بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی ممکن است یا نه؟ کسانی که با مشکلاتی مانند افتادگی پلک بالا یا برآمدگی زیر پلک پایین مواجه هستند، می‌خواهند جواب این سؤال را بدانند. با توجه به اینکه تغییرات در ناحیه پلک می‌تواند روی چهره فرد تاثیر قابل‌توجهی داشته باشد و او را مسن‌تر نشان دهد، کسانی که با مشکل افتادگی پلک بالا یا برآمدگی زیر پلک پایین مواجه هستند، می‌خواهند روش‌های درمانی که در این رابطه وجود دارد را بشناسند.

یکی از روش‌هایی که برای رفع پف و چین زیر چشم وجود دارد بلفاروپلاستی است؛ اما با توجه با اینکه بلفاروپلاستی با بیهوشی و معمولاً بی‌حسی انجام می‌شود و لازم است که پزشک از جراحی برای برداشتن پوست‌ها و چربی‌های زیر و روی چشم استفاده کند. کسانی که شرایط انجام بلفاروپلاستی و جراحی را ندارند، می‌خواهند بدانند آیا می‌تواند بدون جراحی نیز حالت چشم‌ها را تغییر داد یا این موضوع ممکن نیست!

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

در این مطلب کلینیک زیبایی VIP تهران درباره شرایط تغییر پلک پایین، بدون جراحی با کمک بلفاروپلاستی صحبت کرده‌ایم. درصورتی‌که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

نحوه انجام بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

افراد زیادی به‌محض شنیدن عمل بلفاروپلاستی چشم، دچار ترس و استرس می‌شوند و احساس می‌کنند که نمی‌توانند این عمل زیبایی را برای تغییر چشم‌های خودشان انجام دهند. معمولاً این افراد به دنبال روش‌هایی هستند که نیاز به جراحی نداشته باشد و بدون جراحی و برش در زیر یا رو چشم، تغییرات چشم را ممکن کنند.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی “ هستید یا خیر.*

واتساپ

 

علاوه بر این گروه کسانی که دچار مشکلاتی مانند دیابت و غیره هستند نیز نمی‌توانند از بلفاروپلاستی و جراحی پلک برای تغییر این ناحیه استفاده کنند. به همین دلیل است که پزشکان روش بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی را برای متقاضیانی که شرایط انجام آن را دارند در نظر می‌گیرند.

بلفاروپلاستی بدون جراحی با پلاسما جت

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای بلفاروپلاستی بدون جراحی از آن کمک بگیرید، استفاده از دستگاه پلاسما جت است. این دستگاه با کمک انرژی پلاسما، حرارت را در ناحیه مورد نظر ایجاد کرده و بدون نیاز به ایجاد برش و بخیه شما را از شر مشکلاتی مانند افتادگی پلک پایین یا بالا، یا تورم زیر پلک پایین نجات می‌دهد.

با توجه به اینکه دستگاه پلاسما جت نیاز به سپری کردن دوران نقاهت طولانی نخواهد داشت و عوارضی مانند جای زخم و خونریزی نیز در این روش وجود ندارد، کسانی که می‌خواهند در کمترین زمان، عمل بلفاروپلاستی را انجام دهند می‌توانند به سراغ آن بروند؛ اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که استفاده از روش پلاسما جت نمی‌تواند تاثیری قابل‌توجهی روی افتادگی پلک پایین داشته باشد و ماندگاری آن کم است.

نتیجه بلفاروپلاستی

نتیجه بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین با پلکسر

برای این عمل زیبایی از جراحی نرم یا plexr که نوآوری جدیدی در علم پزشکی است استفاده می‌شود. در این روش بلفاروپلاستی بدون از بین بردن و برداشتن مستقیم پوست اضافی یا پلک‌ها انجام خواهد شد و از دستگاهی به نام پلکسر برای تغییر پلک زیرین استفاده می‌شود.

پلکسر ابتدا نقاط ریزی را روی پلک کنار هم ایجاد می‌کند. این نقاط قهوه‌ای‌رنگ، شعاعی در حدود 1 میلی‌متر دارند و در امتداد هم ایجاد می‌شوند. سپس با کمک دستگاه طی فرآیند تصعید، مایعاتی که زیر پوست وجود دارند به گاز تبدیل می‌شوند و متقاضی می‌تواند دود یا گاز ناشی از تصعید این مایعات را موقع انجام عمل مشاهده کند. البته گاهی مواقع بوی نیز به مشام می‌رسد که ناشی از تصعید این مایعات است و جای نگرانی ندارد.

با توجه به اینکه از پلکسر برای تبدیل به مایعات زیر پلک به حالت گاز استفاده می‌شود، گاهی مواقع ممکن است که فرد سوزش و درد کمی داشته باشد که این موضوع طبیعی است؛ اما پزشکان برای کاهش این درد و سوزش از بی‌حسی‌های مناسب استفاده می‌کنند؛ بنابراین برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی، نیازی نیست که نگرانی از بابت درد و غیره داشته باشید.

پلکسر موقع برداشتن مایعات زیر پوست به پایه غشایی و عمیق آن نفوذ نمی‌کند؛ بنابراین مشکلی برای فرد و زیر چشم او به وجود نخواهند آمد. همچنین با توجه به اینکه کلاژن نوع 3، در محل تشکیل می‌شود و پوست این ناحیه تحریک‌شده و کلاژن سازی پوست بیشتر می‌شود، آسیب‌های که به خاطر سوراخ‌های ریز ایجاد شده در چشم دیده می‌شود پس از چند مدت از بین می‌روند و کسانی که بلفاروپلاستی بدون جراحی را انجام داده‌اند از تغییراتی که در زیر پلک‌هایشان یجاد شده راضی خواهند بود.

انجام بلفاروپلاستی و جراحی

انجام بلفاروپلاستی و جراحی

نحوه انجام بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی

هرکدام از عمل‌های زیبایی شرایط خاص خودشان را دارند و متقاضیان قبل از اینکه برای آن‌ها اقدام کنند باید با این شرایط آشنا باشند. در ادامه مراحلی که برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی در نظر گرفته می‌شود را به‌طورکلی برای شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • مشاوره و آماده کردن متقاضی
 • اعمال بی‌حسی موضعی
 • استفاده از دستگاه پلکسر یا پلاسما جت جهت انتقال پلاسما به پوست یا تصعید مایعات زیر پلک
 • تاثیر پلاسما روی سلول‌های پوستی
 • انتقال گرما به زیر پوست و تصعید مایعات تجمع کرده زیر پوست
 • رفع چربی اضافی روی پلک فوقانی
 • رفع افتادگی و جمع شدن پوست پلک و لیفت پلک

مزایای بلفاروپلاستی پلک پایین بدون انجام جراحی

اغلب افرادی که به‌تازگی با عنوان بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی آشنا شده‌اند، می‌خواهند در مورد مزیت‌هایی که این عمل زیبایی دارد اطلاعات کافی به دست بیاورند. در ادامه برخی از مزایا را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • امکان بلفاروپلاستی برای افرادی که از جراحی ترس دارند
 • بدون نیاز به بیهوشی و نداشتن عوارض ناشی از آن‌ها و بدون نیاز به برش و جراحی
 • عدم ایجاد زخم و اسکار
 • بهبود بینایی و میدان دید و زیباتر شدن چهره
 • جوان‌سازی و شادابی صورت و رفع خطوط اطراف چشم
 • حذف پف زیر چشم

از مزایای بلفاروپلاستی پلک پایین بدون انجام جراحی می‌توان به عدم ایجاد زخم و اسکار و نیاز به برش پوست اشاره کرد.

مزایای بلفاروپلاستی پلک پایین

مزایای بلفاروپلاستی پلک پایین

عوارض و معایب بلفاروپلاستی پلک پایین بدون انجام جراحی

شناخت عوارض و معایبی که بلفاروپلاستی و سایر عمل‌های زیبایی دارد نیز در تصمیم‌گیری نهایی برای انجام آن‌ها مؤثر است. در نتیجه در ادامه برخی از عوارض و معایبی که ممکن است پس از استفاده از دستگاه پلکسر برای برداشتن مایعات تجمع کرده در زیر پلک مواجه شوید را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

 • درد و سوزش خفیف
 • ایجاد تورم و قرمزی موقت و احتمال تغییر رنگ موقتی پوست
 • ایجاد حساسیت چشمی و زخم‌های ناشی از سوختگی در اثر پلاسما

 

 

توصیه‌های پزشک برای بلفاروپلاستی پلک پایین بدون انجام جراحی

پس از انجام عمل‌های زیبایی باید دوران نقاهت را پشت سر بگذارید تا بتوانید به نتیجه لازم از آن‌ها برسید. در طول این دوران لازم است توصیه‌های که توسط پزشکان ارائه می‌شود را حتماً رعایت کنید تا بتوانید نتیجه ایده آلی از انجام عمل‌های زیبایی بگیرید.

با توجه به اینکه بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی نیز یکی از عمل‌های زیبایی محبوب در بین افراد مختلف است. بهتر است این نکات را برای دوران پس از عمل در نظر داشته باشید تا بتوانید پس از عمل تغییرات واضحی را در چهره خودتان مشاهده کرده و از نتیجه بلفاروپلاستی رضایت داشته باشید.

 • استراحت کافی و بالاتر قرار دادن سر از بدن برای کاهش ورم سر و اطراف چشم‌ها
 • تمیز کردن پلک توسط پماد تجویزی پزشک
 • استفاده از کمپرس سرد و زدن عینک آفتابی جهت جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب
 • عدم خاراندن، آرایش و مالش چشم‌ها
 • عدم انجام فعالیت‌های و ورزش‌های سنگین
 • عدم استفاده از دخانیات و الکل
 • عدم استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی و یا انجام لیزر و استفاده از لنز طبی یا تزئینی
 • مصرف داروها و آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص
شناخت عوارض و معایب بلفاروپلاستی

شناخت عوارض و معایب بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی دائمی است؟

با توجه به اینکه در عمل‌های زیبایی بدون جراحی مانند استفاده از پلکسر یا پلاسما جت، تنها مایعاتی که در ناحیه زیر چشم تجمع کرده‌اند از بین می‌رود، احتمال اینکه مجدداً فرد دچار افتادگی پلک بالا یا پایین شود وجود دارد.

در نتیجه کسانی که این عمل‌های زیبایی را انجام می‌دهند معمولاً به‌طور سالانه یا چند سال یک‌بار مجبور به تکرار آن‌ها هستند و نمی‌توانند مانند بلفاروپلاستی با جراحی روی دائمی بودن نتایج این عمل‌های زیبایی حساب باز کنند.

هزینه بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی

برای تخمین هزینه بلفاروپلاستی بدون جراحی باید ابتدا در مورد کلینیک و پزشکی که قرار است این عمل زیبایی را انجام دهد تحقیق کنید.

چون با توجه به تخصص پزشک و امکانات و تجهیزاتی که کلینیک در اختیار فرد قرار می‌دهد و همچنین مواردی مانند آزمایش‌های و جلسات مشاوره پزشک و تجهیزات پس‌ازآن، مبلغی که برای این عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شود متغیر خواهد بود؛ بنابراین نمی‌توان هزینه ثابتی را برای بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی در نظر گرفت.

مشاهده نمونه کار های جراحی پلک در اینستاگرام

چرا کلینیک وی آی پی تهران برای بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی تهاجمی است و متقاضیانی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند با عوارض مانند کوتاه شدن پلک‌ها، نامتقارن شدن پلک‌ها، عفونت محل عمل و… مواجه می‌شوند. برای پیشگیری از بروز این عوارض و رضایت‌بخش بودن بلفاروپلاستی، توصیه می‌شود که این عمل زیبایی را در یکی از کلینیک‌های زیبایی حرفه‌ای که پزشکان متخصص در آن حضور دارند و کلیه مجوزهای لازم را دریافت کرده انجام دهید.

برای انجام عمل‌های زیبایی خودتان مانند بلفاروپلاستی با بهترین نتیجه و رضایت آدرس سعادت آباد چهاراه قیصر امین پور ،بلوار جوریکی ،کوچه ی داوود حسینی ، بن بست یکم ، برج تشریفات شمالی ،طبقه هفتم ، واحد 28، تلفن 09120408890 را به خاطر داشته باشید. تجربه متقاضیان ما، نشان‌دهنده کیفیت بالای عمل‌های زیبایی انجام شده در کلینیک زیبایی VIP تهران است.

 

 

سخن پایانی

یکی از مواردی که برای بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی حتماً باید در نظر داشته باشید، تغییراتی است که در ناحیه پوست اضافی پلک تحتانی و حجم آن رخ می‌دهد. با توجه به اینکه پلکسر حالتی مانند تصعید مایعات را در پی دارد، پوست اضافی که در این ناحیه تجمع کرده، حجم آن کم می‌شود و پوست اضافی که روی پلک فوقانی و تحتانی فرد تجمع کرده به‌طور طبیعی از بین می‌رود؛ بنابراین نیاز نیست که نگران چین‌خوردگی و غیره پس از برداشت مایعات و حجم انباشته‌شده در زیر یا روی پلک باشید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

 

با این وجود، کسانی که می‌خواهند برای همیشه از شر افتادگی پلک پایین و بالا راحت شوند بهتر است از عمل بلفاروپلاستی با جراحی کمک بگیرند. چون در این روش پزشک کلیه عضلات فلج شده و پوست‌ها و چربی‌ها را برمی‌داد و احتمال بازگشت افتادگی پلک کم خواهد بود.در صورتی که تجربه یا سوالی درباره عمل بلفاروپلاستی دارید، نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

برای شروع عکس خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند که آیا شما کاندید مناسب “بلفاروپلاستی “ هستید یا خیر.*

واتساپ

 

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا تماشای فیلم عمل بلفاروپلاستی پلک پایین برای متقاضیان ضروری است؟
دیدن عکس قبل و بعد پلکسر پلک، فیلم برداشتن پلک بدون جراحی یا فیلم جراحی پلک پایین مراحل عمل را نمایش می‌دهد و کسانی که شرایط روحی مناسبی دارند می‌توانند قبل عمل آن را تماشا کنند.
2) بلفاروپلاستی پلک پایین نی نی سایت نتیجه مناسبی داشته است؟
بلفاروپلاستی بدون جراحی نی نی سایت معمولاً رضایت‌بخش بوده اما ماندگار نبودن نتیجه آن برای متقاضیان آزار دهنده است.
3) آیا رفع افتادگی پلک بدون عمل جراحی برای همه افراد ممکن است؟
برای انجام این عمل زیبایی ابتدا پزشک شرایط فرد را بررسی می‌کند و در صورتی که بلفاروپلاستی بدون جراحی ممکن باشد آن را انجام خواهد داد.