لیپوماتیک غبغب یا عمل زیبایی غبغب چطور انجام می‌شود؟

بعضی از افراد به طور مادرزادی غبغب بزرگی دارند و هر چقدر سن آن‌ها بیشتر می‌شود و وزن آن‌ها بالا می‌رود، این مشکل بیشتر چهره آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. البته بیشتر کسانی که از بزرگی غبغب یا چربی زیر چانه رنج می‌برند، افرادی هستند که اضافه‌وزن دارند. یا کسانی که قبلاً وزنشان زیاد بوده و با وجود کاهش قابل توجه وزن، هنوز هم با مشکل آویزان بودن غبغب مواجه هستند.

غبغب می‌تواند چهره شما را چاق نشان دهد و گردن شما را پنهان کند؛ بنابراین حتی موقع استفاده از اکسسوری­هایی مانند گردنبندهای زیبا یا لباس‌هایی که یقه‌های زیبا و جذاب دارند، این غبغب است که به جای گردنبند یا لباس به چشم مخاطب می‌آید و اجازه نمی‌دهد که دیگران زیبایی‌های واقعی فرد را ببینند.

برای اینکه غبغبتان را برای همیشه از بین ببرید و مانند سوپراستارها و مدل‌های زیبایی گردنی کشیده و زیبا داشته باشید، می‌توانید روی لیپوماتیک غبغب یا جراحی لاغری غبغب حساب کنید. در این روش چربی‌هایی که در این ناحیه جمع شده‌اند برداشته می‌شوند و می‌توانید پس از سپری شدن دوران نقاهت شاهد کوچک شدن یا محو شدن غبغبتان باشید.

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

افرادی که غبغب دارند معمولاً دارای اضافه وزن هستند. این گروه ممکن است از همان دوران کودکی شروع به افزایش وزن داشته باشند و غبغب در بیاورند یا در سنین جوانی و بزرگ‌سالی با این مشکل مواجه شوند. البته حضور غبغب در بعضی از افراد خاص ممکن است ژنتیکی باشد و هیچ ربطی به اضافه وزن یا لاغری و چاقی نداشته باشد؛ بنابراین الزاماً چاقی نمی‌تواند تنها دلیل شکل گرفتن غبغب روی صورت افراد مختلف باشد، اما می‌توان آن را به عنوان دلیل اصلی غبغب درآوردن افراد مختلف در نظر گرفت.

برای اینکه بدانید غبغب دارید یا نه، کافی است در آینه چهره خودتان را ببینید و زیر چانه‌تان را با افراد دیگر مقایسه کنید. در این مقایسه اگر زاویه زیر چانه شما با سایرین شباهت داشت و به شکل استاندارد بود، خبری از حضور غبغب وجود ندارد؛ اما برای کسانی که چانه‌شان کوچک شده یا این زاویه غیر معمول است، غبغب شکل گرفته یا در حال شکل گرفتن و بزرگ شدن است.

این موضوع می‌تواند به خاطر تجمع چربی در زیر چانه و کشیدگی و شل شدن پوست این ناحیه رخ دهد. کسانی که غبغب دارند به محض اینکه سرشان را پایین می‌آورند و عضلات گردنشان منقبض می‌شود، شاهد شکل‌گیری پوستی چین‌دار در زیر گلوی خودشان خواهند بود. لیپوماتیک با خارج کردن چربی‌های این ناحیه به کسانی که غبغب دارند این امکان را می‌دهد که حالت چهره خودشان را اصلاح کنند و ظاهری زیبا و طبیعی برای خودشان بسازند.

سن مناسب برای جراحی و پیکرتراشی غبغب چقدر است؟

شکل‌گیری غبغب ممکن است از دوران کودکی شروع شده و به مرور این ناحیه با بالا رفتن سن افراد بزرگ‌تر شود. با این وجود اغلب کسانی که غبغب دارند در حدود ۲۵ تا ۴۰ سالگی شاهد بروز این مشکل هستند؛ بنابراین برای لیپوماتیک غبغب توصیه می‌شود که بازه سنی بیشتر از ۳۰ و زیر ۵۵ سالگی را در نظر داشته باشید.

در این بازه سنی باید رشد غبغب کامل شده باشد تا پزشک با کمک لیپوماتیک بتواند آن را بردارد و چهره فرد را تغییر دهد. البته کسانی که می‌توانند رژیم غذایی خودشان را رعایت کنند و تناسب‌اندام دارند می‌توانند در سنی که پزشک تشخیص می‌دهد این کار را انجام دهند و برای همیشه از غبغب داشتن راحت شوند.

پزشک برای تعیین سن مناسب این عمل زیبایی به شرایط بدنی فرد و جنس پوست وی توجه می‌کند. چون پس از کشیدن چربی‌ها باید پوست حالت کشسانی داشته باشد تا به حالت اولش برگردد. اگر متقاضی سن بالای ۵۵ سال دارد، امکان انجام لیفت پس از لیپوماتیک هم برای وی وجود دارد. با کمک لیفت غبغب پزشک وضعیت پوست‌های چین‌خورده این ناحیه را اصلاح می‌کند تا متقاضی چهره مناسب‌تری داشته باشد.

چطور لیپوماتیک غبغب انجام می‌شود؟

اگر غبغب داشتن باعث شده که همیشه از سنتان بیشتر به نظر برسید و از حضور در جمع‌های مختلف اجتناب کنید، بی‌شک برای انجام لیپوماتیک کردن غبغب لحظه‌شماری می‌کنید. در این عمل زیبایی بدون نیاز به عمل‌های زیبایی سنگین و جراحی می‌توانید چربی‌های زیر چانه خودتان را بردارید و حتی نگران باقی ماندن جای زخم یا اسکار ناشی از برداشتن چربی‌ها نخواهید بود. برای اینکه بدانید دقیقاً این عمل زیبایی چطور انجام می‌شود، مراحل آن را در ادامه برایتان آورده‌ایم.

۱) بی‌حس کردن غبغب برای انجام برداشت چربی

۲) استریل کردن غبغب، گردن و نواحی اطراف محل جراحی

۳) ایجاد شکاف‌های ریز و ظریف در نواحی خاص گردن برای انجام عمل زیبایی

۴) وارد کردن لوله کانولا به درون غبغب از طریق سوراخ‌های ریز ایجاد شده

۵) ارتعاش دادن به چربی‌ها برای تبدیل‌شدن آن‌ها به مایع

۶) خارج کردن چربی‌های مایع‌شده با کمک لیپوماتیک غبغب

هزینه-لیپوماتیک-غبغب
هزینه-لیپوماتیک-غبغب

کاندیداهای مناسب عمل زیبایی لاغری غبغب

همین که غبغب بزرگی دارید و می‌خواهید هر طور شده از دست آن خلاص شوید شما را کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل زیبایی نمی‌کند. بلکه برای لیپوماتیک غبغب باید شرایط مناسب انجام این عمل زیبایی را داشته باشید. اگر در سلامتی جسمانی کامل هستید و داروهای رقیق‌کننده خون مصرف نمی‌کنید، کاندیدای مناسبی برای لاغری غبغب خواهید بود.

کسانی که به فشارخون، چربی خون، بیماری‌های خود ایمنی و دیابت مبتلا هستند، به خاطر احتمال بروز خونریزی، دیر جوش خوردن جای زخم‌هایشان و بروز عفونت و… نمی‌توانند لیپوماتیک کردن غبغب را انجام دهند.

افرادی که الکل و دخانیات مصرف می‌کنند و به هیچ عنوان قصد کنار گذاشتن آن‌ها را ندارند، جز کاندیداهای مناسب لیپوماتیک برای غبغب نخواهند بود. چون برای اینکه بتوانید این عمل زیبایی را با کمترین عوارض و بهترین نتیجه انجام دهید، حداقل دو هفته قبل از لیپوماتیک باید مصرف این دو مورد را متوقف کنید.

در نهایت کسانی که انتظار واقع‌بینانه از لاغری غبغب ندارند و تصور می‌کنند که فقط با انجام این عمل چهره آن‌ها کاملاً عوض می‌شود و…، کاندیدای مناسبی برای انجام لیپوماتیک یا لاغری غبغب نخواهند بود. برای اینکه نتیجه واقع این عمل زیبایی را بدانید و با دید واقع‌بینانه به سراغ آن بروید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تصاویر قبل و بعد متقاضیانی که این خدمات را دریافت کرده‌اند ببینید.

مزایای لیپوماتیک یا عمل زیبایی لاغری غبغب چیست؟

کسانی که همیشه غبغب بزرگی داشته‌اند و از بین رفتن آن یک دغدغه بزرگ برایشان بوده، بزرگ‌ترین مزیت این عمل زیبایی را امکان برگشتن به زندگی طبیعی می‌دانند؛ اما همه مزیت‌های لیپوماتیک غبغب فقط در این موضوع خلاصه نمی‌شود. برای شناخت بیشتر مزایای این عمل زیبایی مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه برایتان آورده‌ایم.

 • از بین رفتن کامل غبغب و زیباتر شدن چهره فرد
 • لیفت فک برای متقاضیان
 • کم کردن چربی‌های زیر چانه با کم تهاجمی‌ترین روش
 • کشیده‌تر و سفت‌تر شدن پوست زیر چانه و گردن
 • کشیده‌تر به نظر رسیدن گردن و زیباتر شدن آن
 • ماندگار بودن نتیجه این عمل زیبایی
 • عدم نیاز به بیهوشی و جراحی
 • امکان انجام آن برای کسانی که از جراحی و خونریزی هراس دارند.
 • دوران نقاهت کوتاه‌مدت و نتیجه قابل قبول
نمونه-لیپوماتیک-غبغب
نمونه-لیپوماتیک-غبغب

معایب لیپوماتیک غبغب چیست؟

چطور می‌شود فردی یک عمل زیبایی را انتخاب کند و به مشکلات و مسائلی که ممکن است در این مسیر سر راهش وجود داشته باشد توجهی نشان ندهد؟ برای انجام عمل زیبایی غبغب هم این موضوع صدق می‌کند. با توجه به جدید بودن لیپوماتیک برای غبغب و ناشناخته بودن آن، متقاضیان می‌خواهند با مشکلاتی که ممکن است پس از عمل مواجه شوند هم آشنایی کافی داشته باشند. چون فقط در این صورت است که می‌توانند تصمیم عاقلانه‌ای برای انجام لیپوماتیک کردن غبغب خودشان بگیرند یا به طور کامل از انجام آن صرف نظر کنند. در ادامه معایب لیپوماتیک کردن غبغب را برایتان آورده‌ایم.

 • امکان تغییر محل لوله یا خارج شدن آن از گردن و آسیب وارد شدن به بافت این ناحیه
 • درد و خونریزی مختصر بعد از لیپوماتیک
 • بروز ترشح از سوراخ‌ها در طول دوران نقاهت
 • عدم امکان تحرک گردن و سر بعد از عمل
 • امکان بروز عفونت در نواحی عمل
 • عدم انجام کامل لیپوماتیک و نیاز به تکرار این عمل زیبایی

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک کردن غبغب

برای اینکه متقاضی آمادگی کامل برای انجام این عمل زیبایی را داشته باشد، دستورالعمل خاصی برای پیش از لیپوماتیک غبغب در نظر گرفته شده‌ است. در ادامه مهم‌ترین نکاتی که برای پیش از این عمل زیبایی وجود دارند را ارائه کرده‌ایم.

 • درباره کلینیک‌های زیبایی که این خدمات را ارائه می‌کنند تحقیق کرده و نظر متقاضیانی که از این مراکز خدمات دریافت کرده‌اند را مطالعه کنید. با این روش می‌توانید بهترین کلینیک را برای جراحی زیبایی غبغب در نظر بگیرید.
 • حتماً باید در جلسه مشاوره قبل از لیپوماتیک شرکت کنید و درباره این عمل زیبایی سولاتتان را از پزشک متخصص بپرسید. در طول جلسه مشاوره شرایط جسمانی و وضعیت غبغب متقاضی بررسی می‌شود و در صورت تشخیص امکان‌پذیر بودن این عمل زیبایی برای وی وقت رزرو خواهد شد.
 • مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، الکل و دخانیات را متوقف کنید و به سراغ داروهای گیاهی و مسکن‌هایی مانند آسپرین و… نروید.
 • پزشک برای اطمینان از سلامت متقاضی آزمایش‌های ضروری را برای وی تجویز می‌کند. حتماً آزمایش‌هایتان را انجام دهید و نتیجه آن را به پزشک ارائه کنید.
 • پس از جراحی باید دوره نقاهت را در منزل سپری کنید و نمی‌توانید کارهای روزمره خودتان را به طور کامل به سرانجام برسانید؛ بنابراین اگر کارتان سنگین است یا دائم باید سرتان را خم کنید و گردنتان حرکت کند، به فکر مرخصی گرفتن باشید.

مراقبت‌های لازم برای بعد از لیپوماتیک غبغب

بعد از اینکه لپیوماتیک کردن غبغبتان به پایان رسید، می‌توانید به منزل بروید و نکاتی که در ادامه ارائه شده را رعایت کنید. به خاطر داشته باشید که توجه نکردن به نکاتی که برای دوران نقاهت پس از این عمل زیبایی ارائه شده، باعث می‌شود نتیجه مطلوبی از لیپوماتیک لاغری غبغب نگیرید. مواردی که برای این دوران در نظر گرفته شده‌اند عبارتند از:

 • با وجود کم عارضه بودن لیپوماتیک کردن غبغب و ظریف بودن سوراخ‌های ایجاد شده برای برداشت چربی، امکان بروز درد در ناحیه غبغب و اطراف آن وجود دارد. برای کاهش این درد می‌توانید از مسکن‌های تجویز شده یا کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از انجام عمل زیبایی، لوله‌ای برای تخلیه مایعات اضافی درون غبغب قرار می‌گیرد. به هیچ عنوان نباید این لوله را جابجا کنید.
 • گردنبد کشی یا طبی که پزشک تجویز کرده را مرتب استفاده کنید و از حرکت دادن بیش از حد گردنتان و سرتان بپرهیزید. با این کار میزان آسیب‌های احتمالی را تا حد زیادی کاهش خواهید داد.
 • سوراخ‌های ایجاد شده محلی برای شروع عفونت و تجمع باکتری‌ها هستند. به همین خاطر پزشک آنتی‌بیوتیک‌هایی را برای پیشگیری از این مشکل برایتان تجویز می‌کند. حتماً این داروها را طبق دستورالعمل و به طور کامل مصرف کنید.
 • پس از عمل، قرمزی، خارش، تورم و التهاب و کبودی کمی در ناحیه غبغب دیده می‌شود، این عوارض طبیعی هستند و به مرور برطرف می‌شوند.
 • حتماً برای حمام کردن با پزشک معالجتان مشورت کنید و از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین، ورزش کردن و حضور در استخر، سونا و … اجتناب کنید.
 • برای درمان سریع‌تر جای زخم‌ها می‌توانید از ویتامین C کمک بگیرد و مواد غذایی حاوی این ویتامین را مصرف کنید.
 • برای بهبود زخم‌های غبغب حتماً باید مصرف پروتئین را در برنامه غذایی روزانه خودتان داشته باشید.
 • از مصرف مواد غذایی چرب و شور و شیرین و غذا خوردن زیاد بپرهیزید و سعی کنید همیشه تناسب‌اندام داشته باشید تا دوباره چربی‌های جدید در محلی که چربی‌ها برداشته شده‌اند جایگزین نشوند.
عمل-لیپوماتیک-یا-عمل-زیبایی-لاغری-غبغب
عمل-لیپوماتیک-یا-عمل-زیبایی-لاغری-غبغب

نتیجه نهایی لیپوماتیک کردن غبغب چه وقت قابل مشاهده است؟

در روزهای اول پس از جراحی نتیجه لیپوماتیک غبغب یا کوچک کردن غبغب کامل مشخص است. با این وجود به خاطر بخیه‌ها، لوله کار گذاشته شده و درد و التهابی که در ناحیه وجود دارد، نمی‌توانید این حالت را به عنوان نتیجه نهایی عمل لاغری غبغب در نظر بگیرید.

تا یک هفته عوارض کوتاه‌مدت ناشی از عمل را تجربه خواهید کرد و نباید نگرانی از بابت این موضوع داشته باشید. به مرور این عوارض رو به بهتر شدن می‌روند و ناپدید می‌شوند. در این دوران اگر مشکلاتی مانند عفونت، درد، کبودی، ترشح غیرطبیعی و … را مشاهده کردید، حتماً باید این موضوع را با پزشک معالجتان در میان بگذارید.

بعد از حدود ۱۴ روز می‌توانید نتیجه واقعی جراحی لاغری غبغب را مشاهده کنید و پس از دو تا سه ماه یک چهره جدید دارید که از دیدن آن در آیینه لذت می‌برید.

سن مناسب برای لیپوماتیک کردن غبغب چقدر است؟

اگر مادرزادی غبغب دارید یا به خاطر افزایش وزن زیادی از داشتن غبغب اذیت می‌شوید، بنا بر تشخیص پزشک می‌توانید در سن بالای ۲۰ سال این عمل زیبایی را انجام دهید؛ اما به طور کلی متقاضیانی که واجد شرایط لیپوماتیک غبغب هستند در بازه سنی بین ۳۵ تا ۴۵ سال قرار دارند.

برای اینکه واجد شرایط انجام این عمل زیبایی باشد باید غبغب شما حالت ثابتی برای مدت طولانی داشته باشد. اگر پوستتان قدرت کشسانی خوبی  دارد و خاصیت الاستیک خودش را حفظ کرده است، این عمل زیبایی انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. در غیر این صورت پزشکان معالج معمولاً با کمک لیفت فک یا لیفت غبغب سعی می‌کنند این مشکل را تا حد امکان برطرف کنند.

جهت مشاوره و انجام عمل لیپوماتیک غبغب در کلینیک vip تهران حتما این ویدیو را تا آخر ببینید و در واتس آپ با ما در تماس باشید.

سوالات متداول جراحی زیبایی غبغب + جواب‌های تخصصی

۱) آیا لیپوماتیک غبغب روی لاغری موثر است؟

با انجام جراحی زیبایی غبغب فقط زیر چانه شما خالی می‌شود و گردنتان زیبا و کشیده به نظر می‌رسد. این کار می‌تواند چهره شما را لاغرتر و زیباتر کند. با این وجود برای لاغری واقعی و همیشگی بودن نتیجه جراحی غبغب، باید همیشه رژیم غذایی خودتان را حفظ کنید.

۲) هزینه لیپوماتیک غبغب چقدر است؟

غبغب هر فردی اندازه متفاوتی با دیگری دارد و برای انجام این عمل زیبایی برای تمام افراد نمی‌توان از یک متد استفاده کرد و زمان یکسانی را در نظر داشت. همچنین مراکز زیبایی و پزشکان مختلف هم هزینه متفاوتی برای آن در نظر می‌گیرند؛ بنابراین نمی‌توان عدد ثابتی را به عنوان هزینه جراحی زیبایی غبغب در نظر گرفت. برای بررسی شرایطتان و آگاهی درباره مبلغ نهایی این عمل زیبایی با شماره واتساپ کلینیک زیبایی VIP تهران در ارتباط باشید.

۳) آیا پس از لیپوماتیک کردن غبغب باید محل برداشت چربی را ماساژ دهیم؟

با توجه به اینکه پزشکان لوله‌ای در قسمت غبغب جاگذاری می‌کنند که ترشحات از آن خارج شوند، توصیه می‌شود که یک باند کشی یا گردنبند طبی استفاده کنید و به هیچ عنوان محل جراحی را لمس نکنید یا ماساژ ندهید.


175 نوشته
کلینیک VIP مارال با مجوز رسمی از وزارت بهداشت با مجموعه ای کامل از برترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و با همکاری تیم پزشکی متخصص و مجرب در زمینه عمل های زیبایی ، کاشت مو ، کاشت ابرو ، کاشت ریش ، عمل جراحی زیبایی چشم ،لیفت شقیقه و ابرو بلفاروپلاستی . پیکرتراشی تزریق ژل و بوتاکس،عمل تزریق چربی و... فعالیت میکند ، ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات و مشاوره صحیح برای انتخاب بهترین کلینیک زیبایی و پزشک متخصص به شما ارائه کنیم،سوالات خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید تا مشاوران کلینیک به شما پاسخ دهند

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند