مو به روش های  SUT-FIT-FUT ترکیبی و فوق ترکیبی ، میکروگرافت ، سوپر FUE و روش های جدید SUT و میکرو SUT

در کلینیک VIP انجام با توجه به میزان طاسی و بانک مو  متقاضی انجام میشود قبل از انجام عمل کاشت ابتدا با خط مو با دستگاه اسکن لیزری  طراحی میشود و سپس با حداکثر تراکم ممکن و خط برش لیزری کاشت انجام خواهد شد.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

پزشک وضعیت بانک مو و همین‌طور میزان طاسی سر و تراکم مورد نیاز را بررسی کرده و مناسب‌ترین روش را پیشنهاد می‌دهند.

پزشک وضعیت بانک مو و همین‌طور میزان طاسی سر و تراکم مورد نیاز را بررسی کرده و مناسب‌ترین روش را پیشنهاد می‌دهند عکس نواحی مختلف سر را در واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۰۹۹۸۷۱۵ ارسال کنید تا اطلاعات لازم به شما ارائه شود.

هزینه کاشت مو در کلینیک vip چقدر است؟

هزینه کاشتن مو در کلینیک‌های معتبر بر اساس میزان طاسی و روش انتخابی تعیین می‌شود

شما می‌توانید برای تعیین هزینه ، عکس از نواحی مختلف سر را از طریق واتس اپ شماره ۰۹۱۲۰۹۹۸۷۱۵ برای ما ارسال کنید

 عمل پیوند مو چقدر طول می‌کشد؟

در کلینیک VIP عمل کاشت در یک جلسه ۳ تا ۶ ساعته انجام می‌شود.

آیا برای عمل کاشت طبیعی مو باید موهایم را کوتاه کنم؟

برای ناحیه شقیقه و خط مو (هیرلاین) بدون نیاز به تراشیدن یا حتی کوتاه‌کردن موها عمل کاشت انجام می‌شود.


153 نوشته
کلینیک VIP مارال با مجوز رسمی از وزارت بهداشت با مجموعه ای کامل از برترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و با همکاری تیم پزشکی متخصص و مجرب در زمینه عمل های زیبایی ، کاشت مو ، کاشت ابرو ، کاشت ریش ، عمل جراحی زیبایی چشم ،لیفت شقیقه و ابرو بلفاروپلاستی . پیکرتراشی تزریق ژل و بوتاکس،عمل تزریق چربی و... فعالیت میکند ، ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات و مشاوره صحیح برای انتخاب بهترین کلینیک زیبایی و پزشک متخصص به شما ارائه کنیم،سوالات خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید تا مشاوران کلینیک به شما پاسخ دهند

4 Comments

  1. سلاطین قربانی

    سلام مجدد
    نمیشه برای کاشت موی خانم ها از موهای زائد بدن خود یا موهای زائد همسرش مثل ریش یا… استفاده بشه؟

  1. هدیه کلانتری زاده

    سلام وقت بخیر . بهترین روش کاشت مو برای خانمها کدام روش میباشد؟

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
معاینه و نوبت رایگان