تزریق چربی

جدیدترین متد تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی عملی است که طی آن چربی از نواحی که در آن جا انباشته شده مانند خارج ران، برداشته می شود و به نواحی دیگر مانند صورت، دست ها، سینه ها و باسن تزریق می شود.

تزریق چربی یک راه عالی برای استفاده از چربی طبیعی خود فرد به عنوان یک پرکننده پوستی موثر که شامل هیچ گونه خطر آلرژیک و یا واکنش نامطلوب به یک ماده خارجی نمی‌باشد. هدف از تزریق چربی بازگرداندن این حجم از دست رفته به نواحی صورت از جمله زیر فک، منطقه غبغب گردن برجسته کردن لب ها، گونه ها ، و همچنین به اطراف بینی و خط اشک و پلک بالا است.

ارسال پیام در واتس آپ

چه زمانی میتوان عمل تزریق چربی انجام داد ؟

 • اگر ناحیه ای در صورت شما چروکیده و فرورفته است.
 • اگر بخواهید تاثیر دائمی بیشتری در مقایسه با پرکننده های موقت داشته باشید.
 • اگر بخواهید چین و چروک یا جای زخم را از بین ببرید ، فرورفتگی های بدنتان را پر کنید و صورت و دستتان را جوانتر کنید.

 • اگر میخواهید جای ایمپلنت های سینه و پر کردن چروک ها و بازسازی سینه را مخفی کنید

 • اگر میخواهید به باسن ، بازو ، دست ، پا ، سینه ، واژن خود فرم و حجم دهی و آن قسمت را زیبا کنید .

نمونه عمل های موفق

تزریق چربی به پوست صورت و افزایش حجم و فرم دهی به باسن ، سینه ، چانه ، غبغب  در مجهزترین کلینیک زیبایی تهران

هدف از تزریق چربی بازگرداندن حجم از دست رفته نواحی صورت مانند زیر فک، منطقه غبغب گردن برجسته کردن لب ها، گونه ها، اطراف بینی ،خط اشک و پلک بالا است. همچنین با عمل تزریق چربی حجم باسن ، بازو ، سینه را افزایش میدهیم

مزایا انجام تزریق چربی 

مدت و ماندگاری عمل تزریق چربی

از دست رفتن حجم قسمت های مختلف بدن و افتادگی پوست یکی از رایج ترین مسائلی است که با افزایش سن بسیاری از افراد با آن دست وپنجه نرم می کنند. برای درمان این مسئله، روش های مختلفی مانند ایمپلنتو پرکننده های مصنوعی وجود دارد. اما استفاده از پیوند چربی محبوبیت بیشتری به خود اختصاص داده است چرا که :
چربی مورد نیاز از بدن خود فرد تأمین می شود. بنابراین احتمال بروز علائم آلرژی و حساسیت کمتر است. چرا که از چربی های مصنوعی و حیوانی برای انجام این کار استفاده نمی شود.
نتیجه تزریق چربی بعد از مدت زمان کوتاهی به صورت کاملاً طبیعی قابل مشاهده است

ارسال پیام در واتس آپ

تزریق چربی به صورت

در میان قسمت های مختلف بدن، صورت اولین جایی است که آثار پیری در آن ظاهر می شود. چرا که با گذر زمان، چربی صورت به دلیل افزایش سن و از بین رفتن مواد مغذی کم و کمتر می شود. این چربی از دست رفته موجب کاهش حجم بخش های مختلف صورت، خصوصاً زیر چشم ، چانه ، غبغب ،گونه، لب و … می شود. بنابراین تزریق چربی به صورت معمولاً برای نواحی زیر استفاده می گردد :

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به لب

برای بزرگ کردن و افزایش حجم لب، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترینشان تزریق چربی به لب از بدن خود فرد است! روش انجام این کار به خود بیمار بستگی دارد. به عبارت دیگر شما می توانید تزریق با به یک لب و یا هر دوی آن ها انجام دهید. استفاده از این روش در مقایسه با سایر روش ها مانند تزریق ژل و کاشت پروتز عوارض کمتری دارد.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی به زیر چشم معمولاً بنا به دلایل مختلفی انجام می گیرد. نازک و البته حساس بودن پوست دور چشم باعث می شود که اثر اشعه آفتاب و افزایش سن بیشتر از قسمت های دیگر صورت روی آن نمایان شود. بنابراین از تزریق فیلر به زیر چشم برای رفع تیرگی و کبودی دور چشم و از بین بردن چین وچروک استفاده می شود.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به گونه

یکی از قسمت های صورت که در زیبایی افراد تأثیر شگرفی دارد، گونه است! تزریق چربی به گونه معمولاً بنا به یکی از دلایل زیر انجام می شود :

 • افزایش سن و افتادگی گونه
 • رژیم لاغری و از بین رفتن حجم گونه ها
 • دلایل ژنتیکی و مادرزادی

تزریق چربی به گونه ، یکی از مواردی است که به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به سینه

با استفاده از تزریق چربی به سینه نه تنها می توانید سایز سینه را به صورت طبیعی افزایش دهید، بلکه می توانید کاملاً طبیعی فرم دلخواهتان را نیز به آن ها بدهید. معمولاً برای این عمل زیبایی سینه از چربی کمر و یا بازو استفاده می شود.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به واژن (تزریق چربی به لابیا)

در سال های اخیر جوانسازی واژن با تزریق چربی به همراه تنگ کردن واژن از جمله پرطرف دار ترین جراحی های زیبایی است. میزان ماندگاری تزریق چربی در این حالت، بین 2 الی 1 سال متغیر است!

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به باسن

برای انجام عمل تزریق چربی به باسن معمولاً به حجم زیادی از چربی نیاز است. به همین دلیل چربی مورد نیاز را از قسمتهایی که چربی زائد دارند، برمی دارند. قسمتهایی مانند شکم و ران ،در هر سنی میوانید این عمل را انجام دهید.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به دست و پا

زمانی که چربی پوست دست از بین برود، استخوان ها، رگ ها وحتی تاندون های بدنتان به چشم می آیند! بنابراین می توانید با برداشتن چربی از زیر شکم و تزریق چربی به دست و یا پشت پا، جوانی را به خود بازگردانید.

مراحل انجام تزریق چربی 

چرا باید عمل تزریق چربی انجام دهیم ؟

 • تزریق چربی ، بافت پوست را بهبود می‌بخشد

 • برای پرکردن و جوانسازی پوستتان و افزایش حجم اندامتان فقط یک بار هزینه میکنید، و نیازی نیست هر چند ماه یک بار دوباره انجام شود

 • چربی انتقال یافته میتواند 3 تا 5 سال دوام داشته باشد و ماندگاری بالایی دارد

 • بدن شما نیازی به انطباق با ماده خارجی دیگری ندارد و تزریق چربی از بافت بدن شما انجام میشود و حساسیتی ایجاد نمیکند

 • چربی می‌تواند تقریبا به هر منطقه از بدن شما تزریق شود

ارسال پیام در واتس آپ

سوالات متداول

آنچه باید قبل از شروع بدانید …

قیمت تزریق چربی در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی، مانند تزریق ژل هزینه کمتری دارد. چرا که نیازی به خرید مواد گوناگون نیست و از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. هزینه تزریق فیلر بسته به محل مورد نظرتان و میزان چربی مورد نیاز متفاوت است. بنابراین جهت اطلاع از قیمت های کلینیک، می توانید با ما در ارتباط باشید 02191015598.

همان طور که بیان کردیم، ماندگاری این عمل زیبایی بسته به افراد مختلف متفاوت است. معمولاً بین 2 الی 12 ماه چربی تزریق شده در محل مورد نظر باقی می ماند. اما فراموش نکنید که ماده ای که برای جوانسازی هر قسمت از بدنتان به شما تزریق شده است، چربی بدن خودتان است! بنابراین بسته به میزان سوخت وساز بدن شما، میزان ماندگاری تزریق چربی متفاوت است! خصوصاً اگر بعد از تزریق، ورزش های سنگین نیز انجام دهید!، با ما در ارتباط باشید 02191015598.

قبل از اینکه تاریخ نهایی عملتان را تعیین کنید، اول تحقیق کنید که آیا کاندیدای مناسب برای انجام این کار هستید یا نه!

جوانسازی صورت با تزریق چربی معمولاً برای کسانی توصیه می شود که چربی زیادی در قسمت های مختلفی از بدنشان دارند. بنابراین اگر چربی بدن شما به اندازه کافی نباشد و یا فرورفتگی ناشی از آکنه و جوش در صورت شما وجود داشته باشد، بهتر است که از این روش برای جوانسازی پوستتان استفاده نکنید. چرا که گرفتن چربی از بدنتان، موجب تشدید شرایط بد فعلی پوست صورتتان می شود.   با ما در ارتباط باشید 02191015598.

بسته به تزریقی که انجام شده است، روند بهبود نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه بسیاری از تزریق های گفته شده به صورت سرپایی و بدون بی حسی عمومی انجام می شوند، فرد می تواند به محض انجام این کار به خانه بازگردد و فعالیت های روزمره اش را انجام دهد. البته این مسئله باز هم به نظر تخصصی پزشک شما بستگی دارد. با ما در ارتباط باشید 02191015598.

همانطور که گفته شد، پوست زیر چشم به نسبت سایر قسمت های بدن، از حساسیت بیشتری برخوردار است و همین مسئله باعث می شود به محض افزایش سن و یا مشکل داخلی، چین و چروک و گودی و تیرگی زیر چشم مشاهده شود. بنابراین “تزریق چربی زیر جشم”، برای جوانسازی صورت از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، در طول جراحی، جهت جلوگیری از پخش شدن مواد در سایر قسمت ها، جراح باید علاوه بر سرعت عمل بالا، بداند که بیمار در چه شرایطی قرار گیرد. به عبارت دیگر، برای این عمل جوانسازی صورت ، فرد باید در حالت نشسته باشد و نه خوابیده. بنابراین در صورتی که تمایلی به انجام این کار دارید، بهتر است که از افراد متخصص و با تجربه در کلینیک VIP کمک بگیرید.

بیماران می‌توانند حدود ۱۰ روز تا ۲ هفته پس از تزریق چربی و انجام تمرینات ورزشی سبک (لینک به ورزش درمانی بعد از عمل زیبایی) بپردازند. اما به طور کلی بیماران باید از انجام دادن هر کاری که در میزان موفقیت پیوند سلول‌های چربی اختلال ایجاد می‌کند خودداری کنند. بیماران می‌توانند سه هفته پس از تزریق چربی مانند قبل به انجام فعالیت‌های خود بپردازند.
بهتر است که قبل از تزریق چربی به وزن دلخواه خود برسید زیرا رژیم سنگین و کاهش وزن بعد از تزریق چربی حجم چربی تزریق شده را نیز کاهش می دهد.،با ما در ارتباط باشید 02191015598.
سلول های چربی یک بافت زنده اند که از بدن خود فرد گرفته شده اند و بر خلاف انواع ایمپلنت ها یا تزریق ژل و بوتاکس که امکان جابجایی دارند سلول های چربی به بافت مجاور متصل می شوند و خونرسانی به آن ها به عنوان یک بافت زنده انجام می شود.با ما در ارتباط باشید 02191015598.

[wp_call_button btn_text=”سوال بیشتری دارید با ما تماس بگیرید ” btn_color=”#4fc3a3″ hide_phone_icon=”yes”]